Aion! Czy warto?

Mam pytanie. Czy warto zagrać w Aion. Kiedyś miałem z nim styczność, ale to było kilka ładnych lat temu nawet nie pamiętam o co dokładnie chodziło w samej rozrywce.
Takie podstawowe pytania:
-czy warto
-jak z populacją
-jaki serwer
-jakieś pomocne tipy
-w co zainwestować na początek w shopie
-jaka klasa.
Mam nadzieję że będzie ktoś w stanie mi pomóc.

Cześć. Pomogę tylko z wyborem klasy, a mianowicie :
Polecam : Gladiatora, Templariusza, Łowcę, Asasyna, Zaklinacza, Czarodzieja, Kleryka, Kantora, Barda, Strzelca i Etertecha.
To są najmocniejsze klasy, polecam wybrać którąś z wyżej wymienionych.

Mam nadzieję, że pomogłem :slight_smile:

1lajk

Serwer deyla jest tam polski Legion i nawet dobry rynek handlowy

1lajk
  • nie, ponieważ P2W wróciło po miesiącu od premiery 6.0, czyli lootboxy z enchantami, kinahami, najlepszymi potkami na transformy oraz można kupić kontrakty na transformy, więc można grać, ale nie na poważnie
  • Deyla(największy serwer) z 2k online podczas siege’y góra, Barus(PL) z 1000 góra
  • pomocne tipy? Na przykład na górze pod PvP od tego patcha dajesz broń PvP, a na dole PvE, bo attack PvP się nie stackuje i wzrasta attack PvP z góry wraz z podbiciem
  • no najlepiej w te kontrakty chyba, ale szanse, że coś wyleci bardzo dobrego i pod klasę oprócz tego, że zainwestujesz są bardzo małe
  • Jak w każdej grze zależy pod co, ale na 100% templar dostał takiego nerfa, że się nie podniesie i nadaje się tylko do tankowania na PvE, reszta tak jak była od 4.8
3lajki

Co do serwera to raczej chyba deyla jeszcze dycha reszta to truchła w porównaniu do tego co było pare lat temu.
A co do klasy zalezy czy chcesz grać casualowo czy hard bo casualowi jeden ciul a jak na poważnie to templarem grałem oficera wbiłem jeszcze za czasów katalam i nie było problemu o pt itd bo zapotrzebowanie na templara było i myśle że się nic nie zmieniło a na siegach z odpałami wpadasz w 10 typa tankując i pozamiatane <3

1lajk

Lepiej nie grac wcale niz grac na serwerach gameforge

1lajk

Niestety, ale się nie opłaca już teraz…kiedyś jeszcze można było jakoś wytrzymać p2w i grać na równi, albo przynajmniej starać się dogonić innych. Teraz już niestety się nie da…

1lajk

biegasz jako pingwin albo owieczka albo wydajesz real kase na te transformy
a te transofmy to nie jedyna forma pay to win tak ze ja bym trzymal sie od gejona zdaleka, kiedys byla to dobra gra lecz niestety z kazdym kolejnym pathem coraz gorzej :confused:

1lajk

W Aiona warto, z tym że prędzej na privach, które mają patch poniżej tych “maskotek do przemiany”.
Niekoniecznie serwer GameZ, ale jest wiele dobrych privów, jak np: https://notaion.com

Czy do not aion nie dodali czy też nie zamierzają dodać tych przemianek ? Pytam bo od razu jest info o nich na głównej stronie serwera. Sam do aiona wróciłem ponad rok temu jeszcze się pobawić w 5.6/5.8 co było naprawde fajne, mimo dalej obecnego p2w dało się naprawdę szybko ubrać postać. Potem 6.2 sprawiło, że wszystko co osiągnąłem przez rok stało się bezużyteczne. Wtedy też skończyła się moja przygoda z nim. Może jeszcze spróbuję jakiś priv z ekipą :wink:

Z privów masz jeszcze Gold Aion 1k+ graczy i Aion Legend 2k+, ale nie grałem, więc więcej nie pomogę.

Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: