Aion - dyskusja ogólna

Przed nami Patch 5.8 (początek lutego) w niedalekiej przyszłości 6.0, to dobry czas na powrót do gry.

Dzisiaj wystartował Event dla "nowych i powracających graczy" może to przekona kogoś kto się zastanawiał jeszcze nad powrotem lub rozpoczęciem gry 

https://board.pl.aion.gameforge.com/index.php/Thread/3875-Event-nowych-i-powracających-graczy/

Ktoś wie w jaki sposób zdobywa się te skrzydła, mam 38lvl dostałem 2 skrzynki których nie mog otworzyć bo za duzy lvl, a inne nic takiego nie dały :/ jest inna lokalizcja niz głown miasto w asmo ?

Gra po 6.0 bedzie wygladala jak single player nie wspominajac o p2w :) ///90% itemow bedzie nietradowalnych...

Gra po 6.0  bedzie wygladala jak single player nie wspominajac o p2w  ///90% itemow bedzie nietradowalnych...

Dlaczego jak single player? Nie wiem czy wiesz, ale Aion kr a eu to dwa różne światy. Dwóch różnych wydawców. A ty już wiesz, że będzie p2w. Tylko, że w kr Aion byl do tej pory p2p a teraz przechodzi na f2p i pod ich wersję jest dedykowany item shop i nowa waluta, rzeczy które na dobrą sprawę w ogóle nie muszą trafić do naszej wersji.

dla 2 -leworęcznych zawsze aion eu był i będzie p2w, gram w tą grę od czasów jak był płatny, później przejście na f2p i zero złotówy wydanej, gold packi czasami zalegały w magazynie :D, chyba w żadnej innej grze f2p tak łatwo się nie zdobywa kasiory

dla 2 -leworęcznych zawsze aion  eu był i będzie p2w, gram w tą grę od czasów jak był płatny, później przejście na f2p i zero złotówy wydanej, gold packi czasami zalegały w magazynie :D, chyba w żadnej innej grze f2p tak łatwo się nie zdobywa kasiory

No taa, ale trole były są i będą. Jak to mawia mój przyjaciel.

Psy szczekają karawana jedzie dalej :)

Dla niewiedzących - pojawił się już Patch Note.

Wszystko znajdziecie pod tym linkiem do postu Celes na oficjalnym forum Aiona:

https://board.pl.aion.gameforge.com/index.php/Thread/3910-Aktualizacja-5-8-Patch-notesy/?postID=37588#post37588

No taa, ale trole były są i będą. Jak to mawia mój przyjaciel.

Psy szczekają karawana jedzie dalej 

ale kto placze o zdobywanie kasy :| ??? czlowieku czytaj ze zrozumiem bo strach co bedzie jak kiedys zle zrozumiesz w zyciu....myslisz , ze gamorge bedzie sie bawilo i zmienialo dojna krowe ...nie wiem ile grasz w Aiona ale chyba nie zbyt dlugo :D

Dlaczego single player ?? bo wiekszosc itekow bedzie tradeable cyzli bedziesz robil wiekszosc rzeczy tylko dla siebie :)

NIyome...to jest 5.8 a nie 6.0

NIyome...to jest 5.8 a nie 6.0

Dziwne żeby na EU pojawił się Patch Note z 6.0 skoro w KR wyszedł niedawno :lol:

To oficjalne informacje na temat 5.8 (czyli dzisiejszego patcha)

Serwery jeszcze nie są aktywne.

Dziwne żeby na EU pojawił się Patch Note z 6.0 skoro w KR wyszedł niedawno 

To oficjalne informacje na temat 5.8 (czyli dzisiejszego patcha)

Serwery jeszcze nie są aktywne.

pisalismy o 6.0 Ty piszesz o 5.8...eh :)

pisalismy o 6.0 Ty piszesz  o 5.8...eh  

Temat nosi tytuł "dyskusja ogólna".

