Żywe PVP

Hej.
Jakie mam opcje jeśli szukam gry z żywym i dobrym pvp?
Wymagania to w miarę niski próg wejścia ( chodzi o leveling i zdobywanie gearu, żeby nie zabierało pół roku ). Fajnie by było też aby walka nie ograniczała się do “kto pierwszy wbije combo”. Mimo to, czym bardziej dynamiczna tym lepiej.
Rodzaj nie ma znaczenia, open pvp, areny, bg, nie ma znaczenia.

Preferuję model f2p lub b2p.

Albion online polecam!

1lajk

Polecam Warhammer Online. Poczytaj, zobacz. PvP wygląda miodnie.

1lajk

Hmm z niskim progiem wejścia to ze znanych mi gier chyba tylko World of Warcraft i Guild Wars 2. Z naciskiem na ten pierwszy tytuł. Masz Open PvP, BG i inne + żywe community, ludzi wszędzie pełno tylko abonament.

1lajk

ostatnio szukałem mmo z otwartym pvp i PK. padło na BDO. 6 podejść, wiele godzin czytając i oglądając zasrane poradniki i udało mi się przebić przez ścianę ilości contentu. wbilem 60, zabijam chamów dla spota i czuje się świetnie.

1lajk

Gloria Victis. Dołączasz do dobrej (dużej) gildii i jazda :slight_smile:

Gloria victi s

World of Warcraft od kiedy gram, na Arenki nie czekałem nigdy dłużej niż 2 minuty.

Guild wars 2

Pvp oraz mass pvp czyli wvw

Pvp prog wejscianajnizszy z mozliwych - po wejsciu do lobby pvp automatycznie postac jest maxowana. To co zmieniasz to runy (ktore definiuja charakter postaci) sigile na broniach (krotkie bufy aktywujace sie po przelaczeniu sie na dany set broni) oraz rodzaj broni i drzewa traitow i skille. Z grubsza jest to za free nie inwestujesz prawie nic. W lobby mozesz potrenowac na golemach/botacg/ vs inni ludzie i tu (ale w zwyklej grze tez) oczekujesz ma mecz pvp.
Poza tym w trybie pvp sa regularne sezony rankingowe 5vs5 i po ich zakonczeniu mini sezony 2v2.

WvW natomiast ma wyzszy prog wejscia bo grasz tym co co masz (ale w gw o dobry gear nie jest problem). Wvw ma kilka duzych map gdzie w jednej grupie rywalizuja 3 serwery o dominacje nad tymi mapami. Tutaj czesto spotkasz np party 40 osobowe

Czemu gw2? W gw2 masz jeden z lepszych systemow combatu jaki zastosowano w mmorpg ktory jest przejrzysty i elastyczny. W pvp liczy sie przede wszystkim skill gracza a nie kto sxybciej wprowadzi stuna/combo. Poza tym w gw2 samo pvp jest na tyle miodne ze sa gracze ktorzy graja tylko w ten tryb.

Najwazniejsze… Zeby to sprawdzic nie potrzebujesz absolutnie wkladu pienieznego gdyz vanilla gw2 jest f2p i daje mozliwosc grania w pvp i co najwazniejsze buildy bez elite spec (czyli bez dodatkowych drzew traitow dodawanych w dodatkach) nie sa wcale gorsze od tych z tymi elitkami.

Pvp montage:

Wvw montage (w tym wypadku roaming - czyli samotne lub w malych grupach bieganie po mapach)

I wvw w grupach kilkudziesiecioosobowych

Fascynujące, że w 2020 roku nadal są ludzie z tak silnymi urojeniami, że potrafią w trzech zdaniach zawrzeć frazy “BDO” i “ściana ilości contentu”. Chyba, że nie masz na myśli tego łowienia ryb afk? :smiley: Dobre sobie.
@76561198123219960
Dużej gilldi? w tytule, w który gra 700 osób w peaku? Ambitnie.
@topic
Tutaj przyłączę się do propozycji pana Brzydkiego. Warhammer ma bardzo ciekawe group PvP, które daje sporo satysfakcji. Gra być może mechanicznie jest już nieco przestarzała, natomiast skala walk, jakie się tutaj odbywają, po prostu rewelacja.
Pamiętam również, że był taki tytuł o nazwie Ragnarok Online, który oferował walki gildii o zamki. Coś w stylu castle siege z L2. Jednak wiem, że poza koreańskim i japońskim serwerem oficjalnem, gra jest martwa. Żyją natomiast serwery prywatne, gdzie regularnie pojawiają się nowe, dostępne, i można zacząć PvP.
World of Warcraft - Oczywiste.
GW2 - Tu może ci się spodobać. Niski próg wejścia, ponieważ postać już od 1-szego levela skaluje się do maksa, więc kwestia ogarnięcia skillsetu i w zasadzie jesteś good to go.
Wydaje mi się również, że the Elder Scrolls Online posiada swego rodzaju Open / Group PvP. Nazywa się to chyba Cyrodil, jednak to musiałbyś sobie sprawdzić.

Fascynujące, nudziarzu :smiley:
jak ktoś chce wiedzieć wszystko, jak najszybciej, to ściana contentu jest właściwym określeniem w kwestii bdo.
jak można w 2020 polecać gw2 ;D

ps. ale ty musisz mieć silną psyche… xD

Polecam Zerknąć na virtuverse jeśli lubisz klimaty scfi

Ergo, zero argumentów. Dzięki!
Patrząc na to, jaka jest częstotliwość tematów na stronie plus forum, to tak, polecam GW2. Gwarantuje, że nawet dziś, jest to bardziej grywalny tytuł od BDO, które nie oferuje niczego sensownego poza wodotryskami.
Zresztą o czym tu mówić, nawet napaleniec w postaci twojej osoby nie potrafi rzetelnie tego tytułu obronić. Kinda says it all…
PS: Tak, mam. Dziękuję za komplement.
PS2: Dodatkowo chciałbym zauważyć, że zaproponowałem więcej tytułów niż GW2, ale cóż. Napinacz czyta tylko to, co chce czytać. Miłego dnia!