Szukam MMO gdzie zobaczę efekt swojej pracy

ale to domnie sie wypowiadasz czy do typa

do Twórcy tematu w Kalu są klasy do wyboru które warunkują Twój przyszły styl gry, pod Twój opis jedynie może pasować to że tam masz pkt co lvl i tak możesz stworzyć np Ascete( odpowiednik maga dps-a) z dużą ilością HP lub unikami czy też dużą ilością many zależy od tego jak rozdasz statystyki. A co do długo terminowych efektów widocznych na postaci zaczynasz grę z lvl 1 jako np archer na 50lvlu dokonujesz wyboru jakim łucznikiem chcesz być (Ekspert archerem czy imperialnym commanderem ) i wtedy dopiero dostajesz jakieś sensowne skille :smiley: po 70lvlu dokonujesz tak zwanego 3rd job change wtedy tak naprawdę rozpoczyna się gra bo zaczynasz zabijać mobki masowo rok czy dwa później dobijasz 91lvl i jak uda Ci się wykonać questy na nirvane i otrzymujesz skille przy których skille z 3rd jc wydają się słabe :stuck_out_tongue: ale i tak zawsze znajdzie się jakiś 100+ lvl który na siege zabije Cie hitem :smiley:

Stary dobry Aion

Gra żyje normalnie? Nie jest p2w przez gameforge?

BnS to P2W aż w oczy kłuje. Kończąc fabułę jesteś nagradzany ścianą, której nie przeskoczysz nie wrzucając kilku tysięcy złotych lub nie posiadając znajomych w mocnej gildii, którzy będą przeciągać przez instancje wiele razy.

NC$OFT tylko dodaje kolejne bronie i kolejny sprzęt, uniemożliwiając graczom F2P, którzy bawią się 3-4 godzinki dziennie dogonienie reszty wielorybków, które wydają grube $$ na tą grę.
Mnóstwo osób sprzedaje konta i przestaje grać i mówię to jako gracz od premiery, który ma już dość tego syfu, który nam serwują.

@jasieeks1
Żyje normalnie a dlaczego ma nie żyć? :smiley:
A tak na poważnie jest 8 serwerów to o czymś świadczy to po pierwsze, po drugie od przyszłego Patch’a całkowitej zmianie ulega Item Shop, Gold Pack’i (Premium) na które spokojnie idzie zarobić w grze.

Hehehe, no to Ci powiem, że grałem od początku OB przez 1.5-2 lata i nigdy na gierke nie wydałem $ (a troszkę nawet zarobiłem - ale to nielegalne więc ciii). I byłem w topce :). Pvp mi niezbyt szło więc tylko platyna i daily dla kamyczków.

Więc jak chcesz się pożalić o tym jak mało zaradny w tej grze byłeś to załóż osobny temat.

BnS jest top1 gier F2p gdzie Twój progres i czas włożony w gre FAKTYCZNIE przynosi efekty :). a o to chyba właśnie chodziło autorowi tematu

BnS F2P? HAHAHAHA żart roku. Jest free bo nie wymaga abonamentu i na tym się kończy :smiley:

Jeśli według Ciebie zakup max Soula, peta i kilku paczek z IS na starcie na nowym koncie nie daje przewagi nad graczami F2P to chyba czas poważnie przemyśleć swoje postrzeganie F2P. Już nie wspomnę o masowym zakupie golda za zł, za który można teraz ubrać się praktycznie od razu w Aransu i wykupić wejściówki na VT, gdzie kupisz pełen sprzęt.

Wobec czegoś takiego nowy gracz, który skończył fabułę i ma może ledwo Raven 1-3 jest niczym (w PvP 6v6 to już w ogóle może co najwyżej podziwiać jak inni walczą, gdyż sam zginie na 1 uderzenie).

Do tego wymogi na F8 są obecnie tak chore (R9-A3 minimum), że gracz mający mniej niż 1k będzie wywalany z praktycznie każdego pokoju, a jeżeli założy swój, to ludzie momentalnie będą wychodzić, ponieważ każdy chce szybko i bez problemów zrobić dzienną rotację.
Mało tego klany, które mogą pomóc w wybiciu się też najczęściej wymagają 1,1k AP, co dla nowych jest dużym wyzwaniem.

Gra już od dawna faworyzuje wielorybki, które utrzymują serwer. Mnóstwo mocnych graczy, których znałem sprzedało konta i ciągle widuję takie ogłoszenia nie bez powodu. Żeby nie było mam postać z 1,2 k AP i sprzętem z VT więc cały content mogę robić spokojnie. Niestety gra nie faworyzuje nowych i współczuję każdemu, kto teraz zaczyna zabawę z tym tytułem (ostatnio żeby było jeszcze ciekawiej zmniejszono nagrodę złota za weekly/daily, by jeszcze bardziej “ułatwić” życie graczom).
Trove to już opcjonalna zabawa, ale fakt faktem kto wykupi dużo kluczy, bardzo często jest wyposażony w najmocniejsze gemy, a to też jest spora przewaga.

Osoba F2P może wszystko osiągnąć w tej grze, ale wymaga to ogromnej ilości czasu i farmienia (dodatkowo na kilku altach każdy event). A w momencie, gdy taki gracz dogania mocniejszych, wychodzi nowy content i znów jest sporo do tyłu.

kolega @DeusX1 wie co pisze jak jeszcze grałem to liczyłem, że grając po 3h dziennie wykorzystując czas tylko na zarabianie golda to na max soula zbieramy pól roku :smiley: nie licząc innych gadżetów

Mu online priv :slight_smile: Efekty pracy… Czas poświęcony na wbijanie resetów, dropienie seta, ulepszanie seta, opcje w itemach, dropienie kamieni do opcji/ulepszania bla bla

A czemu nie global?

Przeglądnąłem już chyba wszystkie dostępne MMO na naszym rynku. Z tych najpopularniejszych mamy WOWa, FF 14 i TESO. Natomiast chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia RIFT? Czy jest tam jeszcze jakaś znośna populacja? Nie mówię o Prime, który jest progresywny, ale po czasie trzeba będzie przetransferować postać i jest płatny.

stary tales of pirates https://pirategames.online instancje nie sa łatwe p2w średnie ale wszystkim można handlować populacja over 1k

bez allegro lub item shop nowy gracz nic nie osiagnie,a szkoda swietna gra.

Może jak połącza obecny s2 z s1 to za rok czy dwa otworzą nowy serwer :stuck_out_tongue: co kilka lat tak robią może jeszcze raz się zdarzy :smiley: to będzie jakiś sens dla nowych graczy