Nie interesuje mnie o czym pisaliście wcześniej. Nie czytam tych głupot, bo jeszcze nawet nie wiecie co będzie dodane, a już się podniecacie nie wiadomo czym xd

Temat nosi tytuł "dyskusja ogólna". 

Nie interesuje mnie o czym pisaliście wcześniej. Nie czytam tych głupot, bo jeszcze nawet nie wiecie co będzie dodane, a już się podniecacie nie wiadomo czym xd

To , ze udajesz najmadrzejsza znawczynie Aiona to inna sprawa i pol forum to smieszy ..a co bedzie dodane wystarczy poczaytc poogladac filmiki na yt....bedzie dodane to samo co w kr...gameforge nie moze modernizowac gry .....eh

To , ze udajesz najmadrzejsza znawczynie Aiona  to inna sprawa i pol forum to smieszy  ..a co bedzie dodane wystarczy poczaytc poogladac filmiki na yt....bedzie dodane to samo co w kr...gameforge nie moze modernizowac gry .....eh

Gdybyś grał długo wiedział byś, że nie, nie wszystko co jest w KR jest wprowadzane w EU. Mowa tutaj o aspektach, które nie pozwolą zarobić firmie. Uwierz mi, że nie zrobią nic co zepsuje im gospodarkę i odstraszy więcej osób niż przyciągnie. Nie wiadomo co zdecydują się wypuścić do Europy. Z tym, że nie modyfikują gry się nie zgodzę, może mniej umieją od Koreańczyków, ale sprawnie modyfikują wszystko co im wpadnie w ręce pod swój zysk i gospodarkę serwera EU. Jeśli by tak nie było - aktualizacja/konserwacja trwałaby 5 minut, a nie 10h xd

Tutaj nie chodzi o to, że jestem znawczynią, nie jestem. Może po prostu umiem używać mózgu i nie boję się wypowiadać swojego zdania. Jeśli Cię ono nie interesuje to po prostu się nie wypowiadaj na ten temat i tyle, bo zaczyna mnie śmieszyć podejście niektórych osób tutaj. Szukacie Atencji czy co? Gdy ktoś podważy wasze zdanie musicie go atakować argumentami, które nijak się maja do tematu? xd

Tak poza tym wszystkim chciałabym zauważyć, że rozmowa zakończyła się na Korei i p2w, a nie na 6.0. Tak na dobrą sprawę Wam też mógł ktoś zwrócić uwagę, że zmieniliście temat dyskusji ogólnej, gdyż na chwilę obecną 6.0 nie dotyczy serwerów Europejskich.

Gameforge jzu dawno zniszczylo ta gre..."Jezeli ktos patrzy pod kontekstem KR->EU to bezsens bo tma gra byla p2p.....patzrac EU/US to ma sens....chociazby goldpack , ktorego tam nie ma bo jest item shop a tutaj jada na tym i na tym co jest poprostu smieszne. Inne gry gameforge ? chociazby TERA gdzie drop okrolili do 0 praktycznie...i zawsze gameforge tak bedzie dzialalo bo to Niemiecka firma , ktora liczy tylko zysk :)

