Szukam mmorpg z możliwością mieszania klas

Cześć. Nie jest nowością, że chociaż obecnie mamy masę tytułów gier i codziennie powstają nowe produkcje, to czasami ciężko jest znaleźć coś, co akurat nas zainteresuje.

Dzisiaj naszła mnie chęć na jakąś grę, gdzie będzie możliwość mieszania klas tworząc całkiem nowe, zwykle ciekawe kombinacje. Przykładowo w grze mamy maksymalny poziom 100, ale może rozwinąć postać jako 40lv umiejętności obrońcy, 40 poziomów umiejętności nekromanty, a ostatnie 20 poziomów zainwestujemy w summonera. Bo czemu nie. Gra, która dałaby nam taką fajną możliwość mieszania na pozór zupełnie niezwiązanych ze sobą klas. Przykładem takiego rozwiązania może być bardzo stary, pewnie już zapomniany Neverwinter Nights 1 czy 2, a z bardziej nowych produkcji zamknięty RaiderZ. Te tytuły kojarzę.

PS. Ach i jeszcze jedna ważna rzecz! Non toarget, czy hack’n’slash średnio by mnie interesowało, bardziej wolałbym coś z targetowalną rozgrywką jak Lineage, Wow, Aion itd.

Z góry dziękuję za pomoc wszystkim, którzy odpiszą na me wołanie i pozdrawiam serdecznie.

1lajk

Hej, ze swojej strony proponuję Ci ArcheAge. Tutaj właśnie masz to czego szukasz, mamy kilka klas “podstawowych” po czym łączymy na różne sposoby ich trzy różne kombinację. Tutaj masz całą rozpiskę:

http://orcz.com/ArcheAge:_All_Class_Names

Jeżeli grałeś w takie tytuły jak L2 czy Aion to tym bardziej powinien Ci się spodobać ten tytuł. Jakbyś miał więcej pytań to pytaj śmiało ^^

1lajk

Archeage, Mabinogi, Rift, Tree of Savior, Eso ma lekkie mieszanie klass np drzewka wilkołaka z jakąś klasą. Ale najbardziej polecam Archeage tylko … ten p2w dalej jest lecz trochę mniejszy od nowego update.

1lajk

Tree of Savior - całkiem dobra gra, może z wyglądu przypominać HnS, ale ma silne wątki RPG, a walka nie polega na wywalaniu randomowych spelli, czy zabijaniu przeciwników na hita. Warto tu dodać że gra ma chyba najciekawsze skille/klasy w gatunku : możesz zostać rzeźbiarzem i tworzyć z drewna posągi bogów mające różne właściwości (np mobilny punkt teleportacji), możesz też zdecydować się na chronomancera który DOSŁOWNIE cofa czas na danym obszarze (boss zabił całe party, ty cudem przeżyłeś? Cofka. Nie podobają się wydropione itemy? cofka. Zastosowań multum), albo możesz wybrać muzyka którego jeden ze skilli… zmusza wszystkich w okolicy do tańczenia. Tak, zarówno graczy (wrogich i sojuszniczych) jak i potwory/mobki. Albo jeszcze możesz zechcieć zostać kapitanem piratów, zmienić całą twoją drużynę w piratów, wbić jolly rogera w ziemię, po czym zabijacie x mobków wokół flagi i dostajecie róznorakie buffy. Na start wybierasz klasę, a potem do 3 profesji z tej klasy. Link ładnie to zobrazuje https://treeofsavior.com/page/class/

Druga grą którą polecę jest Rift. Typowy “wow” - standardowa walka, dungeony, raidy, niestandardowe przygody (takie ala grupowe wydarzenia), czy też tytułowe rifty które się zamyka dla nagród. Zasada jak powyżej - wybieramy na start klasę, a potem do trzech podklas. https://rift.magelo.com/en/soultree

1lajk

Albion tylko i wyłącznie

1lajk

Archeage ma zajebiste możliwości kombinacji :slight_smile:

2lajki

Takiej swobody jak Dungeons and Dragons Online proponuje nie znajdziesz.

