Szukam mmo do zarabiania

Powiem jak reszta.

Najlepszy zarobek to Boosting w lolu / Streaming / YT.
Ale do tego potrzebuje sprzęt/ umiejętności.

Na grach, które nie wymagają inwestycji i od początku możesz zarabiać na niej nie ma wiele i początki to zarobki będą znikome.

Jeśli wyjdzie nowy serwer ArcheAge to tam można się dorobić na Apexach w ciągu miesiącu można spokojnie zdobyć z 40-50 apexów (20zł każdy).
Ale do tego potrzebna jest wiedza, czas i umiejętności.

1lajk

Cześć
Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania :slight_smile: .

Czyli że można zarabiać na poe (Nie wiedziałem że można na grze bez domu aukcyjnego.).
Na d3 i innych płatnych (To potem. Jak już coś się uzbiera zobaczę) .
Na tibi (Nigdy nie zrozumiem czemu ktoś w to gra. Grafika nie istnieje :stuck_out_tongue: . Chyba będzie trzeba się pomęczyć.)
Na metinie (Tej gry nie ogarniam tak stara)
Na archeage (akurat gram i nie widzę tych ton złota zarobku :slight_smile: . Za to wszystko tony złota kosztuje).

90% czasu grania w mmo to i tak farma, grind itd więc super jeśli zarobię jak i tak gram.
Już kiedyś zarobiłem na graniu w mmo. Ale to małe sumy jednorazowe były za konta w grach gdzie już nie gram i nie warto wracać.

Poe wydaje się ok. Bo darmowa i można zacząć w każdej chwili. Tyle że nie mam pojęcia jak i na czym tam zarabiać.

Nikt ci nic gotowego na tace nie powie, skoro niewiesz, nie masz pojecia jak zarabiac w jakich grach to daj
sobie spokoj
Jak nie potrafisz myslec to ci nikt nie pomoze w niczym

Z zebraniem to idz pod kosciol tam troche pokleczysz pomruczysz te kilka zebla ci wpadnie

PoE.

Jednak nie myśl, że zrobisz to legalnie xd w sumie zadnej grze nie mozesz tego zrobić legalnie więc po co ja to piszę.

Jeżeli chcesz zobaczyć jakie są mniej więcej ceny to patrz:

Dolicz sobie parę złotych bo na allegro wszystko jest drożej

PS. Polecam, najlepszy review PoE jaki istnieje <3 (zaawansowany ang wymagany)

Zapomnieliście chyba o Second Life… ktoś…coś??? nawet banki mają tam swoje placówki ale no… cięzko coś dorwać ;; i to gra social co nie kazdemu pasuje… są jednak nawet kluby ktore płacą real hajs za bycie dj’em na imprezie ingame, etcetcetc

Na grach f2p można zarobić pod warunkiem, że masz ogromne zasoby czasu. Nic bez wysiłku nie zyskasz. Przykładowo w takim bns często ludzie farmili i sprzedawali gold (nie wiem czy aktualnie też opłaca się to zajęcie, ale jeszcze pół roku temu schodził na potęgę na portalach aukcyjnych). Najlepiej celować w dość zaludnione tytuły f2p.

THX. To wielka pomoc : )

Swego czasu 2x podchodziłem do second life. Ale to jakieś dziwne jest. Nie wiadomo o co chodzi. Brak misji czy choćby wprowadzenia. Uruchamiam i łażę nie wiedząc nic :slight_smile: . Nic nie mogłem ruszyć.

Wiadomo że bez wysiłku nic nie zyskam.

path of exile - start ligii ~3k zl, pewny pieniadz bez duzego rng na zwyklym graniu/farmieniu tego co trzeba ( w pierwszy miesiac i restart ligii jest co 4 miesiace ) jak ogarniasz gre i napier** 22/24 przez pierwszy tydzien, wpisz path of exile na alledrogo, wszystko mowi samo za siebie, trzeba tez umiec sprzedawac :slight_smile: ogolnie gry na ktore jest hype, restarty, nowe privy/servery, na tych grach da sie zarabiac na poczatku, trzeba tez czuc i robic to z pasja, jak pracujesz lub masz ograniczony dostep do kompa to na duzo nie licz w kazdym razie jak masz w planach zarobek na normalnym graniu w gre tzw. siedzenie wiekszosc dnia na krzesle bez wysilku fizycznego za te 2 tys to zadaj sobie pytanie czy warto, ja tak zarabialem kiedys ale za duzo energii to pochlania

