Warto grac? Gdzie i kim

Witajcie. Grałem z rok/dwa lata temu w SWTOR i gra mnie masakrycznie wciągnełą ze względu na fabułe (to był wgl mindfuck, że mmorpg mnie wciągnął ze względu na fabułe). KLimat i sam gameplay też mi się spodobały, ale później średnio dało się grać bez subskrypcji, więc skończyłem grać. Grałem jako Jedi (pamiętam, że miałem jakąś tam niewidzialność).

Teraz chciałym zaczać jeszcze raz.

Tak czytam tematy niżej i nie rozumiem jaka jest różnica między PVE i PVP? tzn wiem co to znaczy i wgl, ale nie wiem który serwer lepiej wybrać w tej grze. Jestem zwolennikiem PVP, napier** wszystkich i każdego gdzie sie da i jak sie da (wychowałem się na Tibii ;X). Jak już mi doradzicie, to powiedzcie tez, konkretnie któy serwer? Żeby jak najwięcej polaków było.

I sprawa ostatnia. Którą klase polecacie do PVP? Chce siać mord i postrach :D

PS. Słyszałem kiedyś, że Imperial Agent ma najlepszą fabułe. Prawda to? Jak tak, to jak się sprawdza w PVP?

PS2. Pamiętam jak grając tym Jedi z niewidzalnością (bodaj Jedi Shadow) to średnio mi się podobała rola tej postaci w PVP ;(

1. The Rec Eclipse/Tomb of Freedon Nadd (PVE/PVP) - różnica polega na tym, że na serverze PVE musisz się oflagować żeby walczyć z przeciwną frakcją, a na PVP nie ma tego, możesz mordować kogo popadnie :D

2. Z mojego doświadczenia przyjemnie gra się PVP klasami takimi jak - Sniper/Gunslinger, Scoundrel/Operative (ze względu na możliwość leczenia i spory dmg), Vanguard/Powertech (robią miazge na PVP). Na temat reszty się nie wypowiem, ponieważ Sith Assassin/Jedi Shadow są mi znani tylko z PVE.

3. Najlepsza fabuła - Sith Inquisitor, Imperial Agent.

A co powiesz o sith warriorze(jego podklasach, nazw nie pamiętam) i o Jedi knight? W kontekście PvP oczywiscie.

1. Zostało powiedziane.

2. Niemal każda klasa sprawdzi się na pvp - kwestia Twoich przyzwyczajeń z innych gier. Widziałem jak Sith sorcer (który jest uważany za postać pod pve) zjadał 2 Repsów na równym poziomie. Zwłaszcza teraz gdy po zmianie systemu umiejętności każda klasa ma choćby jedno drzewko pasujące pod pvp. Osobioście najprzyjemniej grało mi się Powertechem, choć i Operative miał swoje momenty.

3. Imperial Agent zdecydowanie ma najlepszą historię. Masa decyzji, które mają wpływ na rozgrywkę, przeplatające się wątki, zdrada, nóż w plecy i wszystko czego potrzeba od dobrze napisanej fabuły. Drugi w kolejce jest Bounty Hunter i Smuggler - obaj całkiem ciekawie podchodzą do spraw nie całkiem związanych ze swoją frakcją (w moim odczuciu obie te klasy powinny być oddzielną frakcją, lawirującą pomiędzy Repsami i Impami). Trooper, Sith i Jedi są dość przewidywalni. Dobro, zło, cukierki, kwas. Jakoś się to miesza w przypadku kompanów, ale ogólnie sprowadza się do dość liniowego ciągu wydarzeń. I nawet niektóre zwroty są nijakim zaskoczeniem w porównaniu np. z IA, gdzie odwracają one wszystko o 180 stopni.

Reasumując IA jest dobrym wyborem zarówno jako klasa z najlepszą fabułą jak i całkiem niezłą zabawkę pod PVP.

@up. Sith maruder i sentinel ma największy burst ze wszystkich klas, więc radzi sobie całkiem nieźle. Dodatkowo przy odpowiednim sprzęcie potrafi leczyć się przy każdym ticknięciu bleeda lepiej niż niejeden healer. Niestety przynajmniej dla mnie nim dojdziesz do tego momentu strasznie toprnie się gra. Juggernaut i guardian są typowymi tankami. Ciężko ich zabić, ale i oni zabijają dość powoli. Całkiem niezła klasa by większość Cię omijała, ale czy chce się kimś takim walczyć w pvp. Kwestia smaku.

Oj nie zgodzę się. Grając Sith Juggernautem w drzewku doterskim robi się bardzo duży dps. Do tego dochodzi wytrzymałość podklasy i umiejętności dające sporą przeżywalność.

OK, mam Imperial Agenta ;d

Ale powiedzcie mi jeszcze. Niby jestem w imperium a mam pasek czy jestem dobry czy zły (light/dark side). Jeśli dobrze pamiętam, moge dokonywać wyborów w grze któe dają mi punkty w którąś strone.

Ale co to daje w rzeczywistości? Moge być po prostu dobrym, jednocześnie będąc w Imperium?

Tak. Lightside daje Ci tylko profity dotyczące pozwolenia na zakup jakiś tam rzeczy od vendora Lightside bądź Darkside (jeżeli idziesz w tę stronę). Twoje wybory mają wpływ na kompanów, jeden wybór da Ci +100 affection, drugi -100 (liczby całkowicie przypadkowe), również dostajesz tytuły związane z Twoją ściezką dobroci bądź bycia złym. Na Darkside również zmienia Ci się wygląd począwszy od oczu a kończący na całkowitej zmianie twarzy.

http://static.comicvine.com/uploads/original/8/87674/2996145-dual.png - link do wyglądu całkowitego przeżarcia przez darkside.

Następne pytanie:

http://www.swtor.com/buy?intcmp=sor_bwa-mkt-t-us-freesub-001

One time purchase - 60 dni za 60 zl.

A jak ja chce kupić tylko 30 dni za 30 zł, to co? Pod taką opcja jest "billed every month" - a przecież ja chce tylko 1 miesiac na sprobowania a nie juz co miesiac placic.

Jak to dziala?

I inna sprawa. Jak kupie coś takiego: http://www.keye.pl/games/product/id/3414/Star-Wars:-The-Old-Republic

Podkreślam NIGDY nie miałem subskrypcji. To to zadziała i doda mi 30 dni? ;d Jako, że pierwszy raz?;d

Działa to następująco:

Gdy masz billed every month Swtor będzie co miesiąc zabierał z Twojego konta (bezpośrednio bankowego, czy via Paypala) 30zł, o ile nie anulujesz subki (kwestia kilku kliknięć - nie traci się jej, jeśli anulujesz przed zakończeniem jej trwania). W przypadku tego za 60 zł niczego nie musisz anulować po 60 dniach konto przechodzi automatycznie na patronage (free na resorach), oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by znów kupić, nie mniej nie wiem po co robili coś takie - gdyby te 60 dni było np. za 50 zł wtedy bym mógł to pojąć, albo gdyby anulowanie było jakieś niezwykle ciężkie do ogarnięcia. Nie jest takie. 30 dni powinno Ci wystarczyć, by zdecydować czy chcesz płacić dalej czy też nie.

Zadziała, o ile będzie dostępne. Będziesz miał o 10zł taniej, bo cała reszta tego co jest w środku dostajesz jako subek, więc żadne ekstra dodatki.

Zastanawiacie się czy watro zagrać w SWTOR ?? Hmmm może mogę wam jakoś pomóc i sami możecie się przekonać czy gra jest warta płacenia i pozostania przy tym uniwersum. Podam wam link gdzie kupicie SWTOR za niecałe 15zł oraz będziecie mogli grać 30 dni jako subskrybent po tym czasie przejdziecie na prefa który ma więcej opcji niż f2p. L I N K mam nadzieję że przyda wam się link oraz przypadnie wam do gustu SWTOR. Jeżeli ktoś poszukuje gildii na serwerze The Progenitor proszę pisać na PW lub GG:5256704.

Warto też zaznaczyć, że jak kupisz suba na miesiąc za 30 zł i go anulujesz 10 min po kupnie, to nie dość ze dostajesz cartele (waluta item shopu) za to ze kupiłeś suba to jeszcze w dniu w którym się on zakończy też dostajesz cartel pointsy. Warto tez zrobić sobie authenticator na telefon gdyż dzięki temu masz dostęp do sklepiku dla ludzi za authenticatorem oraz dodatkowe (100 czy 150 carteli) co miesiąc. Także warto.
Dosyć dawno nie grałem, także jak ktoś jest na świeżo niech potwierdzi lub poprawi mnie :)

@edit
Właśnie sprawdziłem. 100 cartel pointsow co miesiac za Authenticator oraz 500 co miesiąc za aktywna subskrypcje.
Więc o ile się nie mylę zakładając authenticator i kupując suba na miesiąc, to jak się on skończy powinieneś mieć (bez wydawania) 1200 carteli. Ale na 99,99% wydasz je bo kosmetyki w swtorze są naprawdę solidnie zrobione.

