A Ty na kogo zagłosujesz (18+) - Dyskusja

Chciałbym, żeby była to Ogórek. Mielibyśmy najładniejszego "Prezydenta" na świecie:)

A tak poważnie, to wiadomo, że nie ma szans na wygraną. Zagłosuje na Komora: nie jest idealny, prawda, ale gdy mam wybierać między nim, Pisowską, konserwatywną, homofobiczną sektą, a Korwinem oderwanym od rzeczywistości, wybór staje się oczywisty.

Też uważam iż jedynie Korwin może wnieść coś normalnego do tego kraju, głosi niezmienne poglądy od ponad 20lat więc jestem pewien że solidnie będzie zarządzał naszym krajem.

Jak można głosować na Komorowskiego, widzę że głównie wypowiadają się osoby które nie wiedzą co wcześniej wymieniony pan uczynił i nie mają pojęcia jak to wpłyneło na dzisiejsze życie Polaków a mianowicie: Finansuje swoje kampanie z pieniędzy rządowych,, Kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej, podniósł VAT, zwiększył wiek emerytalny, wprowadził podatek od kopalń i wiele innych rzeczy które negatywnie wpłyneły na ten kraj. Zrozumcie że taki człowiek nie pomaga temu kraju tylko go niszczy... a argumenty w stylu że to prezydent spokoju i zgody są śmieszne i wypowiadane przez ludzi którzy albo nie znają życia albo co dopiero skończyli 18lat i nie mają pojecia co czynią.

No właśnie, widzisz jakie to nie sprawiedliwe ? Chciałem iść do wojska to znieśli nakaz. Jedynie WKU, dobrze napisałem ? Wynik pozytywny i jak przyjdzie do mnie listonosz żebym zgłosił się do służby to nic nie podpisuje i lecę do Anglii. Za 1200zł miesięcznie nie będę bronić tego kraju XD

minimalna to 1600 po opodatkowaniu

btw tacy jak ty szybko gina na wojnie, bo jak bedzie sie zbliżała wojna to publiczne lotniska sa zamykane a do armi biorą każdego zdatnego do walki, wiec jedynie to samochodem mozesz sie uciekac :D

Też uważam iż jedynie Korwin może wnieść coś normalnego do tego kraju, głosi niezmienne poglądy od ponad 20lat więc jestem pewien że solidnie będzie zarządzał naszym krajem.Jak można głosować na Komorowskiego, widzę że głównie wypowiadają się osoby które nie wiedzą co wcześniej wymieniony pan uczynił i nie mają pojęcia jak to wpłyneło na dzisiejsze życie Polaków a mianowicie: Finansuje swoje kampanie z pieniędzy rządowych,, Kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej, podniósł VAT, zwiększył wiek emerytalny, wprowadził podatek od kopalń i wiele innych rzeczy które negatywnie wpłyneły na ten kraj. Zrozumcie że taki człowiek nie pomaga temu kraju tylko go niszczy... a argumenty w stylu że to prezydent spokoju i zgody są śmieszne i wypowiadane przez ludzi którzy albo nie znają życia albo co dopiero skończyli 18lat i nie mają pojecia co czynią.

sorry ale pisze takie głupoty prawda jest taka ze obojętnie na kogo się zagłosuje będzie ten sam bajzel albo gorszy bo wszystkie te osoby są powiązane z partiami które są od samego początku tylko co kilka lat zmieniają nazwę albo robią rotacje w członkach...a żeby naprawdę się coś zmieniło musiałby nastąpić przewrót i to na taką skale ze wszyscy aktualnie politycy przestają pełnić funkcje i mają zakaz mieszania się do polityki a rzad i sejm zostaje stworzony z ludzi którzy naprawdę znają się na tym co mają robić i chcą naprawić ten kraj itp. ale o tym to możemy pomarzyć.

