Szukam MMORPG, które zapełni mój czas!

Witam!
Szukam MMORPG, który zapełni mój wolny czas. Czasu na grę mam dużo więc muszę coś znaleźć. Wydaje mi się, że ograłem chyba wszystkie tytuły dostępne na rynku. Jestem graczem MMORPG od 2008 roku więc trochę się przewinęło tych tytułów, ale zaczynając od początku.
Mój sprzęt jest w stanie pociągnąć wszystko więc bez obaw. Czego szukam? Czegoś co mnie wciągnie, czegoś co da mi znowu tą radość gry i czegoś przy czym będę mógł spędzić czas. Wiem, że rynek MMORPG powoli umiera, a jak już coś wychodzi, to jest wielki hype bo kosztowało to 30 czy 60 milionów lub więcej, a gra albo jest gówniana, albo za dużo niepotrzebnych bajerów. Z racji tego, podawanie wymagań jest tu zbędne, lecz coś napisać muszę.

  • Jestem graczem hardcorowym, ale casualowe produkcje mi nie przeszkadzają, mogę grindować głupie buty 4 miesiące, a mogę zrobić 80 questów i dostać full seta.
  • Czy to gra 2d, 2.5d, 3d, 80d, jest to bez różnicy, jedynie czego nie chcę to H&S oraz dungenowek ( Vindictus )
  • Uniwersum może być każde poza kosmicznymi ( StarWars, Warframe ) oraz odpadają super bohaterowie itp itd ( Nie pamiętam już nazwy tej gry ). A tak to horror, fantasy, dark fantasy, anime, średniowiecze, wszystko okej.
  • Nie chcę gier P2W
  • No tutaj akurat warunek must have: POPULACJA!!! Wiem, że czasy gdy wbijaliśmy na serwer 2 lata po premierze i do dungeonów dalej były kilometrowe kolejki, a początkowe instancje roiły się od nowych, już nie wrócą, lecz chciałbym by ludzie w to grali i było to widać. Znam dobrze język angielski więc jakie to community, to tak średnio mnie obchodzi, ale miło by było być przygarniętym do rodzimej gildii.

To chyba wszystko z tych “wymagań”, teraz może podam jakieś 4 kategorie gier, by mniej więcej określić moje preferencję:
Gry, które przypadły mi do gustu (i dlaczego nie gram):

  • ESO, grałem na PC, później na poważniej na PS4 (Nawet dodatek z orkami mam zrobiony w 100% jeżeli chodzi o osiągnięcia) i znowu wróciłem na PC, nawet kupując Morrowind oraz Summerset, lecz to już nie to samo, przejadło się robienie 3 raz tych samych questów od nowa i jakoś tak mimo, że craft jest genialny to po prostu nie.
  • Maple Story 2, najnowsza gra z tego tutaj zestawienia, bardzo fajna, ale jakoś tak nie mogę się przyzwyczaić do sterowania, układam te skille w każdej kolejności, kombinuje z buildami, patrze na tą manę i naciskam wszystko na tej klawiaturze czując się jak bym odgrywał jakieś dzieło na fortepianie.
  • Martial Heroes, GENIALNA gra i klimat, lecz zamknięte najbliższe serwery, na Koreańskich próbowałem i… nie.
  • Arche Age, gra naprawdę spoko, lecz ludzie ciągle gadają o tym P2W i żeby mieć jakiś fun z gry trzeba wbić cupa i podobno wydać kasę, więc nie.
  • Rift, spoko giera, lecz podobno jakiś tam dodatek ją zniszczył ( P2W )

Gry które mi się nie podobają:

  • WoW, NIE!
  • Metin 2, Nie dla mnie
  • GW2, próbowałem i nie czuję tego czegoś
  • Wszystkie kosmiczne gry i o super bohaterach
  • Jest tego bardzo dużo, lecz nie chce mi się wszystkiego wypisywać bo czytalibyście to 4 dni

Perełki, które ogrywałem BARDZO DŁUGO

  • Martial Heroes, Gra która zapoczątkowała to wszystko razem z produkcją niżej, miała wszystko co chciałem mimo, że nie miała prawie nic. Proste PK, proste PVP, proste Questy, itemy oraz system marketów, świetne skille i klasy jak na tamte czasy, system ulepszania broni i ich efekt gdy są ulepszone, tak samo sety, no cudo…
  • Cabal Online, gram od 2008 roku, ograne przy okazji chyba ze 100 privów, mimo, że gra ciągle żyje i dostaje świetne updaty, dalej są gracze, nawet jak stała się casualowa ( Sety z zadań, tańsze itemy, wbijanie Skill Rank zajmuje 4 dni, a nie 4 miesiące ). Lecz trzeba już z tym skończyć…
  • Dekaron, coś jak pozycja wyżej lecz w innych realiach i mam te same odczucia, również coś pięknego.
  • Devilian, pobrałem by zrobić z tego recenzję, a skończyłem w topce Wieży oraz walk frakcji, genialny system gildii, możliwość bogacenia się będąc w niej i kupując skrzynki, AH, kozak dungi, świetny set, system kamieni wsadzanych do seta, skille, grafika i mimo, że to H&S, to wciągnęło mnie, lecz P2W zabiło tą grę i już nie istnieje :frowning:

Gry które mam i nie mam z kim w nie grać, myślę czy zacząć na poważnie itp.

