Acheage Unchained - kilka pytań od początkującej

Hej : )
Z racji, że bardzo spodobała mi się gra a jestem ogromną fanką gatunku MMORPG przychodzę tutaj do Was z kilkoma pytaniami odnośnie tej produkcji. Z góry dziękuje każdemu kto poświeci mi chwilkę i odpowie, ewentualnie doda coś od siebie.

  1. Rozumiem, że wersja Unchained będzie wersją płatną ale co dalej? Będą jakieś dodatki bądź dodatkowy kontent?
  2. Jak wygląda end game w Archeage, długo się dobija maksymalny poziom? Co robimy później?
  3. Balans klas postaci? Mam na myśli głównie PVP i jaką klase polecacie dla osoby zakochanej w PVP MMORPG. (lubię trudne postacie ale w wyniku czego mocne)
  4. Jak wygląda sytuacja z rasami? Widziałam bardzo dużo ras postaci, jest to uzależnione od klasy? Również zauważyłam bardzo dużo klas postaci, trochę się w tym pogubiłam.
  5. Coś od starych wyjadaczy dla nowej koleżanki? Jakieś podstawy które warto znać wchodząc do świata Archeage? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź :slight_smile:

Dziękuje!

  1. Gra przerobiona pod system b2p. Płacisz raz i grasz bez ograniczeń.
    Zostanie dodany season pass. Na kostiumy itd. Coś jak w Fortnite, apex etc.
  2. Poziom dobija się stosunkowo szybko.
    Cała gra w AA rozpoczyna się na end game. Polecam dołączyć do gildii i wspólnie z innymi odkrywać ogromny świat AA, który ma wiele do zaoferowania na tym właśnie “end game”
  3. Wiesz co aa na 6.0 będzie miała około 200+ class (możliwości łączenia class)
    Fajnie gdybyś dopisała coś więcej, melee, archer, mage, close range, dystans etc.
    Typowy assasin czy bardziej w off tanka etc. W AA naprawdę można wszystko stworzyć. Aczkolwiek nie zawsze jest to grywalne :stuck_out_tongue:
  4. Rasa jest bez znaczenia do klasy. Nie ma żadnej blokady.
    Jednie jest ograniczona do 2 frakcji east i west. Bo mamy po 3 rasy do dyspozycji w każdej z frakcji.
    Rasy dają małe bonusy, ale jak na 1 raz to zrób to co Ci się podoba.
    I tam gdzie pójdzie Twoja gildia. (frakcja)
  5. Po prostu wyluzuj się i znajdź dobrą gildię. Taka która Ci pomoże i wytłumaczy wszystko powoli. Bo w mmorpg najważniejsi są ludzie, sama gra to dodatek =)

Pozdrawiam.

1lajk

Dziękuje za poświęcony czas.

Co do tego jaki playstyle lubię raczej assasin, nie lubie tanków, offtanków etc. W każdej mmorpg zagrywam się w postaciach mocnych PVP + najczęściej range więc archer by się tutaj wpasował. Lubie postacie usefull ale głównie nastawione na PVP, archer, assasin, jakieś sztyleciki itd :slight_smile:

Najważniejsza jest dobra gilda bo poza rywalizacją na statystyki postaci (możemy podglądać gear graczy), rywalizujemy także między gildami. W ArcheAge rozbudowane są mocno rankingi (SHIFT-U) TOP 100.
Nadto w tej najbardziej rozbudowanej grze MMOrpg na rynku nikt nie jest wstanie ogarnąć wszystkiego i uzupełniamy się wiedzą w gildach i wśród przyjaciół (możliwość wymiany mailami wewnątrz AA).

Dla Ciebie jest mocno rozwinięty housing i ogrom ciuszków, mountów, petów, szybowców, gadżetów :slight_smile: ).

Szybko levelują się nowe rasy, a krasnoludki mają dodatkowo opcjonalnego mecha.

Na arenie najsilniejsi są magowie, a w polu na bitwach tanki, DR, ebonsong …, no i najważniejszy jest wspólny discord i ogarniający taktykę oficerowie.

