AION krótka piłka

Krótka piłka bo zastanawiam się czy zagrać w aiona, ale wiem, że różnie tu jest z p2w itd. I takie pytanie czy jak ja jestem głownie niedzielnym graczem (piatek-niedziela) to jest warto grać czy nie. Bo w tej grze jest różnie z instacjami czy tam innymi rzeczami no i czy też przez ten czas załużmy zdarze zarobić hajs na gold pack itd. Z góry dziękuję za odpowiedź i liczę na szczerze odpowiedzi.

Jeżeli znasz ang albo przeczytasz sobie przynajmniej z napisami, to polecam obejrzeć. Tam masz podane informacje dotyczące tego co musisz robić tygodniowo żeby być nazwijmy to na bieżąco w grze.

Witam. Podpinam się pod temat, ale trochę go zmodyfikuje, moje pytanie następujące:
Czy jako stary wyjadacz wow’a znajdę w Aionie tyle contentu (albo choć zbliżona ilość) pve co w wowie.
Nic do króla nie mam i pewnie dalej będę w niego grał, ale potrzebuje trochę czegoś innego, a aktualny patch zaciekawił mnie odnośnie tej gry,

@skaz w wowie przeważnie farmi się jeden rajd na każdym dodatku w którym wypadają itemki bis
podobnie jest w aionie tylko raid ma 12 osób a bosów jest mniej.
co prawda możesz się ubrać tylko grindując mobki na open world ale to wiąże się nie tylko z pve ale i pvp w przeciwieństwie do wowa gdzie są serwery gdzie dominuje jedna frakcja to w aionie trzeba mieć oczy do okoła głowy na open world :stuck_out_tongue: gdybyś miał więcej pytań napisz mi wisper to podam Ci ip do ts-a

Ogólnie na tą chwilę w Aion’ie jest mniej PvE niż w poprzednim Patchu 5.8 z około 60 instancji zostało może trochę ponad 20. Jest to spowodowane tym, że teraz zmienili statystyki postaci w Aion’ie i musieliby każdą instancję dostosowywać pod nowe staty, to po pierwsze. Po drugie ten Patch skupia się bardziej na PvP, ale to nie oznacza, że w przyszłości nie będziemy dostawać nowych instancji itd. Po prostu trzeba uznać ten Patch jako taką bazę pod kolejne Patch’e i tak np. w 6.5 dostajemy Rajd na 18 osób. Moim zdaniem warto czekać ^^

@Adartaer to w każdym topicu zachwala Aiona ;D Sorry, ale dla mnie obecny patch to jakaś uboższa wersja Aiona. Teraz bardzo dużo osób wróciło do gry, ale za 2-3 miesiące im się znudzi i znowu będą pustki na serwerach. Porobią sety i nie będą mieli co robić, oprócz pvp na mapie. Co prawda ulepszanie setu jest tragiczne, więc “normalni” graczy to się będą mocno wkurzać.
Dla mnie to jest totalnie niesprawiedliwe, że jedyna harfa z att speed jest z wymiany gearu :confused: Jeszcze bardziej niesprawiedliwe jest to, że set pvp z wymiany można ulepszyć do ultimate :[ Gdybym to wiedziała, też bym sobie zrobiła wcześniej tak, żeby dostać chociaż ten ancient -.-
6.5? Przejrzałam patch i dla mnie to nic się nie zmieni w grze. Rajd na 18 osób? To jakaś pomyłka, bo już chyba się zapomniało jak długo się zbierało na swb i to nawet za czasów świetności Aiona. Mi się tam nie chce czekać godziny, aż się ludzie zbiorą. A ciekawe ile osób zrobiło padmarashkę xD I tak pewnie jedyną opcją, żeby w miarę szybko wejść, będzie zbieranie na crossie, więc minus dla tych co nie umieją angielskiego.

1lajk

@Emanee
Po pierwsze nie zachwalam, tylko mówię jak jest i raczej zawszę staram się być obiektywny…ale co ty możesz wiedzieć…wiesz w ogóle co to znaczy?

Gracze od lat chcieli powrotu Open PvP i go dostali (PvE gracze do domu) więc nie wydaję mi się, że się znudzą, bo właśnie dlatego wrócili.

WTF?! co ma jedno do drugiego?
hahahaha człowieku ty w ogóle wiesz o czym ty mówisz?
Wiesz w ogóle jak i jakie Sety się ulepsza? Bo pieprzysz jak potłuczona…
Dlaczego normalni gracze będą się wkurzać na ulepszanie Setu? Chyba ty! hahahaha
Włąśnie będą zadowoleni bo wszyscy tak samo ulepszają Sety, nie ważne czy starzy czy nowi gracze, wszyscy muszą zbierać materiały na ulepszenie w ten sam sposób. A to, że Sety do PvP ulepszasz tylko za aktywność PvP tak powinno być i tu zaczyna się płacz graczy PvE hahahaha

hahahahahaa no można i co, ty też możesz sobie ulepszyć Set za Genesis Crystals. Zrobienie tego Setu PvP zajmuję jeden dzień, później zbieranie matsów na ulepszenie itd. Tak jak wszyscy i inni zbierają matsy i ulepszają Sety. Nie ma żadnej różnicy czy masz Ancient czy Legendary, bo na ulepszenie z Legendary na Ulitmate potrzebujesz tak dużo materiałów, że w między czasie inni ulepszą swoje Ancient na Legendary i będą zbierać matsy na Ultimate. Uśmiałem się jak nigdy, dzięki!

