Szukam gry podobnej do Dark Soul

Kritika Online

Nie słyszałem o tym nigdy, jak to wygląda? Mógłbyś coś więcej o tym napisać? Nie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat, no a portal mmorpg.org.pl... No cóż.

@LuKixXx

Właśnie też się na niego nadziałem, możesz podać więcej info? Mocno azjatycka produkcja? Jak tam kreator postaci i ogólna rozgrywka wygląda?

Mortal lub Darkfall nie są to typowe mmo jak te wszystkie popularne więc może któreś podejdzie

Mroczny klimat? Polecam Requiem: Bloodymare.

Zręcznościowy tryb walki? Gloria Victis

Połączenie tych obu? Myślę że jak przedmówca, Mortal

Spróbuj Black Deserta

op chce mroczny klimat, a Wy mu polecacie tere czy bd xD

podbijam mortala, jest wymagający i dosyć ciężki. Inne propozycje: Age of Conan, Requiem, serwery multi Gothica, ewentualnie Everquest 1/2.

Odpal Wowa i zrób iron man challenge do 110 ;3

Dodam jeszcze, że pod względem ciężkiego klimatu i fabuły, którą można chłonąć również z notatek, ksiąg czy innego tła, świetnym wyborem jest The Secret World - klimaty Lovecrafta i ogólnie horroru/thrillera. Tyle, że tam czasy to coś na kształt współczesności/niedalekiej przyszłości, a walka to raczej typowe MMO.

Ze zręcznościowej walki polegającej na skillu, serio polecam poczekać na kilka gier - Dragon's Dogmę, Dauntless, Monster Hunter Online czy choćby Absolver. Z obecnych gier chyba tylko Vindictus ma dobrą walkę i odpowiedni klimat.

Vindictus - I nic innego.

System walki polegający na animacji, a nie kwadratowym hitboxie. W pozniejszych etapach gry, jak samemu probujesz solować raidy czy zwykłe bosy. Umierasz wiecej niż żyjesz.

Monster hunter jest czymś czego szukasz( każda część jest dobra)

Dzięki wielkie za takie zainteresowanie się tematem, nie spodziewałem się aż tylu odpowiedzi.

Muszę przyznać, że interesuje mnie głównie dungeonowka, gdzie do gry wchodzi się solo lub w jakieś nielicznej drużynie. Dlaczego nie otwarty świat? Bo to dla mnie nie działa. Z racji, że każdy mmorpg z otwartym światem prawie zawsze polega na tym samym, jest tylko różnica w grafice, czasami dodano jakieś ekstra dodatki, ale to wciąż to samo. Tera, archage, Black Desert to bardzo podobne produkcje, tak samo jak wow, ddo, neverwinter czy requiem. W każda ta produkcja jest w pewnym stopniu do siebie zbliżona.

Ja szukam gry z nie koniecznie dynamicznym systemem walki, ale na pewno zręcznościowym i wymagającym. Już pal licho z tym mrocznym uniwersum.

Idealne wydawać by się mógł Vindictius, który nawet mi odpowiadał pod względem walki, ale nawet gdy zapomnę o tej całej chińszczyźnie jaka tam panuje to pozostają ta cholerne, narzucone postacie które mi wszystko psują.

Dlaczego podobał mi się Dark Soul?

Z powodu klimatu i tego, że gdy nie pomyślałeś czy się rozproszyłeś, to nawet najsłabszy przeciwnik był w stanie cię z łatwością pokonać.

Mortal budzi we mnie zainteresowanie, jak ta gra wygląda? Co oferuje i jaki wygląda sytuacja z płatnościami i pay2win?

Dodam, że obecnie gram w Teso i wolałbym uniknąć tytułów do niego podobnych.

to może po prostu zakup ps4, gdzie masz bloodborne i nioha z dodatkami w sumie lekko rozrywka na 300 godzin.... na pc zobacz sobie dragons dogme dark arisen to jest singlówka, ale zarąbista ... bosowie w dodatku są całkiem zaporowi.

a czy autor grał w Lords of the Fallen? gra bardzo podobna do DS, z przepiękną grafiką i klimatem , tyle że single

Właśnie przymierza się do zakupu ps4 pro albo Xboxa one S ale nie wiem którą ostatecznie wybiorę.

@Hesoy. A to też dungeonowka? Coś w klimatach. DS? Z tego co wyczytałem to ta gra jeszcze nie wyszła... A szkoda, trochę kolorowa ale fajna.

W Mortalu Online jest abonament który zwieksza max skille z 60 na 100. Kilka rzeczy też daje ale to mniej ważne. Bez abonamentu niby da się grać ale słabo będzie np w pvp.Nie ma żadnych itemów do kupienia w żadnym item shopie ani nic takiego. Na mocniejsze moby nie da się praktycznie iść samemu dlatego gra stawia na team work.Pvp jest WSZĘDZIE, nie znajdziesz jakiegoś safezone ani nic.Nawet w mieście jest pvp ale guardzi szybko zabijają.W grze jak zginiesz wypada prawie wszystko(są małe wyjątki jak spell book albo startowy miecz).Nie kupisz żadnego zabezpieczenia czy coś jak w Tibii.Gra ma swój mroczny klimat tymbardziej w jaskiniach i "lochach" gdzie światła nie ma prawie oprócz niektórych miejsc.Bez pochodni to nie ma co chodzić do jaskiń albo innych. Jak jesteś zainteresowany to napisz mi na pw.

@nowak080 to gra na konsole 3ds/wiiu/psp (zależy jaka część) jest kolorowa, ale jest trudna. Jeżeli nie opanujesz broni będziesz nią wymachiwał nie trafiając wroga ani razu, walki z bossami to czasami batalie po kilkadzieścia minut(20,30 obecnie mi zajmują, ale potem jest trudniej). Ale z tego co słyszałem jest też wersja mmorg(w eu chyba jeszcze nie wyszła)

Gatunek: RPG, Dark Fantasy - TYLKO DUNGEONÓWKA
Sprzęt: Laptop Lenovo y50-70, ale wszystko mi do tej pory śmiga
Cechy: Szukam gry z ciężkim klimatem, mrocznym. Głównym atutem powinna być walka, zręcznościowa, trudna do opanowania, wymagająca taktyki. Cóż, takie coś spotkałem w Dark Souls i to mi przypadło do gustu. Zastanawiałem się mocno nad vindictius, ale mocno przerysowana grafika i co gorsza narzucane postacie.

Dla mnie po prostu musi być kreator postaci, inaczej nie potrafię się utożsamiać z postacią.

Model płatności jest nie istotny, żadne EA nie wchodzi w grę.

Przypadły mi do gustu;

-Teso - obecnie w tą grę gram, bawię się trochę światem, gram typowo Role Play.

-Neverwinter Online - fajne, ale na chwilę

-Archage - tak samo jak powyżej - zwykle mmorpg nie wyróżnia się niczym specjalnym

Nie przypadły mi do gustu:

-Vindictius, nie podoba mi się sweet fantasy, narzucone klasy postaci.

-Tera online, taki typowy rpg który niczego specjalnego od gracza nie wymaga

-World of Warcraft - fajne, ale nie lubię jak gra się powtarza, taki normalny juz rpg, znaczy - mam na myśli to towarzyszące uczucie "już to gdzieś widziałem"

- Path of Exile - świetna gierka, ale nie dla mnie. Gdyby coś takiego tylko w stylu 3 osobowego action rpg

@dopisalem kilka tytułów po to by sie juz nie powtarzały, postanowiłem że najlepiej sprawdzi się w tym rodzaju dungeonowka