TOP 10 MMORPG, by Chytrusek

Redaktorzy mają swoje prawa. Lepiej uczepić się jakiegoś szaraka który nie ma poparcia wśród ludu ^^

Mam poparcię wśród ludu? Yeah, dzięki stary, czekałem rok na taką opinię :D/dobra wiem, nikogo to nie obchodzi

Co do listy, popracuj nad interpunkcją (przecinki, przede wszystkim przecinki), popracuj nad składnią i będzie git.

Mam poparcię wśród ludu? Yeah, dzięki stary, czekałem rok na taką opinię /dobra wiem, nikogo to nie obchodziCo do listy, popracuj nad interpunkcją (przecinki, przede wszystkim przecinki), popracuj nad składnią i będzie git.

Wystarczy że przyłożyłbym się do tekstu, a byłoby znacznie lepiej. Następnym razem tak uczynię, dzięki za komentarz!

Autorze, o błędach nawet nie będę wspominał, bo wcześniej już koledzy Cię za to zlinczowali. Starając się zrozumieć Twój tekst doszedłem do wniosku, że sam nie jesteś przekonany co do zasadności miejsc w Top 10. Argumenty użyte przez Ciebie są niezwykle płytkie i mnie nie przekonują. Co do pierwszego miejsca i WoWa to nie jest nadzwyczaj innowacyjnym tytułem, tylko popularnym. Wszelkie innowacje, które tam istnieją były w innych grach ki wcześniej. Oni po prostu potrafią sprzedać ich produkt skutecznie. Pisze Ci to osoba która była wiele lat nałogowym graczem warcrafta.

Oj Matole XD (nie wrzucać ostrzeżeń, ziomek mieszka pode mną) WoW pewnie, że zasługuję na pierwsze miejsce, ale gdzie D3 i Allods którego tak katowaliśmy, pomimo tego, że jest cholernym P2W ; /

No i właśnie dlatego "MATOLE XD" nie ma na tego na mojej liście! A D3 to wiadomo, POE lepsze ;]

Top 10 Mmo>>>RPG<<< - 2. Miejsce: DOTA... Mind blow. "Gdyby nie DOTA, to LoL by nie istniał". Nie wiem ile pojęcia masz o tych produkcjach, ale gdyby nie twórcy LoL'a, to DOTA też nigdy by nie powstała, polecam doczytać. Nie mówię tego jak fan LoL'a, bo dla mnie każda MOBA jest na tym samym poziomie, DOTA2 nie jest w niczym lepsza od LoL'a i na odwrót - i tu i tu jest "z-d*py" community, w LoL'u przynajmniej jest jakiś cel gry, osobiście nienawidzę w DOTA2 tego, że granie w nią jest po prostu bez sensu, nie ma niczego do odblokowania, niczego do czego można byłoby dążyć. Dodatkowo tak jak już wspomniałem, robisz listę top 10 gier mmoRPG, a wrzucasz grę MOBA, która ani z "mmo", ani tym bardziej z "rpg" nie ma nic wspólnego. Reszta listy całkiem spoko, chociaż nic innowacyjnego, jesteś takim strasznie "stereotypowym" graczem, większość tych tytułów pojawia się wszędzie gdzie się da, WoW i pierwsze miejsce, cóż za zaskoczenie, nic specjalnego. Z drugim miejscem jak najbardziej się zgadzam, PoE miażdży D3 pod ABSOLUTNIE KAŻDYM względem, bezkonkurencyjnie. Sam TEKST też dość kiepski, strasznie NUDNO się to czytało, w niektórych miejscach widać było, że nie masz pojęcia o tym, o czym piszesz (np. właśnie w DOTA2). Chyba tyle ode mnie.

Nie o to chodzi, że bronie kolegi z bloku, ale zerknij tutaj:

http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/TOP10-ulubionych-gier-MMO-by-Algaist

News na stronie głównej chyba o czymś świadczy, a na liście znajduję się LOL, więc czepianie się szarego użytkownika o to, że dodał Dote 2 do listy jest słabe. Pozdrawiam :)

Top 10 Mmo>>>RPG<<< - 2. Miejsce: DOTA... Mind blow. "Gdyby nie DOTA, to LoL by nie istniał". Nie wiem ile pojęcia masz o tych produkcjach, ale gdyby nie twórcy LoL'a, to DOTA też nigdy by nie powstała, polecam doczytać. Nie mówię tego jak fan LoL'a, bo dla mnie każda MOBA jest na tym samym poziomie, DOTA2 nie jest w niczym lepsza od LoL'a i na odwrót - i tu i tu jest "z-d*py" community, w LoL'u przynajmniej jest jakiś cel gry, osobiście nienawidzę w DOTA2 tego, że granie w nią jest po prostu bez sensu, nie ma niczego do odblokowania, niczego do czego można byłoby dążyć. Dodatkowo tak jak już wspomniałem, robisz listę top 10 gier mmoRPG, a wrzucasz grę MOBA, która ani z "mmo", ani tym bardziej z "rpg" nie ma nic wspólnego. Reszta listy całkiem spoko, chociaż nic innowacyjnego, jesteś takim strasznie "stereotypowym" graczem, większość tych tytułów pojawia się wszędzie gdzie się da, WoW i pierwsze miejsce, cóż za zaskoczenie, nic specjalnego. Z drugim miejscem jak najbardziej się zgadzam, PoE miażdży D3 pod ABSOLUTNIE KAŻDYM względem, bezkonkurencyjnie. Sam TEKST też dość kiepski, strasznie NUDNO się to czytało, w niektórych miejscach widać było, że nie masz pojęcia o tym, o czym piszesz (np. właśnie w DOTA2). Chyba tyle ode mnie.

