Szukam MMORPG na androida bez VIP, Auto, P2W

Witam. Wiem, że może wydawać się to absurdalne i wręcz niemożliwe, ale szukam dobrego MMORPG na androida. Niestety plaga auto, p2w, VIP i “wszystko na jedno kopyto” z zawalonym ekranem migającymi ikonkami" - to jedyne co aktualnie znajduję w Google Play. W każdym razie grałem w pierwsze 20 pozycji po wpisaniu w wyszukiwarkę “MMORPG”, było tam wiele chińskiego crapu na cash-grab jak i wiele old-school 2D typu Rucoy. Ale i perełki takie jak “Arcane Legends” - gra stara, kiedyś w nią pykałem gdy jeszcze był 61lv, natomiast widzę, że czasy świetności już są za nia a Studio nie przykłada się do kontynujacji passji z jaką kiedyś tworzyli swoje “Legends”.
Celtic Heroes - gra dobra. W odczuciu stare dobre Order and Chaos gdy jeszcze była B2P (pewnie garstka pamięta te czasy. Wtedy to był hit nad hitami, jedno z niewielu MMO na ówczesny Android które mogło sie pochwalić tak dobrą grafiką i kontentem). Jednakże brakuje mi tu intuicyjnego interfejsu i combat dosyć drętwy.
AdventureQuest - Gra idzie w dobrym kierunku, ale jeszcze potrzeba czasu by rozwinęła skrzydła, bo devsi dosyć wolno updatują content.
Villagres & Heroes - tu mam ciężki orzech do zgryzienia. Gra ma ogromny potencjał, ciągle rozwijana i uczciwie prowadzona, ale player-base troche kuleje. Ja lubię jak się dzieje na ekranie a PVP jest żywe.
Mniej więcej nakreśliłem w co grałem, ale nie ograniczam się tylko do MMORPG. Lubię strategie i walki turowe (oczywiście online). Gram w Clash of Clans już długo, TH10 i gra jest świetna, ale to nie jest typ gry gdzie spędza się cały dzień. Clash Royale to niestety Cash grab ze strony devsów, nie chcę nawet rozmyślać nad powrotem.
Zapomniałbym dodać, że gry od Asobimo są dobre, a nawet bardzo tylko u nich jest tak, że w jednym tytule jest coś czego nie ma w drugim co sprawia, że nie mają gry która ma wszystko co wszystkie ich pozostałe. Toram nie ma PvP a dobre PvE, Aurcus ma dobre PvE i średnie PvP, Avabel bardzo dobre PvP ale PvE lekko kuleje (wizulanie też wygrywa, chociaż aurcus depcze po piętach). Reszty ich tytułów nie znam za dobrze, bo mają tendencję to nie tłumaczenia ich na angielski.
Warspear online - teraz przyszło mi do głowy. Gra fantastyczna, ale devsi to pazerne szuje :slight_smile: Gra mocno P2W, a gdyby nie to to bym grał jak szalony. Z resztą, polecam tym którzy jeszcze nie mieli styczności z tym tytułem, ale ostrzegam, że ta gra sprawia iż chce się wydawać każde pieniądze na nią :confused:
Mam nadzieje, że polecicie mi taką perełkę którą ciężko się doszukać, bo zazwyczaj te dobrze opłacane są na pierwszych miejscach w wyszukiwaniach. Chcę by gra była żywa, nie miała wcześniej wspomnianych auto, VIP, ikonek na ekranie, P2W.

Ja rowniez szukam takiego mmorpg w ktorym nie zobacze auto-nooba. Ostatnio posciagalem kilka nowych tytul ktore zapowiadaly sie swietnie. Np. Dawn od Isles. Ta gra wciagla mnie odrazu. Wydawalo sie ze ma wszystko to czego potrzebuje. Nawet nie bylo tragicznego auto-nooba bo postac tylko biegla do celu nie robiac nic wiecej. Ok umowimy sie jest to do zniesienia. Niestety producenci gier sie wycwanili. Po odblokowaniu 25 levlu na postaci “odblokowywalo sie” auto-nooba ktory trzaskal wszystko nawet instancje za ciebie. Nie musze chyba pisac ze moj zapal jak i gra znikla odrazu z telefonu. Tak dlugo jak chinole beda trzaskac te gry bedziemy mieli auto. Duze nadzieje pokladam w Diablo mobile. Jednak patrzac na producenta i ich obecne gry…w cos trzeba wierzyc.

Okolo pol roku temu kupilem mocniejszy telefon- blackshark 2 od xiaomi. Z mysla o mobilnych grach. Na dzien dzisiejszy mam zainstalowane Clash of Clans, PuBG mobile oraz Call of Duty. Cala reszta to crapy.

