5 najlepszych gier MMORPG by Mac70

Dlaczego większość ludzi uważa że rpg to tylko smoki i miecze?

Dlaczego większośc ludzi uważa, że jak bije się lvl i są questy to RPG?

Bo w 95% przypadkach wtedy to jest RPG, proste pytanie, prosta odpowiedź. Wracając do tematu - proszę nie offtopować, jeszcze raz i zamknę ten temat.

niewiem co tu robi air rivals ;< ogolnie niepodoba mi sie twoje top5 daje 1,5/10 ..

Lista w ogóle mi się nie podoba, jedyne w co nie grałem to Wurm (podobno żeby pograć trza zapłacić abonament)

Wiem, wiem g*wno cię obchodzi moje zdanie, to tylko taka mała opinia.

red_ico.png
Jestem otwarty na propozycje dobrych w/g ciebie gier, które polecisz i w które bym mógł zagrać. -Mac70

Mogłem zrobić tą listę dłuższą, ale poza tymi 5 ciężko mi wyróżnić którąkolwiek z gier, więc pięć gier. Z tytułów poza listą wyróżniam Warpfire, ale to głównie z sentymentu (moja pierwsza gra MMO).

Zaczynając od ostatniego miejsca:

5. AirRivals

image_air_rivals_1.jpg

Wyróżniona za oryginalność, dziś bym w tą grę już raczej nie zagrał. Dla mnie to jest MMORPG, ta gra ma cechy charakterystyczne dla tego gatunku i przeważają one nad cechami gier z innych gatunków.

Plusy:

-oryginalność

-klimat Sci-fi

-walka

Minusy:

-reszta

Ocena: 7-/10

4. Lord of the Rings Online

screenshot00007_2.jpg

Gra nawet lepsza od Runes of Magic, ale znalazła się miejsce niżej ze względu na jeszcze bardziej absurdalny moim zdaniem IS niż w ROM-ie. Nie jest to raczej klon WOW-a, widać, że twórcy postarali się, aby ich gra nie była za niego udawana i myślę, że im się to udało.

Plusy:

-wiele ciekawych, niespotykanych nigdzie indziej rozwiązań

-klimat

-grywalność

-dla fanów Tolkiena: świat

Minusy:

-dający ekstremalnie dużą przewagę item shop

Ocena: 8/10

3. Runes of Magic

th%20Runes-of-Magic-Chapter-II-The-Elven-Prophecy%20212608,4.jpg

Bardzo znana gra, więc chyba nikogo nie dziwi, że znalazła się na tej liście. Może nie jest doskonała, ale bardzo dobra - z pewnością. Chyba największą jej wadą jest dający bardzo dużą przewagę item shop, poza tym nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście ą też inne wady, ale jakiś wyjątkowo widocznych nie ma.

Plusy:

-praktycznie wszystko, poza rzeczami podanymi w wadach

Minusy:

-polskie community

-dający dużą przewagę item shop

-jednak jest to klon WOW-a...

Ocena: 8+/10

2. Haven and hearth

Haven%20and%20Hearth.jpg

Gra niemal idealna. Tworzona przez bardzo mały team, w 100% darmowa, nawet nie posiada item shopu. Jest tylko odrobinę gorsza niż gra z pierwszego miejsca i tak samo jak w tamtą, w tą grę również po prostu muszą zagrać fani sandboxów. Tak naprawdę daje nawet większe możliwości niż dostępne w grze z miejsca pierwszego, ale potencjał gry w 2d jest niestety mniejszy niż gier 3d i niestety czasem widać, że twórcy muszą stosować rozmaite uproszczenia lub ograniczenia z tego powodu.

Plusy:

-grafika 2d ma w przypadku tej gry swój urok

-KLIMAT!!!

-rozbudowanie

-bardzo szybki rozwój

Minusy:

-od groma bugów (w większości związane z łodziami, wózkami i dorożkami)

-częste crashe serwera

Ocena: 9+/10

1. Wurm online

wumr_online_1.jpg

Moim zdaniem gra - ideał - i to nie tylko w kategorii gier MMO, ta gra zajmuje również pierwsze miejsce na mojej liście prywatnych gier w ogóle. Doskonała pod niemal każdym względem, jej jedynymi wadami są praktycznie mało irytujące bugi i takie sobie animacje. Dla fanów sandboxów pozycja absolutnie obowiązkowa. Początkowo odbiłem się od niej dwa razy, ale za trzecim powrotem postawiłem na ryzyko, kupiłem premium i... gram w tą grę nieprzerwanie już od czterech miesięcy. W tej grze można praktycznie wszystko - począwszy na rozpalaniu ognisk i ścinaniu drzew, a na budowaniu budynków i zakładaniu wiosek skończywszy.

Plusy:

-najbardziej rozbudowana gra świata

-gigantyczny świat na serwerach premium

-świetny system umiejętności

-KLIMAT!!!

-bardzo wierna i szczegółowa symulacja życia

-błyskawiczny rozwój (twórcy potrafią wprowadzać update'y w odstępach 2-3 dni)

-niezwykle przyjazne community

-ogólnie mówiąc całokształt, poza wadami podanymi poniżej

Minusy:

-nie najlepsze animacje

-kilka bugów, dostrzegalnych przez uważnych graczy

-bez płacenia nie ma sensu grać

Ocena: 10/10

PS: Dla tych, którzy się dziwią, że nie ma tu Battlefield heroes- to nie jest MMORPG, a MMOFPS, ale oczywiście jakbym robił listę najlepszych moim zdaniem gier MMOFPS, to ta gra by się tam znalazła.