Administracja Royal Quest

Dzień dobry wieczór,
Chciałbym przedstawić sytuację w której <<utknąłem>> i nie za bardzo wiem co robić dalej.
W roku 2016 do gry zostały wprowadzone ogromne ilości multikont, na których można było używać kodu promocyjnego, w zawartości którego były: kamienie filozoficzne runy etc. Administracja nie wyciągnęła wobec osób, które korzystały z multikont żadnych konsekwencji, nie zajęła praktycznie żadnego stanowiska w tej sprawie, Ich odpowiedzi wyglądały mniej więcej tak: ,Bardzo nam przykro" ,Więcej nie damy takiego kodu" ,Zapomnijmy o sytuacji". Oznacza to, że REGULAMIN NIE ZABRANIA ( pogrubienie nie jest bez powodu) tworzenia multikont i wklepywaniu na nich setek kodów.
Sytuacja zmienia się natomiast w 2019 roku. Administracja popełnia znowu ten sam błąd, ponownie został upubliczniony kod, w zawartości którego znajdowały się kamienie filozoficzne runy woski. Jako, iż w roku 2016 kompletnie nic nie zostało zrobione z tą sprawą, wiele osób, które płaciły potężne pieniądze na tą grę postanowiło się odkuć i również stworzyć multikonta. W ciągu pierwszych 3 godzin od upublicznienia kod przestał być aktywny. 2 dni po wygaśnięciu kodu administracja zaczęła blokować konta, które wykorzystały kod (nieudolnie co prawda, ale to nie istotne).

  • W regulaminie gry nie zaszły żadne zmiany
  • W umowie użytkownika i firmy nie zaszły żadne zmiany
  • Administracja nie zajęła żadnego stanowiska, nie dawała również ostrzeżeń, z których wynikać mogłoby, że takie akcje są zabronione

Wielokrotnie pisałem do administracji odnośnie tego, za każdym razem otrzymywałem taką samą odpowiedź, że nie widzą przesłanek, aby odblokować graczy, którzy dostali blokady. Zadając pytanie odnośnie przesłanek, jakie widzą aby dalej blokować konta administracja zamykała moje zgłoszenie i zaczynała bawić się w pomidora, czyli odpisywać mi jedną i tą samą wiadomością , Naszą ostateczną decyzję otrzymał\a Pan\i we wcześniejszej wiadomości - nie znajdujemy obecnie przesłanek do jej zmiany.
Tym samym uważamy temat za zamknięty a dalsza rozmowa na ten temat nie będzie przez nas podejmowana.".
Oczywiście podjąłem na ten moment odpowiednie kroki: napisałem oficjalną skargę na osoby, które zajmują się tą sprawą oraz do rosyjskiego dewelopera. Piszę również tutaj, aby więcej osób mogło zapoznać się z tą sprawą, napisać jakie odnoszą wrażenie oraz jakie zajmują stanowisko, czy administracja ma rację/administracja nie ma racji. Prosiłbym również o napisanie co jeszcze mógłbym w tej sprawię zrobić.
Pozdrawiam Chateh ^.^

2.4. Wykorzystywanie jakichkolwiek błędów występujących w Grze oraz błędów w programach towarzyszących Grze. Użytkownik, który wykryje takie błędy w Grze, ma obowiązek zawiadomić o nich Administrację.

Przewidziana Kara: Wykluczenie z gry poprzez blokadę pojedynczego konta lub dostępu do gry nałożone na osobę/osoby powiązane z ww. działaniami na okres od miesiąca do 5 lat.
To, że nie zrobili nic za pierwszym razem wcale nie oznacza, że nie mogli tego zrobić. Tak właściwie to i tak są właścicielami tych kont więc nawet jak zablokują dostęp wszystkim tudzież zamkną grę też im nic nie zrobisz. Niestety nie posiadamy odpowiednich regulacji prawnych na których to osoba płacąca abonament / kupiła grę stawała się jego właścicielem i to administracja gry musiała by coś udowodnić by takie konto usunąć.
Mam nadzieję, że pomogłem pozdrawiam

1lajk

Bany, które my dostaliśmy są z innego powodu i korzystanie z tego powinno być banowane za pierwszym razem, a nie w ten sposób bez zmian w regulaminie.

