70 poziom i co dalej

Cześć.

Niedawno wbiłem 70 lvl ww. grze. Jestem po ukończeniu kampanii Elemental Evil. Mam pierwszą artefaktyczną broń i tarczę - itemy żywiołaczego ognia (gram zbrojnym strażnikiem). I tu moje pytania. Jaką kampanię powinienem zacząć teraz? Chodzi mi o to, która będzie najbardziej opłacalna np. pod kątem zdobywanych w niej nagród. Czy artefaktyczny miecz i tarczę mam rozwijać czy trzymać wszystkie uroki i wydać je na ulepszanie innej broni? Jeśli innej, to jak długo i co trzeba farmić żeby je zdobyć? Z góry dzięki za odpowiedzi.

1) Załóż alta, najlepiej GWFa i wbij na nim 60 level.

2) Codziennie rób na postaciach zwykłego ToSa 2 razy.

3) Tutaj nie ma takiego czegoś jak robienie 1 kampanii codziennie. Robisz wszystkie codziennie aby dogonić innych.

4) Najlepsze sety w następnym module/tym module zdobędziesz za sztabki, jest też set z Strongholda ale wymaga grindu i dobrej gildii, żeby ubić wszystkie smoki podczas Dragonflighta. Na początek mixy setów za pięczecie będą dobre.

5) Rozdawanie statów jest zależne od buildu, którego używasz, obecnie dla GFa jest popularny build tank/buff jednak w module 10, większość znanych mi GFów będzie tankiem, dpsem i bufferem razem wziętym z nastawianiem na dpsa. Obecnie nawet w tym module znam kilka GFów, którzy jadą większości klas w DPSie.

6) Enchanty rank 7 wystarczą na początek.

7) Obserwuj Auction House i próbuj wyhaczyć najtańszego augmenta, czasami się zdarzy go kupić w przedziale 100-200k ADków.

8) Znajdź dobrze rozwinięta gildię, żeby zgarniać profity z boonów, które dają do ośmiu tysięcy w statystyce.

9) Nie rozwijaj tego weapon setu z Elemental Fire, bo jest to shit. Już na początek lepiej mieć set Ensorcelled. Najlepszymi setami dla GFa wymagają więcej wysiłku: Twisted(20 edemo runów na golda i farmienie 400 demonic inchorów co tydzien; najszybszy czas uzyskania: 4 tygodnie(chyba, że masz farta i Ci wydropi z bossa), innymi sety, które są warte wzięcia pod uwagę są Earthern i Burned. Aby je uzyskać musisz wziąć questa od druida w enklawie i zrobić 100 heroic encounterów. Problem jest taki, że większość HE nie daje 100% szansy na wydropienie motesów, więc wymagane będzie tutaj wykupienie tutaj ochronki za sztabki/AH. Jak dla mnie grind nie warty poświęcania uwagi. To ja już wolę wydać pół bańki i mieć ten set z paczki wykarmionego na epika.

10) Skąd sztabki? A no ze skrzynek. Najłatwiejsza droga do otwierania skrzynek? Wykupienie VIPa za 850zen na miesiąc ze zniżką, która może ci wydropić z woreczka, który otrzymujesz z modlenia. VIP powinnien się spokojnie zwrócić. Mi się już w sumie zwróciło kupno VIPa w miesiąc(a kupiłem na 7 miechów).

11) Dołącz do IRC channeli:

-> nwlegitcommunity.shivtr.com/

-> nwc(Theren coś zwalił ze stroną, więc muszę pogadać z moderatorami)

Jak potrzebujesz więcej pomocy to napisz mi swój @handle i w jakich porach grasz.

Bardzo dziękuję za solidną odpowiedź... Prosiłbym jeszcze o przetłumaczenie z polskiego na nasze :)

1) Mam alta na 50 lvlu, ale jest to hunter. Dlaczego powinien to być GWF?

2) ToS = Temple of the Spider? Co takiego specjalnego jest w tej instancji i na jakich dropach powinienem się skupić? Do czego mi się przydadzą?

3) OK

4) Skąd wziąć sztabki, o których mowa? I jakie pieczęcie?

5) Jestem tankiem/bufferem

6) Enchanty to te kuleczki, które lecą z mobów? Uroki ze statystykami?

7) Co to ten augment i skąd wziąć 100-200k AD? Do tej pory uzbierałem może z 20k. Wiem, że m.in. ze sprzedaży przedmiotów na AH, ale raczej nie mam nic wartościowego.

8) Czy istnieją jakieś gildie na Dragonie nastawione raczej na casualową rozgrywkę? Na co dzień pracuję i różnie to bywa z czasem więc do hardkorowej gildii raczej się nie nadaję.

9) Set ensorcelled jest dostępny tylko z paczki? Edemo run to rozumiem epic demogorgon? Pewnie trzeba do tego gildię. Co to za paczka z pół bańki, o której wspominasz? Nie wykluczam niewielkich zakupów w item shopie jeśli trzeba będzie.

10) Czy gra na endgamie bez VIP w ogóle ma sens? Czy jest to raczej niezbędny element?

Mam nadzieję, że nie przeraziłem Cię taką ilością pytań. Dzięki jeszcze raz za poprzednią odpowiedź. Pozdrawiam!

1) Hunter może być, dobij nim 60 by odblokować Thorned Roots ze ścieżki trappera. Po prostu GWF nie wymaga gearu i szybko się nim robi instancje.

2) Jak dla mnie najszybszy dungeon do ukończenia. Dostajesz za niego ADki. Ja z VIPem dostaje ~11k AD za ukończenie go podwójnie. Ogółem za skirmishe też dostaniesz ADki jednak na niskopoziomowej nie ma sensu ich robić.

