Szukam MMO ale

Witajcie. Mam taką chęć na MMO, gdzie jako typowy gracz casualowy poczuje się jak w domu. Próbowałem w sumie wielu tytułów, ale się po prostu od nich odbiłem.
Próbowałem w Neverwinter, ale całkowicie klimat tejże gry mi się nie spodobał, w WoWa pograłem chwilkę i próbowałem na prywatnych serverach ale oprócz questów i dungeonów nie wiem co i jak dalej mogę robić, również ESO ale z powodu skalowania lvla do mobów i głównie questowania po prostu porzuciłem gierke.
Pobralem BDO i ogólna koncepcja mi się podoba, lecz po prostu od nadmiaru informacji odraziłem się do niej, dodatkowo doszły mnie słuchy, że BDO nie ma za dużo PVE contentu (PVP kompletnie mnie nie interesuje). Może wy mi jakoś doradzicie czy coś?

Final Fantasy 14, gra właściwie only PVE i baardzo casual friendly. masz free triala by sprawdzić, tak to musisz kupić grę i dodatki (jakieś 100zł) oraz płacić miesięczny abonament. Bardziej casualowo chyba się już niezbyt da.

Jeżeli spodobało ci sie BDO to przy nim zostań, każde mmo z ostatnich lat posiada natłok informacji ale nie należy się tym przejmować od samego początku zacznij od tego co ci sie w grze najbardziej podoba i rozwijaj się własnym tempem.
Co do samego bdo to gra opiera sie o solo PVE własnie nie wiem kto ci naopowiadał głupot że to gra pvp (nawet walki o spota potrafią kończyć się tym że słabszy wygrywa umierając bo jest bardziej uparty) .
Co do Wowa to gra otwiera się dopiero na max lvl natomiast obecnie wszyscy czekają na nowy dodatek więc nie radzę teraz go odpalać bo możesz odebrać go w złym świetle poczekaj na premierę kup dodatek i wtedy zdecyduj czy gra jest dla cb.

2lajki

Archeage Legacy napisz na discordzie: Grzechu#2194

W sumie to w BDO mam 20 lvl ale na Seasonie lecz w mojej głowie męczą mnie pytania co później robić, jak zarabiać, enchantować itp. bo niby dostaje te itemki z questów ale kompletnie nie rozumiem systemu, jakieś PRI, TRI itp. normalnie aż głowę rozwala xD

A co do WoWa to nie rozumiem, chodzi o to, że przy zakupie dodatku można stworzyć postać od jakiegoś tam poziomu czy coś takiego?

Jeśli nie interesuje Cię kompletnie PVP to nie ma sensu nawet grać w BDO, ta gra jest nastawiona głównie na PVP + aktywności “pve” afk ;d