Być może za pierwszym razem firma nie była przygotowana na takie zachowanie graczy (mam tu na myśli tworzenie masy nowych kont) i nie posiadali narzędzi by takie osoby ukarać (nie potrafili sprawdzić kto kupił dane przedmioty a kto je zdobył poprzez oszustwo).
Jak jednak sam zauważyłeś takie wykorzystywanie kodu jest mocno nie fair i wobec nadużywających osób powinny być wyciągane konsekwencje. Być może tym razem firma się przygotowała i postanowiła to zrobić.
Jak dla mnie bany są więc słuszne. Przecież boty tworzące masę kont mogły by zniszczyć całą gospodarkę w grze.

Jak najbardziej jest to nie fair, lecz w regulaminie nie było żadnych zmian, logi z gry przechowywane są przez okres trwania konta, więc mogli wrócić do 2016 i sprawdzić narzędziami, w które się zaopatrzyli, kto skąd ma eq. Mulltikonta tworzone kilka lat wcześniej zniszczyły gospodarkę gry, która do dziś się nie odbudowała. Ale problem jest w tym, że w dalszym ciągu można używać multikont, ale nie tych, które zostały stworzone w 2019 roku (za nie administracja banuje na 5 lat), a można korzystać z tych z 2016 ( wielokrotnie było to zgłaszane administracji, a nic z tym nie zrobiła).

Być może nie mogą tego zrobić. Każdy przedmiot ma swój unikalny numer/nazwę. Jeśli przedmioty z “kodów” w tym 2016 roku nie różniły się niczym od tych z dropu to ciężko takie osoby ukarać (przykładowo jeśli kupon dawał kryształ zapisany w plikach jako “jevel” i z mobka wypadał “jevel” to ciężko to odróżnić. Owszem można sprawdzić historię pozyskania tych kryształów, ale to masa ręcznej roboty. W końcu ktoś mógł przykładowo używać nowej postaci jako depozytu i duża ilość kryształów to nie wynik oszustwa - i weź tu to teraz rozpoznaj).
Jeśli dopiero w tym roku te przedmioty zostały odpowiednio oznaczone (przykładowo jako “jevel.promcode2020”) to już jest zdecydowanie prościej.
Z kontami może też być jakiś system.
To, że nic się w regulaminie nie zmieniło to nie znaczy, że ukarać za nieodpowiednie zachowanie nie można. Nie trzeba daleko szukać. Tutaj na stronce był ostatnio news o banach w Diablo 3. Ludzie od lat używali nielegalnych programów, Blizzard teoretycznie nic z tym nie zrobił. Teraz nagle udało się ich wyłapać i poleciały bany. Jak najbardziej słuszne.

Nawet jeżeli działa to tak jak mówisz z przypisaniem nazw, nie jest możliwe to, aby postać na pierwszym poziomie nie płacąc na grę była w posiadaniu np. 10 kamieni do ulepszania. W dodatku pracą administratora jest to, aby takie rzeczy sprawdzać, a nie pójść na łatwiznę.

