Szukam MMO - pve/pvp

Chcieli być konkurencyjni dla węża xD

i tak Diablo > POE

W przyszłym miesiącu ruszają testy Corepunk.
Jeśli interesował cie albion, albo ogólnie gry TOP DOWN to corepunk będzie najbliżej właśnie lineage 2 z pośród wszystkich gier które wychodza/wyszły w najbliższym czasie.

Tylko, że Corepunk wygląda na żywcem wyjęty Albion, to już wolałbym grać tam.

@Ichtis
Miałem okazję grać w każdą z twoich gier, przetestować Elyon oraz New World
Powiem szczerze, Elyon podoba mi się znacznie bardziej, o wiele łatwiejszy próg wejścia, gra o wiele bardziej wymusza pvp(aion). Ogólnie widać żywce wyjęte pomysły z Aiona. Niestety ciężko mi więcej powiedzieć bo beta trwała tydzień, jak dla mnie trochę za mało, jednak po kilku dniach miałem wrażenie, że gra stanęła w miejscu i tak naprawdę zaczynałeś robić to samo. Okej w Aionie też tak było, te same dungi, te same czynności, ale tam było tego więcej, jednak mówię to był tydzień.
Jeżeli chodzi o new world to napisze tak, to jest symulator życia w średniowieczu z dodatkiem sci-fi xD
Największą bolączkę mam z walką w tej grze. Jest taka sztywna, mało intuicyjna, ale też przez to lekko hardcorowa, gra jest bardzo podobna w swoich założeniach do Albiona. Jeżeli masz wolną gotówkę to proponuję Ci kupić preorder new world na steamie jak Ci się nie spodoba zrobisz zwrot i dostaniesz pieniądze z powrotem i kupisz elyon i zrobisz to samo.
Ja w ten sposób zamierzam zrobić i podjąć decyzję w co będę grać x)

1lajk

Już nie za bardzo…

jak dla ciebie walczące pety, przywracanie expa po śmierci czy lepsze scrolle do resania poza innym gównem to nie p2w to nie wiem jak bardzo tolerancyjna musi być twoja definicja p2w.

Mniej więcej czaje klimaty L2 z Aiona, więc masz takie opcje:

  1. Elyon:
    Plusy - PvP na open worldzie, pełno rankingowych instancji PvP (w tym wojny gildii 10vs10) , najlepszy combat i personalizacja skilli z wymienionych gier, społeczność nastawiona na PvP, typowy KR fantasy klimat
    Minusy - Na początku każdy będzie klepany przez jakiś czas przez gości, którzy wydadzą 1800 zł, żeby mieć Luminosa T5 (jego wersja do pvp daje 3% do pvp defa i - 10% cd skilli), obowiązkowa premka 70 zł na miesiąc, żeby normalnie grać, wyścig gearowania się w stylu Archeage’a i BDO, ale tutaj raczej po krótszym czasie ludzie wbiją soft cap (może nawet miesiąc wystarczy), RNG przy ulepszaniu gearu
  2. SOLO
    Plusy - Brak jakiegokolwiek P2W, szybkie wbicie max lvla, open world PvP, kilka instancji PvP (w tym liga 3vs3), klimat z chińskiej mitologii, brak RNG przy gearowaniu, możliwość przełączania postaci na drugą podklase np. heal i range dps
    Minusy - Wydawcą jest Gameforge, który zniszczył ponad około 10 gier w ostatniej dekadzie, w większości casualowa społeczność, 2 serwery na EU, żadnej możliwości personalizacji skilli
  3. New World
    Plusy - ogromny hype na gre, klasy postaci zależą od broni, wojny terytorialne kompanii(gildii), ale na open worldzie, jedyna instancja pvp 20vs20, ale z elementami PvE, obsługiwany język polski(jak ma to znaczenie), klimat Nowego Świata
    Minusy - tylko jakieś 1500 graczy mieści się na jednym serwerze, w większości casualowa społeczność, mało contentu w samej grze, drewniany combat, mała ilość skilli do użycia

Jest jeszcze GW2, ale tam open world jest tylko na WvWvW(otwartych non stop mapach miedzyserwerowych), ale tam się wieczorem tylko coś dzieje, pvp jako skalowane gearem 5vs5 w formie rankedów, gdzie można wejść tylko we 2 i turnieje, gdzie można wejść całym teamem.

Sam się waham między Elyonem, a SOLO, bo w pierwszej trzeba będzie poświęcić dużo czasu, żeby nadawać się do rywalizacji.

Jako ktoś kto grał kilkanaście lat w L2 stwierdzam że ta gra jest absolutnie wyjątkowa i nie ma na rynku niczego co jest choćby podobne do tej gry. Mam ten sam problem, żadna z nadchodzących gier nie jest w stanie zastąpić L2.
Jedyną alternatywą, ale znacząco odmienną jest EVE online.