"WoW i pierwsze miejsce, cóż za zaskoczenie, nic specjalnego" - Gdybym dał Tibie albo GW2 to pewnie już wprowadziłbym więcej innowacji do swojej listy, prawda? Tylko szkoda że Tibia moim zdaniem to gówno a w GW2 nie grałem, niestety ; /

Ciekawa lista. Dopieść trochę styl pisania i interpunkcję oraz będzie okej. ;) Na Twoim miejscu zawsze czytałbym sobie na głos tekst, który napisałem, a następnie wyłapywał wszystkie dziwności i zgrzyty. U mnie na pierwszym miejscu byłby pewnie Aion.

@Kudlaty

Ale pan umie czytać, czy nie bardzo? U Algaist'a wyraźnie jest napisane "Top 10 gier MMO", u Chytruska "Top 10 gier MMORPG" - to znaczna różnica, o którą głównie mi chodziło.

@Chytrusek

To Twoja lista, więc nie mam prawda decydować co powinno w niej być (Tak jak robi większość użytkowników tego portalu, w końcu tylko ich zdanie się liczy), nie wiem skąd Ci się uroiło te GW2/Tibia, po prostu nie wiem. Ja tylko podkreśliłem fakt, że nie ma w tej liście nic oryginalnego.

Toplista jak toplista, nie ma co się spinać o negatywne opinie, czasami i one muszą się pojawić, już mówiłem, pozycje są spoko, tylko te kilka spraw, o których wspomniałem wcześniej. Też grałem i uwielbiałem Infinity Online (Do tej pory pamiętam, że odblokowywało się w niej postaci, a moją ulubioną była jakaś dziewczyna z włócznią i chyba mocami wampira). Flyff był moim trzecim MMORPG w życiu, uwielbiam tą grę i mam do niej ogromny sentyment. Dlatego czuj tą różnicę, wytknąłem błędy/nieprawidłowości w pracy, a nie zbeształem Twoją listę (bo przed tym się bronisz z kolegą). (Dalej nie mam pojęcia czemu przyszło Ci do łba coś takiego jak Tibia/GW2 na pierwsze miejsce, jeszcze żeś mi to wytłumaczył, jakbym wciskał Ci te tytuły ;d).

Ze wszystkim się z Tobą zgodzę poza tym "Fajne, fajne, fajne, fajne" jest nieco więcej rozpisane. Zauważyłem że próbujecie czasami na siłę uczepić się czegokolwiek. Gdy redaktorzy zrobili własne TOP 10 i nikt z nich przy niektórych tytułach nawet nie napisał zdania na temat dlaczego ta gra to nie widziałem żadnych komentarzy Przyjmuje krytykę na klatę bo widzę że jest w większości trafna, nie poświęciłem temu więcej niż godzinę dlatego nie spodziewałem się lepszego odbioru. Podsumowując, bierzecie zbyt poważnie ten temat, są to tylko moje wypociny spowodowane nadmiarem wolnego czasu. Ps; cały czas pracuję nad interpunkcją

Z reguły żadnych TOP 10 nie czytam bo każda osoba ma inny gust (przykładowo D3 - nawet bez RoS, który ponoć wyniósł grę na dużo wyższy poziom - wcale moim zdaniem nie jest grą gorszą od PoE). Jeśli jednak już się zdarzy, że czyjś tekst odpalę, to chcę przeczytać uzasadnienie, dlaczego ten WoW który mnie niczym nie przyciąga jest taki wspaniały, dlaczego SWToR jest fajny, dlaczego TERA jest grą słabą (wbrew temu co ja uważam)... I chcę żeby ten tekst miał coś takiego, żebym chciał go czytać. Twój nie miał - głównie ze względu na to wrażenie bycia krótką notatką. Przeczytaj sobie go na głos - jeśli zauważysz o jakie stylistyczne potworki mi chodzi, to sam zrozumiesz o co się czepiam. Jeśli nie - radzę się dokształcić przed pisaniem tekstów.

Przykład tekstu który jest czymś zwyczajnie słabym:

W systemie PVP bawiłem się jak w żadnej do tej pory grze, efekt wizualny skilli który wprawiał w osłupienie tylko podkreślał całość co sprawiało że walki, zabijanie potworków nie wprowadzało żadnej monotonni, przez co mogliśmy się bawić w najlepsze przez wiele wiele godzin.