To tylko przykład, nie wiem jak to działa w tej grze. Jeśli nie da się jednej postaci na 1 poziomie przekazać 10 kamieni do ulepszania to może ktoś to trzyma na kilku postaciach. Sam często w grach mam kilku bohaterów(czasami na nowych kontach) na których trzymam przedmioty(takie które są rzadkie, ale ich nie używam, albo takie które trzymam dla znajomych. Czasami jakąś walutę, materiały do cratftingu itd.). To jednak nieważne, chodzi mi tylko o to, że nie każde nowe konto to łamanie zasad gry, więc nie można było zbanować wszystkich nowych. Nie można też było banować po przedmiotach bo i te można pozyskać z legalnego źródła.
Zadaniem administracji jest pilnowanie by w grze panował porządek. Nie są to jednak programiści, nie są też fizycznie w stanie ręcznie przeglądać i analizować logów tysięcy graczy. Zdecydowanie nie jest to kwestia pójścia na łatwiznę.
Blizzard ma mega wyszkolony personel, zasoby finansowe i sporo doświadczenia a mimo to bany poleciały po długim czasie. Człowiek nie jest w stanie wyłapać wszystkiego. Nie można też banować za samo podejrzenie, tutaj trzeba mieć pewność, że ktoś łamie regulamin.
Dostałeś bana za zachowanie które wiesz, że jest niezgodne z zasadami. Nawet sam takie zachowanie zgłaszałeś. Jedyne czym się starasz usprawiedliwić to to, że “kilka lat temu inni nie dostali”. No nie dostali, w Diablo 3 też nie dostali.

Zapomnij, tak jak 7th napisal, nic z tym nie zrobisz.
GM GMowi nie rowny, ci co kiedys popelnili blad moga tam juz nie pracowac, albo manager ich opi… i teraz sprawa wyglada inaczej.

Co innego gdyby powiedzieli ze wlamales sie na serwer i dales sobie przedmioty, o ile bys mial kase na prawnika moglbys ich oskarzyc i rzadac dowodow, ale z tym tu nie masz szans nawet z najlepszym adwokatem.

1lajk

Wcześniej nie zbanowali - bo mogą. Teraz zbanowali - bo też mogą. Czego nie rozumiesz xddddddd
Zresztą, nie wiem jak jest w tej grze, ale prawdopodobnie, jak w każdej innej, konto należy do developera, a nie do Ciebie.
Następnym razem nie cwaniakuj i nie rób multikont, tyle.

Nie rozumiem tego, że nie banowali wcześniej dając znak, że nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu. Jak wcześniej wspomniałem, jestem za graniem fair, w takim razie dlaczego osoby w 2016 roku nie wydając ani grosza na grę mogły zrobić sobie ekwipunek endgame, a ja płacący spore kwoty nie mogę zrobić tego samego?

A wystarczyło nie być pazerną cebulą i być fair :slight_smile: To że ktoś robi źle, nie znaczy, że Ty też musisz. Moim zdaniem bany zasłużone, pomimo tego że w 2016 nic nie zrobili to teraz mieli takie prawo. “Pazerny zawsze traci dwa razy”

1lajk

śmierdzi to robieniem i wykorzystywaniem bugów przez zaprzyjaźnionych graczy. ta gra jest mała i jak większość małych gier żywi się i zarabia na takich kulawych akcjach. na ich miejscu napisałbym ci dłuższe wyjaśnienie - zasłużyłeś sobie na to po tylu latach i wjebanych pieniądzach. mam nadzieje, że pomogłem. no to cześć.

Tak czytam i zastanawiam się czego nie rozumiesz xD Nie dali banów wtedy, bo nie muszą tego robić. Nie muszą karać za nic, nawet za to co jest w regulaminie. Złamanie regulaminu grozi banem, nie “skutkuje z trybem natychmiastowym”. Wtedy nie podjęli decyzji i trudno, rzecz przeszłości. Kwestia taka czy w regulaminie jest informacja o tworzeniu multikont - jeśli tak to bany jak najbardziej słuszne. Jeśli nie wiesz czemu nie banowali wtedy to zapewne się nie dowiesz, bo tylko oni by mogli to stwierdzić, i nie, nie reagowanie na coś nie świadczy o tym, że regulamin tego nie zabrania, nie wiem nawet skąd taka durna interpretacja xD

Tak czy inaczej, to co stało się kiedyś nie ma znaczenia, bo tak jak już ktoś tutaj zdążył nadmienić - cały staff mógł się już wymienić od tamtego czasu, więc tym bardziej nic dziwnego jeśli chodzi o zaistniałą sytuację.