Jezu ale macie ból d*py o grę lub/i wydawcę i to co wprowadza czego nie ludzie... Gram w Aiona 7-8 lat nigdy nie zwracałem uwagi praktycznie na nic co jest dodawane do cash shopu z czego okrajane są instancje czy są to nagrody/manastony/serumki itd NIGDY (dodatkowo nie interesowały mnie nigdy patchnotesychyba ,że chodziło o nowe skile) . Może wielu wam wypadało by się ''nie wkręcać w świat wirtualny aż tak'' by przeżywać z dnia na dzień jak to nie jesteście w grach(do których grania nikt was przecież nie zmusza) okradani lub też wypompowywani z kasy . Wiele z was nie wyłożyło złotówki na grę a mimo tego wiecznie płacz ,że coś jest nie tak (szkoda ,że nie graliście za czasów P2P) im więcej was przybywa na wersję F2P tym więcej się wylewa hejtu rzygów i obelg na forach Aiona jak i skakanie sobie do gardeł z powodu? gry ?. Jeśli jest P2W to niech będzie japrd cash shop nie powstał OD tak z itemami dającymi przewagę, to wy LUDZIE dajecie GF statystyki na bazie których tworzą sugerowaną liste rzeczy do kupienia w IS'sie która na nadwyraz się sprawdza a ,że wiele z nas od dawna nie siedzi w portfelach rodziców i jestesmy w stanie wydawać naszą kasę na grę z której (np ja czerpię przyjemność i preferuje wydawać na nią kase niż na tłuste żarcie czy coś czego ''nie potrzebuje'' to wydaję . Dlatego też nie ma co się wściekać na GF bo jest IS w którym można sobie skrócić drogę bo bądźmy realistami Aion z samych kostiumów,emotek,petów i boostów do expa by się nie utrzymał tak więc czemu nie zadać sobie pytania np ''Po co w to gram skoro taki P2W?'' albo grasz i lubisz grę bo coś w sobie dla Ciebie ma jak dla mnie (bo przecież 8 lat w Aionie) albo nie grasz i zabierasz swoją d*pę tam gdzie będzie się ją miło z żalu ściskać czyli w mojej sypialni ;) .

Na eventy też narzekacie mimo tego ,że dostajecie coś za darmo to i tak jest źle bo firma na dobrą sprawę w cale nie musi nagradzać was za czas zmarnowany w tak złej grze jaką jest Aion zdaniem wielu z was (bo co innego macie w życiu do roboty poza narzekaniem). Ale przywykłem do słuchania gorzkich żali na tsach discordach itd dlatego też trzymam się od polskiej społeczności w Aionie jak i innych grach z daleka bo szczerze mówiąc swoje lata już mam a chciałbym kiedyś posłuchać (o ile to możliwe ),że ktoś jeszcze z jakiejś gry czerpie przyjemność poza byciem zwykła cebulą .

Ah i taka prośba bo widzę ,że wiele z was wypowiada się na temat gry nie widząc jak sprawa IS wyglądała za 1.0/5+ oraz postępie IS'a więc po co w ogóle się wypowiadać gdy zaczęło się grać na półmetku Aiona ? :)

@dupcynkrossing

Dobrze napisane, chociaż i tak nic to nie zmieni, czy też nie wpłynie na nikogo. To już inne pokolenie graczy. Dzisiaj liczy się tylko łatwiej, wincyj i szybciej. Kiedyś ludzie dzielili się informacjami o lokacji rzadkiego Bossa na forach, w grze, rozmawiali że sobą, komunikowania się. Dzisiaj można wszystko znaleźć na yt. A jak coś jest za trudne to pierdziele wyłączam. Można starać się uświadomiać ludzi itd. Ale to nic nie da. Tym bardziej jak muszą dużo czytać, to już na pewno tego nie przeczytają. Może jakbyś to nagrał w formie filmiku xD W gry gra się "4fun" imo. Z każdej gry nawet najbardziej p2w można czerpać przyjemność trzeba mieć tylko z kim grać. Co do kwestii p2w i is. Nikt nie każe wam płacić a jak się nie podoba to nie grajcie. Ogólnie do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć ja już dawno zrozumiałem, że serwery nie są na powietrze xD to pierwsza sprawa. Druga to czym więcej kupujemy Apesów w is tym więcej ich będzie tam trafiać :)

@dupcynkrossing

Nie miałam na celu narzekanie na rzekome P2W w Aionie.

