80 poziom - co robić?

Jak w temacie, tyle tego jest, że nie ogarniam. Mam Thiefa, mam exotic staff berserk. Chciałbym asc eq, ale piszą ludzie, że nie opłaca się craftować.

Więc co tu się opłaca robić w pierwszej kolejności? Od czego zacząć?

To czy się opłaca to rzecz względna. Jeśli myślisz o poważnym graniu thiefem w PvE to ascended jest wręcz konieczne, kilkanaście procent większy DPS i defense / przeżywalność to nie byle co.

Inna sprawa, że thief trochę z mety wypadł ale jak ktoś umie dobrze grać swoją postacią to miejsce się dla niego znajdzie.

O najpopularniejszych buildach możesz poczytać tutaj:

http://qtfy.eu/build/thief

https://metabattle.com/wiki/Thief

A odpowiadając wprost na Twoje pytanie - asc armor zrób ewentualnie na końcu, a teraz skup się na zdobyciu ascended broni i przede wszystkim trinketów. Te ostatnie można zdobyć na wiele sposobów, zależy od statystyk jakich będziesz potrzebował.

https://wiki.guildwars2.com/wiki/Ascended_trinket

Heh pytanie co Ty tym thiefem chcesz grać? PvE, PvP, WvW, Fractale? Dodatek masz?

Ascended obowiązkowy :) żeby go zrobić musisz sporo hajsu zarobić i matsów nazbierać więc jest co robić przez najbliższe pół roku :) możesz chodzić na fractale, dungeony ( choć z czasem się nudzą ) pvp, wvwvw, jumping puzzle odkrywać, mapkę na 100%, world bossy bić, itd... jeśli posiadasz dodatek HoT to mając 80lvl, to jesteś dopiero w połowie przygody z gw2. O kampaniach nie wspomnę :) jak dobrze ogarniesz Thiefa, to przydasz się wszędzie a mając ascended set możesz zacząć przygodę z raidami jeśli znajdziesz party :)

W gw2 też dobra gildia to podstawa.

Bo to prawda, ascendow nie oplaca sie crafcic. Juz lepiej znalesc gildie i robic raidy - z miesiaca raidow powinienes wydropic kilka ascendow, a z samych shardow powinno cie stac na ascended armor. Z frackow T3 dropi sporo ascendow, a z agonia powinienes sie wyrobic majac full ascended trinkety (ktore latwo sie zdobywa) i bron (czy to craft czy jakas kolekcja). Nawet z PvP/Frackow/WvW wychodzi taniej ascendowa bron/zbroja niz craft. Craft to ostatecznosc.

Raczej rzadko kto chce brać na raid kogoś z exotic tym bardziej jak jest świeży i nie zna mechanik. Moje zdanie aby oszczedzic sobie i innym nerów i zdobyć asc. Zobacz jaki build Ci pasuje i tryb jaki Ci pasuje i pod to zbieraj asc. Co do raidow buildy najlepiej brać z http://qtfy.eu gdzie oprócz buildow masz rotacje, tipsy, filmiki i często na jakich bossów sa pożądani. Kolejny krok jezeli chodzi o raidy to dobrze jest wejść do gildii gdzie robią treningi raifow do tego polecam Raid Training Initiativehttp://rti.enjin.com/

chłopaki poprowadzą Cię za rękę co i jak, wymagany komunikator wystarczy nasłuch.

Na raidy chca osoby które maja różne postacie przygotowane specjalne pod ten tryb ale wiadomo trudno na poczatku ubrac 2-3 jak nie ma się nawet jednej dlatego dowiedz sie np. w rti czy twoja klasa jest dość uniwersalna żebyś byl brany na te raidy bo nic nie denerwuje bardziej jak ubranie sie Full meta i dowiedzenie ze jesteś nieprzydatny. Przykład uniwersalnej postaci to War CPS nie ma raidu chyba żeby nie byl brany obecnie, szczególnie początkowe skrzydła. Rozumiem ze możesz lubic jakas klasę ale weź pod uwagę to ze jej użyteczność może nie byc brana pod uwage. Jak juz się ogarnie chociaż pierwsze skrzydlo to można je robic w kolko i za shardy ubierac kolejne postacie. Nie jest to drogie ceny sa od 150 do chyba 400 shardow .

Co do innych trybów pve - do zwykłego chodzenia to możesz i biegac w exo. Na World Bossów nie ma znaczenia bo bije go zazwyczaj nie 10 czy 20 os takze jedna osoba w exo nic nie zmienia.

Fractale - początkowe możesz w exo ale pozniej warto troche zainwestować. Do T3 Klasa nie ma aż takiego znaczenia, schody sa na T4 bo często w lfm sa wymagania. Same infuzje to nie problem. Warto je zbierać bo później na raidy wkladasz infu+statystyka a te sa droższe (nie sa wymagane ale nie zaszkodzi miec). Fraki warto robic bo frak encrypty sa w cenie (250 frac encrypt na TP to ponad 65g) często cos padnie asc . To na fracach T1 padl mi prekursor do chyba różdżki o wartości ponad 600-700g.

PvP tutaj sporo mi padlo asc takze polecam jednak to trzeba lubić. Tutaj Twój gear nie ma znaczenia i tak podciagaja na maks staty.

WvW warrto ze względu na fakt ze teraz gra sporo ludzi i latwo złapać team a z teamem łatwo o progres i spory loot.

