Szukam: w miarę nowego MMO, rozważam też powrót do BDO. Może jest ktoś ze starej gwardii?

Witam,
tak jak w temacie, szukam jak najnowszego ciekawego MMO.
Czego oczekuję od gry?

  • dużej liczby aktywnych graczy. Gra może być w wersji PL ale nie musi, ważne, żeby było w niej duże grono Polaków.
  • chcę, aby gra była możliwie jak najnowsza. Nie chcę dostawać wpie*dolu od każdego kogo spotkam
  • lubię grind i chciałbym aby dało się z niego czerpać wymierne korzyści, chociaż nie musi być głównym źródłem zarobków
  • rozbudowany system craftu
  • lubię bawić się ekonomią, obliczać, co najlepiej opłaca się teraz crafcić, ile można na tym zarobić. Mogę poświęcić sporo czasu na zbieranie kwiatków, jeśli będę potrafił z tego wyciągnąć dobry hajs
  • mass pvp
  • solo pvp średnio mnie interesuje
  • bez p2w ale to może być nierealne więc nie naciskam zbytnio w tej kwestii. Byle dało się cokolwiek osiągnąć bez p2w
  • system ulepszania - dowolny, byle dało się coś ugrać bez p2w. Może być RNG, mam do tego celu silikonową klawiaturę.

Ogólnie wcześniej grałem w BDO i ta gra spełniała wszystkie moje wymagania ale pochłaniała mi zbyt wiele czasu więc przestałem grać. Zostawiłem sobie konto ale jest w ruinie, nie wiem czy mam siłę, żeby 4 czy tam już 5 zaczynać wszystko niemal od 0. Może jest ktoś ze starej gwardii BDO i jest w stanie powiedzieć jak teraz wygląda sytuacja? Warto wracać? Czy może zacząć coś nowego? A może na coś poczekać?
Dzięki bardzo za wszystkie wypowiedzi :slight_smile:

Polecam poczekać na otwarcie nowej wersji ArchAge, która będzie B2p pozwbawiona P2W. Właśnie została zapowiedziana na stronie w ciągu kilku tygodni

Na czym ta nowa wersja polega? Czy jest to jakiś nowy content po prostu, czy pozostali gracze ArchAge będą mieli do niego dostęp po zapłaceniu, tak, że przeniesie się całe konto, czy jest to coś co startuje całkiem od zera w wszyscy też będą zaczynać od zera?

I czy jest ktoś, kto aktualnie gra w BDO i może powiedzieć jak tam wygląda sytuacja?

Jeśli to Twoje X podejście do gry i przy każdym niszczyłeś gear to znaczy, że raczej gra nie podchodzi Ci :wink:
Obecnie gra jest w lepszym stanie niż była rok temu:

  • Dodane nowe High end spoty, mid tier oraz low tier spoty bardziej urozmaicone
  • Wejście Dark Riftów
  • “darmowe” AP z bartalli log
  • Craftowanie Capotia accessory
  • doświadczenie za wykonywanie Questów, które pozwalają wbić 61 bez grindowania :slight_smile: