Wybór konsoli

Tak sobie czytam i czytam wypowiedzi niektórych ludzi i aż się serce kraje :) Konsole wybiera się pod własne predyspozycje (czyt. exclusivy, wygodniejszy pad). Przejdz się po sklepach, "podotykaj" wszystko i sam oceń. A teraz trochę ode mnie. Choć za dzieciaka miałem PS1 i PS2, w momencie gdy chwyciłem pierwszy raz pada od X360, postanowiłem że już nigdy nie przesiąde się na Sony. Zarówno teraz, w tej nierównej walce, wygrywa XO. Kompatybilność wstecz, tańszy gold, serwery M$ też stawiane są na ziemniaku, ale przynajmniej tak często nie wysypują (mówię z perspektywy X360 i opowieści znajomych o PSN).

Tak sobie czytam i czytam wypowiedzi niektórych ludzi i aż się serce kraje Konsole wybiera się pod własne predyspozycje (czyt. exclusivy, wygodniejszy pad). Przejdz się po sklepach, "podotykaj" wszystko i sam oceń. A teraz trochę ode mnie. Choć za dzieciaka miałem PS1 i PS2, w momencie gdy chwyciłem pierwszy raz pada od X360, postanowiłem że już nigdy nie przesiąde się na Sony. Zarówno teraz, w tej nierównej walce, wygrywa XO. Kompatybilność wstecz, tańszy gold, serwery M$ też stawiane są na ziemniaku, ale przynajmniej tak często nie wysypują (mówię z perspektywy X360 i opowieści znajomych o PSN).

najpierw pieprzysz o tym zeby szedly sam i podotykal a potem wychwalasz x box w nieboglos.

Konsola too strata kasy ..

gry sa drogie i tyle ... ze zalozyles temat z glupim pytaniem ktora konsole wybrac, obecnie masz 2 doo wyboru na litosc boska ktora wybierzesz ma male znaczenie obie sa drogie i gry do nich tez kosztuja sporo ... gdyby na rynku bylo ponad 10 takich temat mialby sens... a tak nie ma ...

Roznica pomiedzy nimi w grach too tylko exclusive .... a tak to wszystko co ma wyjsc wychodz na obu ..

kwestia wydajnosc tez tutaj gra 2 rzedne skrzypce... poniewaz kazda gra pisana pod konsole jest optymilizowana na dany sprzet nie wazne juz ktora ma lepsze bebechy i to jest jedyny plus posiadania konsoli ... i tak komputer PC za 2000 bije konsole na glowe .

A i jeszcze roznice znajdziesz w autorskich kontrolerach typu kineckt lub ten mikrofon od ps4 chyba playstation move czy jakos tak ..

Jednym slowem daj se spokoj z konsolami no chyba ze zarabiasz wiecej niz 2500 zl miesiecznie jestes bezdzietny i bez kuli u nogi typu zona ktora siedzi ci nad uchem i portfelem....

on sie nei pytal czy kupywac konsole tylko ktora wybrac -.-... move na ps4 nie jest wspierany umarl wraz z 3 , kineckt nie wiem jak an xone co do apdow jak kto woli ale gdzies ostatnio widzialem do ps4 pada wygladajacego jak do xone wiec pewnie w 2 strone tez bedzie wiec glownie powinienes sie sugerowac ex. wejdz na pssite i inna stronke o grach na xone i sam sobie porownaj a i co do drogich gier jak sie kupuje premierowe to okolo 200 zl trzeba dac pozniej cena spada normuje sie w granicach 150 zl pamietaj ze jak ukonczysz gre zawsze mozesz ja sprzedac czego PC ci nie umozliwia badz jest pelno miejsc gdzie gry mozesz wymieniac z doplata badz bez niej

Konsola too strata kasy ..gry sa drogie i tyle ... ze zalozyles temat z glupim pytaniem ktora konsole wybrac, obecnie masz 2 doo wyboru na litosc boska ktora wybierzesz ma male znaczenie obie sa drogie i gry do nich tez kosztuja sporo ... gdyby na rynku bylo ponad 10 takich temat mialby sens... a tak nie ma ...Roznica pomiedzy nimi w grach too tylko exclusive .... a tak to wszystko co ma wyjsc wychodz na obu ..kwestia wydajnosc tez tutaj gra 2 rzedne skrzypce... poniewaz kazda gra pisana pod konsole jest optymilizowana na dany sprzet nie wazne juz ktora ma lepsze bebechy i to jest jedyny plus posiadania konsoli ... i tak komputer PC za 2000 bije konsole na glowe .A i jeszcze roznice znajdziesz w autorskich kontrolerach typu kineckt lub ten mikrofon od ps4 chyba playstation move czy jakos tak ..Jednym slowem daj se spokoj z konsolami no chyba ze zarabiasz wiecej niz 2500 zl miesiecznie jestes bezdzietny i bez kuli u nogi typu zona ktora siedzi ci nad uchem i portfelem....

Nie posiadasz konsoli to się nie wypowiadaj w temacie dotyczącym konsol, żeby ponabijać sobie posty. W tyłku byłeś i rzeki brązowego widziałeś. Gry na konsole drogie? Dobre gry można kupić w przedziale 70-140zł na allegro, ale jeśli jesteś takim pecetowym fanatykiem pobierającym gry z zatoki piratów, to się nie dziwię, że uważasz to za wysoką cenę. Dla ciebie pewnie 50zł za grę to taka fortuna, że trzeba ja "testować", aż cena spadnie do 10zł.

Pokaż mi ten komputer za 2000, który jest lepszy od konsoli, ma lepszą grafikę w grach i więcej stabilnych fps, bo nawet komputery za 3000 mają takie dropy, że głowa mała. Nie wspomnę nawet o tej akcji z Batmanem Arkham Knight, gdzie GTX 980 spada do 30fps.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem konsoli PS4. I bardzo ją polecam, maszynka kosztuje 1400 zł a ma znacznie większą moc od PC za tę cenę. W dodatku na 7-8 lat masz spokój z upgradem Jak już wyżej ktoś wspomniał, musisz pochodzić po sklepach i popróbować sobie pady bo oba są dobre, kwestia twoich preferencji. Jeżeli chodzi o wydajność to znaczna większość gier na PS4 działa w 1080p, gdzie na konsoli XO jest tego trochę mniej (przeważnie 720/900). Co do gier to PS4 posiada bardzo dobrego MMOFPS-a free to play - Planetside 2(nie wymaga abonamentu do grania online). Co do cen gier, owszem gdy konsola wyszła trochę zniechęcały, ale minęło już trochę czasu od premiery i można fajne tytuły za 100zł dostać a nawet jeszcze taniej jak kupujesz używkę.

Także ja polecam PS4.

Nie zgadzam się, jeżeli chodzi o "wkładanie kasy w sprzęt", że niby PC tańsze. Po prostu nie trzeba kupować na premierę ;) Chyba, że raz na jakiś czas wyjdzie jakiś tytuł na który mamy straszny hype to go kupimy w premierowej cenie. No ale i tak 1400 konsola a PC o tej samej mocy pewnie 2-3 razy więcej. Konsola starczy na 8 lat(w sumie na zawsze bo nie musimy przechodzić na nowszą generację jak nie chcemy) a PC? Co 2 lata trzeba upgrade robić.

Nie posiadasz konsoli to się nie wypowiadaj w temacie dotyczącym konsol, żeby ponabijać sobie posty. W tyłku byłeś i rzeki brązowego widziałeś. Gry na konsole drogie? Dobre gry można kupić w przedziale 70-140zł na allegro, ale jeśli jesteś takim pecetowym fanatykiem pobierającym gry z zatoki piratów, to się nie dziwię, że uważasz to za wysoką cenę. Dla ciebie pewnie 50zł za grę to taka fortuna, że trzeba ja "testować", aż cena spadnie do 10zł.Pokaż mi ten komputer za 2000, który jest lepszy od konsoli, ma lepszą grafikę w grach i więcej stabilnych fps, bo nawet komputery za 3000 mają takie dropy, że głowa mała. Nie wspomnę nawet o tej akcji z Batmanem Arkham Knight, gdzie GTX 980 spada do 30fps.

lol buhahah byles u kogos w domu ze wiesz czy ktos ma czy nie konsole .... jak ci sie podoba posiadanie takowej rzeczy na ktora stac malo kogo prosze bardzo ... posiadalem konsole moze nie ps4 albo xbox one ale mialem ps3 i ps1 i wiem ze too jest drogie hobby a czy nadal posiadam czy nie powinno cie to guzik obchodzic... kazdy wydaje opinie wedlug siebie.

fps too juz powinni zablokowac mozliwosc badania klatkowania bo istny cyrk na kolkach z tego sie robi jakas manie przesladowcza ... ale wracajac doo tych twoich fpsow bo chyba too sa twoje wytyczne , to owe konsole dziala w trybach staly 30 fpsow lub 60 przyczym detale sa mocno okrojone...