Mam wrażenie, że dla wielu z was jest to plebiscyt popularności a nie szansa na wybranie kandydata o poglądach zbliżonych do moich by reprezentował moją wizję Polski.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i uświadomić sobie, że wszyscy obecni kandydaci to politycy 3-go kalibru kopnięci w tyłek przed szereg. O Komorowskim usłyszałem w mediach dopiero kiedy podjęto decyzję, że zostanie kandydatem do ostatnich wyborów. O Dudzie, Ogórek, czy Jarubasie usłyszałem przed obecnymi wyborami. Nie jestem osobą, która codziennie śledzi najnowsze informacje z kraju. Nie przeglądam również list partyjnych ani nie przyglądam się hierarchiom w partiach. Jednakże wystawianie tak niszowych kandydatów w wyborach prezydenckich świadczy dla mnie o:

1. Małej powadze urzędu Prezydenta lub

2. O tym, że największe partie w Polsce uważają mnie za frajera, który i tak się nie zna i łyknie każdą gębę jaką mu podstawią

Dlatego głosuje na Korwina. Nie jest to człowiek wyciągnięty z kapelusza. Jego wypowiedzi są spójne i logiczne. Takiej osobie zaufałbym w sytuacji kryzysowej. Pozostałym kandydatom nie oddałbym niczego pod opiekę.

Na kogoś z poza rządu.

To powiedzmy że jest druga tura wyborów , wg "sondaży " lol hahaha .... ale okej według sondaży wchodzi komorowski i duda do 2 tury wyborów , kogo byście z tych dwóch wybrali, bo brak głosu nie zmienia nic.

Ja z tych dwóch , wole tego bez adhd który mówił " że ma tyle energii że nie mógłby wysiedzieć " , czyli postawiłbym na komorowskiego , a w pierwszej turze głosowałbym na marszałka mojego województwa, ponieważ widziałem co potrafił i widzę jak świętokrzyskie wychodzi z zadupia polski.

Tak w drodze wyjaśnienia. "Stołek" prezydenta - poza kilkoma marnymi, nic nie wnoszącymi prerogatywami - nie ma żadnego wpływu na państwo czy też gospodarkę. To jest tylko i wyłącznie funkcja reprezentacyjno-dyplomatyczna. Jeżeli ktokolwiek ma zamiar głosować z myślą, że to coś zmieni, to ostrzegam, nie zmieni się nic : D.

Korwin wprowadzi dyktaturę i zmeini ten krajji!

Na ogórkową bo cycki.

@guru Korwin oderwany od rzeczywistości?? Chyba kpisz, te całe PIS i PO to oni są oderwani od rzeczywistości i te ich obietnice, głosuj dalej na motłoch a będzie tak jak jest, tym bardziej, że nikt nic nie zmieni, bo to nie jest takie proste, ale przynajmniej z korwinem będzie ciekawe a z ogórkiem przyjemnie.

Też uważam iż jedynie Korwin może wnieść coś normalnego do tego kraju, głosi niezmienne poglądy od ponad 20lat więc jestem pewien że solidnie będzie zarządzał naszym krajem.Jak można głosować na Komorowskiego, widzę że głównie wypowiadają się osoby które nie wiedzą co wcześniej wymieniony pan uczynił i nie mają pojęcia jak to wpłyneło na dzisiejsze życie Polaków a mianowicie: Finansuje swoje kampanie z pieniędzy rządowych,, Kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej, podniósł VAT, zwiększył wiek emerytalny, wprowadził podatek od kopalń i wiele innych rzeczy które negatywnie wpłyneły na ten kraj. Zrozumcie że taki człowiek nie pomaga temu kraju tylko go niszczy... a argumenty w stylu że to prezydent spokoju i zgody są śmieszne i wypowiadane przez ludzi którzy albo nie znają życia albo co dopiero skończyli 18lat i nie mają pojecia co czynią.

Tak jeszcze się odniosę do tego posta, bo czytam i nie wierzę, że uważasz (cytuję): "(...)są śmieszne i wypowiadane przez ludzi którzy albo nie znają życia albo co dopiero skończyli 18lat i nie mają pojęcia co czynią.". Sam piszesz, jakbyś w życiu nie widział na oczy procesu legislacyjnego : D.

Po 1, prezydent nie ma wpływu na ustawy, to nie prezydent "podniósł VAT, zwiększył wiek emerytalny" itp. To partia rządząca. To nie system prezydencki, żeby prezydent mógł zawetować ustawę, on może ją odwołać do ponownego rozpatrzenia (ew. do Trybunału Konstytucyjnego), więc winienie go świadczy co najmniej o twojej niewiedzy (żeby nie powiedzieć głupocie). To wina koalicji rządzącej, period!