Grałem już w polecane przez was entropia universe. Gra masakrycznie trudna. Grałem ponad miesiąc i dopiero 1lv broni nabity. A trzeba mieć co najmniej 4 żeby zacząć wychodzić na + z najsłabszymi mobkami. Trzeba by z rok grania. A nie wiadomo czy nadal wypłacają dolary. Nie ma polaków do pogadania bo jedyne 2 pl fora zablokowały rejestracje. Co do poe to gra nawet ok tyle że do zabawy a nie zarabiania wg mnie. Brak możliwości wysyłania przedmiotu. Więc jak te orby zbiorę i tak nie mam jak ich wysłać. A sterczeć i czekać na kupca ingame bez sensu. Szukam kolejnych gier. Bo w tych raczej nie zarobię nawet tych kilku zł. Ktoś jeszcze coś poleci? Byle było f2p.

czlowieku naucz sie gry najpierw a potem pisz na forum, sprzedaje sie na poe.trade, wymieniasz obojetnie jaki orb na obojetnie jaki chcesz w kilka sekund przez okienko trade, wystarczy 5 whisper spammow do gosci gdzie na stronie klikasz lewy przycisk myszy “whisper” ze skopiowanym juz tekstem - przyklad " hi xxx, id like to buy ur x for x chaos orb " dla przykladu. a rob co chcesz, ale tak jak pisales jezeliszukasz polaczkow z ktorymi chcesz grac razem do graj, czekaj na afku na innych, trac wiecej czasu. grasz solo i masz kase albo bawisz sie z ludzmi, polaczyc tego nie polaczysz bo zawsze ktos napisze, a chodz zrobimy to, a pomoz mi w tym, a chuj na koncie dalej 0 zl. goodluck my friend. Jak sam nie masz wyobrazni i nie ufasz innym w to co pisza i chca tylko pomoc to daleka droga przed toba aby zarabiac na graniu, bo gowno o tym wiesz i nie chcesz sluchac, przykladem jest zalozony temat. Ja mialem wiecej funu w graniu solo i kontaktowaniu sie z klientami gdzie kontakt nie wygladal na czesc i dowidzenia ale normalna przyjemna rozmowa o grze itp. na to moglem tracic czas bo co 3 osoba zawsze sie kiedys odezwala i kupila cos jeszcze.

Wydaje mi się że pan p2300 świadomie albo podświadomie szuka tytułu gdzie wejdzie i z marszu (lub krótkim z marszu) idzie na farme golda gdzie profity otrzymuje w bardzo krótkim czasie. Zapewne muszę Cię rozczarować … nie znajdziesz takiego tytułu bo tam gdzie się łatwo farmi wartość golda/itemu jest baaaaardzo niska. Jeżeli natomiast sytuacja jest odwrotna wówczas zarabiasz, ale żeby to się stało najpierw musisz poświecić czas żeby mieć czym farmić… poza tym jeżeli liczysz na wystawianie aukcji gdzie będziesz oferował w cholere np golda to raczej tylko możesz takie coś osiągnąć z botem albo sam będziesz botem no chyba że masz na myśli zarobki rzędu 200 zł / miesiąc.

Ja doceniam i dziękuję za podpowiedzi. Po prostu jestem z tych nieogarniętych. Trochę mi schodzi zanim coś ogarnę. Brak mi też żyłki do kombinowania. Więc muszę pytać, czytać itd. Wszystkie polecane przez was gry poza tymi płatnymi testuję. Tyle że powoli.

To oczywiste że trzeba się narobić aby coś zarobić. Mi raczej o małe sumy chodzi. Nawet takie 50-100zł miesiąc. Ale o ile lubię farmić to już farma 1zł przez rok jak w entropia universe nie ma sensu :slight_smile: . Co do poe przyznam że nie mam czasu siedzieć ingame i czekać na nikogo. Gram zawsze sam. Tu się wygłupiłem bo nie pomyślałem o poe trade. Wydawało mi się że jak ktoś kupi ode mnie orby itp w realu to tak mu ich nie przekażę bo musi zaoferować wtedy coś w zamian :slight_smile: .

Ja jestem w tym noob. 3 razy jak dotąd coś sprzedałem za real kasę. I to było w typowych grach z domem aukcyjnym. Proszę o wyrozumiałość. Nadal jeszcze poszukam innych gier. A te będę też dalej męczył :slight_smile:

@p2300
Sorry, ale nie wróżę Ci przyszłości w tym biznesie. Tak jak ci napisali wcześniej, zarabianie na grach wymaga przede wszystkim dużo czasu, cierpliwości i ogarnięcia. Musisz najpierw poznać daną grę i wtedy zastanowić się na czym można tam zarobić. Jeden będzie robić power lvling, drugi farmić, trzeci crafcić. Kombinować trzeba na każdym kroku, a ty szukasz drogi na skróty. Nikt ci takiej nie poda, bo i po co?
Ja sama zanim zaczęła zarabiać na jakieś grze, to najpierw grałam przez 2 lata for fun, a potem dopiero stwierdziłam, że skoro mam za dużo złota, to mogę je sprzedać.

