Szukam mmo 2D

Hej! Znudziło mnie już granie w gry typowo 3D, czy też po prostu te, które wychodzą obecnie i są naszpikowane toną jebitnej grafki, a gdy dochodzi co do czego to content leży ...A więc chętnie zagrałbym w coś z grafiką 2d, czy też 3d ale izometryczną (nie wiem, nie pamiętam jak to się zwało ale taka jak z d2, czy obecnego PoE);

Gatunek: RPG
Sprzęt: Na ten rodzaj gier raczej spokojnie mój laptop wystarczy, skoro bez problemu ciągnie nowe gry ;)
Czego oczekuj?
+ fajnie jakby było sporo klas albo jakieś drzewko, gdzie samemu sobie wybierasz skille bez określonej klasy etc;

+ jako, że jestem fanem anime i mangi to takowa grafika w danej grze byłaby plusem;
+ wiadomo, że po wbić max lvl trzeba coś robić, czyli wszelaki dostęp do instancji etc również byłby mile widziany;

+ w miarę rozwinięty crafting i wszystko z nim związane;
+ również tworzenie terenów gildii, czy zamków dla niej byłoby dobre i nawet zabawne; czy nawet pospolite postawienie sobie domku;
+ jako, że będę grał w to ze znajomą to chciałbym by była opcja małżeństw, która daje jakieś profity do expa czy inne takie (wiadomo, jak już coś dają to tylko brać :P)
+ co do graczy, to jak spotka się kilka osób z Polski to nie będzie tragedia

Myślę, że to chyba starczy...na siłę zapewne jeszcze bym dopisał sporo rzeczy, lecz z tych najważniejszych to chyba tyle. Jak wspominałem, nie grałem jeszcze w gry tego typu to raczej nie podam co mi się podobało, a co nie. A najważniejsze by gra nie była p2p, a jeśli już b2p to niezbyt droga. Brak czasu sprawia, że jesteśmy raczej casualami, a nie nie graczami, którzy zarywają nocki i zapominają o realnym świecie

Nostale? Bajkowa gra po polsku ale duzo opcji i znam osoby ktore bardziej sie wciagly niz wow.

Cabal wciagajaca grindowka z ogromnym contentem ale moze latwo sie znudzic.

Margonem polskie via www ale nudne i p2w.

Tibia xD? chyba nie trzeba tlumaczyc.

Do tego co napisales chyba najbardziej pasuje nostaale.

Nostale chyba nie ma opcji rozbudowy siedziby gildii czy walki o zamki no nie?

Sprawdź sobie Records of Lodoss War :)

Polecę od siebie conquer online

oraz zapytam, populacja w Nostale przypadkiem nie leży?

Nostale chyba nie ma opcji rozbudowy siedziby gildii czy walki o zamki no nie?

Nie ale nie znam mmorpg 2D gdzie taka istniej.

Polecę od siebie conquer online

oraz zapytam, populacja w Nostale przypadkiem nie leży?

Ma sie dobrze Sam czasami powracam pograc I nadal ludzie Graja.

Ech szkoda... szkoda bo jakoś zawsze podobało mi się coś takiego ^^ Zbieranie kasy na zamek gildi etc. No ale chętnie zobaczę te Nostale jeśli faktycznie nadal gra tam sporo osób ;)

Ech szkoda... szkoda bo jakoś zawsze podobało mi się coś takiego ^^ Zbieranie kasy na zamek gildi etc. No ale chętnie zobaczę te Nostale jeśli faktycznie nadal gra tam sporo osób 

Ale przygotuj się na spory grind i P2W
Generalnie z własnego doświadczenia grało się dziwnie, jest dużo ludzi którzy nawet nie robią questów tylko siedzą godzinami i expią profesję.
I dziwne wydawało mi się też to, że praktycznie nie ma sensu robienie tutorialu 1-15 od początku, bo później trzeba nadrabiać exp profesji od nowa.

Grind i P2W mi nie przeszkadza, bo raczej chce sobie pograć dla zabawy. Porobić jakieś wypady na bossa i takie tam, a nie lecieć byle na szybko i na złamanie karku

[...]

Czego oczekuj?
+ fajnie jakby było sporo klas albo jakieś drzewko, gdzie samemu sobie wybierasz skille bez określonej klasy etc;

+ jako, że jestem fanem anime i mangi to takowa grafika w danej grze byłaby plusem;
+ wiadomo, że po wbić max lvl trzeba coś robić, czyli wszelaki dostęp do instancji etc również byłby mile widziany;

+ w miarę rozwinięty crafting i wszystko z nim związane;
+ również tworzenie terenów gildii, czy zamków dla niej byłoby dobre i nawet zabawne; czy nawet pospolite postawienie sobie domku;
+ jako, że będę grał w to ze znajomą to chciałbym by była opcja małżeństw, która daje jakieś profity do expa czy inne takie (wiadomo, jak już coś dają to tylko brać :P)
+ co do graczy, to jak spotka się kilka osób z Polski to nie będzie tragedia [..]