Po 2, każdy kandydat, który jest związany z partią "głównego nurtu" będzie finansowany przez pieniądze społeczne, co gwarantuje mu ustawa. Niestety.

Bronek - Kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej, nie potrafi sam skleić zdania, żeby nie popełnić gafy, jest cholernie zależny od partii rządzącej.

Duda - mimo, iż nie pałam szczególną miłością do PiSu, to ten człowiek reprezentuje sobą całkiem przyzwoity poziom.

Ogórek - To figurantka Millera, co ją (dla mnie) wyklucza. Jedyny plus to uroda.

Korwin - ma swoje poglądy, niektóre kontrowersyjne, ale jego wypowiedzi są bardzo sensowne. Ten człowiek posiada ogromną wiedzę i potrafi ją dobrze wykorzystywać. (Tak, to mój faworyt)

Jeśli doszłoby do drugiej tury, w której starliby się Duda i Komor, to zagłosowałbym na Dudę.

Bez obrazy, ale jak widzę że ktoś chce zagłosować na Komorowskiego to robi mi się strasznie przykro jak niedoinformowani są nasi obywatele (albo jak wyprane mają mózgi przez media).

Tylko i wyłącznie Kukiz w tym wypadku.

Bez obrazy, ale jak widzę że ktoś chce zagłosować na Komorowskiego to robi mi się strasznie przykro jak niedoinformowani są nasi obywatele (albo jak wyprane mają mózgi przez media).Tylko i wyłącznie Kukiz w tym wypadku.

Propaganda robi swoje. Niestety więcej jest głupszych jak mądrzejszych.

Nie będę glosować, żebym później nie żałował że źle wybrałem.

Leje na wybory, i tak nic się w naszej Polsce po nich nie zmieni. Czy Komor czy Pisior, dalej te same świnie przy korycie.

Nie będę glosować, żebym później nie żałował że źle wybrałem.

przykro mi Gringos brak głosu to tez głos :P

a tak w ogóle najeżdżacie na Komorowskiego jakby tylko on popełnił gafy...Kwaśniewski kilka razy "podchmielony", Kaczyński informacje o tym jak spędza czas na kiblu z powodu nerwów...

Co do nowy kandydatów

Duda jeśli jego sposobem wygrania jest ośmieszenie innych kandydatów to ja podziękuje...ogólnie każdy się czepia ze Komorowski czyta z kartki no tak a Duda z tabletu fakt Komorowski trochę zacofany technicznie.

Ogórek jak usłyszałem na jednej konferencji jak Miler jej powiedział ze nie powinna się wypowiadać a ona jak służąca wykonała to polecenie to podziękowałem tej Pani...

A co do Korwina to jego nigdy nie lubiłem za sposób jego wypowiedzi i poglądów właśnie dlatego on u mnie jest na straconej pozycji od dobrych kilku lat

Korwin nie lubiłem typa ale jest najbardziej prawdziwy z nich wszystkich

Co do Ogórek to według mnie brakuje jej ze 20 lat, żeby w ogóle być braną pod uwagę. Zerowe doświadczenie, a jej wypowiedzi wyglądają tak, jakby jej ktoś wszystko na kartce pisał lub je usłyszała gdzieś wcześniej na ulicy. Sam wygląd na takim stanowisku nie wystarczy.

Korwin, mimo że czasem wyskakuje z takimi rzeczami, że brak słów, to mimo wszystko ciągle ma te same poglądy i nie zmienia ich co wybory, żeby przekonać do siebie jak najwięcej osób mówiąc im to, co chcieliby usłyszeć. Do tego można być pewnym, że nikt mu wypowiedzi nie układa, bo patrząc na jego słowa i zachowanie, to wątpię by sobie na to pozwolił.

Oczywiście, że Korwin. Aktualnie w Polsce jest źle i on faktycznie może coś zmienić, a jeśli okaże się takim oszołomem za jakiego go ludzie mają to może w końcu zrozumieją, że coś się nie tak dzieje w kraju i też wyjdzie na dobre.