Raczej juz drugiej takiej gry nie znajdziesz. Oczywiscie jesli mowa o prime l2. Prelude-Inerlude. Zlote czasy mmorpgow, gdy jeszcze kazdy szukal tylko PvP w grach

W bd tak łatwo w pvp nie możesz tak dupy z atakować innego gracza ale nawet jak to zrobisz to nie będziesz mieć pewności czy zaraz jego gildia cię zacznie szukać albo jak nie ma gildi to może mieć jakiś mocnych znajomych którzy już gildie mają.

Elyon :rofl: Jak ktoś lubi targetować lub oglądać SZARE postacie bez tekstury to będzie gra dla niego!
https://www.youtube.com/watch?v=lUOf2524Wrs
Zobaczcie jak to drętwo wygląda, postacie wczytują się bez tekstur :smiley: Mega imersja :smiley:

@FraMat1 A to nie jest tak (nie gralem i nie bronie tylko dopytuje) ze masz w opcjach ustawienia ze w duzych skupiskach lub nawet ogolnie zeby gra chodzila ok ustawiach cos w stylu “character model limit” i “character model quality” tak zeby ludzie ze slabszym sprzetem mogli pograc?

Nie do końca, są opcję w grze które wyłączają Ci “efekty innych postaci” są również opcje związane z wyświetlaniem modeli itd.
(Pisałem to z pamięci więc nie wszystko musi się zgadzać w 100% )

Po pierwsze trzeba zacząć od tego, że Build z CBT1 był Build’em “testowym” jak to zazwyczaj podczas takich testów bywa XD naszym zadaniem podczas CBT1 było przede wszystkim przetestowanie infrastruktury serwerów etc.

Po drugie prawda jest taka, że ten błąd z “szarymi teksturami” leży gdzieś po stronie konfiguracji silnika i nie chodzi o to, że ktoś ma słabszy bądź mocniejszy PC (chociaż w niektórych przypadkach może) Jak graliśmy ze znajomymi podczas CBT1 to jedne osoby które mają mocne PC miały ten błąd a np. u osób które mają słabszy sprzęt ten błąd w ogóle się nie pojawiał. Jest wiele filmików na YT na których u tych osób które nagrywały te filmiki ten “błąd” w ogóle nie występuję. Także to raczej kwestia konfiguracji silnika. Pewnie jak dostaniemy inny Build to u nas ten błąd również zostanie wyeliminowany. Ponieważ jak oglądam jakieś Streamy z KR to chyba nigdy nie widziałem takiego błędu na tamtejszej wersji.

Poza tym pewnie 70% z nas kiedyś w przeszłości spotkało się z podobnym problemem w innych grach, przecież to nic nowego. W GW2 widziałem kiedyś podobny efekt, już nie pamiętam o co chodziło chyba występowało to jak ludzie grali bez dysku SSD. Ja miałem coś takiego w Call of Duty Modern Warfare zanim nie dokupiłem więcej ramu także to nic nadzwyczajnego.

OK,
Thx za klika postow, ktore mialy cos wspolnego z glownym pytaniem :rofl:
Ale ciesze sie, ze sobie “pogadaliscie” :smiley:
Obecnie testuje postacie w BDO, skille na wielki plus i w sumie samam mechanika walki wydaje sie spoko(trzeba ogarnac).
Thx za pomoc :slightly_smiling_face:

BDO spoko jeszcze teraz jak dodają coraz więcej contentu dla wielu osób (Party) jak Dungeony

Elyon jest strasznie p2w, ta gra to będzie clusterfuck po miesiącu od premiery, wielorybki będą ruchać na open worldzie każdego mając 0 skilla.

Od wczoraj nie umiesz wskazać co jest P2W w tej grze :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

A jak tam twoje SOLO? Bo jak narazie to strasznie biednie to wygląda :sweat_smile:
Screenshot_20210725-163509_Chrome

solo ograne już ziomeczku :smiley: gierka średnia arenki pvp całkiem całkiem, balans słaby. Jednak zero p2w :smiley: a ty tak żes się obsrywał wbijałeś do każdego tematu o solo i pisałeś jakie to będzie p2w bla bla bo gameforge :smiley: załosny siusiaczek jesteś a teraz jak Elyon jest w chuj p2w to siedzi i broni swojej giereczki hahahaha. Załosny podstarzały i łysiejący grubas jesteś. Streamer wanna be. BTw nie wiem czy widziałeś ale wczoraj ci napisałem że w elyon jest wszystko p2w. Powiedz nam moze trochę o upgerjdowaniu EQ :smiley: HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA

Hmm, może spróbuj Neverwinter Online? Jutro (27.07) ma wyjść wielki patch zmieniający grę. Sam mam zamiar obadać co tam się będzie działo.