Niemal wszystko, czego oczekujesz, znajdziesz w Uncharted Waters Online.

Gra leciwa, ale jej zawartość, klimat itp, trudne są do odnalezienia w nowych produkcjach.

+ Nie ma klas w standardowym pojęciu - każda postać rozwija się w kierunku przygodowym/handlowym/bojowym, uzyskując w każdym z nich oddzielne poziomy.

Skille można sobie dowolnie dobierać i większość rozwijać poprzez ich używanie.

Do tego dochodzi kilkadziesiąt różnych zawodów (jobs), które możesz zdobywać i zmieniać w trakcie grania. Każdy z nich wzmacnia określone skille.

Możesz być np. rybakiem, kucharzem, archeologiem, księdzem, piratem, czy łowcą nagród i to nawet tego samego dnia zabawy.

Sam decydujesz o ścieżce, jaką obierasz. Czy spokojnego rzemieślnika, poszukiwacza skarbów, pirata (napadającego na tych spokojnych), czy wybierzesz ścieżkę wojenną (np. kierując swoje działania przeciwko piratom).

+ Mimo, że gra rozpoczyna się w Europie, wątki fabularne mają wygląd nieco azjatycki.

+ W tej grze zawsze jest co robić. Co prawda sporo czasu zwykle spędza się pod żaglami, ale dla chętnych są i lochy.

+ Crafting w tej grze jest wyjątkowo rozbudowany. Produkty do produkcji np. jedzenia można kupować w sklepach na całym świecie lub samemu zdobywać.

Najbardziej prestiżowym zajęciem jest budowanie statków, ale w tej dziedzinie mistrzem można zostać dopiero po co najmniej kilku miesiącach intensywnej gry.

+ W grze można rozbudowywać apartament, farmę na tropikalnej wyspie oraz kolonię kompanii w Nowym Świecie. W tym ostatnim przypadku buduje się miasto od podstaw.

- O małżeństwach w UWO nic nie wiem niestety, a ale widywałem pary np. piratów :)

+ Graczy z Polski widziałem, nawet byłem z niektórymi w jednej z kompanii (Arkadia).

Obecnie namawiam wszystkich znajomych do rozpoczęcia UWO.

Okazja jest dobra, bo zmienił się wydawca i zresetowano serwery.

Gra ruszy od nowa 18.10.2017r.

Jeśli interesuje Cię nieco dokładniejszy opis, aczkolwiek oddający jedynie ułamek atrakcji gry, to zerknij pod poniższy link.

Opis przygotowałem dla znajomych.

https://docs.google.com/document/d/1DAeR6d63XnJQu8-eGY25vEWSDDu2hdcrpkTj9JeujYs

Tak jeszcze co do nostale, to albo S4 Gryf (wyszedł dosłownie kilka tygodni temu) albo prywatny serwer Nostale Vendetta (tyle, że tutaj nie ma samych polaków a gracze różnych narodowości)
W Nostale jest grinding i to spory. Ogólnie poziomy są podzielone na 2 a nawet 3 kategorie:
Poziom główny: max do 99
Poziom profesji: max do 80, na specjalistach (transformacjach) dla każdej liczy się oddzielnie i max do 99
poziom bohaterski - max do 50 (na w/w privie max do 30 bo nie ma dodanych najnowszych map)
Ogólnie to 55 lv można przyzwoicie szybko wbić na misjach, zajmuje to mniej więcej tyle co lv cap w innych grach, czyli jakieś 20-30h (na privie za te same misje masz 83 lv, bo exp x 20, no i na nim zrobienie tych misji zajęło mi 9h, ale to był rush po topkę). Problem zaczyna się po wbiciu 55 lv, ponieważ do expienia zostaje tak naprawdę tylko tzw Land of Death, Kraina Śmierci - która jest otwierana 2 razy na godzinę na PLu (dla porównania - na privie 6x na 1.5h). Potrzeba rodziny/gildii żeby tam wejść i expi się całą rodziną (lub dzieli się kanałami). Na początku będzie iść w miarę szybko, 1 do może nawet kilku lvli w zależności od party na godzinę, ale przy 83-85 ostro zaczyna zwalniać i tak np na 89 lvlu robiąc całą mapę w 6 osób z wzmocnieniem +100% expa dostaniemy może 5%.
po wbiciu 88 lv odblokowujemy dostęp do aktu 6 gdzie można expić lv bohaterski. Jest tylko jeden problem - bez ekwipunku na 92 lv (broń) i 93 lv (zbroja) lub ewentualnie na 95/96 to raczej nie mamy tam czego szukać.
Co do wbijania 93 lv, istnieje tzw wulkan (lub a5.2) na który możemy wejść przed 90 lv, ale dostaniemy debuffa obniżającego nam zdrowie do 1, więc expić tam można dopiero po uzyskaniu 90 lv i odblokowaniu olejków, które czasowo zdejmują debuffa. Tylko również nie ma fajerwerków, bo po pierwsze trzeba expić w 2-3 osoby bo inaczej się nie da, a po drugie z błogosławieństwem +100% expa można liczyć na wynik 4-5%/h