Keep calm, co ty taki nerwowy. Obiektywny to ty na pewno nie jesteś. Dużo moich znajomych, którzy tak jak ja grają po 5 lat, jak zobaczyli te przemiany w aion shopie, to podziękowali grze. Jak za jakiś czas zrobią kolejny merge serwerów (no na pewno przyłączą gdzieś ten Ereshkigal), to może jednak stwierdzisz, że miałam rację. Szkoda, że na aioninfo nie ma jakiejś historii statystyk, to byś zobaczył, ile kiedyś grało ludzi, a ile gra teraz :expressionless:
Ja tam jestem zachwycona ulepszaniem, jak na kilkadziesiąt enchantów (od +11 oczywiście legendary) wychodzi item +1, to faktycznie bawię się super :slight_smile: Za starych czasów już lepiej wchodziło czarnymi l120-130 i jakoś szło :stuck_out_tongue: Boże, grendalka na +15 to kiedyś był szczyt marzeń w Aionie :wink:

Jak Cię bawi zergowanie po mapie, to na pewno się nie dogadamy, bo ja bym nie nazwała tego prawdziwym pvp.
Ja i tak mam gdzieś aiona, dla mnie ta gra się skończyła już dawno. W zasadzie to od 4.5 jest tylko co raz gorzej, ale przynajmniej grali wtedy jeszcze normalni ludzie. Bo teraz to lfg się nie da czytać. Wolę popykać w GW2 i spróbować L2 Classic.

Po prostu spróbuj i zobaczysz czy się oplaca grac, teraz lvl 80 robić w parę godzin, a później już tylko insty i pvp i zobaczysz jak się gra i jak się zarabia, czy dasz rade uzbierać na GP, a pvp jest zajebiste :wink:

tylko po co brać pod uwagę instancje na low lvl skoro i tak finalnie chodzi się w koło tylko na kilka. Ale to pewne, że w przyszłych wersjach będzie coraz więcej instancji pve.

tu się nie zgodzę, w 5.0+ były jeszcze złote areny solo, 6vs6, więcej dredgionów, swb, kamar. Więc i w zakresie pvp okroili grę.

podobno dalej mają być balansowane klasy, tylko u nas kiedy na pewno w 2019.

Open PVP jest fajne, ale po 5.0+ gracze przyzwyczajeni są do grania zerg vs zerg. Jeszcze nie trafiło mi się fajne pvp na nowej mapie.

Ja już widzę jak fajnie się ulepsza. A przez te tygodnie będę dostawał w dupę prawie na każdym ruhnatorium bo nowe serwery są mieszane ze starymi :slight_smile: Nie mam kompletu stygm, a gdzie wbić je na 9:smiley:

To akurat jest najlepsza rzecz.

Możesz mi pokazać (policzyć) jak zrobienie tego setu to 1 dzień?
Ktoś policzył że w jeden dzień oczywiście z q na garnizony można wyciągnąć razem: 838

Ten patch jest fajny i wkurzający jednocześnie, fajny bo szybszy lvl, farmienie eq, podbijanie itd. Wkurzający przez przemianki, podbijanie eq.

Może i ancient set pvp zrobi się w jeden dzień, ale już ulepszenie do legendary tyle nie zajmuje, a w złotym secie to jest się niczym w porównaniu z ludźmi, którzy mają sety z wymiany. Jeszcze zbieranie ap jakoś idzie, ale te fragmenty do ulepszania to są tragiczne a nie chce mi się wydawać kasy na rozbijanie wykrafconych itemów :confused:
No kiedyś to się pewnie wyrówna, ale noob i tak będzie noobem :expressionless: Zresztą ja i tak nie chodzę na pvp oprócz kanionu i siege, bo lubię to masowe mordobicie. Tak się wciągam, że nigdy nie zauważę, że dred leci :slight_smile:

Slevin, Ciebie pewnie najbardziej boli to, że sin tak dostał w dupę. Strasznie go znerfili. NCSoft to zawsze idzie z jednej skrajności w drugą. No w 6.5 faktycznie coś tam trochę balansują, ale ogólnie to niewiele się zmienia. W ogóle to pozdrawiam Szarien :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja to bym chciała takie open pvp jak było kiedyś :stuck_out_tongue: Że zergi to się tworzyły spontanicznie, jak były bitwy pod 71/72, 75 do 77. Bo tak większą bandą to chyba tylko biegali slackersi, berserki, czy co to tam było. Tak to większość grała w duo (bardziej opłacalne na siege). Ja pamiętam jak w dwójkę (jeden szedł jako przynęta, a drugi zbijał xD) zabijało się legata na 81, jak stało kilka ally i czekało na swb. To są bezcenne przeżycia. A jak się chciało pvp to wystarczyło wejść na schody w UG xD A przyznam że u nas na Barusie to i tak było nic w porównaniu z thorem, tam to się nie dało żadnego garniaka zrobić altem, z kolei na perento straszne pustki.

Wybaczcie mi, że jestem jednak sentymentalna :slight_smile:

Czuć że dostał :smiley: ale, mam nadzieję że lepsze eq, więcej kryta, lepsza przemianka i ostatecznie balans w 6.5 sprawi, że sin znowu będzie fajny :smiley:
Ale co ja mogę zrobić skoro kocham asasinów :frowning:

Szara dziękuje za pozdro ale nie wie kim jesteś ^^

i to jest Aion jakiego wszyscy chcieliśmy :smiley:

Btw stygmy możesz zdobyć na ToC. Zrobić sobie kilka postać, teraz to nie zajmuje dużo czasu. Niestety stygmy lecą pod klasę. Ja na razie doszłam do scoutów, chociaż zostało mi jeszcze 10 min, to nie mogę przejść, bo tak mocno biją, że się rozkładam po paru sec :stuck_out_tongue: Trzeba dalej zbierać set :<