Osobiście wydałam parę złotówek na najpotrzebniejsze rzeczy czy też na te, które mi się podobały i moim zdaniem to naturalne, że firma chce zarobić na serwerze. Ba, gdybym była na ich miejscu zapewne sama bym tak robiła - w końcu zarabiają na naszej grze. Natomiast pisząc to miałam na myśli raczej to, że nie ma sensu już w tej chwili aż tak bardzo zachwycać się patchem 6.0 skoro nawet nie wiemy co i na jakiej zasadzie zostanie wprowadzone. Wiele razy tak było, że ludzie się przejmowali tym co wyszło na KR, a tutaj tego nie wprowadzili. Dowodem na to jest chociażby wprowadzenie na serwerach EU Gold Packa.

Popieram Wasze zdanie o tym, że nikt nie każe nikomu grać w Aiona skoro uważa, że GF jest cholernie niesprawiedliwy i okrada go z kasy. Myślę, że na wszystkie udogodnienia jakie oferuje Aion Shop można spokojnie zarobić w grze i nie potrzeba wydawać nie wiadomo ile złotówek by coś mieć - owszem, można, ale nie trzeba.

@up

bardzo dorosła i rzetelna odpowiedź, ode mnie komus nie pasuje GF? won do enmasse, tam z pingami to sie dopiero gra :) (nie tylko w aiona, w tere tez miałem przyjemność)

Jacy tu wszyscy sa dorolsi piszecie takie rzeczy , ze tylk ochce sie smiac:)....kiedys w Aionie w is byly pierdoly , ktore malo co dawaly teraz w Dzien mozesz miec jakis end game set wymaxowany ..ludzie otowrzcie oczy bo powaznie albo juz ta gra was pochlonela albo sam nie wiem :D tu nie chodzi o gp , ktory na allegro kosztuje 10 zl...czy w grze mozna go kupic :) Obecnie chyba gra najbardiej nastawiona na p2w. Wszyscy usuwaja z is rzeczy ingerujace w gre GF je dodaje....nawet w TERZE nie ma takiego syfu bo ludzie sie skrzykneli ale tutaj comunity to tragedia ze wzgledu na narodowe servery.

Oczywiscie mzoesz zdobyc wszystko za $ w dzien mam full end game.

bez placenia miesiacami bedziesz siedzial jak mul logowal sie o 20,

to mnie najbardziej smieszy :D ludzie zycia nie maja i codzinnie loguja sie zeby postac na pseudo siege :D jak nic uzalezenienie.

Piszesz , ze ludzie przychodza na f2p gdyby ich nie bylo to pewnie 100 oosb by gralo z czasow p2p o takie reala Aiona :)

Na cale szczescie juz dawno otworzylem oczy jak i spora czesc starej topki , ktora teraz sie smieje z tych ktorzy jeszcze licza , ze beda pro w tym p2w :D

Dzis wchodze do gry wydaje pare $$$$$ i klepie kazdego na swojej drodze .:D

zaraz ktos napisze , ze set nie jest wazny.....buhuahahahaha robie gunnera full set i 99% graczy pada i widzi tylko animacje...udawajcie dalej , ze wszystko jest ok ^^

Oczywiscie jezeli ktos siedzi tylko na dungach i raz na pol roku wychodzi w strefe pvp to powie , ze wszystko jest ok i nie ma p2w....o tym jak wyglada gra p2w czy nie p2w moze wypowiedziec sie tylko osoba , ktora biega na pvp :)

2 sprawa to ludzie , ktorzy wchodza do gry by posiedziec z innymi na tsie bo nie maja znajomych inr i tak spedzaja wiekszosc zycia ze znajomymi na ts

sory ale sporo ludzi nie wchodzi do gry poto by z kims pogadac bo od tego ma znajomych inrl. Tylko po to by nna rowni bawic sie z innymi....

Sorki ale farmiac miesiacami nareszczie zdobywasz cos super jestes szczesliwy wchodzi nowy patch i znowu musisz farmic miesiacami na itemki....za chwile widzisz goscia , ktory po tygodniu lata juz w full gearze bo wydal tysiac euro na gre i jest OP , a ty tyerasz pol roku albo rok na to samo co on w tydzien sorry ja tego nie kupuje i odcinam sie od tego.