  • ESO, opisywałem wyżej mam ze wszystkimi dodatkami, lecz ciągle jest jakaś niewidzialna ściana między mną, a tą produkcją
  • BDO, nie czuje tego coś, ale podobno P2W, inni mówią, że nie P2W, nie wiem…
  • Albion, byłem na to napalony, kupiłem by pograć solo i tak jakoś ta magia minęła ( Ciągle zainstalowane, mam ją jakieś 2 tyg )
  • I chyba gra, nad którą się najbardziej zastanawiam, czyli FF XIV, mam ze wszystkimi dodatkami ( Wydałem prawie 3 stówy na to ), pograłem troszkę, zrobiłem 3 postaci, wbiłem na jednej najwyższy LV, chyba 7 czy 8 i tak jakoś przestałem.

To już narazie wszystko, proszę o jakieś propozycje, nie mam naprawdę w co grać, a teraz mam taki okres, że siedzę na wyjeździe w obcym mieście ( Praca ) i nie ma co robić. Z góry dzięki za wszystkie propozycje, jeżeli ktoś wgl dotrwał to tego momentu ^^

P.S pobrałem i zainstalowałem BLESS, ciągle jest na dysku, lecz nie wiem czy warto na to tracić czas.

1lajk

Jeżeli masz pytania, co do FFXIV to akurat mogę na nie odpowiedzieć (najlepiej na komunikatorze). W razie czego masz namiary wysłane. Pozdrawiam :slight_smile:

Ja ostatnio wróciłem do FFXIV (po 8 latach przegranych w Aion’a) i cieszę się, że tak się stało. Wyszło mi to tylko na dobre, ludzi wszędzie pełno, nie martwię się o p2w itd. Jakbyś był zainteresowany to pisz na pw. Polecam Gildie “Mirai” największa i najlepsza Polska Gildia około 30-40 aktywnych członków.

Właśnie się nad tym zastanawiam. Jutro będę rozmawiał z kolegą DeusX1 na TSie. Możliwe, że dam jeszcze jedną szansę temu tytułowi.

Ja zaproponuję Neverwinter, który posiada wiele możliwości.

  1. Kreator postaci, sporo ras i klas, a do tego masz do wyboru bóstwo i związane z nim korzyści. Masz też możliwość wyboru krainy z skąd pochodzisz i możesz napisać własną historię postaci. Każdą klasę możesz pod siebie zrobić. RPG pełną gębą.
  2. Walka - jest dynamiczna i satysfakcjonująca, skille fajnie wyglądają i czuć jak je używasz. Do tego wymaga trochę taktyki.
  3. Grafika - jest dobra, porządna. Typowe zachodnie fantasy bez loli(nie to żebym miał coś przeciwko loli), jest fajnie, klimatycznie, a czasami mroczno.
  4. Świat - skoro jesteśmy przy grafice, to trzeba wspomnieć o świecie, a jest on wbrew pozorom duży. Jest przede wszystkim zróżnicowany zaczynając od pustyń, po przez różne rodzaje dżungli kończąc na śnieżnych krainach. Jest co zwiedzać.
  5. Wygląd armorów - jest jakiś set co ma fajne staty, ale brzydko na tobie wygląda, można to zmienić. Jest możliwość podmiany wyglądu setu, a dodatkowo można zmieniać kolor, więc nie ujrzysz klonów biegających w tym samym stroju co ty.
  6. PvE - zwykłe zadania, które pozwolą ci wbić level. Przy okazji dodam, że nie musisz robić wszystkich map, więc gra nie ciągnie jak po sznurku.
    Masz do tego mnóstwo różnego rodzaju dungeonów od 3 do 25 osobowych. Jest spory end game, bo tak naprawdę gra zaczyna się po wbiciu maksymalnego poziomu, a robi się w miarę szybko, gdyż najlepsze jest dopiero później.
    Do tego dochodzą kampanie i to co żadne inne mmorpg nie posiada.
    Foundry, czyli możliwość robienia własnych zadań fabularnych.
    Zawsze jest coś do roboty, nie stoisz w mieście zastanawiając się co teraz jak już zrobiłeś wszystkie misje daily.
  7. PvP - jednakże trzeba przyznać, że nie jest tak rozbudowane jak pve i mniej ludzi na nie chodzi.
  8. Pety i mounty - tak są tutaj wierzchowce i kompani, co wspierają cie w walce, a nie stoją tylko na pokaz. Wierzchowce jak i pety są różne, naprawdę jest sporo do wyboru.
  9. Crafting - tego nie mogło zabraknąć w takiej grze, ale nie mogę dokładnie opisać, bo rzadko w grach mmorpg bawię się w crafcenie.
  10. Święta trójca - tak jest heal-dps-tank, ale grając healem można zrobić go pod dps, tak samo z tankiem.

