Szukam MMORPG z open world pvp

Temat w sam raz dla mnie, mam ochotę opykać w jakieś MMO z ludźmi, ale niestety najbardziej boli mnie jedno - Wszystkie nowe gry bawią się w pseudo non target system, a ja tego nie zdzierżę.
Myślałem ostatnio by wrócić do Aiona ze względu, że grind do max levela oraz ewentualne farmienie itemów jest prostsze, ale ludzi w Aionie ubywa, a nie przybywa.
Na L2 Classic próbowałem również wrócić, ale jednak L2 jest zbyt hardcorowe jak na ten etap życia i to co napisał kolega, dual boxy, multi boxy nie tak to powinno wyglądać.
Albion obecnie wydaje się najbardziej rozsądnym mmo, ale dla mnie był zbyt monotonny, serio. Niby miałeś tyle rzeczy do roboty, kwestia tylko pomysłu na siebie to jednak po 4 miesiącach stwierdzam, że ta gra jest dla mnie nudna. Tak grałem z ludźmi, robiliśmy większość contentu PvE i PvP.
Ech… Dramat

1lajk

W ArcheAge to dopiero multiboxing jest obecnie… W tej formie nie polecam gry kompletnie. Jeśli to zmienią i ukrócą item shop to sam wrócę.

A teraz WOW classic nie będzie mieć open pvp ?

Tibia / Albion Online

Napisze tu żeby śmietnika nowym tematem nie robić tylko jest ograniczenie jakie f2p ewntualnie p2win massowym pvp proponujecie.

Nie wiem czemu ludzie tak sie zachwycaja archeage jak ta gra jest po prostu zalosnie zrobiona. Kiedy zaczynalem ta gre w dniu premiery to byla zajebista ale poxniej po miesiacu dwoch otworzylem oczy. Tak beznadziejnie zrobionej pod katem p2w i zabezpieczen to trudno znalesc.
Bugi i exploity z pierwszej wersji gry pojwily sie ponownie przy freshu xD
Gildia w ktorej bylem wspolpracowala z kilkoma innymi miedzy innymi z ruskimi, ktozy pokazali nam jak teleportowac cale statki z paczkami i wiele wiecej.
Progres gearu to jedno wielkie rng i p2w
A co do miejsc na budnyki to pozdro cos znalesc jak boty 24/7 czekaja na wolnnego spota (raz z 50 osob campilo na jednego spota ktorego zajal bot o nicku typu “eqwfefewqdw” ktorego nawet nie bylo w poblizu.
A i co do multikont - bez tego nic nie ugrasz. Mielismy ludzi w gildii którzy lecieli na 8 kontach na raz.

Tak wiec zabawa jest moze fajna ale jesli liczysz na jakis fajny open world combat to bez wydania kupy $$ mozesz conajwyzej noobkow poatakowac albo zergiem 100 osob zabic 5 osob z BiS gearem cudem

A ja zaproponuję coś od innej strony - może dayz? Open pvp jest jak najbardziej i jest wręcz sednem gry, jest crafting, jest nawet budowanie baz, a nic nie sprawia takiej satysfakcji jak blokowanie jakiejś głównej drogi czy ważnego punktu na mapie ze snajperką :3. Sens pvp? full loot z przeciwnika, można się szybko obłowić jak gra się z głową… albo dużo stracić jak się szarżuje na pałę. Do tego zaawansowany system “nieszczęść” - rana? Bez bandaża będziesz krwawił aż sie wykrwawisz. Infekcja? Lepiej ją wylecz antybiotykami bo zamienisz się w zombie (dosłownie). Duża utrata krwi? Pomaga zrobienie transfuzji. Wypadek samochodowy/wyskoczenie z jadącego pojazdu/upadek z wysokosci? Licz się ze złamaniami które będziesz musiał nastawiać za pomocą deski i taśmy. Generalnie gra nie jest łatwa, ale człowiek względnie szybko się przyzwyczaja :slight_smile:.

W grę można grać zarówno 10 minut dziennie, jak i 10 godzin dziennie. Do wyboru jak co komu się podoba, a jako że “obecnie grasz” już w 3 mmorpgi… czemu nie dla odmiany strzelanko-survival? :stuck_out_tongue:

ArcheAge się prężnie rozwija i nie spotyka się już botów. Po prostu każdy może zgłosić bota jednym klawiszem wywołać folder raportu z poziomu gry, który jak przypuszczam po weryfikacji jest banowany. Działki mają progresję podatków zależną od ilości więc masówka jest niemożliwa.

AA poza Steamem chodzi rewelacyjnie.

Craft też jest bardzo rozbudowany.

Housing deklasuje konkurencję.

Nowe zmiany powodują bezużyteczność ALTów.

Świat AA jest też chyba największy z MMOrpg (pomijam światy proceduralne).

A PvP i PvE mają swój niepowtarzalny klimat i są najlepsze z gier MMOrpg.

A na Arenie i w niektórych eventach są możliwości rywalizacji bez brania pod uwagę gearu - tylko technika i wiedza się liczy.

