01/07/2009 irc

Postawiłem i zarejestrowałem kanał IRC. Spamujecie trochę na SB, nie używacie go tak jak należy (tzn. nie robicie tam na ogół nic złego ale jest "za dużo wszystkiego") to macie kanał IRC. Stoi na POLnecie, nazwa kanału to #mmorpg

Jeżeli idea się nie przyjmie to kanał odrejestruje i wracamy do używania SB jako czatu :F

---

HOWTO dla tych co nie umieją obsługiwać IRC. Ściągamy jakiegoś klienta (np. "mIRC" albo bardzo wygodny dodatek do Firefoksa "Chatzilla"). Odpalamy. Aby dołączyć do serwera trzeba wklepać:

/server 

My korzystamy z IRCneta więc wklepujemy przykładowo:

/server torun.ircnet.pl

Aby dołączyć do naszego kanału (o ile jesteśmy podpięci do serwera) piszemy:

/join #mmorpg

Jak ustawić sobie nick i takie tam wykombinujecie chyba sami :)

Sluchaj wejde tez tam przez ircowe channele ze stron czy musze sciagac irca?

Niewypał. Ludzie są zbyt leniwi by się produkować z wejściem.

A po 5 godzinach spędzonych tam stwierdzam, że nie jest tak źle, tylko można by było dać jakieś takie podziały na Userów, stałych, modów itd, bo jest za dużo osób w jednym miejscu.

Wiem że może niesprawiedliwe, ale w późniejszych etapach IRCa może się przydać, teraz odradzam, bo nie jest tak źle.

Nawet fajnie :D później ściągnę.

A jednak coś ruszyło. Odpowiedni szantaż może zdziałać cuda. W porywach do 6 osób online zapowiada jakąś przyszłość.

Faza szantażu za mną, czas na fazę reklamy. Dlaczego warto korzystać z IRC?

* dostępnych jest wiele klientów, dzięki czemu każdy może dostosować wygląd swojego okna i możliwości programu do swoich potrzeb

* istnieje także całkiem sporo klientów na komórkę, dzięki czemu możemy się porozumiewać z ludźmi z forum nie mając dostępu do komputera (wystarczy komórka z dostępem do Internetu)

* wiele serwerów gier MMORPG oraz stron Internetowych posiada swoje kanały IRC

* oczyścimy w ten sposób SB ze zbędnych wiadomości

* w odróżnieniu od SB (gdzie trzeba wykonać wiele czynności aby coś np. usunąc) w prosty sposób operatorzy mogą administrować kanałem

* prostsze wygłupy, możliwość ustawienia swojego "statusu"

No i ogólnie to jest fajna zabawka. Kto spróbował nie żałuje, mam rację? :>

Masz racje :) Jest to bardzo fajna i przyjemna zabawka. :D

I jeszcze jeden +

-Można zmieniać nicki na jaki się chce. np. Kuboszek/gram.

Myślę że dobrze zrobiliśmy że powstał IRC.

@down

Weź mnie nie wkurwiaj...

zrobiLI.

Pomysł:

+irc, tradycja

+inteligentniejsza czesc uzytkownikow pofatyguje sie zeby tam wejsc

+mozna spamic do woli

-a co z glupsza czescia (np. ja), ktorej nie chce sie jebac tyle z IRC tylko walnac prosto na SB skoro i tak nikt nic nie pisze i najwyzej admin go postraszy banem? (tak, sarkazm hania;p)

-j/w, fatygowanie sie mija sie z celem stworzenia czatu do spamowania, nikomu sie nie chce

-kuboszki chca wladzy i daja perspektywy na przyszlosc w ktorej inni sa rowniejsi od innych ( w koncu to polska), co potem prowadzi do rozmnozenia sie Zoookerow ktorzy rzadaja rownouprawnienia.

Jest też inna opcja. Jest dużo polskich serwerów TS ,gdzie za darmo można dostać własny pokój chatowy na max 20 osób. Co do liczby to nie jestem pewien ,należało by się upewnić.

+inteligentniejsza czesc uzytkownikow pofatyguje sie zeby tam wejsc

NC...

Irc to przeżytek ,pieśń przeszłości . Wiecej pocji moederacji jest aż tak ważne? Myślałem że dostępność powinna sie liczyć. Ircujcie , może kiedyś dojdziecie do tego że są ludzie którzy chcą prosto a nie kombinować jak sie dostać na chanell. AVE

Suprise dla leni i obiboków. Postawiłem bramkę IRC! Na razie na jakimś darmowym hostingu, muszę wydębić od Chmarusa coś bardziej eleganckiego. Ba, nawet walnąłem klimatyczny obrazek w tle :F

Zapraszam: klik!

-edit-

Chwilowo coś nawala. Jak naprawię to dam znać (jak zwykle coś spieprzyłem :D).

-edit2-

Ok, teraz wszystko powinno być w porządku. Jeszcze tylko doszlifować wygląd będę kiedyś musiał i wszystko powinno śmigać :)

Postawiłem i zarejestrowałem kanał IRC. Spamujecie trochę na SB, nie używacie go tak jak należy (tzn. nie robicie tam na ogół nic złego ale jest "za dużo wszystkiego") to macie kanał IRC. Stoi na POLnecie, nazwa kanału to #mmorpg

Jeżeli idea się nie przyjmie to kanał odrejestruje i wracamy do używania SB jako czatu :F

---

HOWTO dla tych co nie umieją obsługiwać IRC. Ściągamy jakiegoś klienta (np. "mIRC" albo bardzo wygodny dodatek do Firefoksa "Chatzilla"). Odpalamy. Aby dołączyć do serwera trzeba wklepać:

/server 

My korzystamy z IRCneta więc wklepujemy przykładowo:

/server torun.ircnet.pl

Aby dołączyć do naszego kanału (o ile jesteśmy podpięci do serwera) piszemy:

/join #mmorpg

Jak ustawić sobie nick i takie tam wykombinujecie chyba sami :)