Niektorzy kupuja te konsole jako mebel drogi do domu poczym bo 2-3 tygodniach wystawiaja na sprzedaz bo nie stac ich na kupowanie gier , prosze bardzo 115 zl za 1 tytul ktory przejdziesz 2-3 dni a potem co ma robic zagrac odnowa czy odsprzedac i kupic nowy tytul ... i co ma on tak w kolko macieju robic kupowac sprzedawac zeby grac .... istny cyrk zastanow sie bo chyba albo na garnku mamusi i tatusia siedzisz .. jak zaczniesz zarabiac too bedziesz szanowal kazdy grosz ...

Niektorzy kupuja te konsole jako mebel drogi do domu poczym bo 2-3 tygodniach wystawiaja na sprzedaz bo nie stac ich na kupowanie gier , prosze bardzo 115 zl za 1 tytul ktory przejdziesz 2-3 dni a potem co ma robic zagrac odnowa czy odsprzedac i kupic nowy tytul ... i co ma on tak w kolko macieju robic kupowac sprzedawac zeby grac .... istny cyrk zastanow sie bo chyba albo na garnku mamusi i tatusia siedzisz .. jak zaczniesz zarabiac too bedziesz szanowal kazdy grosz ...

Owszem, jestem na garnku mamusi i tatusia. Z tego powodu powinienem mieć mniej pieniędzy od ciebie, ale dzięki temu, że szanuję każdy grosz, który otrzymuję, mam dość pieniędzy, żeby raz w miesiącu kupić sobie grę. Do tego każdego miesiąca mam darmowe gry z XBL Gold'a. Pamiętaj, że wiele gier posiada takie coś zwane MULTIPLAYER, które potrafi spokojnie wystarczyć na cały miesiąc, a nawet dłużej. Do tego nie odsprzedaję swoich gier, bo nie mam takiej potrzeby. Jeszcze jedno, mógłbyś pisać tak, aby twoje wypowiedzi miały ręce, nogi, wielkie litery, znaki interpunkcyjne w odpowiednich miejscach i pozbyć się nadmiaru "..."?

Wypowiedź Rajen'a przypomniała mi o czymś. Do gier online, które są darmowe na PS4 nie jest potrzebny PS+. Cytat ze strony PS: "Free-to-play games are exempt from this requirement and can be played online with no PS Plus subscription. Examples of games that fall into this category are: Blacklight Retribution, DC Universe Online, and War Frame".

prosze bardzo 115 zl za 1 tytul ktory przejdziesz 2-3 dni a potem co ma robic zagrac odnowa czy odsprzedac i kupic nowy tytul ... i co ma on tak w kolko macieju robic kupowac sprzedawac zeby grac .... istny cyrk zastanow sie bo chyba albo na garnku mamusi i tatusia siedzisz .. jak zaczniesz zarabiac too bedziesz szanowal kazdy grosz ...

Człowiek, który zarabia raczej nie będzie miał czasu by ograć 1 grę w 2-3 dni, ale chyba tylko mi się wydaję.

Poza tym co jest złego w mieszkaniu z rodzicami? Jeżeli jest się młodym, dopiero wchodzącym w dorosłe życie człowiekiem to najrozsądniejsze jest mieszkać z rodzicami. Po ukończeniu studiów i znalezieniu w końcu lepszej pracy można myśleć o przeprowadzce i założeniu własnej rodziny. Ostatnio coraz więcej takiego psioczenia na temat mieszkania u rodziców jako jakaś degradacja społeczna...

