Wirtualny Komputer, Czy jest to faktycznie możliwe i czy działa

Wirtualny Komputer co to takiego i jak to działa. W ostatnich miesiącach pokazało się wiele firm oferujących taka usługę. Ja sam testowałek kilka takich usług i sam z jednej korzystam. Co potrzebujemy żeby móc używać taka platformę.
Wymagania nie sa duże.
20 Mbit internet, Komputer lub urządzenie Android a w jednym przypadku z którego aktualnie korzystam to Potrzebuje monitor, klawiaturę myszkę słuchawki i internet.
Moje top 3 firm ktore dziala dobrze.
3.Liquid Sky
Firma offeruje dostep do virtualnej maszyny przy uzyciu aplikacji lub telefonu. Ale w dniu kiedy to testowałem można było używać tylko Steam-a. Po uruchomieniu naszym oczą ukazywał się Steam Big Picture, logowalismy my się i sciągać gre i można grać. Działa to ale pojawiaja sie problemy z niektorymi grami moim takim wyznacznikiem jakosci byl PUBG ( Player Unknow Battleground ) Spadki FPS, na ekranie czesto robila sie mozaika i problemy z pingiem Ty do virtualnego komuptera.
Firme ta mogę ocenic 4/10.
2. Simplay.io
Tutaj sytuacja wyglądas duzo lepiej bo do naszej dyspozycji dostanie virtualny komputer i mozemy robic co tylko chcemy. Nie jesteśmy ograniczeni tylko do Big Picture a mozemy sobie zaintalowac wszystko czego dusza zapragnie. I jak w poprzednim punkcie PUBG bylo wyznacznikiem. I male zaskocznie dzialo to o wiele lepiej byly czasami pojawialy sie mozaiki ( małe kwadraty na ekranie z pixelami) a nasz PUBG dzialał dosyc dobrze ale czasami pojawiały sie male problemy. Jedynym minusem byla ograniczona ilosc serwerów, niekiedy trzeba było czekac 10-20 minut na zwolenie sie maszyny.

  1. Shadow Tech
    Ta firma poszła o kolejny krok do przodu oprócz samej aplikacji posiada sprzetowy box czyli po zakupie mozna zamówic sobie małą skrzyneczke do ktorej podlaczamy nasze peryferia monitor klawiatury myszki itd.
    Tutaj nie potrzebujemy nawet komputera bo Shadow Box robi za komputer ktory jest zasilany malym zasilaczem. O tej firmie napisze trochę wiecej bo aktualnie ja posiadam i jestem pod wrazeniem.
    Opisze najpierw uządzenie i jego wejscia.
    Shadow box posiada.
    2x Display Port
    2x Usb 3.0
    2x USB 2.0
    Gniazdo Ethernet
    Wejscia Mikrofon, sluchawki
    Gniazdo zasilania.
    Uzadzenie dziala pod kontrola linuxa ale my tego nie widzimu bo odrazu uruchamia się aplikacja do laczenia z naszym komputerem wirtualnym.
    Moje odczycia z grania i pracowania na takim urzadzeniu.
    Pubg Ustawienia Ultra 60-80 Obraz streamowany do urzadzenia wyrazny i czysty ( Czasami zdarzaja sie spadki FPS ale to jest PUBG i zabija kazda maszyne.
    Start Wars 1-2 Ustawienia Ultra Epic FPS powyrzej 60
    Battlefiled 1 80-100 FPs wszystko dziala plynnie
    Rainbow 6 oraz inne gry tego pokroju dzialaja super.
    Dane serwera którego dostajemy do naszej dyspozycji
    Xeon 4 Rdzenie 8 watkow
    Ram 12 GB
    Grafika GTX 1080 6GM
    SSD 256 ( malo dysku ale juz trwaja prace na zwiekszeniem )
    Polaczenie na maszynie Download 1 Gbit / Upload 100Mb.

Wygrana tego artylułu zostaje Shadow Tech.
Jak ktos chce zobaczyc jak to działa streamuje z tej maszyny codziennie kiedy mam tylko czas dzis rownież bedzie stream okolo 21 -22 Wieczorem.
Link do stream-a https://www.twitch.tv/xXxChalidowxXx

Link do Shadow Tech : shadow.tech/int
Oraz moj kod na znizke wysokosci 10 Funtow/Dollarów
ART11YHT

Serdecznie Zapraszam na stream zobaczyć jak ta maszynka działa bo ja osobiscie jestem pod wrazeniem.
P.S Nawet jednego dnia testowalem streamowac 4k I nie bylo wiekszych problemow :slight_smile:

Jaka cena jest takiego pudeleczka jakis abonament cokolwiek info jakies ? bo troche zajwzdza to reklama…

Witaj Kyre
Jak wybierzesz opcje na rok chychodzi 29 Euro Przy kontrakcie na 12 miesiecy
na kontrakcie 3 miesiecznym 36 Euro a na jeden miesiac 41.

Gdy wybierasz kontrakt na rok to sie najlepiej oplaca i nie musisz placic za caly rok