Aion - dyskusja ogólna

Pay to Progress to nie Pay to Win. Nie ma w item shopie nie sprzedawalnych itemow co daja +10% ataku na PvP czy obrany lub co innego. To ze w IS ma scrole na wejscia do instancji lub nawet enchanty to nie jest P2W. Dlatego ludzie dalej graja i maja frajde ze zdobywania EQ. A to ze ktos wywali kilka tysiecy zeby zdobyc w jeden tydzien set na maxa to raczej za dlugo nie pogra bo gra najzwyczajniej kazdemu sie nudzi. Firma wie ze ludzie maja kase i chca wszystkiego szybciej ale nigdy nie wstawila itemow, ktore da przewage nad kims innym kto nie laduje w sklep.

Dlatego bez stresu sobie pykam i ciesze sie gra i kazdym +1 wiecej na itemie jaki zrobie a ci na +20 niech biegaja i utrzymuja za mnie gre ;]

Pay to Progress to nie Pay to Win. Nie ma w item shopie nie sprzedawalnych itemow co daja +10% ataku na PvP czy obrany lub co innego. To ze w IS ma scrole na wejscia do instancji lub nawet enchanty to nie jest P2W. Dlatego ludzie dalej graja i maja frajde ze zdobywania EQ. A to ze ktos wywali kilka tysiecy zeby zdobyc w jeden tydzien set na maxa to raczej za dlugo nie pogra bo gra najzwyczajniej kazdemu sie nudzi. Firma wie ze ludzie maja kase i chca wszystkiego szybciej ale nigdy nie wstawila itemow, ktore da przewage nad kims innym kto nie laduje w sklep. 

Dlatego bez stresu sobie pykam i ciesze sie gra i kazdym +1 wiecej na itemie jaki zrobie a ci na +20 niech biegaja i utrzymuja za mnie gre ;]

Miałem tego nie robić ,ale widzę że niektórzy takie brednie piszą że trzeba się tutaj wypowiedzieć.

Swoją przygodę z tą gierką zacząłem kiedy wyszła na F2P ,tak kawał czasu temu.

Ty mi tutaj piszesz o pay to progress ,poczekaj daj sie dokonczyc smiac .... ok wiec.

Jaki Pay2Progress jeszcze raz spytam?

Jest p2w i kazdy o tym wiem ,a powiedziec Ci dlaczego? Mowisz ze itemki z itemshopa nie wplywaja na rozgrywke no moze same w sobie nei wplywaja ,ale patrz podam Ci przyklad.

Robie postac w tym momencie ,pakuje troche $$$ ,wbijam 70+ lvl skladam caly set na +15 wlącznie z broniami i 80% graczy Aiona zginie nim zastanowi sie co sie stalo, dlatego tak czytam ten temat i co wy w ogole piszecie ,w ogole po co ten temat? Walkowany bedzie tysiac razy jak w BDO i dalej znajda sie obroncy ktorzy powiedza nie no jakie p2w? Mozna kupic GP czy ALlpowerfula ale przeciez to nie wplywa na rozgrywke ,ale nikt nie powie o tym ze mozna te AION COINY sprzedawac w grze i za to sie ubrac po zeby? Bo przeciez to jest wyznacznik p2w ,pewnie jak by byl item ktory daje Ci nieskonczonego Gsa w broni to ludzie by powiedzieli ,ale przeciez jest Instancaj ktora bedziesz farmil 100 lat i mozna wydropic wiec jakie p2w.

Ta gra jest p2w.

Fakt faktem jesli ma sie troche litery w glowie to mozna zarobic kase w grze nei wydajac nawet zlotowki tylko pamietajcie o tym ,ze niektorzy ludzie musza to kupic zeby wam sprzedac niektorze rzeczy.

BEZ GP nie da sie grac na end game ,masz krotsze Cd na instancje ,wiecej wejsc i inne pierdoly o ktorych ludzie nie wspomna.

Doszly nowe ELITE REWARDY z ktorych nastpeny przyplyw kasiorki ,ale trzeba walnac te 20 gp.

Jeszcze odnosnie tego co napisal tigerforce "ale nigdy nie wstawila itemow, ktore da przewage nad kims innym kto nie laduje w sklep. "

Chlopie wez skoncz serio :D Podam Ci tylko i wylacznie jeden przyklad bo wiecej mi sie nawet nie chce pisac.

Masz Scroll na Rift of Oblivion troche temu kiedy patch na 75 wszedl ,ludzie masowo kupowali i farminili lvl dzieki czemu taki niedzielny gracz mial 71 ,a niektórzy juz dobijali 75 lvl.

Gwiazdki ,herbatki i scrolle ,a potem wchodziles na instancje pvp koles palil forme i mysle ze wiesz co sie dzialo?

