Szukam MMO, gdzie nie trzeba wydawać mnóstwa realnych pieniędzy

Pytają o gry F2P a każdy wciska p2p albo gry w których trzeba wykupić dodatki… Ech…

Co do tematu, to Neverwinter Online albo Warframe. Pierwszy to typowe RPG, drugi to raczej gra akcji i spory grindownik, obie nastawione głównie na PvE. Opisywał nie będę, obejrzyj jakiś gameplay i sam oceń :slight_smile: Zagrywałem się w obie dosyć sporo i w żadnej nie wydałem złotówki. Ba, obu można walutę premium zdobyć w grze, z tym że w Warframe o to łatwiej moim zdaniem.

Najszybciej to Albion, tylko tam nie ominiesz contentu pvp. Gra F2P, zarobić w grze na premium to chwila moment jak odrobinę ogarniesz rynek. Tylko wszędzie pvp :stuck_out_tongue:

1lajk

Ragnarok - tylko i wyłącznie serwery priv/ exp/job exp/ drop x5 max (z boostami do 10 w zaleznosci od glosowania dobrze jak drop nie przekracza 3-5 wtedy jest grind po chciane itemy…)

Tree of Savior, jest IS, ale łatwo na niego zarobić na odp. lvlu. a premka daje użyteczne bonusy do codziennej gry ale nie wymagana

KOTOR?

Stalker ONLINE, TWARDY GRIND, po tygodniu solo masz dopiero pierwszy karabin :stuck_out_tongue: FPS+RPG+dużoooooo biegania za expem, ogólnie ludzie są skorzy do pomocy ale jak widzą że ciągniesz temat i lvle - czylisz biegasz za expem po 10-15h dziennie

1lajk

Black Desert. Masz teraz za darmo do zgarnięcia. Nie słuchaj się pitolenia o IS, jak nie grasz PVP.

2lajki

Wciskają p2p bo serio kosztują najmniej.
Dwie najpopularniejsze gry w tym systemie płatności wymagają od gracza max 50zł miesięcznie gdzie produkcje b2p/f2p kuszą jeszcze jakimiś boosterami bez których gra się dosyć wolno.

1lajk

Z tych co wyżej wymienili wybrałbym:

  • Tree of Savior (dosłownie nic nie wydasz)
  • Guild Wars 2 (kupujesz dodatki raz, grasz cały czas i też na Item Shop zarobisz w grze)

Innych tytułów nie wybieraj jeśli nie chcesz czuć przepaści między tobą a tymi co płacą.

No tak jak wyżej napisał jeden z użytkowników paradoksalnie najmniej do wydania pieniędzy jest w grach na Abonament - World of Warcraft, Final Fantasy, równocześnie są to jedyne tytuły na rynku w które nie trzeba się wstydzić że się gra i nie są stratą czasu.

Polecanie Black Desert w temacie gdzie się prosi o gry w których nie trzeba wydawać pieniędzy gdy się jest Moderatorem forum MMORPG to mocny hardkor, Guru powinien sprawdzać kompetencje kadry bo nawet losowy troll by czegoś takiego nie napisał bo by mu było po prostu po ludzku głupio… nawet rozwijać nie będę, ten kogo to interesuje ten sprawdzi i nie będzie musiał pobierać informacji od mojej osoby, bo Black Desert to najbardziej Pay2Win gra ostatnich lat :slight_smile:
Drogi autorze tematu, sprawdź to najpierw zanim dasz się oszukać, pozdrawiam.

Ps. Nawet nie odpisuj miernoto bo szkoda mi na ciebie tracić czasu, ten kto myśli i potrafi wyciągać wnioski wie doskonale jak jest.

5lajków

Najmniej?
To już taki Guild Wars 2 wymaga zdecydowanie mniejszych nakładów finansowych (zakup jednego dodatku w kwocie około 70zł). Na nic innego tam nie musisz wydawać (w sklepie praktycznie tylko kosmetyczne przedmioty).
Wow to 50zł co miesiąc + 150zł co dodatek.

Tak - teoretycznie GuildWarsy też pasują do tej listy i to nawet na pierwsze miejsce, ale bonusowo raczej polecamy gry w których opłaca się tracić czas :slight_smile:

50zł/m-c daje 600 zł/rok, czyli grając przez 10 lat wydaję na grę p2p 6000zł.
Grą f2p, w którą gram od 10 lat jest lotro. Wydałem na nie max 100zł.
100zł < 6000zł

LOTRO, czyli gra która na całym świecie ma populacje jak jeden serwer Final Fantasy i to też wątpie że aż tyle - Polecamy takie a nie inne gry bo się bonusowo w nie opłaca grac i nie umierają więc
10000000 zł > 5 zł

1lajk

Niezależnie od tego, czy gra jest lepsza, czy gorsza, mówienie, że p2p wymagają najmniej kasy to fałsz.

No jak byśmy szli tokiem “no gra może być byle jaka i umierać, no okropna, obojętnie, ale hajsu nie trzeba wydawać” to koleś by się załamał więc polecamy gry które są dobre, z czystym sercem możemy powiedzieć że “o tutaj idz graj bedzie okej” a porównanie finansowe przenosiny na różne tytuły.

Potem idą ludzie grać w jakieś LOTRO, on i jeszcze kilka osób z całego świata, widzą co się dzieje i porzucają mmorpgi

DLATEGO JA I JESZCZE KILKA OSÓB Z CZYSTYM SERCEM POLECAMY GRY P2P ZAMIAST CRAPÓW

Polecam Warframe, niby nic wyjątkowego ale widać dlaczego Digital Extremes powinno zajmować się grami.

Nie ma tu premium, z czasem da się zdobyć wszystko (choć startowe eq może być z tobą do samego końca), jest waluta premium łatwo ją zdobyć od innych sprzedając przedmioty “prime” (które zdobywamy z reliktów, które to zdobywamy podczas wykonywania misji lub jako nagroda z nich) oraz rzadko spotykane mody (ulepszenia do eq).

Jak to grindownik może czasem się w grze nudzić ale i na to są sposoby jak lot railjackiem, podziwianie widoków, zbieranie znajdziek czy interakcja z petem na statku (pety uczestniczą również aktywnie w misjach)

2lajki

przecież w wowa wystarczy, że grasz i tak naprawdę masz zarobione na miesięczny token.

Nie, nie masz. Nowy gracz, bez dobrej znajomości gry, bez altów, bez wkładu własnego i bez masy czasu na token nie zarobi.
Ja się zgadzam, że warto opłacić abonament i mieć pewność, że nam serwerów za chwile nie zamkną. Mnie boli jednak to, że płacąc w takim WoW abonament oraz kupując dodatki i tak nie jestem w stanie zdobyć wszystkiego (lubię system p2p, popieram p2p+płatne dodatki, ale system p2p+płatne dodatki+masa płatnych kosmetycznych itemów w is już średnio do mnie przemawia). Powiecie, że się czepiam, ale jak gram w jakieś mmo to lubię zbierać różne mounty/zbroje/pety i niestety w takim WoW nie mam szans mieć pełnej kolekcji.

LOTRO - w tym momencie populacja naprawdę fajna, a teraz płacąc tylko abonament 1 raz dostajesz wystarczająco Lotro Points by wykupić WSZYSTKIE dodatki, jak też i cały content. A tego masz na kilkaset godzin jak nic.

Jakby nie patrzeć to nie musisz wydawać hajsu jak nie chcesz grać pvp w żadnej na pve prędzej czy później zrobisz to eq dojdziesz do jakieś normalniej gildi i będziesz się świetnie bawił.
Pod względem jednak jak chcesz czerpać przyjemność z tego i tego to najlepszy płatności i najtańszy to GW2 raz płacisz masz wszystko bez jakiś Premium czy tam abonamentów + wymiana waluty w grze na walutę płatną.
Najlepiej by Ci było zobaczyć w jakiej grze najwięcej aspektów odpowiada .
Nawet jak w grze masz trochę mniejsza populację to i tak o gildię nie jest trudno. Znajdź grę gdzie Ci odpowiada rozgrywka i fajna gildi i to wystarcza.

Neverwinter Online , tam nie wydasz real kasy, vip można kupić za diamenty w grze, gra PVE (PVP tam szczątkowe), ulepszasz equipe, skile i gra dość dużo ludzi (polaków też).