4) Sztabki ze skrzynek tylko i wyłącznie. Były na festiwalu letnim ale już się skończył. Pięczecie protektora będą wymagane ale na start wystarczą zwykłe elemental. Protektora dropią z T2(np. epic ToS), a elementale z T1(np. esot, elol)

5) Obecnie pakują w jak najwięcej defensywy. Czyli lazurowe uroki w defensywne sloty, natomiast w ofensywne mix świetlistych/srebrnych. Wymagane jest posiadanie w późniejszym etapie, ok. 6 tysięcy armorpena(60% przebicia pancerza). W następnym module 10 Into the Fray dostanie w końcu poprawkę, więc odczujesz wielką różnicę jeśli masz dużo defensywy napakowanej. Into the Fray działa na zasadzie iż 100% twojej defensywy daje twoim ludziom z party damage buffa. Wymaksowani ludzie osiągali poziom 154% + 80% dostawali od DCka z kombinacji skilli, które bugowały tą moc.

Formułę dla levelu 70 dla przebicia pancerza masz tutaj(została odkryta przez wypakowywaniu plików gry):

0.01 * ((((63)^0.9)+41) * (x/9977.011)^0.85)

x = wartość przebicia pancerza, np. 6000 = ~53.6%

6) Tak.

7) Jest to kompanion, który przekierowuje jego statystyki do statystyk postaci(np. ioun, kot, koza). Co prawda bondingi są o wiele lepsze, dzięki bugom od DCka jednak pojedynczy bonding kosztuje kilka baniek w wersji, której byś potrzebował.

8) Z polskich nie znam casualowych. Większość polskich gildii wymaga składek lub są słabo rozwinięci, na dodatek w większości lepszych gildii wymaga się 2.5k+ iLvL. Polecam We Win or Lose We Booze, ostatnimi czasy zapraszali 2k ILvL+ i nie są zbyt wymagającą gildią, a mają nieźle rozwinięty Stronghold.

9) Z paczek lub też Auction House. Możesz zostać przy Elemental Fire, lecz wykarm te bronie maksymalnie do NIEBIESKIEGO poziomu.

10) Da się grać bez VIPa, jednak VIP na wysokim poziomie później bardzo pomaga w automatyzacji farmienia ADków.

Jak zarabiam ADki?

- Robię na 7 altach 2x ToS

- Dropy z bossów; CN ma najbardziej kosztowaną rzecz na sprzedaż

- Z VIPa(darmowy klucz na otworzenie skrzynki codziennie)

- Złomuje przedmioty, zdobyte z farmrunów(1 esot = 3-4min) na 3-5 postaciach

- Modlę się na 25 postaciach, wydrapiam coale i robię enchanty. Muszę zrobić 50 postaci ale mi się nie chce bez podwójnego expa.

- Czasami kupuje mapy z Stronghold z SH boonem na podwójny drop surowców na zwykłe/czarne aluminium i potem opylam na AH

W sumie pozwala mi to zarabiać średnio 200K AD na dzień, czasami wpadnie mniej lub więcej.

W tej grze oprócz tych rzeczy nie ma tak naprawdę co robić. Jedynie co mnie trzyma w tej grze to gildia i fakt, gdy chcę odejść z gry to otrzymuje coś wartościowego. Na ostatnim streamie wygrałem tęczową panterę.

Pytać się ludzi możesz też na kanałach. Ludzie z legit community powinni ci pomóc z ogarnięciem się.

Z rozwojem ustanów sobie barierę ADków, które możesz przeznaczyć. Od 100K po 500K, 1KK, 2KK. Nie będziesz później płakać, że okazja ci uciekła.

Inna sprawa abyś nie próbował nawet PvP. Chyba, że lubisz być martwy i patrzeć jak koleś skacze po tobie. PvP wymaga sporej inwestycji i doświadczenia, zresztą nie powinieneś się patyczkować w sprawy związane z tym trybem. Mówi to osoba, która przeznaczyła prawie wszystkie moduły na PvP, grająca kilkoma klasami na arenie PvP. Ten tryb jest martwy przez logikę myślenia Cryptica.

Wielkie dzięki, już cokolwiek kumam :) gdyby coś mi się jeszcze nawinęło w trakcie to napiszę w tym temacie.

Chyba jednak nie ogarniam tej gry. Nie mogę solo zrobić żadnego questa. Padam ciągle na różnych bossach otoczonych masą mobów z dzielonym paskiem zdrowia spamującymi AoE na pół mapy. Widzę, że skok poziomu trudności po 70 lvlu jest ogromny :/ wcześniej wszystko brałem na klatę i zdarzyło mi się paść tylko raz od 1-70 lvla i to przez głupotę bo spadając w przepaść. Teraz regularne zgony od mobów.

Napisz do mnie w grze albo daj swój handle, bo tłumaczenie wszystkich mechanizmów przez forum jest nudne. Wpisujesz /w @shaw2323 i możesz do mnie napisać prywatną wiadomość, gdy jestem online.

Cześć.

Niedawno wbiłem 70 lvl ww. grze. Jestem po ukończeniu kampanii Elemental Evil. Mam pierwszą artefaktyczną broń i tarczę - itemy żywiołaczego ognia (gram zbrojnym strażnikiem). I tu moje pytania. Jaką kampanię powinienem zacząć teraz? Chodzi mi o to, która będzie najbardziej opłacalna np. pod kątem zdobywanych w niej nagród. Czy artefaktyczny miecz i tarczę mam rozwijać czy trzymać wszystkie uroki i wydać je na ulepszanie innej broni? Jeśli innej, to jak długo i co trzeba farmić żeby je zdobyć? Z góry dzięki za odpowiedzi.