Jedno, długie zdanie, wędrujące od wątku do wątku. Najpierw mamy PVP, potem efekty skilli (zaznaczam, efekty, ponieważ wszystkie skille nie wyglądały tak samo - mały szczegół a podświadomie rzuca się w oczy), potem zabijanie potworków. (Pominę fakt, że nie wiem jak mają się efekty wizualne w grze do monotonii - to twój tekst i masz prawo go argumentować w dowolny sposób.) Takich zdań w twoim tekście jest... no, dość dużo. Zbyt dużo. A takie zdania się źle czyta, zwłaszcza jeśli interpunkcja nie jest na swoich miejscach.

Czemu czegoś takiego nie czepiałem się w innych TOP10? Bo były napisane lepiej. Schludniej. Sensowniej. Albo zwyczajnie mnie nie zainteresowały i ich nie przeczytałem. Ten przeczytałem i postanowiłem wytknąć to co mi się nie podobało.

PS. I skończ z tymi śmiesznymi powtórzeniami na koniec każdego akapitu. Co za dużo to niezdrowo, a dziesięciokrotne czytanie tego samego fragmentu tekstu w tak krótkim arcie to coś, co strasznie rzuca się w oczy.

następnym razem będzie lepiej.

LoL powinien być NR.1.

LoL powinien być NR.1.

30880.gif

Nie śmieszne.

Nie śmieszne.

Owszem, śmieszne i prawdziwe. A jeżeli wtrąciłeś się z tą prowokacją Cebulowy Chłopcze, to proponuję zajrzeć w TOP 10 po raz drugi, nie ma tutaj LoL'a, nie ma go na miejscu 1 ani 10, także Panu podziękujemy. 5!

Owszem, śmieszne i prawdziwe. A jeżeli wtrąciłeś się z tą prowokacją Cebulowy Chłopcze, to proponuję zajrzeć w TOP 10 po raz drugi, nie ma tutaj LoL'a, nie ma go na miejscu 1 ani 10, także Panu podziękujemy. 5!

Tak wiem, że jest to twoja lista i nic absolutnie do niej nie mam. Sam bym mógł taką zrobić, jednakże jako zapalony gracz w LoL-a musiałem coś napisać ze względu na twoją sygnaturę.

Oj! Czekaj chyba ją trochę pozmieniam i miejsce LoL-a zajmię Dota a miejsce Doty LOL :D

Tak wiem, że jest to twoja lista i nic absolutnie do niej nie mam. Sam bym mógł taką zrobić, jednakże jako zapalony gracz w LoL-a musiałem coś napisać ze względu na twoją sygnaturę.Oj! Czekaj chyba ją trochę pozmieniam i miejsce LoL-a zajmię Dota a miejsce Doty LOL

Jako zapalony gracz LoL-a, zapewne nie grałeś w Dote 2. Ja grałem, w LoLa, w Dote, W HoNa to taką sygnaturę sobie ustawiłem. Grałem w Dote zaczynając od Moda do Warcrafta III po Dota 2.

Jako zapalony gracz LoL-a, zapewne nie grałeś w Dote 2. Ja grałem, w LoLa, w Dote, W HoNa to taką sygnaturę sobie ustawiłem. Grałem w Dote zaczynając od Moda do Warcrafta III po Dota 2.

Grałem w Dotę 2 (Jakieś 11godz mam na steamie)

Nawet ostatni sobie ściągnąłem, żeby zobaczyć co się tam zmieniło.

Lecz moja ocena o, tej grze pozostanie niezmienna.

Co najbardziej mnie tam irytuje to wieże - Jaki geniusz wymyślił zachowanie wież w LoL-u tudzież w Smite.

Oczywiście produkcja Riot Games też ma kilka wad, ale co najbardziej się liczy w takich grach

to przyjemność rozgrywki. W LoL-a mi, się wyśmienicie gra w Dotę TROCHĘ gorzej.

Każdy gra w to co mu się przyjemnie gra, u ciebie jest to Dota u mnie zaś LoL.

PS: Grałem chyba we wszystkie Moby na rynku oprócz Infinite Crysis.

A jaką masz opinię o Smite ? Może jakaś nowa sygnaturka z czwartą osobą przy stole :D

Grałem w Dotę 2 (Jakieś 11godz mam na steamie) Nawet ostatni sobie ściągnąłem, żeby zobaczyć co się tam zmieniło.Lecz moja ocena o, tej grze pozostanie niezmienna. Co najbardziej mnie tam irytuje to wieże - Jaki geniusz wymyślił zachowanie wież w LoL-u tudzież w Smite.Oczywiście produkcja Riot Games też ma kilka wad, ale co najbardziej się liczy w takich grachto przyjemność rozgrywki. W LoL-a mi, się wyśmienicie gra w Dotę TROCHĘ gorzej.Każdy gra w to co mu się przyjemnie gra, u ciebie jest to Dota u mnie zaś LoL.PS: Grałem chyba we wszystkie Moby na rynku oprócz Infinite Crysis.A jaką masz opinię o Smite ? Może jakaś nowa sygnaturka z czwartą osobą przy stole

Grałem w Smite, bardzo przyjemnie wspominam, ale na dłużej mnie nie przyciągnęła do siebie ; p