Talisman Online/Tales of Pirates/mmo

Witam.
Szukam osób posiadajacych jakieś aktualne informacje o stanie Talisman online i jakiś fajnych serwerów priv do Talesa ( na razie myślę nad Pirate King i Pirates Online). Poza tym może ktoś ma propozycję jakiegoś innego mmo.
Lubię nawet grindować :stuck_out_tongue: Grafika nie odgrywa u mnie aż takiej dużej roli, prędzej grywalność i aktywność wiary, nie musi być aż tak dużo pl community, no i nie musi być cała po pl, bo od czego jest translator googla?XD
W obydwie gry w/w grałem swego czasu (za dzieciaka jak się biegało po kwadratach) i ostatnio naszła mnie ochota na pogranie w jakieś mmo. Grałem wcześniej trochę w Poe, fajna gierka, ale jakoś ta sezonowość mnie trochę odrzuca, podobnie jak z Mu online, bo poza resami nie ma jakiś inny mobów lub mapek, które można odblokować. Grałem też w Aiona, nawet okej, ale na starym laptopie mi niezbyt płynnie chodził, to zaprzestałem grać. W SWTOR’a też trochę pograłem, Lotra też, ale to na f2p, a nie na abonamencie.

     Co do Talismana, to wiem, że updaty są rzadkością o ile słowo update to nie zniewaga dla tego słowa w odniesieniu do częstotliowści aktualizacji tej gry XDDDD I ogólnie support czy tam administarcja (z opini biegłych graczy/byłych graczy zwraca uwagę tylko na hajs, a nie na rozwiązywanie problemów gry). Lubię szatę graficzną muzykę, koncept gry, profesje, dwojaki wybór broni, cave'y etc. Jak grałem to nawet w pl gildi byłem, ale z powodu czasu przestałem grać. Niedawno nowy serwer powstał (11.11.2018r.). No i p2w się dowiedziałem, że jest XD ale mi to kłopotu nie sprawia.
    Co do Tales'a, to aż tak długo  zaś nie grałem, ale jarałem się opowiadaniami kolegów xd o dungeonach, wysokich lvl'ach, morskich wyprawach etc. Trochę taka bardziej bajkowa oprawa graficzna, ale nawet spoko. No i plusem są blueprinty, więc nie lata każdy z taką samą zbrojką na danym lvl'u, bo można przenieś staty danego eq do schematu innego, żeby mieć inny london look. Jak już wspomninałem morskie wyprawy, to też coś fajnego. No i znaczniej bardziej są aktualizowane te serwery priv niż Talisman.                                                                                                                              
                                                                                                                                                 Na Pirate King jest online średnio  z 540 osób, a na Pirates Online z koło 900,a co do danych z Talismana, to nie udało mi się znaleść liczb za to plusiki XD Większość ma 2/3 zapełenia serwera, tylko jeden jest na 3/3 (zawsze na tym serwerze grało sporo osób), a jeden na 1/3, więc z pewnością dużo nawet gra.

Bardziej podoba mi się Talisman, ale Tales aż tak za bardzo nie oddstaje.
Jak tu nic nie znajdę pożytecznego to popytam osoby zajmujące się wrzucaniem z w/w gier filmików na yt.
Amendt