Jeżeli dla was 15 dolarów to 30 złotych, a 30 dolarów to złotych 60, to gratuluje.

Przecież Polska ma własną cenę

Witam.

Nie chcę zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu, więc podepnę się tutaj.

Warto jest teraz zaczynać grę w SWTOR?

Zawsze warto zagrać w Swtora choćby dla fabuły. Zwłaszcza, że teraz kupując abonament na miesiąc dostajesz wszystkie dodatki na zawsze, a nie tak jak było rok temu, że jak się chciało być na bieżąco, to trzeba było co miesiąc płacić.

Nie mówiąc ze powoli zaczyna się coraz więcej dziać. Sporo zmieniono i uproszczono w wiekszosci na lepsze. No i choćby abonament za 30 zl co nie jest zadna wielka kwota.

Witajcie. Grałem z rok/dwa lata temu w SWTOR i gra mnie masakrycznie wciągnełą ze względu na fabułe (to był wgl mindfuck, że mmorpg mnie wciągnął ze względu na fabułe). KLimat i sam gameplay też mi się spodobały, ale później średnio dało się grać bez subskrypcji, więc skończyłem grać. Grałem jako Jedi (pamiętam, że miałem jakąś tam niewidzialność).

Teraz chciałym zaczać jeszcze raz.

Tak czytam tematy niżej i nie rozumiem jaka jest różnica między PVE i PVP? tzn wiem co to znaczy i wgl, ale nie wiem który serwer lepiej wybrać w tej grze. Jestem zwolennikiem PVP, napier** wszystkich i każdego gdzie sie da i jak sie da (wychowałem się na Tibii ;X). Jak już mi doradzicie, to powiedzcie tez, konkretnie któy serwer? Żeby jak najwięcej polaków było.

I sprawa ostatnia. Którą klase polecacie do PVP? Chce siać mord i postrach :D

PS. Słyszałem kiedyś, że Imperial Agent ma najlepszą fabułe. Prawda to? Jak tak, to jak się sprawdza w PVP?

PS2. Pamiętam jak grając tym Jedi z niewidzalnością (bodaj Jedi Shadow) to średnio mi się podobała rola tej postaci w PVP ;(

Zapraszamy wszystkich Polskich graczy do współtworzenia jednej z najstarszych Polskich gildii w SWTOR po stronie IMPERIUM:
BANE EMPIRE
Powstaliśmy w 2012 roku na serwerze Tomb of Freedon Nadd. Po wielu transferach międzyserwerowych (TOFN -> Progenitor -> Red Eclipse)finalnie wylądowaliśmy na serwerze Darth Malgus. Po 2 latach stagnacji do gildii wróciła “stara gwardia”.

Aktualnie staramy się odbudować dawną świetność naszego małego gildyjnego imperium.
W ciągu ostatnich 2 miesięcy udało nam się pozyskać ponad 60 graczy.

Utworzyliśmy grupy Progresowe PVE oraz Rankedowe PVP. Hostowaliśmy między gildyjny event PVP (Bane Empire vs Inne Polskie Gildie).Posiadamy własny statek z maksymalnymi bonusami, własny server Discord.
Gildia aktualnie “zatrudnia” kilku doświadczonych tanków, którzy cierpliwie tłumaczą taktykę na każdego Opsa.
Codziennie hostujemy operacje dla graczy casualowych, często pomagając postawić pierwsze kroki w endgamie.

Codziennie staramy się pomagać nowym graczom w poznawaniu i awansowaniu w kolejnych szczeblach gry.
Posiadamy ponad 8 lat doświadczenia PVE i PVP. Pomagamy w gearowaniu, opanowaniu rotacji. Wspomagamy się zarówno w życiu wirtualnym jak i tym realnym[]

Na diskordzie Panuje zawsze dobra atmosfera głownie dzięki dość wysokiej średniej wiekowej naszych graczy :wink:
W gildii nie ma progu wiekowego, niemniej szukamy ludzi z lekkim dystansem do siebie i otaczającego świata do grup casualowych oraz bardziej zdyscyplinowanych, nastawionych na achievementy do grup progresowych PVE.

Zapraszamy wszystkich - czujcie się u nas jak u siebie w domu :slight_smile:

Cześć,
Jak wygląda sytuacja tego MMO? Warto pobierać i zaczynać? Jak wygląda sprawa abonament vs F2P totalne?