Aion Najlepszy Czas

Tylko się zastanawiam czy nie lepiej wybrać inny serwer bo patrząc na allegro to gp można kupić za 10 zł na antriska a barus minimum 16 zł.

Ogólnie tutaj masz kalkulator "Stygm"

http://aion.mouseclic.com/tool/stigma?lang=pl

Build'ów jako takich nie ma nigdzie dostepnych. Tzn na różnych stronkach mozna znaleźć lub na oficjalnym forum.

Zawsze jest tak, że Build pod PvE jest innny niż pod PvP. Jak coś mogę pomóc coś stworzyć/poszukać 

 

Gdybyś miał czas i chęci to chętnie bym jakiegoś łucznika zobaczył  Zawsze Łukiem grywałem w takie gry:) Pod PVE

To chyba dobrze? Chciałbyś żeby było tak, że np. Ty grasz 5 lat "budujesz swoją postać" w grze i przychodzi Ci jakiś nowy gracz pogra 2 tygodnie i ma wszystko i nie wiem kosi na pvp. W Aion'ie trzeba sobie zapracować na szacunek 

No ale tak właśnie jest od 5.3, ja grałem 2 lata i dochodziłem powoli do eq sam, a wyszedł patch 5.3 i ludzie wymieniając zł na złoto mogą sobie kupić cały, najlepszy set pvp bez ruszania się z miasta. A lvl z 74 na 75 normalny gracz męczy się 3 miesiące, można wbić w 8h podczas eventu płacąc jedynie coś około 800zł. Nawet najbardziej pożądane eq w grze można było kupić w IS, co prawda nie bezpośrednio bo z random boxa za kilka monet ale jednak.

Aion jest nadal p2w, to że dali ochłapy 10% dropu na serumka i powerfulla to kropla w morzu potrzeb gracza.

GF trochę zmądrzał bo widzi odpływ graczy, ale to nie znaczy, że nie ma p2w. Z twierdzeniem, że to najlepszy czas na powrót się zgadzam, ale na to że nie jest już tak p2w, to przesada.

P2w w Aionie polega na tym, że gracz, który wydaje realną kasę, ma wszystko w 2 tygodnie, łącznie z lvl, podczas gdy innym zajmie to kilka miesięcy. Kiedyś w Aionie zdobycie gearu zajmowało wszystkim tyle samo czasu. Np od 4.0 do 4.5 (zanim dali swb) bmy to był super set xD a ceranity się dostawało tylko za wygrany fort, przy czym system nagród za siege wg zdobytych ap albo wymieniało się mitrile (questy w tiama xD). Nie dało się przyspieszyć zdobycia setu. No może ewentualnie ktoś kupował wejściówki na katę :v (ten ból, kiedy został jeden part do skompletowania całego setu). W aionshopie były tylko jakieś kosmetyczne rzeczy, ewentualnie jakieś dopalacze na exp, których ich tak nikt za bardzo nie kupował. A gold packi jak wprowdzili f2p, kosztowały ~30kk

Jeśli to o czym piszę nie jest p2w, to dlaczego przy innych grach jak np. archeage, lineage 2, runescape itp, ludzie piszą, że tam jest p2w, jak na wszysztko też można zarobić ingame, tylko potrzeba duużo czasu.

Ja, czy slevin gramy w Aiona kilka ładnych lat i naprawdę wiemy, o czym piszemy :} Oczywiście nie twierdzę, że nie można się dobrze bawić w Aionie. Ja osobiście już nie mam z kim, za dużo znajomych skończyło grać.

Chyba spróbuje swoich sił, nigdy jakoś nie miałem chęci. Polskie community boli

@Dzejro

Proszę bardzo coś takiego :)

https://docs.google.com/document/d/1rMpApqp0j7Gm9QQXtJ0hS8oikKl_fWTPydAsb56iRuI/edit

@Slevin

Dlaczego Ty zawsze masz takie pesymistyczne podejście? :) Wyobraź sobie, że dzisiaj wołam kumpla do gry kupuję mu Set PvE i PvP myślisz, że on wyciągnie dps na Dungach już nie mówiąc o PvP, ktoś mu nadbiegnie przed oczy i się obsra w 3 sekundy bo nie będzie wiedział co zrobić :P Jak pisałem w Aion'ie trzeba sobie zapracować na szacunek :D ilu to już takich kupionych 4* oficerów widziałem :D

Czyli co? Bez konta veteran lub jakies premki czy cos nie mozemy uzywac aukcji?