Co mógłbyś w tej sprawie zrobić? Dać sobie spokój, ponieważ dopóki developer nie postanowi inaczej to nic nie możesz zrobić - gra to jego własność, ty wykupujesz tylko dostęp do niej i wszystko w niej jest jego własnością wciąż, nawet jak za to zapłaciłeś czy coś.

1lajk

Nie rozumiem cię stary, zachowałeś się jak typowy burak, o których nadmieniłeś, na początku swojej epickiej historii xD. Moim zdaniem ban słuszny, od zazdrości do buractwa jak widać jeden krok ^ ^

W 2016 nie podjęła żadnych działań ale w 2019 owszem.

Nadużywanie promocji dla własnych korzyści jest łamaniem regulaminu… więc ban jest jak najbardziej uzasadniony i nie masz żadnych podstaw do odwołania. Zwłaszcza, jeżeli w Umowie z użytkownikiem masz taki podpunkt:

2.5 Użytkownikowi nie przysługują żadne prawa do efektów aktywności intelektualnej, w tym prawa do Gry lub jej części składowych, oprócz tych bezpośrednio opisanych w niniejszej Umowie lub Umowie licencyjnej dotyczącej korzystania z Klienta Gry . Wszystkie prawa do Gry i jej części składowych należą do Administratora zgodnie z warunkami zawartymi w wyłącznej licencji.

Nie mówię, że nie jest łamaniem regulaminu, ba nawet przytoczę dokładny punkt, który zakazuje takowych praktyk:<< 2.15 . Oszustwa w świecie gry w czasie dokonywania transakcji handlowych i/lub wymiany, niezależnie od formy (handel/list/inne), wszelkie czynności wprowadzające innych graczy lub administrację w błąd, celem uzyskania nienależnych, z punktu widzenia mechaniki gry, korzyści.>> Punkt ten jest precyzyjny odnośnie tej sytuacji, jednak gdy administracja nie reaguje na łamanie tego punktu w ten sposób oznacza, że jednak ta praktyka jest legalna. Ponownie wspomnę, że regulamin nie uległ zmianie, nic nie zabrano z tego punktu, ani nic nie dodano, sytuacja jest taka sama.

“Punkt ten jest precyzyjny odnośnie tej sytuacji, jednak gdy administracja nie reaguje na łamanie tego punktu w ten sposób oznacza, że jednak ta praktyka jest legalna” - nie, to nie znaczy, że to jest legalne xD

Imo to jest troll potężny, bo już któryś raz Ci ktoś to mówi o tym, a Ty dalej swoje xD

ziomeqqo, dalej jestem przy swoim i zdania jak na razie nie zmienię, jednak jestem bardzo wdzięczny za sporą ilość odpowiedzi, dzięki którym wiem co muszę poprawić i na co muszę uważać. Uważam, że argumenty, którymi się posłużyłem jasno wskazują na moją rację. Okolicznością łagodzącą powinno być: wprowadzenie przez administrację dezinformacji w danym punkcie regulaminu lub faworyzacja poszczególnych graczy.
Chciałbym jeszcze wrócić do Twojej wcześniejszej odpowiedzi < czy w regulaminie jest zakaz tworzenia multikont > czy coś w tym stylu, administracja w wiadomościach prywatnych, na facebooku zapytana o multikonta za każdym razem, że tworzenie ich nie jest zakazane, nie zostało jednak określone o jakie multikonta chodzi, czy na starym forum, które wygasły, czy w grze, czy może na facebooku, jest to kolejna rzecz do interpretacji pozostawiona graczom.

Czlowieku ida twoim rozumowaniem. To ze kogos nie złapali za zabojstwo jest to legalne… Nie da się wyłapać wszystkich cheaterów. Moze w 2016 roku dostawali bany a ty nawet o tym nie wiedziales… To jest najgluspze tlumaczenie ever…

1lajk