1lajk

Takie assasyny to nawet dobrze zbudowany healer niszczy to gówno jest mające się wbić na plecy i coś zabić niestety w tej grze tak to nie działa. Wydawcy AA poszli bardziej w styl L2 gdzie assasin mógł ciężko zbrojnego pogłaskać scyzorykiem, taki śmieszny demage robi!

No i jak nie ma w oddziale min 20% healerów to nie ma szans na zwycięstwo.

Właśnie, jaką klase (hybryde klas?) polecacie dla osoby, która w WoWie mainowała Druida healera? Marzy mi się coś co mogłoby zmieniać się w zwierzęta jak właśnie (Feral) Druid, no ale pewnie czegoś takiego w AA nie ma :frowning:

Reasumując, jakaś klasa healera związanego z naturą albo z żywiołami?

Dokładnie ja zanim przestałem grać powód znany P2W to jak szło się na wojenkę to na 10 członków musiało być wliczone 2 healerów, ja tam problemu nie miałem bo byłem paladynem z tym buildem https://archeagecalculator.com/?a=h1224103&b=1
@Hasira
Zobacz sobie ten link to jest to czego szukasz.

2?
Najlepszy podział to 2 healerów na 1 melee/maga/tanka
Czyli w 50 osobowym rajdzie.
Masz
20 dps
20 healerów
10 tanków
I jest parę klas typowo assasynowych, które bardzo dobrze działają.
Szczególnie teraz przy wrzuceniu nowego drzewka ^^.

Moi drodzy delikatnie odbiegliśmy od tematu ^ ^ jest w stanie mi ktoś opisać w skrócie klasy DPS’owe?

https://forum.mmorpg.org.pl/t/archeage-kalkulatory-skilli-wraz-z-combami/119489/3

Jest ich cała masa - magowe, łucznicze, czy melee. Natomiast set to w zależności jakie secondary drzewko Cię interesuje.
np - healer strzelający to skóra, healer mag to cloth
Jest teraz 165 klas postaci, a niedługo ma być ich 220.

Darkrunner to bedzie moj wybór, dzięki chlopaki!

Zacznę od tych pierwszych 5:

  1. b2p + kosmetyczny IS/ “premka” (season pass)
  2. “soft cap” wbijasz szybko, potem już wolniej, Głównie farmisz gear, zarabiasz (sposobów jest multum), chodzisz na eventy pvp/pve, world bossy, bijesz ludzi etc.
  3. jest 220 klas postaci, ale imo usefull jest z 10, z wyjątkiem archera raczej wszystko jest równie silne
  4. nie, wybierasz po wyglądzie głównie bo te ich skille też zawiele nie zmieniają tak naprawdę
  5. dołączyć do gildii, szybko zacząć chodzić na rajdy pve/pvp (dają honor pointsy na gemy)

Jeśli chodzi o dps to głownie mag lub melee, DR jest spoko
Po bardziej dokładniejsze informację zapraszam do nas: [Archeage Unchained] Deal With it

Potocznie klasa postaci Darkrunner zwana jest w ArcheAge - DR

A areny jakie są 1vs1, 10vs10 czy jakieś 5vs5 też?

1v1 (normalny gear, i taka gdzie gear sie nie liczy), 5v5, jest tez ffa na chyba 14 albo 12 osób max i ma byc nowa na wodzie trochę w stylu BR
chyba też 3v3 jest gdzie gear sie nie liczy ale ręki nie dam sobie uciąć

Generalnie w ArcheAge jest ogromny deficyt tanków i healerów. Przy czym ogarniętych tanków tj jak na lekarstwo.

W ogóle czy w AA są jakieś addony? Jeśli nie to w jaki sposób healer ogarnia leczenie członków raidu?

Kooperacja, w zależności od klasy postaci - punktowa, lub dookolna (obszarowa), lub i ta i ta.
Naturalnie umiejętności combo z tanka też jest wymagane.

Zaznacza kolesia -> klika heala
lub leczy AoE
można na hoty mieć ileś osób zbindowane ale no całego rajdu raczej nie