Piszecie , ze gra musi sie z czegos utrzymac hahaha to juz chyba sami nie wiecie co piszecie......

GOLDPACK = ABONAMENT a oprocz niego jest tez IS , przeciez gold packa musi ktos kupic za real $ zebys mogl go kupic w grze...

Aion to kura znoszaca zlote jajka....

Gra musi na czyms zarobic ? aha.......POE zarabia na czyms ??? WOW placisz abo w is sa pierdoly... tutaj placisz abonament i masz do tego super p2w item shop :)

DZIEKUJE POZDRAWIAM moze niektory otworza sie oczy na temat tej gry.

Kolego wyżej co żeś palił podczas pisania posta?Do tego sporo ironizacji oraz sporej dawki humoru (bo wszędzie widzę hahaha) Bo dużo tekstu zero a zawartości i spójności (aż poruszył się mały) .

(Wylewasz) bo nie nazwał bym tego pisaniem coś co każdy już wie od 3.0? Aion przynosi zyski z IS to żadna nowość też wydaje swoje pieniądze na niego i jestem dumny z tego ,że mam coś na co ludzie muszą farmic.

Nie żebym absolutnie stawiał się i wywyższał po prostu nie którzy jak to stwierdziłeś (nie mający życia i znajomych) ludzi logują się do gry godzinami w niej siedzą i kupę mają... Ja tą kupę omijam dlatego często pukam do drzwi IS'a :) (bo może będzie karkówka za 9.99) .

Dodam też że mam w grze znajomych którym od tak potrafię coś za darmo z dobrego serca dać z IS'a nawet GP :)

Tak czy inaczej jeżeli ludzie wybierają drogę na skróty lub nie przy okazji poznając innych oraz wypłakujac im się na tsach itd jak to nie jest im źle w Aionie ciężko coś wyfarmic itd to chyba z Tobą jest problem .

Niejesteś wyrocznią by oceniać ludzi ich sprawa co robią jak robią kiedy i za ile (mnie tylko opowiadania na temat nerfow itd irytują) a gdy Ciebie zaczyna już boleć ,że ludzie się socjalizują rozmawiają na temat gry życia itd to powiem tak.

Piszesz ludzie nie mają życia ale nawet jeśli nie grasz już w Aiona to przykro mi stwierdzić ale Twoje życie w całe nie jest takie "pełne życia " bo pewnie grasz w coś innego i tu się koło zamyka :).

Ogólnie rzecz biorąc mieć pretensje/zastrzeżenia o to kto w swoim czasie co robi to już jest definitywna ingerencja z braku życia w swoim własnym życiu oglądanie się na innych a robienie w kółko to samo.

Serio tyle gram w Aiona a nie zwracam uwagi na innych ( chyba że ktoś coś mnie poprosi czy ogólnie potrzebują pomocy )oraz to co się dzieje w grze (chyba że zmiana szaty graficznej lub nowe skile jak już wcześniej napisałem ).

Ludziegrajcie w to dla przyjemności a nie dla wylewania sobie na wzajem wiadra gunwa na głowę i uswiadomiania każdemu z kolei jaki Aion jest zły WIEMY TO JUZ!.

Na koniec dodam,że dość specyficzny rodzaj gazów dziś mam wręcz jak wylauje to szybko wciągam nosem spróbujcie !

Zarcu za tym gościem nie można nadążyć :D jakiś czas temu pisał, że Aion to kupa (a Barus szczególnie), ale jeśli ktoś chce to jedynie na Deyla można pograć, później szukał ludzi do grania na Deyla. Wchodzę na forum, widzę że szuka graczy na Barusie (wtf?). Raz broni gry, raz po niej ciśnie... jak by pod jednym nickiem pisało 2 różnych ludzi :)

Ja skończyłem swoją przygodę z Aionem, bez IS osiągałem rangę w grze, eq pvp, ostatnio nawet eq pve. Ale gra mnie po prostu znudziła.