To tyle w temacie.

Miałem tego nie robić ,ale widzę że niektórzy takie brednie piszą że trzeba się tutaj wypowiedzieć.

Swoją przygodę z tą gierką zacząłem kiedy wyszła na F2P ,tak kawał czasu temu.

Ty mi tutaj piszesz o pay to progress ,poczekaj daj sie dokonczyc smiac .... ok wiec.

Jaki Pay2Progress jeszcze raz spytam?

Jest p2w i kazdy o tym wiem ,a powiedziec Ci dlaczego? Mowisz ze itemki z itemshopa nie wplywaja na rozgrywke no moze same w sobie nei wplywaja ,ale patrz podam Ci przyklad.

Robie postac w tym momencie ,pakuje troche $$$ ,wbijam 70+ lvl skladam caly set na +15 wlącznie z broniami i 80% graczy Aiona zginie nim zastanowi sie co sie stalo, dlatego tak czytam ten temat i co wy w ogole piszecie ,w ogole po co ten temat? Walkowany bedzie tysiac razy jak w BDO i dalej znajda sie obroncy ktorzy powiedza nie no jakie p2w? Mozna kupic GP czy ALlpowerfula ale przeciez to nie wplywa na rozgrywke ,ale nikt nie powie o tym ze mozna te AION COINY sprzedawac w grze i za to sie ubrac po zeby? Bo przeciez to jest wyznacznik p2w ,pewnie jak by byl item ktory daje Ci nieskonczonego Gsa w broni to ludzie by powiedzieli ,ale przeciez jest Instancaj ktora bedziesz farmil 100 lat i mozna wydropic wiec jakie p2w.

Ta gra jest p2w.

Fakt faktem jesli ma sie troche litery w glowie to mozna zarobic kase w grze nei wydajac nawet zlotowki tylko pamietajcie o tym ,ze niektorzy ludzie musza to kupic zeby wam sprzedac niektorze rzeczy.

BEZ GP nie da sie grac na end game ,masz krotsze Cd na instancje ,wiecej wejsc i inne pierdoly o ktorych ludzie nie wspomna.

Doszly nowe ELITE REWARDY z ktorych nastpeny przyplyw kasiorki ,ale trzeba walnac te 20 gp.

Jeszcze odnosnie tego co napisal tigerforce "ale nigdy nie wstawila itemow, ktore da przewage nad kims innym kto nie laduje w sklep. "

Chlopie wez skoncz serio  Podam Ci tylko i wylacznie jeden przyklad bo wiecej mi sie nawet nie chce pisac.

Masz Scroll na Rift of Oblivion troche temu kiedy patch na 75 wszedl ,ludzie masowo kupowali i farminili lvl dzieki czemu taki niedzielny gracz mial 71 ,a niektórzy juz dobijali 75 lvl.

Gwiazdki ,herbatki i scrolle ,a potem wchodziles na instancje pvp koles palil forme i mysle ze wiesz co sie dzialo?

To tyle w temacie.

Widzę, że jesteś nowy w grach MMO. I nie rozróżniasz Pay to Win i Pay to Progress. Jeśli dla ciebie P2W to to, że ktoś kupi sobie enchanty i będzie biegał z bronią +20 to przykro mi ale mylisz pojęcia. Jednak taka forma przedmiotów w IS jest w każdej grze chcesz być niedzielnym graczem i scignąc topke w tydzień gry?
Widzę, że jestem starszym graczem od Ciebie, który przez pryzmat doświadczenia umie rozróżnić te dwie funkcje. Kto nie gra nie wygrywa i tak będzie zawsze. Tu nie chodzi o to czy ktoś gra w Aiona od bety czy od teraz każda gra daje takie ułatwienia ale to są tylko ułatwienia. Jeśli ci zależy na zabijaniu 80% graczy Aiona a masz na gre godzinę to po prostu nie jest gra dla Ciebie. Są od tego singleplayery albo gry jak Guild Wars 2. Jeśli Ci się gra podoba a masz ból, że ktoś wydał $$$ i Cię kosi to musi do Ciebie dotrzeć to, że potrzebujesz wiecej czasu aby mieć to co on.

Gra stracila swoj urok po 3.0 i z kazdym kolejnym patchem bylo gorzej. Do tego gameforge tak sie rozhulal z tym sklepikiem ze jest p2w w czystej postaci. Jeszcze te ceny GP, kiedys 20-50kk pozniej kolo 100 jeszcze da sie przebolec ale teraz 250kk to juz przesada, niby f2p ale bez doladowania w is nie ma sensu grac

hahahaahaha śmieszne…odkopałeś temat żeby tylko to napisać? Kolejny płaczek?
Kiedyś było to i kiedyś było tamto…ludzie kiedy Wy w końcu przestaniecie z tym? Kiedyś nie było możliwości sprzedawania Suppli za “120 baniek” tygodniowo…

Hehehehehe, tak.