1lajk

ja szukam MMO w którym w ogóle gra ktoś na low lvl bo progresowanie solo juz sie nudzi

1lajk

W Archage, o ile mi wiadomo, niby są różne kombinacje, ale większość z nich jest szmatława (niska skuteczność). Eso każda klasa ma 3 podklasy + wiele równoczesnych klasopodobnych profesji (w praktyce po prostu wybierasz sobie skile z puli). Tree ci wcześniej opisano i chyba najlepiej pasuje. Od dużej biedy może być guardian of ember (dwuklasowość), ale gra to h&s i swoją jakością ma wiele do życzenia. Niby pasuje także Warframe, tyle że to coop (mieszasz tam framy - pseudoklasy i bronie).

1lajk

Runes of Magic na sewerze https://playernetgames.com/games/runesofmagic-arcadia/web/invite_pl

1lajk

Dokładnie o takie gry mi chodziło, dziękuję bardzo za pomoc wszystkim którzy się wypowiedzieli, i każdy komentarz na pewno okaże się użyteczny. Na ten moment przyznaję, że najbardziej faktycznie Archeage odpowiada moim oczekiwaniom, gdzie można stworzyć postać tanka i dać mu zaklęcia czarnoksiężnika na przykład. O takie coś właśnie mi chodziło : 3.

Na drugim miejscu jest Rift w moim guście, nad którym długo się zastanawiałem, bo rozgrywka wygląda naprawdę fajnie i sporo dobrego się o tej grze słyszało, ale tam niestety opancerzonego w ciężką zbroję tanka walącego fireballami nie zrobimy z tego przynajmniej, co wyczytałem.

W Tree of Savior grałem sporo, ale niezbyt w moich klimatach jest to gra niestety. Nie mówię, że klimat jest zły, po prostu nie ten, który najbardziej lubię.

DnD też na pewno byłoby świetne, ale tam z kolei słyszałem o potrzebie posiadania odpowiedniego zasobu portfela, aby naprawdę dobrze się bawić i o dość niskiej populacji graczy.

Na koniec dziękuję również za podniesienie popularności tematu Guru, który jak widziałem wrzucił temat na główną stronę, na pewno sporo pomogło mi to w podjęciu tej, mam nadzieję, najlepszej decyzji. Chociaż nie powiem ciekawi mnie, co on sam najbardziej mi doradził, ale przypuszczalnie też Archeage.

Pozdrawiam wszystkich, którzy się wypowiedzieli i jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc w wyborze gry : 3.

2lajki

ArecheAge, a dokładniej ArcheRage prywatny serwer, duża populacja i nie ma takiego P2W jak na globie(darmowy patron etc.).

Po usłyszeniu “sandbox klas” pierwsze co przychodzi do głowy do oczywiście Archeage, Rift, Raiderz (a nie mieli przypadkiem reaktywować gry?). Archeage powinien ci się spodobać. Rift to niestety umierająca gra.
Możesz także spróbować Guild Wars 2, chociaż nie jest to chyba to końca to czego szukasz, ale jest tam pewno rodzaju wymieszanie klas, ponieważ twoja profesja zależy od broni, czyli możesz z rangera zrobić healera (druid), a guardian biega z longbowem albo engineer ze swordem (wygląda jak miecz świetlny xD). Jest to dosyć nietypowe podejście w grach, a samo GW2 ma naprawdę ładną grafikę i dużą mapę, jest co zwiedzać :stuck_out_tongue: Chociaż jak dla mnie questy podczas expienia są nudne.

I optymalizacja zrypana żeby mi na Black Desert na grafice Remastered chodził bez ściny nawet na zabijaniu Bossów, a takie GW2 cięło się na najniższych ustawieniach.

Polać temu Panu…

Runes of magic zyje ? :stuck_out_tongue:

Żyje jeszcze.