Troche odpowiedzi się narobiło więc czas je skomentować :3
@Silas Gdzie masz wielkie odliczanie na stronie? Zajrzałem na każdą stronę i podstronę na Trion worlds odnośnie Archeage i nigdzie nie widziałem tego :thinking:
@BloodyReaper Już wcześniej wypowiadałem się na temat WoW i podtrzymuje zdanie, kiedyś było fajne, już nie jest (w wielkim skrócie :stuck_out_tongue:)
@sosnol08 O Tibii też już się wcześniej wypowiedziałem, fajna gra ale nie chcę narazie w nią wchodzić. Co do Albiona to gram w Eve online i przejadło mi się już a Albion to kalka Eve tyle że w fantasy z inną grafiką więc też odpada. Poza tym nie podoba mi się system skilli oparty na gearze. Fajnie że zrobili coś nowego ale już lepiej jakby zrobili jak za starych czasów, presety kilkudziesięciu kategorii skilli i rozdawania punktów w poszczególne drzewka bez klas postaci.
@wiatrowiec Nie odpowiem ci na pytanie dlaczego ludzie zachwycają się Archeage bo dawno temu wypadłem z tematu. Za to mogę powiedzieć że na rynku mmorpg bardzo brakuje mmorpg opartych na wojnach frakcji i otwartym pvp. Ostatnio jedyne pvp jakie wychodzi to arenówki albo battlegroundy które robią się nudne. Poza tym jako tako Archeage ma otwarty świat i ciekawy system craftingu i komponowania muzyki. Małe smaczki ale zachęcają lepiej do gry niż kolejne kalki WoWa.
@larshi Grałem bardzo dużo ze znajomymi w Dayz kiedy jeszcze było modem do Army 2 i nie było standalone wersji. Po wprowadzeniu standalone wersji też dużo graliśmy i tutaj piszę bardzoooo dużo ale po tych wszystkich failach i reworkach kompletnie darowaliśmy sobie tą grę.

Hmm to chyba wszystkie posty na które trzeba było odpowiedzieć :thinking:

Jak narazie jedyne MMORPG które przykuwają moją uwagę jeśli chodzi o ogólny kształt świata, pvp, pve to Aion, Archeage i Lineage 2 (gdyby community tej gry nie było tak zrypane że jak chciałem grać na classicu Swordsingerem “supportem” to nie mogłem znaleźć party bo każdy na serwerze na multiboxach latał z altami do supportu). Myślałem nad sprawdzeniem Blade and soul bo w zasadzie z dużych premier to w to nie grałem z tego względu że no-lifiłem w BDO a lubie azjatyckie klimaty.
Widziałem też że kilka odpowiedzi krytykowało systemy płatności i pay2win ale jak zaznaczyłem w pierwszym poście, dla mnie może być nawet mega pay2win a i tak będzie mi się gra podobać. Szukam gry w którą będę grał latami a nie pare tygodni a skoro planuje grać tyle czasu to oczywistością jest że będę płacać pieniądze w postać czy to kostiumy które nie dają nic poza wyglądem czy jakieś inne rzeczy z item shopa :smiley:

Tu:
https://comingsoon.trionworlds.com/#

1lajk

Dziękuje za linka. Trochę śmieszny zabieg bo gdzie nie wejdziesz na oficjalną stronę https://www.trionworlds.com/en/ czy na https://www.trionworlds.com/archeage/en/ to nigdzie nie ma informacji o tym odliczaniu, tylko newsy z samej gry :smiley:

też prawda, ale growi manicy zawsze odnajdą ukryte elementy :stuck_out_tongue:
Jeśli chciałbyś się pobawić w coś rozbudowanego, z mnóstwem pvp, jeśli masz na to akurat ochotę i nieliniowych misji, aby odpocząć od świata MMO to polecam GTA 5 Online.

1lajk

W GTA 5 Online ze znajomymim wymaksowałem i na pc i na ps4 pro i się zastanawiamy czy by jeszcze raz nie z robić na ps3 :smiley:
Bardzo dobra gierka szczególnie jak się bawi na lobby albo robi jakieś trudne misje z minimalnym eq :smiley:

Ja też od nowa zaczynam, ale na PC. Chętnie bym złożył skład na heisty, na razie jest nas dwóch więc prawie by pasowało :slight_smile: :sunglasses:

Sprawa się wyjaśniła, rusza reboot Archeage jako buy2play to już będzie w co grać :D.
Teraz tylko zalogować na stare konto i przypomnieć sobie grę przed premierą nowej wersji :3

cena mnie odstrasza :frowning:

Zarzucili jakimś kwartałem 2020 czy coś kiedy premiera?

Ponoć klas postaci wraz z nową wersją ma być już w ArcheAge 220 chyba. Więc pewnikiem kolejne drzewko skilli dorzucą. A patrząc po koreańskiej wersji to w międzyczasie - przypuszczam, że może za ok 45 dni dorzucą nowe skille Ancestral.

@Ahryman
Na trailerze napisali “Pre-order this fall” więc skoro preordery będą w tą jesień to albo pod koniec roku albo na początku przyszłego wydadzą. Trzeba będzie zaznajomić się z grą przez ten czas :smiley:
@ferdynand1 Super, moja wiedza na temat klas się ogranicza do momentu kiedy drzewka jeszcze do 50lv były więc praktycznie musze wszystkiego nauczyć się od zera.

Znacie może jakieś gildie pomagające nowym graczom na EU legacy serwerach? Nie chce mi się na NA iść a na prywatnych serwerach grać nie zamierzam :thinking:

Polska gilda Hussars pomaga.
https://forum.mmorpg.org.pl/t/archeage-rekrutacja-eu-serwer-jakar-haranya-hussars/117847