@up skończcie tą wojenkę konsolowo pecetowąbo to tylko wasze babskie gadanie. Jedno jak i drugie ma plusy, minusy i jakby zmierzyć na równi by wisieli

@up2 co do kosztów gry to w trakcie świetności ps+ na ps3 za 200 zł ograłem kilkadziesiąt(40+- ? ) gier, które w większości pojawiały się po pół-roku po premierze(np bonderlands1/2 , ac3, bioshock2,infinity, tombrider, grid2, mostwanted 2012, metro ll i dużo więcej) w porównaniu do tamtego okresu wyprzedaże steam to była bieda z nędzą.

Jeszcze w tym roku mają wyjść nowsze modele tych konsol z możliwością obsługi wideo(ale tylko wideo) w formacie 4k. Wiec może warto poczekać?

Skoro tylko wideo to poco wstrzymywać się z zakupem teraz...

I znowu wojna konsole vs pc tak trudno zrozumieć że są plusy i minusy każdej rzeczy. Autor chce konsole i już, to tak jakby w temacie o tym jaki samochód kupić proponować zakup rowera bo taniej wychodzi....

Co do wyboru konsoli warto tez się sugerować czy nasi znajomi przypadkiem nie maja lub nie planują kupić ps4/xbo

Właśnie wiele gier, a przede wszystkim FPS mają 60fps na obu konsolach (m.in. BF4, BF:Hardline, CoD:AW, CoD:Ghosts, Dying Light, PlanetSide 2, Killzone, Titanfall, Wolfenstein). Poza tym konsolowe 30fps wygląda lepiej niż PC'towe 30fps, nie jestem pewien, bo aż tak bardzo się nie zagłębiałem, ale to chyba przez lepszy Frame-Time na konsolach
Dying light na bank nie chodzi w 60 fps co do CoD czy BF się nie wypowiem bo dawno nie grałem w te części(od x czasu są ogrzewane :) ).

Ktoś pisał by za 2 tysiące złożyć kompa i będzie lepszy. Gowno prawda, za tyle kasy nie da się obecnie złożyć wydajnego PC. Potwierdza to wiedźmin, Assassin Creed czy Batman(chociaż 2 ostatnie tytuły to zła optymalizacja). Ale to nie zmienia faktu że nowa generacja konsol juz odstaje i to sporo za tym co mogą PC z "NASA". Taki Order 1886 chodzi w 30fps i 900p. A co będzie za 2 lata? Ale z drugiej strony to dobrze. Jako że producenci gier patrzą głównie na konsole a większość gier to porty na PC jest szansa ze przystępuje postęp technologiczny i nie będzie trzeba zmieniać maszyn co 2 lata :P.

Wracając do tematu... PS4 ale tylko dlatego ze ma lepsze ekskluzywny :). Multi nigdy mnie nie interesował na konsolach... Nie umiem grać na padzie, szczególnie w strzelanki które u mnie dominuja :).

Wracając do tematu... PS4 ale tylko dlatego ze ma lepsze ekskluzywny . Multi nigdy mnie nie interesował na konsolach... Nie umiem grać na padzie, szczególnie w strzelanki które u mnie dominuja

Zawsze można grać za pomocą myszki i klawiatury :)

Xbox ma (wg mnie) lepszy system operacyjny niż ps4, bardzo fajnie rozbudowane funkcje społecznościowe i wygodnego pada.

PS4 jest troszkę mocniejsze, ma (wg mnie) fajniejsze exclusivy (jedyny ciekawy ex na łoniaka to Halo)

O ile na początku PS4 miało dużą przewagę na xone, to teraz jest w miarę wyrównana walka.

Cześć

Niedawno postanowiłem kupić sobie konsolę i jako że lubię grać w sieciówki ( czy to zwykłe multi, czy też MMO ), postanowiłem że rozejrzę się za taką która tego typu tytułów posiada najwięcej ( lub są ciekawsze ). Dlatego pytanie do was, którą konsole polecacie, która ma większy wybór tytułów ( przede wszystkim MMO, te które już są dostępne jak i w niedługim czasie wyjdą ) ) i w w której granie w tego typu gry jest najmniej skomplikowane ( słyszałem że podobno XBOX ONE wymaga jakieś konto premium do gry przez sieć, ale nie jestem pewien, może ktoś zdementuje pogłoski ). Dobrze też byłoby gdybyście podali też jakieś przykładowe tytuły gier.