Szukam MMORPG na 2020

Witam,
Szukam nowej gry. W co warto obecnie zagrać?
Zależy mi na dużej ilości graczy i rozbudowanym PVE.

Gry w które grałem:
DCUO- kilka lat życia na to poszło. Niestety ciągłe płatności zniszczyły gre.
Guild wars 2- nie wciągnęło mnie na dłużej. Grałem miesiąc.
C9 online- ciekawy system walki i sporą ilość frondy na plus. Wie ktoś jak teraz ta gra wygląda? Jest już martwa?
Było po drodze jeszcze sporo innych tytułów które nie utrwaliły się jednak w pamięci.
Co polecacie? :smiley:

FF XIV - gra ma chyba obecnie najbardziej rozbudowany tryb PVE :wink:
może WoW - chociaż tu przy Legion według mojego odczucia bawiłem się dość średnio

Ostatnio powstał ciekawy gatunek gier - mmo shooter. Jeśli chciałbyś czegoś takiego spróbować to polecam 3 gry :

  • Destiny 2, najbliższe typowemu mmo, nawet są wielofazowe walki z dupnymi bossami, klimaty sci-fi wymieszane z lekkim fantasy (jakieś upiory z innego świata i tego typu sprawy), z klas mamy czarodzieja, “łotrzyka” i wojownika, mamy skille sprawdzające się podczas szarży, jak i skille pozwalające na bardziej spokojną grę z drugiej linii, wszystkie klasy są w stanie przyjąć jeden czy dwa hity na klatę
  • The Division 2, gra w realiach mniej więcej współczesnych (a teraz to nawet bardziej niż zwykle, bo nie dość że wiek się zgadza to i apokalipsa (epidemia wirusa). Gra warta polecenia jeśli lubisz taktyczne podejście do walki, z chowaniem się za osłonami, gdzie bez tych osłon giniesz w sekundę, a strategiczne wykorzystanie gadżetów jest obowiązkowe do efektywnej gry (np pilnowanie by ci nie zniszczyli drona).
  • GTA Online, gra sandbox z masą, ale to masą aktywności. Od prostych rzeczy takich jak obrabianie sklepów spożywczych, kradzieże co lepszych aut i ich sprzedaż, po długie i skomplikowane napady na banki czy kasyna gdzie wcześniej trzeba ustalić plan na tablicy z drobnymi szczegółami takimi jak sposób wejścia (na głośno frontowymi drzwiami, po cichu przez dach skradając się, lub zdobyć stroje firmy dezynfekującej by dostać się do biur na “widoku”), sposób ucieczki (helikopter, samolot, statek, auto opancerzone…), cel skoku (możesz przygotować się by zgarnąć skrytki bankowe, kraść banknoty, albo sztabki złota) i parę innych. Potem musisz zebrać odpowiedni sprzęt, przygotować cały skok i potem w kulminacyjnym momencie go przeprowadzasz razem z resztą ekipy. Jest też opcja zajęcia się własnym biznesem gdzieś na boku - czy to import/export samochodów, czy produkcja amunicji w bunkrze, czy prowadzenie klubu nocnego i zgarnianie hajsy od klientów

Ja również polecam FFXIV. Nie wiem, czy istnieje druga gra z tak dużą ilością aktywności PvE, więc na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie, o ile nie przeszkadza Ci p2p i nieco azjatycki klimat.