Jakiś czas temu bez gp trzeba było czekać tydzień, aby można było wejść do jednej z ważniejszych instancji, było i sądzę, że nadal jest zbyt dużo ograniczeń bez gp. Pierwszego gp trzeba było kupić za prawdziwe pieniądze inaczej nie dało rady albo zbyt długo by to trwało, żeby w grze można było uzbierać na gp

A ja mam pytanie, czy warto kupić ten megapakiet dla początkujących jako nowy gracz( jeśli tak to mniej wiecej kiedy warto sie w niego zaopatrzyć) bo niby jest teraz na ogromnej promocji.

Dzwonię po Ballsa i Majkiego :>

Nowi gracze, tak będzie wam się grało przez pierwsze 6 miesięcy :>

Czyli co? Bez konta veteran lub jakies premki czy cos nie mozemy uzywac aukcji?

Aukcji nie, z tego co pamiętam można kupić GP od ludzi którzy wystawiają "sklepiki" dlatego napisałem najlepiej znaleźć Gildię/Legion. Po wbiciu 66 lvl powinieneś mieć wystarczająco hajsu na pierwszy GP i wtedy ktoś z Legionu może Ci go kupić. W tym czasie kiedy będziesz wbijał ten 66 lvl wyrobisz sobie swoje zdanie czy gra Ci się podoba czy nie i czy chcesz w nią dalej grać. GP to nie problem ;) ile razy kupowałem bezinteresownie kolegom GP jak byli w potrzebie :)

Ogólnie to głupi system, miejmy nadzieję, że to wkrótce zmienią :P

A ja mam pytanie, czy warto kupić ten megapakiet dla początkujących jako nowy gracz( jeśli tak to mniej wiecej kiedy warto sie w niego zaopatrzyć) bo niby jest teraz na ogromnej promocji.

Ten pakiet przyda się dopiero na 66 lvl. Jeśli jesteś pewien że zostaniesz w grze na dużej to zawsze możesz kupić i później go odpalic bo na początkowym lvl nie opłaca się go mieć bo i tak wszystko dostajesz z questow

A ja mam pytanie, czy warto kupić ten megapakiet dla początkujących jako nowy gracz( jeśli tak to mniej wiecej kiedy warto sie w niego zaopatrzyć) bo niby jest teraz na ogromnej promocji.

Ja bym go kupił :)

Dzwonię po Ballsa i Majkiego :> 

 


 

 

Nowi gracze, tak będzie wam się grało przez pierwsze 6 miesięcy :>

I to mnie właśnie wkurza, najgorsze jest to że późniejsze q się robi w lokacjach gdzie co chwilę się jest atakowanym przez frakcję przeciwną i ciągle się pada. Już nie mówiąc o tym że jeśli się chce kupić dobra stygme to i tak ktoś musi Ci ja kupić nie mając gp

piszesz glupoty w is 80% rzeczy mozna selowac za gold co juz daje ogromna przewage + bonusy za gp . nastepna rzecz to ilosc honorow i medali potrzeba na set Aion jest gra w ktora trzeba grac dzien w dzien o danych porach by cos osiagnac wiec jest to gra wylacznie dla osob nie majacych zycia....dogonienie topki jest prawie niemozliwe nie bedac nolife....aion skonczyl sie na katalamch i usunieciu oka ...do tego tak skopana optymalizacja ze to jest szok po 5.0 . NcSoft zabilo aiona tak hak l2 i teraz probuja to naprawic bo powoli ich gry poza l1 staja sie niegrywalne dla nie nolife. Aion Eu jest prawie wymarly przez dzien...wieczorami po 1500 ludzi na serverze PL najwiekszy w eu chyba obecnie.90% graczy to alty altow i fani gry , ktorzy maja kazda postac high lvl . Nowy gracz poptostu nie ma tu co szukac . a byla to najlepsza gra pvp pve f2p.Aion to gra jedynie dla hardcore graczy obecnie. lub no life.

I to mnie właśnie wkurza, najgorsze jest to że późniejsze q się robi w lokacjach gdzie co chwilę się jest atakowanym przez frakcję przeciwną i ciągle się pada. Już nie mówiąc o tym że jeśli się chce kupić dobra stygme to i tak ktoś musi Ci ja kupić nie mając gp

Teraz Worki ze Stygmami dostaję się z Quest'ów wszystkie. Złotą też tylko są 2 złote i albo Ci padnie ta fajna/dobra, albo nie :P chyba dobrze pamietam, jak nie to niech mnie ktoś poprawi.

