Aion Classic - NC Soft zmieni całkowicie oblicze gry

Jak wiadomo Aion Classic w Korei okazał się wielkim sukcesem. We wszystkich Koreańskich rankingach gier MMORPG zajmuję miejsce w TOP 10 najlepszych gier.

Od wielu miesięcy w internecie można było natknąć się na plotki które sugerowały, że ze względu na wielką popularność gry. NC Soft planuję zmienić całkowicie Aion’a Classic względem wersji Retail i naprawić to co sprawiło, że niestety jedna z najlepszych gier PvP jaką niewątpliwie był Aion przez wiele długich lat zaczęła w końcu tracić na polularności i chyliła się ku upadkowi.

Od kilku dni na oficjalnej stronie Aion Korea mogliśmy obserwować tajemniczą zapowiedź przyszłych wydarzeń a dzisiaj odbyła się transmisja na żywo z twórcami gry z której dowiedzieliśmy się co nadejedzie w grudniowej aktualizacji do Aion Classic Korea.

Chyba po raz pierwszy w historii gier MMORPG wersja Classic danej gry odcina się od wersji Retail i podąża inną ścieżką rozwoju! To jest niesamowite!

Przejdźmy więc do konkretów:

Nowa Klasa - Executor
Screenshot_20221018-152508_Chrome~2

Rozwój Systemu Legionów (Gildii)
Screenshot_20221018-152931_Chrome

Nowa Instancja/Mapa gdzie będzie można toczyć zarówno walki jeden na jednego a także grupowe.

Więcej szczegółowych informacji poznamy 04.11.2022 podczas kolejnej transmisji z twórcami gry. Podczas tego wydarzenia mamy również poznać plany na przyszłość Aion’a Classic.
Screenshot_20221018-155651_Chrome~2

Link do tekstu źródłowego

Aion Classic, to nie jest mobilka przypadkiem?

Nie, normalnie na PC to Classic jak World of Warcraft Classic

Kurła, trochę się nahypowałem xD pvp było dojebane w tej grze

2lajki

Piierwszy raz w historii gier MMORPG dzieję się coś takiego, teraz mają szansę pójść całkowicie inną drogą i naprawić wszystko co im nie wyszło.

Czyli powrot jednej z najlepszych gier pvp …Jedyny blad jaki wprowadzili to ograniczenie pvp w open worldzie i wpriwadzenie katalamow z miejscami gdzie mozna bylo schowac sie w pvp…oraz ograniczenie riftow w pvp . inna sprawa ze Aion to gra wymagajaca masy czasu - codzienne siege by zdobywac medale w classicu nie bedzie innej opcji zdobycia medali niz siege chyba ze cos dodadza. Dopiero w 3.0 byla chyba mozliwosc zdobywania medali z daily/week pve questow o ile dobrze pamietam .

1lajk

OSRS czyli wersja Runescape z 2007 roku która poszła własną drogą i obecnie trzyma się lepiej od oryginału. To tyle w temacie “pierwszego razu”. Ale oczywiście fajnie że robią coś takiego.

Może w takim razie z Aion Classic będzie jak z OSRS ^^

Zgodnie z zapowedzią dzisiaj o godzinie 12:00 NC Soft zorganizował prezentację ‘Classic On Stage’ dotyczącą przyszłości “Aion Classic”.

unnamed

Dyrektor ds. rozwoju Jinho Ahn zaczął od podziękowania wszystkim graczom Aion’a po czym przeszedł do głównego tematu, czyli do zapowiedzi omówienia listopadowej aktualizacji.

unnamed (1)

Następnie na scenie pojawiła się Lee Seo-Yeon, szefowa zespołu planowania, która określiła, że " kluczem do listopadowej aktualizacji jest ‘field’"
(w odniesieniu do Open World)

unnamed (2)

Stwierdziła, że jedną z najważniejszych cech Aion’a są aktywności Open World i Open World PvP.

Ale przejdźmy teraz do konkretów, w listopadowej aktualizacji do gry zostaną wprowadzone:

‘Story Book’ jest to nowy rodzaj aktywności zarówno dla graczy PvE i PvP. Twórcy określają tą aktywność jako “długoterminową”. Story Book składa się z trzech elementów:

 • “Sztuka”
 • “Esencja Natury”
 • “Księga Przygód”

Story Book będzie można wypełniać na różne sposoby takie jak zbieractwo, wykonywanie questów, PvE i PvP.

unnamed (7)
unnamed (8)
unnamed (9)

Rozwój Systemu Legionów (Gildii)

 • Nowe UI
 • Wyszukiwarka Legionów
 • Nowe aktywności Legionowe
 • Nowe Questy Legionowe
 • Zwiększony Poziom Legionów
 • Zbieranie surowców
 • Wytwarzanie Przedmiotów

unnamed (10)
unnamed (11)
unnamed (12)

Nowa Klasa “Egzekutor”

Egzekutor to klasa średniego zasięgu, która używa broni dwuręcznej, zasięg jego ataków wynosi 9m.

unnamed (14)
unnamed (13)

Wszystkie Klasy dostaną nowe umiejętności. Szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

unnamed (15)

“Najazdy Agentów” (World Boss’owie)

Mają zostać wprowadzone pewne poprawki, ale ogólnie będzid tak jak to miało miejsce ze wszystkimi World Boss’ami do tej pory, czyli dwie Frakcję walczą między sobą o zabicie Boss’a i zgarnięcie Loot’u.

