Wow dla casual gracza

Hej, mam pytanie dla bardziej doświadczonych z sosem graczy. Czy grając jako casual nie dojdę do bariery rozwoju . Oczywiście nie skupiam się na tym aby grając sporadycznie robić top dps. Chodzi mi o to czy będę w stanie doświadczyć całego kontentu gry.

tak bedziesz bo na lfr bedziesz mogl zrobic sobie raidy by obadac sobie fabule a tak oprocz zdobywania jakis tam mountow (czasami wymagane sa raid na poziomie heroic/mythic co tez jestes w stanie zrobic na upartego :stuck_out_tongue: ) to do wszystko reszte mozesz spokojnie zdobyc jako causal player

W sumie zależy. Jeśli chcesz być szarą myszka, bez gildii, bez czytania poradników jak robić buildy na postaci, to z randomami heroic/mythic dungeonów/raidów raczej nie zrobisz, bo cię nie wezmą - chyba, że dopiero na koniec dodatku, kiedy wszyscy robią je na zasadzie speedruna i nawet nie będą zwracać uwagi na to, że będziesz boostowany. To jednak wiąże się z faktem, że w środku dodatku będziesz raczej odsunięty od contentu. Na początku zresztą też, bo na początku masz wyścig szczurów, wszyscy jak najszybciej chcą wbić nowy lvl cap i potem trzaskać już endgamowy content.
Wspomniane wyżej lfr nie dają żadnego wyzwania i robi się je tylko po to by dostać nagrodę tygodniową. Większość osób na nich w ogóle afczy.

Możesz niby dojść do jakiejś gildii, ale większość z nich jest semi-hardcore albo hardcore, te casualowe często same wymierają no bo ludzie mało grają, a czasem w ogóle nie grają, więc zostają mocno z tyłu z contentem dodatku.

Więc teoretycznie jako casual można w WoWa grać, ale czy warto? Według mnie nie, bo w końcu płaci się za to miesięczny abonament, a jako casual nie dasz rady zarobić odpowiedniej ilości golda aby kupić token (wymieniasz go na abonament).

Hmm dzięki za odp, a podobne pytanie tylko p eso jak tam wygląda sytuacja

WoW nieodpowiedni do casuala? No chyba nieee? Może jeżeli ktoś ma na myśli casuala który chce czyścić mythic raidy, klucze +20 i wbijać glada co sezon bo jak tego nie zrobi to te parę złotych będzie wyrzucone w błoto, to tak jako casual nie da rady. Zawsze będzie mu towarzyszyło to uczucie “kurczę nie zabiłem tych 5 bossów na mythicu moje pisiont złotych!!!”
Natomiast raidy poziomu hero easy + parę bossów mythic do końca raid tieru do zrobienia. Klucze +10 na spokojnie i możliwe że z czasem +15 (najlepsze możliwe nagrody do zdobycia z tego rodzaju aktywności). Pvp jak z dobrym compem i odpowiednią postacią to 1800-2000+ ratingu da rade wbić.
Nie wspominając już o nowym contencie który umożliwia grę solo i zdobywanie naprawdę niezłych nagród. Gildii casualowych jest masa a w wowa grają głównie casuale. 100% można zrobić solo nie licząc wyższych poziomów trudności, gdzie wymagana jest ogarnięta grupa (ale to chyba raczej dobrze czasami zrobić coś ambitniejszego).

Natomiast w nowym dodatku jeszcze szybsze levelowanie i jeszcze więcej solo contentu…

2lajki