Pograj po prostu w jakieś popularne gry. Na allegro to pewnie będzie wow, poe, aion, nostale, metin, tibia (ale akurat w tej ostatniej zanim będziesz zgarniać dużą kasę, to musisz mieć high lvl postać). Potem sprawdź na yt, jak tam się zarabia złoto i sobie próbuj.

Przymalym nakladzie finansowym to i w gw2 mozesz zarobic ale bardziej na ebay. Otoz potrzebowal bys dodatek pof i 1 sezon lws4. I na istan farmisz w grupowych eventach… Nawet skilla czy eq nie potrzeba. Na miesiac farmiac jestes w stanie z jednego konta sprzedac 2000g (jest limit wyslania 500g/tydz). Na ebay stack 500g to ok 110zl. Na istanie farmiac 1h mysle ze ze 30-40g bedziesz mial.

No chyba faktycznie za dobry nie będę. Ale fajnie by było czasami coś zarobić. Ja nie pytałem jak zarabiać tylko w jakich grach :slight_smile: Właśnie w popularne gry grałem. Ale tylko te f2p. Np Aion jakiś rok. I już zaczynałem lepszy gold mieć kiedy rozwalili grę.

Kolega chyba czyta w myślach :slight_smile: . Właśnie się zastanawiam nad gw2. Ale w wersji free nie wiem czy jest sens zaczynać.

W wersji free nic nie zarobisz, poza tym handel goldem jest tam mocno risky - ArenaNet szybko wyłapuje handlarzy goldem więc musisz liczyć się z tym, że zarobisz bana i będzie trzeba zrobić nowe konto pod handel i tak cały czas.

Generalnie na MMORPG zarabia się w dzisiejszych czasach po prostu słabo. Jedynie Wow oferuje tutaj duuuże możliwości, sama znam kilka osób co wyżywają z WoWa i zarabiają zdecydowanie więcej niż najniższa krajowa (średni zarobek to nawet i 8k zł miesięcznie), no ale tu musisz mieć skilla, spore pojęcie o grze i mnóstwo czasu. No i oczywiście należy pamiętać o opłacaniu abo (na początek może być to problemem, potem to już drobniaki)

Więc jeśli liczysz na to, że zahaczysz się w jakiejś grze i zaczniesz wykręcać pieniądze już po tygodniu to niestety wróć na ziemie. Teraz by dorobić się w necie to trzeba się mocno nagimnastykować i granie w gry akurat nie są w topce sposobów na zarabianie.

Sorki za offtop. Rozmawialiście o POE. Ktoś orientuje się, czy wersja na xbox jest taka sama jak na PC? W sensie, czy jak gram na konsoli i coś wyfarmię to mogę sprzedawać tak samo.

Przecież stale tu zaznaczam że nie chodzi mi o łatwe typu tydzień itd. I że lubię pofarmić. Ale przyznaj że np taki 1 zł za pół roku grania to gruba przesada :slight_smile: . Bo tyle to ja bez trudu wyciągnę na klikaniu w reklamy za 1 grosik :slight_smile: . Granie jako zarobek ma 1 przewagę. To zależy od ciebie ile ugrasz. A nie jak w przypadku innych sposobów od naganiania ludzi, którzy wcale nie chcą robić tego na czym ty zarabiasz ani zlecać ci nic.

Skoro w gw2 banują to nie wiem. Może zacznę z tym okropieństwem zwanym tibia.

Ja bym próbował jakieś priv servery w metinie albo low exp priv servery na tibii podobno na pierwszych dniach da się nieźle zarobić ^^.
Problem ze starymi grami jest taki, że dewaluacja pieniądza jest tak olbrzymia, że musisz grać 10 godzin żeby zarobić np. 5 złoty.
Np. w takim OSRS 1m to +/- 15 centów. I można zarabiać po 1-2M na godzinę.

hmmm. Z 1 strony 5zł to już coś i fajnie by było mieć za granie na luzie. Ale z 2 to faktycznie mało.

Płatnych gier na razie nie ruszam bo nie mam kasy. Więc jeszcze gorzej. Nie orientuję się jeszcze co gdzie ma nowy serwer. Ale śledzę jakie gry wychodzą nowe. To może tu dam radę. Tylko na razie same płatne i mobilne wychodzą ostatnio :slight_smile: .