unnamed (16)

Podsumowując, w listopadzie dodana zostanie zawartość mająca na celu “zachęcenie” graczy do jeszcze aktywniejszej gry w Open World, w grudniu zostaną dodane “Najazdy Agentów” co spowoduję większą aktywność w Open World PvP. To oczywiście nie wszystko twórcy gry planują już kolejne aktualizacje które planowane są na marzec przyszłego roku.

unnamed (18)

W kolejnych aktualizacjach NC Soft planuję:

 • Modernizację metody dopasowywania przeciwników na Arenach PvP (Matchmaking)
 • System oglądania walk innych graczy na Arenach PvP (Spectator Mode)
 • Dodanie nowych World Boss’ów
 • Nowe Battlegroundy z nowymi mechanikami które w przyszłości mają zastąpić istniejące Battlegroundy.

Dyrektor ds. rozwoju, Ahn Jin-ho, który pojawił się ponownie na scenie, podkreślił, że Aion Classic będzie nadal utrzymywać wartości klasycznej wersji Aion’a, jednocześnie zespół pragnię krok po kroku realizować wizję Aion’a która została przedstawiona 12 lat temu.

Dla przykładu w niedalekiej przyszłości twórcy chcą wprowadzić do gry Fortece Legionowe, ale nie tak jak to miało miejsce do tej pory a mianowicie rola Legionów sprowadzała się wyłącznie do przejęcia fortecy i używania NPC. Zespół myśli także o funkcjach strategicznych, które mogą całkowicie zmienić sposób w jaki rozgrywane są oblężenia (Siege). Począwszy od ogólnych ulepszeń w systemie legionów które wymienione zostały już wcześniej twórcy przygotowują system koalicji dla legionowych bitew o twierdzę.

Następnie NC Soft zapowiedział pracę nad Mount’ami które będzie mogło dosiadać kilku graczy jednocześnie.

unnamed (26) unnamed (27)

Kolejnym pomysłem jest nowym rodzaj “broni” która będzie miała za zadanie wykorzystanie cech danej klasy postaci. Ma to działać na zasadzie “przełączania się pomiędzy formą bojową a defensywna”, twórcy uważają, że dzięki temu gracze będą mogli wykorzystać atuty swojej klasy które mogą odegrać kluczową rolę w konkretnej sytuacji. Na przykład “broń” która może być użyta w momencie, gdy konieczne jest zwiększenie mobilności, rezygnując w zamian zarówno z obrony, jak i unikania w konkretnej sytuacji bojowej.

unnamed (28)

Na koniec twórcy zaproponowali pomysł umiejętności ktorych będziemy mogli użyć po spełnieniu konkretnych warunków jak np. Magiczna Tarcza Ochronna która mogłaby zostać rzucona tylko przez kilku Magów jednocześnie. Świetny pomysł prawda?

unnamed (34) unnamed (33)

To tyle dziękuję za uwagę!

1lajk

Czyli z “classic” pozostanie tylko nazwa i przestarzały game engine… No super.
Biorąc pod uwagę ostatnie zarobki z aiona nie spodziewałbym się czegokolwiek poza coraz agresywniejszym p2w z patcha na patch

Przecież Classic nie może trwać wiecznie w jednym punkcie. Jak to sobie wyobrażasz? Ma nie dostawać nigdy żadnych Update’ów? Wtedy nie różniłby się niczym od prywatnych serwerów. Poza tym zanim dogonimy w Update’ach Koreę minął pewnie minimum dwa lata, więc przed nami kilka ładnych lat gry a później zobaczymy co twórcy wymyślą.

Jest różnica między wiernymi updatami zgodnymi z tym na co czekają gracze, a próbą zrobienia nowej gry korzystając z przestarzałego silnika.

Samo dodanie nowej klasy, zmiany w skillach itp. wystarczą żeby w dużej mierze zniszczyć poczucie, że gra się w tą samą grę.

Co innego jakby zrobili Aiona2, na nowoczesnym silniku z nową fabułą i konceptami - ale robienie tego “po kosztach” zamiast classica? Podziękuję

Szok, że 12 lat temu twórcy wypuszczali trailery gier w 10 klatkach na sekundę XD Tego się oglądać nie da :smiley:

Czyli rozwijaja gre w stylu Lineage 2 czy to dobra droga ? Dla aiona mozliwe ,ze tak napewno bedzie mega hype na ta wesje jak wejdzie do europy .

Najlepsze jest to, że 12 lat temu po obejrzeniu tego zbierało się szczękę z podłogi xD

1lajk

Mam ciary do teraz po Vision Trailerze :smiley: Coś pięknego, aż sie boje wracać.

Super materiał, fajnie że ktoś czuwa nad tematem no i czekamy.

1lajk

Można grać w tego AION Classic już? są jakieś PL gildie?

Aktualnie można grać w Korei oraz North America. Jak na razie nie wiadomo kiedy będzie premiera wersji Classic dla regionu Europy.

Na razie wiadomo, że przed Gwiazdką będą konkrety, czyli na ten moment Q1 2023.

Poznaliśmy oficjalną przybliżoną datę premiery Aion Classic EU od GameForge

AION Free-to-play Classic będzie miał swoją premierę na początku 2023 roku. Swoją przygodę z Aion Classic zaczniemy od wersji 2.0

Przy okazji zachęcam wszystkich do dołączenia do Europejskiego Community Aion Classic:

#aion #aionclassic #ncsoft #plaync