Upgrade PC - Karta graficzna

Yoo

Szczerze to Ci powiem, że chyba bym wszystko odstawił na bok i sprzedał na częsci i kupił nowego kompa - jak dokupisz kartę graficzną to od razu Cię będzie ograniczał procesor

Tutaj masz 2 linki: Twój procek z karta GTX 1060 vs i5 9600k(mam taki) z kartą RTX 2060. Zobacz sobie na różnicę

Tu masz drugi link

W 80% tytułów pograsz na 100fps około - pozostałe 20% to takie Tomb Raider/ AC origin itd - Z doświadczenia i tak lepiej olać te ultra i zejść poprzeczkę niżej i wyłączyć jakieś bezsensowne wartości w opcjach, które ci tylko obniżają niepotrzebnie FPS’y

W sensie że mam za stary procesor na tak nowa kartę? Czy to jakieś problemy będzie robić?

Bardziej chodzi o to, że karta graficzna będzie pracowała na full ALE… w grach coraz częściej mamy obszary, które wymagają mocy obliczeniowej procesora. Może sie okazac że w pewnym lokacjach masz stałe 90FPS a zaraz idziesz dalej i BAH ! 40FPS. Bywa i tak :wink:

Tu masz fajny zestaw - podobny do mojego - nie dodałem obudowy i innych pierdół

Tutaj masz fajny artykuł :slight_smile: https://pclab.pl/art52167.html

Wydaje mi się że najlepsza opcją dla Ciebie jest zakup bazy, czyli: procek + płyta główna + RAM.
Kartę graficzną kupisz później (po wakacjach - mniej więcej). Cena kart jeszcze troszkę spada. Teraz kupisz solidną bazę i się nie martwisz o stabilność systemu. No a taka baza wystarczy Ci na kolejne 5 lat :slight_smile:

MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6 - 2349zł
Możesz kupić tego Armora teraz grafikę o ile:
a. Wymienisz platformę na nowe Ryzeny 3000 w ciągu 3 miesięcy gdy trochę stanieją po premierze (Polski podatek od nowości)
b. Wymienisz platformę na początku 2020 po premierze nowych procesorów Intela już z DDR5

Kości DDR4 startowały od taktowania 2133 1600 MHz, z czasem jednak prędkości rosły, a wraz z nimi przepustowość. Obecnie na nikim nie robią już wrażenia moduły 3000 czy 3200 MHz, a rekordziści osiągają sporo ponad 4000 MHz. To jednak wygląda już na szczyt możliwości tej technologii. DDR5 wystartuje od taktowania 5200 MHz przy napięciu 1.1V, czyli zapewni wyraźnie wyższą przepustowość niż nawet najlepsze moduły DDR4. Przy jednym kanale i standardowej szynie o szerokości 64-bit zapewni to przepustowość na poziomie 41.6 GB/s. Jako, że obecnie procesory obsługują przynajmniej 2 kanały, to mamy teoretyczną przepustowość na poziomie 83,2 GB/s.

Do 2022 roku prędkość pamięci DDR5 powinna wzrosnąć do 6400 MHz co pozwoli na przekroczenie bariery 100 GB/s w konfiguracji dwukanałowej. To szczególnie istotna informacja dla osób, które pracują z dużą ilością danych oraz dla zintegrowanych GPU w procesorach, które nie posiadają własnej pamięci. Szybszy RAM oznacza większą wydajność w grach, a to w połączeniu z coraz wydajniejszymi GPU może wyeliminować najtańsze karty graficzne z rynku.

Wszystko fajnie pięknie, ale czy kolega ma monitor, który jest w stanie wyświetlić więcej jak 60 fps ? Kolejna sprawa, to rozdzielczość, jeśli masz zamiar grać tylko w FHD, to polecam RTX 2060, następne - nie ma sensu się cofać i brać karty o generację wstecz. Swoją drogą, to pod FHD jest dla ciebie odpowiedni taki zestaw za 3700 zł, jeśli chcesz kręcić, to polecam dorzucić 5 stówek do procka i wziąć wersję z K. Z tym że mówię, nie widzę sensu kręcenia pod grę na FHD z monitorem 60 MHz.

Wraz z postępem technologicznym (w kwestii RAM) nadejdzie skok w grafice komputerowej (bo i powychodzą konsole nowej generacji), w rozdzielczościach i szybkości odświeżania monitorów, nie wydaje mi się, by te najtańsze karty poznikały, zwłaszcza że nie wszystkim potrzeba nawet tych średniaków.
Z resztą nie ma co prorokować, lepiej samemu się przekonać (w 2022).