tl;dr
Jeżeli koniecznie chcesz zagrać w NosTale, to jednak polecam priva, bo szkoda życia na ten cały grind. Nie jestem ci nawet w stanie powiedzieć, ile zajmuje cały ten grind, bo samemu nigdy nie wbiłem 99+50, a grałem w nią od 2009r.

Może nie do końca 2D ale polecam Mabinogi. Swego czasu zagrywałam się w gierkę, moim zdaniem teraz dorównuje jej tylko Wow. Dosyć stara, ale wciąz aktualizowana, sporo ma graczy, zwłaszcza na serverze Alexina, są nawet polacy, niestety niewielu. Ale tyle zeby powstał az dwie gildie ;p Gra ma tyle rzeczy do zaoferowania, ze czasami nie wiadomo za co się zabrać.
Faubuła bardzo rozwinięta, i nadal rozwijana, do tego mega ciekawa. Świetna muzyka towarzysząca fabule.
Questy, Dungi, rajdy, eventy. A jak ci sie nie chce nic z tych rzeczy robic, to mozna połowic ryby, cos scraftowac, ugotowac itp. Ludzie w grze są przemili, wiadomo zdarzają się wyjątki jak wszędzie... ale większość populacji, to bardzo pomocni i rozmowni gracze.
W grze jest bardzo wiele skilli do odblokowania, kazdy skill ma parę poziomów, w dodatku mozesz rozwijac kazdą klasę postaci, chcesz byc łucznikiem i jednoczesnie magiem? Nie ma co do tego zadnych przeciwskazań. Mozesz stworzyc postac od 12 do 17 roku zycia (z tego co pamiętam), a postac co sobote starzeje sie o rok i tak az do 25 roku zycia naszej postaci, pozniej zatrzymuje sie na tym wieku.
W tej grze nie da się nudzić., aczkolwiek co zawsze powtarzam, gdy polecam to mmo, to, to ze gra jest trudna i wymaga od nowicjuszy sporo kminienia, wiadomo, od jednych wiecej od drugich mniej, zalezy jak kto jest zaznajomiony z podobnymi grami mmorpg. Wiec nie warto sie zniechęcać juz na samym początku. Najlepiej znalezc osobe która pomorze rozwinąć skrzydła. Polecam napisać tutaj na forum ze szuka sie kogos kto gra w mabinogi, a sa takie osoby.
Takze.. no.. Polecam ;p

Hej! Znudziło mnie już granie w gry typowo 3D, czy też po prostu te, które wychodzą obecnie i są naszpikowane toną jebitnej grafki, a gdy dochodzi co do czego to content leży ...A więc chętnie zagrałbym w coś z grafiką 2d, czy też 3d ale izometryczną (nie wiem, nie pamiętam jak to się zwało ale taka jak z d2, czy obecnego PoE);

Gatunek: RPG
Sprzęt: Na ten rodzaj gier raczej spokojnie mój laptop wystarczy, skoro bez problemu ciągnie nowe gry ;)
Czego oczekuj?
+ fajnie jakby było sporo klas albo jakieś drzewko, gdzie samemu sobie wybierasz skille bez określonej klasy etc;

+ jako, że jestem fanem anime i mangi to takowa grafika w danej grze byłaby plusem;
+ wiadomo, że po wbić max lvl trzeba coś robić, czyli wszelaki dostęp do instancji etc również byłby mile widziany;

+ w miarę rozwinięty crafting i wszystko z nim związane;
+ również tworzenie terenów gildii, czy zamków dla niej byłoby dobre i nawet zabawne; czy nawet pospolite postawienie sobie domku;
+ jako, że będę grał w to ze znajomą to chciałbym by była opcja małżeństw, która daje jakieś profity do expa czy inne takie (wiadomo, jak już coś dają to tylko brać :P)
+ co do graczy, to jak spotka się kilka osób z Polski to nie będzie tragedia

Myślę, że to chyba starczy...na siłę zapewne jeszcze bym dopisał sporo rzeczy, lecz z tych najważniejszych to chyba tyle. Jak wspominałem, nie grałem jeszcze w gry tego typu to raczej nie podam co mi się podobało, a co nie. A najważniejsze by gra nie była p2p, a jeśli już b2p to niezbyt droga. Brak czasu sprawia, że jesteśmy raczej casualami, a nie nie graczami, którzy zarywają nocki i zapominają o realnym świecie

HEROES AND RATS https://youtu.be/v0lRUoklpbk