Nie wiem jak bogaty masz bank zasobów ale jezeli masz tam troche nazbierane to osobiście polecam craftowanie asc itemy pod katem raidow. Warto tez zobaczyć co oferują vendorzy n mapach dodanych po HoT bo tam mozn np nabyć itemy asc za surowce które sa na mapie. Szkoda ze tak późno zacząłeś bo chyba 2 sezony temu na rpvp można bylo zebrac Full asc gear praktycznie w tydzień luźnej gry i sadze ze w 2 dni dobrej farmy bo kosztowały xx shardow które leciały ostro. Teraz dodano tokeny które juz troche kosztuja. Jezeli będziesz craftowal to polecam zacząć od najdroższych rzeczy jak klatka bronie itd. Ceny mozna zobaczyć w lobby raidów w aerodromie w LA. Marchant obok npc z Trading Post. Robi sie to po to ze później tańsze rzeczy kupic można za shardy wlasnie u tego npc. Wiec lepiej wydac u niego 170 shardow niż 400.

Pamiętaj ze biżuterie możesz kupic za np laury jednak nie ma biżuterii z nowymii affiksami jak np viper.

Pamięta ze jak będziesz kupowal asc pierścionki czy akcesoria to nie możesz miec dwóch takich samych założonych na ta sama postac wiec trzeba kupic inny ale z takimi samymi statystykami (gdy wymaga tego build).

Na koniec - czasem warto zrobić na raid postać inna niż mieliśmy zamiar grac, po to aby zawsze znalezc party a nie szukac po kilka godzin i nic, przykład guard czy revenant. Ja robiłem na poczatek specjalnie War Condi PS .

Od czego zacząć

Wbicie 500 lvl do craftow które będziemy używać nasza klasa np war - weaponsmith + armorsmith.(poradniki w necie jak levelowac craft od 0-400 i od 400-500)

Codziennie robic daily : Ja zaczynam tu od rpvp//pvp i jak nie zdobędę 100% to dobijam podstawowym daily typu vista. Wg mnie to jedna z najszybszych metod bo mecz pvp trwa ok 8 min a vista to kilka sek.

Rob pact supply agent - jak nie wiesz co to

https://wiki.guildwars2.com/wiki/Pact_Supply_Network_Agent

kupuj tylko mapping materials. Po co to jest? Jak otworzysz go na mapie x to otrzymasz craft materiał główny dla danej mapy. Aby sie dowiedziec jak materiał jest n jakiej mapie to otwierasz mapę i oddalasz ja po czym jak najedziesz na mapę to otwiera sie okno z nagrodami i tam jest ten materiał. Polecam otwierać zebrane mapping materials tylko namapach gdzie sa craft materials klasy T6. Bo są najdroższe i najczęściej przydatne do craftu najcenniejszych rzeczy. Ujednego vendora mozna kupic tylko jeden przedmiot na dzien.

Później rob fractale zarówno daily jak i recommended dzieki temu zdobędziesz i agony infu jak i frac uncrypted oraz klucze. Nadmiar uncrypt zawsze sprzedaje.

Rob meta eventy z hot np w auric basin - dostaniesz reward oraz otworzą sie podziemia w tarir ze skrzyniami.

Warto farmic mapę sw pod katem skrzyń (tutaj szukaj teamu i z nim biegaj - zaopatrz sie w klucze) czy meta event. Rob World bossów Timer jest na Wiki. Dungeony tez można porobić i później wydawać tokeny z tych dungow, a śmieci na handel albo rozkladanie. Zbieranie surowcow na nowych mapach warto dla zakupu asc itemow dostępnych tylko u marchantow na tych mapach.

Zawsze zanim zaczniesz cos craftowac to zobacz co będzie potrzebne - sa np składniki które można wytworzyć tylko raz dziennie a potrzeba ich np 10 wiec zacznij od nich mimo ze główne craftowanie będziesz zaczynać za jakiś czas.

Zbieraj mastery pointsy ponieważ raidy maja swoje mastery skills potrzebne aby je robic.

Nie spinaj sie - asc itemy to można powiedziec maks jaki można wycisnąć z postaci takze spokojnie.

Itemy exo i rare (pomarańcz i żółte ) sprzedawaj tylko poprzez TP. Wiecej zarobisz niż przez vendora.

A rare ludzi też pisali, żeby rozkładać tym salvage. To rozkładać czy jednak sprzedawać na TP?

Dziękuję za obszerne odpowiedzi.

Te warte powyżej 40 srebra sprzedaję na TP, wszystkie tańsze rozkładam bo zazwyczaj więcej zarobię ze sprzedaży zdobytych tym sposobem materiałów (głównie mam tu na myśli Globe of Ectoplasm). Dodotkowo, rare sigile, które z takiej broni wypadają możesz wrzucać do Mystic Forge bo czasem z 4 żółtych możesz trafić jakiś egzotyczny warty kilka złota. Rzadko się zdarza ale jednak :)

A rare ludzi też pisali, żeby rozkładać tym salvage. To rozkładać czy jednak sprzedawać na TP?

 

Dziękuję za obszerne odpowiedzi.

Nie ma jednej odpowiedzi wszystko jest zależne czy potrzebujesz gold czy matsów czy globów itd tutaj potrzebna jest praktyka i ogranie. Rarki czy tym bardziej exo nie lecą jak niebieskie czy zielone śmieci także każdy item rare+ można rozważyć co z tym robić. Na pewno ZAWSZE warto zobaczyć jaka jest jego cena bo czasem może nas ona zaskoczyć na TP i dowiemy się że mamy właśnie prekursor :P

Jak w temacie, tyle tego jest, że nie ogarniam. Mam Thiefa, mam exotic staff berserk. Chciałbym asc eq, ale piszą ludzie, że nie opłaca się craftować.

Więc co tu się opłaca robić w pierwszej kolejności? Od czego zacząć?