Trochę zaniedbalem temat. Jednak już wiem że muszę dokupić chyba lepszy procesor i trochę Ramu. Mam dwa monitory z górnej półki więc spokojnie. Dziekuje za wszystkie porady

Wiesz co ja kupiłem dwa dni temu zestaw komputerowy do gier za nie całe 1500 zł
https://sprzetowo.pl/pl/p/ZESTAW-DO-GIER-CORE-i5-8GB-GT1030-MONITOR-DELL/3150
I zobacz sobie masz podobne wymagania do komputeru który kupiłem a chcesz wymieniać i teraz zadaj sobie pytanie tigerforce czy warto bo na tym komputerze odpalam takie gry jak gta v na ultra i nowe gry na ultra kwestia że czasami trzeba zejść na wysokie ustawienia albo jakiś efekt wyłączyć natomiast grafika dalej będzie super i wydajność też . Obaliłem w ten sposób mit że trzeba wydać ponad 3 tys zł żeby grać w nowe gry i nie długo dodam filmik na YT z tego komputeru jak gram i będzie łyso tym co wydali 3 albo 5 tys na kompa a ja wydałem nie całe 1500 zł i śmiga aż miło :slight_smile: także tigerforce nie wymieniaj kompa bo masz dobry sprzęt :slight_smile:

1lajk

Ja mam problem jak odpalam streama wtedy zaczyna się kosmos

na twoim hiper sprzecie battlefield 5 bedzie praktycznie nie grywalny i to by bylo na tyle jesli chodzi o nowe gry :smiley:


tu ma facet wiecej lepszego ramu i duuzoe lepszy procek i na minimalnych ma miedzy 20 do 30 fpsów juz nie pisze o spadkach do 16fpsow a ty powiadasz ultra w nowych grach
a potem sie budzimy i mamy to

Trochę mnie rozwala jak autor wątku potrzebuje nowej karty a połowa wypowiedzi sugeruje kupno kompa gdzie część daje zestawy w 2x większej cenie niż założył xD pytanie czy w ogóle potrzebuje karty za 2300-3000 zł skoro do tej pory zetaw dawał mu radę. Może wystarczy, że wrzuci do tego zestawu jakiegoś używanego 1060 z 6 gb pamięci którego jest w stanie dostać za ok 1000 zł

Tez się nad tym zastanawiałem. Jednak mam trochę kasy która chce przeznaczyć na upgrade kompa. Poza tym w Black Desert bym pogral na wyższych ustawieniach niż na low. Przy streamowaniu vram przyda mi się żeby nie gubilo klatek. Dlatego chcę kupić rtx 2070 jednak nie wiem czy mój zestaw uciagnie taka kartę. Dlatego się o to pytam czy kupić lepszy procesor i ram.

jak do streamowania to ja bym tu wsadził jakaś i7 (sam przesiadłem sie pare tygodni z i5 4460 na i7 4770) ~500zł dokupił jeszcze 8GB RAM ~150zł i za reszte dopiero kupił nową kartę graficzną z cała pewnościa się opłaci, chyba ci jeszcze by zostało na jakiegoś rtx-a

Na sam procesor jestem w stanie dać około 1000zl plus ram tak jak piszesz a grafa ma inny budżet około 2500zl dziękuję Ci za pomoc :slight_smile:

jesli nie chcesz przesiadac sie na nową platforme to polecam coś pokroju i7 4790k pewnie kolo 800zł kosztuje reszta bez zmian dokup ramu i bedzie na fajnego rtxa… jednak skoro masz tyle kasy to ja bym sie nie pakował w starszą juz architekture i zlozył coś fajnego od amd a to co masz sprzedał

Może i to nie jest zły pomysł ale znając życie to nie sprzedam w całości tego komputera za prędko także zostaje mi update na tym co mam

Czy ktoś obeznany może powiedzieć czy ram 1600 ddr3 może mieć wpływ na złe działanie rtx 2070? Rozmawiałem z x kom i koleś powiedział że z tą płytą główną i ramem może być problem z jej wydajnością i nie wiem jak to jest dodam że będę miał 4x 4gb 1600 cl9

Napisz na youtube do techlipton albo blackwhite