Gra ktoś na serwerach NA?

Ale po co?

Co to znaczy P2progress wymyslili to obroncy p2w i tyle w temacie…p2w polegal na tym samym co p2Progress…tyle , ze teraz nie kupujemy gotowych itemow jak keidys a jedynie ich skladniki o to taka roznica ew zreczy za , ktore je kupujemy…

Aion jest byl i bedzie gra p2w. i przestancie fanboje wypisywac , ze gra nie jest p2w.

Za odpowiednia ilosc $ w tydzien masz full gear i jedziesz 90% ludzi na serverze kilkajac 12345 takie realia…

soryy ale normlany gracz zdobyl by to w ciagu kilku lat wiec nie piszecie o p2progress bo nie ma czegos takiego… p2w i tyle w temacie. (ktos napisze nie wydalem ani zlotowki na gre itp) ok ale jestes no life siedzisz na siege dzien w dzien i farmisz non stop…ja w tydzien mam to co Ty przez kilka lat dziekuje skonczylem .(dalej upieraj sie ze nie ma p2w) ZROZUM TO FANBOJU - ty farmiles na to lata ja mam to w tydzien DOTARLO TO DO CIEBIE ??? Ty bedziesz farmil miesiace w nowym update ja to bede mial w dzien i bede Cie mial na 12345 :slight_smile: tyle obroncy p2w :slight_smile:

1lajk

To ze jest p2w to wiemy, ale jak jest u amerykańskiego wydawcy?

Tak samo lub jeszcze więcej p2w tylko taniej :slight_smile:

Wszędzie gdzie się nie obejrzę p2w ludzie uciekajmy! Ratujmy się!

To jaki serwer wybrać polski? Barus?

Jeśli polski to jedynym, słusznym, wyborem jest Barus.

Ja na Twoim miejscu w tym momencie poważnie zastanowiłabym się nad grą na Barusie. Obecnie o siege można zapomnieć, ale to nie jest jedyny minus Polskiego serwera. Pomijając naturę polaczków będąc nowym laikiem nie dostaniesz się praktycznie do 99% legionów. Mam w swoim legionie dwójkę dopiero raczkujących graczy. Zanim trafili do mnie próbowali dostać się do innych legionów, gdzie odpowiadali im, że poszukują ludzi, którzy umieją wszystko, są dobrze ubrani itp… ponadto 60% porządnych graczy tylko czeka na merge i gdy tylko będzie to możliwe idą na Deyle. Już w tym momencie ludzie są zbierani by stworzyć jakąś sensowną ekipę do wspólnej gry właśnie na tym serwerze, więc ja na Twoim miejscu naprawdę bym się zastanowiła. Ponadto gra z tą narodowością niestety rzadko przynosi jakiekolwiek korzyści. Stanowczo w większości przypadków spotkasz się z publicznym wyśmianiem niżeli z pomocą. Jeśli chciałbyś porozmawiać na temat wspólnej gry i późniejszym merge to zapraszam na pw.
Pozdrawiam.

Jednak zdecydowałem się na blade and soul. Tylko problem z uruchomieniem mam :smiley:

1lajk

Hej chciałbym wrócić do Aiona tylko nie wiem który server wybrać Barus(merge z Miren) czy Antriksha (merge z Gren) na obu serverach mam postaci i z aion info populacja na obu taka sama ktoś coś poleci / powie jak wygląda sytuacja na jednym z w/w serverów?
I dlaczego tyle osób siedzi na Deyla czy to nowy server?

Dayla to stary serwer ale sporo osób tam poszło bo jest chyba największą populacja i najtanszy GP, czytając forum wiem że przy merge przeszły tam dwa polskie legiony, na pewno będzie ciężko tam zacząć bo sporo osób jest wymaxowanych ale za jakiś czas jak wejdzie 6.0 wszyscy będą lvl od nowa więc dobry czas aby tam zacząć, do tego czasu podgonisz i na pewno znajdziesz polskie towarzystwo

A mógłbyś powiedzieć na chwile obecną na którym bardziej opłaca się grać serverze tzn. barus czy Antriksha bo nie mam ochoty zaczynać po raz trzeci od nowa jak mam gp i postaci na obu serverach?

Z populacja jest podobnie na obu serwerach, teraz tylko zależy jakie preferujesz community PL/ENG. Serwery chyba podobnie czasowo powstaly, bo i na jakich lvl ma postacie, graj tam gdzie większy lvl