Szukam MMO, gdzie nie trzeba wydawać mnóstwa realnych pieniędzy

przecież w wowa wystarczy, że grasz i tak naprawdę masz zarobione na miesięczny token.

Nie, nie masz. Nowy gracz, bez dobrej znajomości gry, bez altów, bez wkładu własnego i bez masy czasu na token nie zarobi.
Ja się zgadzam, że warto opłacić abonament i mieć pewność, że nam serwerów za chwile nie zamkną. Mnie boli jednak to, że płacąc w takim WoW abonament oraz kupując dodatki i tak nie jestem w stanie zdobyć wszystkiego (lubię system p2p, popieram p2p+płatne dodatki, ale system p2p+płatne dodatki+masa płatnych kosmetycznych itemów w is już średnio do mnie przemawia). Powiecie, że się czepiam, ale jak gram w jakieś mmo to lubię zbierać różne mounty/zbroje/pety i niestety w takim WoW nie mam szans mieć pełnej kolekcji.

LOTRO - w tym momencie populacja naprawdę fajna, a teraz płacąc tylko abonament 1 raz dostajesz wystarczająco Lotro Points by wykupić WSZYSTKIE dodatki, jak też i cały content. A tego masz na kilkaset godzin jak nic.

Jakby nie patrzeć to nie musisz wydawać hajsu jak nie chcesz grać pvp w żadnej na pve prędzej czy później zrobisz to eq dojdziesz do jakieś normalniej gildi i będziesz się świetnie bawił.
Pod względem jednak jak chcesz czerpać przyjemność z tego i tego to najlepszy płatności i najtańszy to GW2 raz płacisz masz wszystko bez jakiś Premium czy tam abonamentów + wymiana waluty w grze na walutę płatną.
Najlepiej by Ci było zobaczyć w jakiej grze najwięcej aspektów odpowiada .
Nawet jak w grze masz trochę mniejsza populację to i tak o gildię nie jest trudno. Znajdź grę gdzie Ci odpowiada rozgrywka i fajna gildi i to wystarcza.

Neverwinter Online , tam nie wydasz real kasy, vip można kupić za diamenty w grze, gra PVE (PVP tam szczątkowe), ulepszasz equipe, skile i gra dość dużo ludzi (polaków też).

Neverwinter jest już praktycznie martwy ale teraz często rozdają itemy. A na kupno waluty premium czeka się z 5-6 tyg.

W rok zrobiłem 280AP/300DP + 5 petów T4 za free.
Ale jak chcesz być w topce to tak BDO to jedno z większy p2w.

Nikt nie pytal o f2p… Takie cos napisano na glownej ale ani temat watku ani sam watek nie zawiera nawet wzmianki o f2p… :wink:

1lajk
  1. Nie daj sie zrobic na neverwintera, p2w af.
  2. Jedyne gry w które nie wlozysz hajsu tyle co w inne to WoW i Final Fantasy 14.
  3. Nie ma darmowych gier wartych uwagi, nawet to dno GW2 reprezentuje mało, grają w to w Polsce bo jest pseudo darmowe, mowili Ci ze nie bedziesz mogl tam na czacie gadac ani ludziom odpisac poki ONI DO CIEBIE sie pierwsi nie odezwa? Beka z free wersji.
  4. Graj w WoWa lub FF 14 i plac te 40-60 zl, warte to jest tych pieniedzy uwierz. Olej F2P i zobaczysz ze lepsze 3 miesiace naprawde fajnej gry niz rok syfu w ktorym society posysa, w szczegolnosci Polskie, bo jak płacą to się i zachowuja lepiej a i trolli mniej.
1lajk

FFXIV vs F2P xD nw ile golda gościu by musiał kupić w jakiejkolwiek grze F2P zeby FFXIV bardziej wyszło taniej

Raczej wątpię żeby autor chciał celować w topke, szczególnie wspomina że go PvP nie interesuje. Podchodziłem z podobnym nastawieniem i miałem świetna zabawę na paręset godzin, poznając przy tym spoko ludzi w gildii. Tak więc polecam ci BDO nadal autorze.

Rzeczywiście nawet wzmianki nie ma o f2p…
“Żeby po prostu była to prawdziwie gra FREE TO PLAY.”

takie nie istnieją.

Pierwsza wersja wygladala tak

Pozniej zeedytowano :wink:
Mozesz to sam sprawdzic

1lajk

Laghaim Generic
jedyny działający serwer chyba od tej ciekawej innej hardgrind gry.
jak ktoś w to się zdecyduje pograć to mogę coś pomóc

BDO na prywatnym serwerze?

No ja bym postawił na GW2 :slight_smile:
Praktycznie prawdziwe F2P w kwesti lvlowania, PvP i niektórych fractali.
Dodatki to prawdziwe DLC otwierające nowe mapki PVE i kilka nowych specjalizacji. Gram w GW2 od bardzo dawna (miałem przerwę) i muszę przyznać, że z czasem robi się naprawdę świetnie. Gra rozwijana jest powoli, sukcesywnie od lat.

Moim zdaniem GW2 ma najlepszy combat system jaki został wprowadzony do MMORPG - nie jest przesadzony i przekombinowany, jest czytelny, dynamiczny, targetowy lub non targetowy (zależy od wyboru własnego). GW2 to po prostu mocno rozwinęty pomysł z wypasionego Lineage 2. Szkoda, że żaden inny producent nie poszedł tym torem.

BDO - nie da rady wtrzymać na dłużą metę. Na początku oko cieszy, fajnie wygląda, ładny slasher - po czasie okazuje się, że człowiek toruje tylko te same skille w zapentelniu, gdyż nie opłaca się inaczej.
ESO - piękna wstaniała gra ale ten combat system jest praktycznie taki sam niezaleznie od klasy jaką się gra. Animacje są inne i zasięgi :slight_smile: Grałem przez 2 lata i nie czułem że klasy bardzo się różnią.
GW2 - ma świetny combat system opeirajacy się na skąłdaniu zestawów umiejetności od broni i od klasy. Masz staminę na uniki, cooldowny na umiejętności lub paski energii (zależnie od klasy), jak bańka życia zejdzie do 0 to jeszcze masz możliwość coś komuś zrobić, wstać zanim ktoś Ciebie położy całkowicie, skille nie wciska się 1,2,3,4,5,6,7,8,0.

Dobra… mógłbym tak godzinami :slight_smile:

ty grales kiedykolwiek w wowa? jeszcze 2msc temu mozna bylo na skiningu wyciagnac okolo 40k golda na /h. Cena tokenu to max 200k = 5h w miesiacu i grasz za darmo. Nawet poczatkujacy gracz ktory w ogole nic nie ogarnia jest w stanie to zarobic.

1lajk

-=ARCHEAGE=-
Odezwij się na discordzie: Grzechu#2194

@osmatus bogaty troll też będzie ci dymił płatnym mmo bo go będzie stać opłacić 20 kont na raz kupic 40 boxów tego mmo.