Ps. Zobaczymy jak bedzie wygladac League of Legends mobile. Jezeli przeniosa gre z PC na mobilke w pelnej okazalosci- bedzie epicko

Zainteresuj się mmo na pc, bo gry tworzone na telefony są kierowane dla casual-dzieci:)

Jak lubisz instancjonowki to bierz Honkai Impact a jeżeli otwarte światy to Adventure Quest 3D I Mabinogi (to drugie musisz pobrać z tap.io) każda z tych gier jest bez auto. Ewentualnie jest jeszcze (ale nie wiem jak z p2w) Rangers of oblivion I Lifeafter

Też miałem takie “fazy na mmorpg w telefonie” i również skakałem po różnych tytułach szukając czegoś, co by mnie przykuło na dłużej. Koniec końców postawiłem na Warspear z uwagi na ponadprzeciętną jakość tej gry i fakt, że jest ciągle aktywnie rozwijana. Niestety każdy medal ma dwie strony i aktywny rozwój oraz wysoka jakość jest możliwa tylko dlatego, że ludzie kupują niesamowite ilości waluty premium i co za tym idzie zostawiają daleko w tyle tych, którzy tego nie robią. Dlatego ja postanowiłem grać luźno, z jednym istotnym założeniem - gram tylko dla zabawy. I tak rozwijając sobie postać w mozolnym tempie, z tą stale towarzyszącą mi myślą stwierdzam, że jest naprawdę OK! Mimo tego, że często ginę od strzała w konfrontacji z przeciwną frakcją. Grunt, to odpowiednie podejście :slight_smile:

Również przeszukałem i przegrałem mnóstwo tytułów z google play w poszukiwaniu MMO i mnie trafia jak widzę gry z Vipem czy autotrackerem, do tej pory nic nie znalazłem po za Arcane Legends/Pocket Legends, Warspear Online i Albion Online (jego nie ma w sklepie)

Arcane i Pocket Legends są spoko na początku, ale wałkowanie dzień w dzień tych samych daili questów po pewnym czasie obrzydza grę. Devsi próbują co tydzień lub dwa dodać jakiś event, ale wałkowanie tych samych map, żeby zdobyć itemy potrzebne do wzięcia udziału w evencie jakoś mnie nie przekonuje.

Albion mnie nie kupuje bo tutaj pc-towi gracze mają przewagę.

Ostatnio powróciłem do Warspear Online po ponad czterech latach, a odeszłem przez mocne P2W, a sam również hajs na tą grę dawniej wydawałem :smiley:.
Wracając, postanowiłem wrócić i pograć sobie bez wydawania kasy i bez żadnego parcia. Idzie mi powoli, ale myślę że zostanę tu na dłużej bo obecnie nic lepszego nie ma. Oczywiście ja gram stricte PvE, kontent PvP obecnie całkowicie olałem. Do takiej gry stricte PvE polecam jakiegoś supporta, z innymi klasami trzeba się bardziej namęczyć żeby cię gdzieś wzięli. Zapraszam na stronę mc na serwer Eu. :slight_smile:
Tak jak kolega powyżej pisze, “Grunt, to odpowiednie podejście”.

Przebrnąłem już przez ocean “chińskiego gówna” i jedynymi grami które były w stanie zatrzymać mnie na dłużej są Sword Art Online IF , Order Of Chaos 1 i 2 oraz perełka która ostatnio w końcu dostała się na Europejski rynek , czyli Ragnarok Online M Eternal Love. Gry bez auto playa,bez p2w i z całkiem sporą bazą graczy. W Ragnaroku są takie tłumy że aż są problemy z grindem :stuck_out_tongue: . Szczerze polecam

typowe mmorpg:

  • Pixel Knights Online
  • Rucoy Online

inne:

  • ARK: Survival Evolved
  • Shadowgun Legends (mobilne destiny)
  • COD MOBILE (FPS ale wciąga)

Dziękuję za odpowiedzi. Część z Was zaproponowała ciekawe propozycję. Szczerze się zdziwiłem, że Mabinogi zmierza na androida i wygląda na to, że będzie bez auto i VIPów więc będę czekał aż wyjdzie z CBT.
W warspear grałem, dużo grałem… Mam 27lv Maga i EQ za gruby hajs :smiley: Natomiast po wydaniu przeszło 2tys. zł na tę grę, zapytałem siebie co ja robię ze swoim życiem… Przestałem w to grać, zbyt łatwo i zbyt szybko znikają pieniądze z konta. Jeśli devsi troche zelżą w swoim sklepie z mikropłatnościami to chętnie wrócę.
Rangers of Oblivion właśnie się pobiera, będę testował :slight_smile:
Albion odpada. Grałem na PC przez miesiąc. Gra z mocnym naciskiem na PvP i gildie (głównie dla FF i zarobku), brakuje mi dobrego PvE.
Honkai Impact - często dostaje reklamy na youtube z tej gry xD Sprawdzę co i jak, dzięki :slight_smile:
Na LoLa również czekam, ale bardziej nastawiam się na konsolowe granie, bo na moim PS4 brakuje dobrej moby (Genesis jest dobre, ale czegoś mi brakuje + dubbing angielski leży i kwiczy a ja z nim xD).

OLDSCHOOL RUNESCAPE MOBILE!
Zero p2w, zero autogry i kontentu na 5000 godzin :wink:
@edit
Nie wiem czy to dla CIebie atut ale aktualnie prowadzę jedną z największych społeczności polskich w tej grze więc jest z kim grać, pogadać i kogo się zapytać :slight_smile: I co ważne znaczna większość regularnie gra mobilnie i chwali sobie :stuck_out_tongue:

Dzięki za zaproszenie. Niestety ja jakoś uprzedzony jestem do tego typu grafiki, nie potrafię się przekonać. Jak dla mnie to aż nazbyt oldschool xD

Sprawdzilem z ciekawosci Ragnaroka. Na dzien dobry rzuca sie przycisk w prawym dolnym rogu. Nie uwierzycie ale klikajac go i wybierajac questa postac odrazu zasowa go sama zrobic- elo. 10 sekund gra wytrzymala na moim telefonie. Producent sie postaral

Rangers of oblivion taki monster hunter

DayR tylko i wyłącznie!