Jak widać gra wiele oferuje, a co do f2p i p2w, bo to też istotna rzecz.
Nie ma p2w, jest p2time. Tak, możesz zdobyć wszystko, ale musisz poświęcić czas na grę, ale też nie jest tak, że musisz koniecznie 10 godzin spędzać w grze. Grać można własnym tempem w najgorszym przypadku wolniej ci zajmnie zdobywanie wszystkiego, ale to normalne.
To nie jest gra na kilka tygodni. Samo zrobienie kampanii, zależnie od tego ile się gra dziennie to 2-3 miesiące.

Jest wiele polskich gildii, ludzie pomagają sobie nawzajem. Zawsze jest coś do roboty i zawsze z kimś można coś porobić, nie ma nudy.

Neverwinter to porządny tytuł, co zapewni rozrywkę na bardzo długo.

1lajk

JamJestAbaddon

FF XIV na początku jest mega nudnawy a walka równiez nie powala
Potem jest zdecydowanie lepiej, są świetne dungi i rajdy a i walka nabiera nieco rozmachu
Jeśli znasz angielski to czytaj main story questy bo fabula jest bardzo dobra więc powinno ci się lepiej levelować

Pytanie z innej beczki troszkę, na moogle są jakieś polskie FC dla ludzi, którzy grają casualowo nie codziennie? Czy raczej uciekać w zagraniczne? Gram story póki co sam i tak pytam z ciekawości :slight_smile:

Są też dla casuali. Wysłałem Ci namiary do nas. Zapraszam, wytłumaczę co i jak :slight_smile:

Zapraszam do Krucjaty Moogli jeśli chodzi o polskie FC św FF XIV :slight_smile:

The elder scrol online…obecnie za 25 masz podstawke + dodatek morrowind na miesiace gry starczy. w miedzyczasie dokupisz kolejne jak bedziesz chcial.

Miałem podobne przejścia do Twoich. U mnie rozwiązaniem okazało się być Destiny 2 - Dużo wspaniałego farmienia, ogromna satysfakcja z gry, i w ogóle wiele zalet czekających na fanów MMORPG, mimo że gra jest z trochę innego gatunku.

Dzięki za tak liczne odpowiedzi!
To może po kolei.
@Saizo Nie wypisałem wszystkich tytułów, bo jak mówiłem zajęło by mi to wieczność :stuck_out_tongue: Do Nevera miałem też 3 podejścia, 2 razy na PC i raz na PS4. Słyszałem, że Healer w neverze jest chyba najlepiej zrobionym healerem wgl w MMORPGach, lecz jakoś nie chce mnie gra zatrzymać, mimo że pchałem się do niej na siłe.

@KolegaJezusa Wiem, właśnie ta nuda mnie odrzuciła, może ze względu na to, że każdy tam biegał wymaksowany, kilka osób na moim lvlu, a tak to byłem tam sam. Angielski znam i zazwyczaj czytam questy, jak fabuła jest spoko, a tutaj jest spoko, w końcu to FF.

@Kyre Pisałem w poście, że mam Eldera ze wszystkimi dostępnymi dodatkami, czyli Morrowind, Summerset i reszta.

@Brogming Na PS4 z Destiny 1 mam platynę, a w Destiny dwa jakieś 400h, ale raczej wolę MMORPG pełną gębą, a Destiny zaliczam raczej do gry MMO lub Dungeonówki :stuck_out_tongue:

Noooo i to jest opis! Zachęciłeś mnie. Pobiorę na nowy rok!

byłbym skuszony spróbować jest dużo graczy ? :smiley:

Nie wiem czemu nikt nie napisał o Lineage 2. Gra może i trochę lat ma, ale jest chyba jedną z najlepszych gier MMO. Kraftowanie itemów jest świetna, farmić można godzinami, bossy te słabsze i te epickie, podział na heal - tank - dps. Masa klas, walka o zamki, olympiady. Oczywiście nie mówię tutaj o GOD tylko o classicu i to nie tym ruskim.