piszesz glupoty w is 80% rzeczy mozna selowac za gold co juz daje ogromna przewage + bonusy za gp . nastepna rzecz to ilosc honorow i medali  potrzeba na set Aion jest gra w ktora trzeba grac dzien w dzien o danych porach by cos osiagnac wiec jest to gra wylacznie dla osob nie majacych zycia....dogonienie topki jest prawie niemozliwe nie bedac nolife....aion skonczyl sie na katalamch i usunieciu oka ...do tego tak skopana optymalizacja ze to jest szok po 5.0 . NcSoft zabilo aiona tak hak l2 i teraz probuja to naprawic bo  powoli ich gry poza l1 staja sie niegrywalne dla nie nolife. Aion Eu jest prawie wymarly przez dzien...wieczorami po 1500 ludzi na serverze PL najwiekszy w eu chyba obecnie.90% graczy to alty altow i fani gry , ktorzy maja kazda postac high lvl . Nowy gracz poptostu nie ma tu co szukac . a byla to najlepsza gra pvp pve f2p.Aion to gra jedynie dla hardcore graczy obecnie. lub no life.

Wybacz, ale nie mogę słuchać ludzi takich jak Ty. Jak widzę zdanie "Aion skończył się na Katalamach" kurczę po co piszesz, skoro nie masz pojęcia? Najwidoczniej nie grasz teraz a skoro nie grasz to nie pisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd ok? Teraz Honor Pointy i Ranga nie mają praktycznie znaczenia. Każdy może zostać Oficerem. Skończyły się czasy kiedy kupowało się Set PvP za AP czy inne punkty. Teraz wszystko jest Trade'owalne. Sety PvP z Arenek, albo za Medale + AP nie dużo patrząc na to ile ludzie potrafią wyfarmić (100-200k AP) w dzień. Honor Point'ów za Siege dostajesz 700-1000. Żeby być oficerem 1* miesięcznie musisz zdobyć 1450 hp czyli 2-3 Siege i jesteś oficerem.

Adartaer przyjacielu powiedz mi jaka klasa jest teraz najprzyjemniejsza do gry solo ? Jak startowal Barus mialem calkiem wypasionego glada dosyc przyjemny ale sie znudzil, pozniej po stronie elyosow zrobilem chantera tez calkiem ciekawy do gry. Teraz byc moze sie skusze na powrot ale rozwazam po miedzy rangerem a sorcererem, a moze jest cos przyjemniejszego do gry. Ogolnie jezeli moglbys napisac jak teraz w pve/pvp stoi glad/chanter byl bym wdzeczny :* Ach i na koniec czy jest jakas opcje by choc troszke dogonic starych graczy z Barusa?

@Quaku1986

Hmm nie wiem do gry solo to może Sorc? :) Fajna klasa postaci. Dogonić pod jakim względem? Jeżeli chodzi o EQ to teraz łatwo zdobyć Set zarówno pod PvE jak i pod PvP gorzej z podbijaniem ich. Ale ludzie czekają z podbijaniem do kolejnego Patch'a, wtedy będą Kamienie 100% i zamiast Suppli będzie można używać Kinah'ów. A co do Glad/Chanter PvE to ciężko mi się odnieść mój Glad zawsze ssał jeżeli chodzi o DPS, ale ogólnie znam takich którzy wyciągają dobry dps. Ogólnie TOP DPS to teraz Sorc i Sin na PvE.

A ja mam pytanie, czy warto kupić ten megapakiet dla początkujących jako nowy gracz( jeśli tak to mniej wiecej kiedy warto sie w niego zaopatrzyć) bo niby jest teraz na ogromnej promocji.

Ogólnie warto, Tylko jak zaczynasz grę, np od 10lvl warto to odpalić :) powyżej 66lvl się nie opłaca za bardzo.

Wyobraź sobie, że dzisiaj wołam kumpla do gry kupuję mu Set PvE i PvP myślisz, że on wyciągnie dps na Dungach już nie mówiąc o PvP, ktoś mu nadbiegnie przed oczy i się obsra w 3 sekundy bo nie będzie wiedział co zrobić  Jak pisałem w Aion'ie trzeba sobie zapracować na szacunek  ilu to już takich kupionych 4* oficerów widziałem 

Jak ktoś nie ma smykałki , głowy na karku i mózgu to kupione konto nic mu nie da. Ale ogarnięta osoba ogarnie grę w miesiąc czasu i będzie robić siekę.

Nie jestem pesymistyczny, tylko po 5.3 moje generalskie eq robione rok czasu nadaje się na śmietnik, a nowe zrobię dopiero w 5.6 jak nie będzie paliło.

Powiedzcie mi jak wygląda gra Priestem? Czy granie taką postacią jest opłacalne? Lubię postacie, które są przydatne i potrzebne w party ale nie mam pojęcia jak to jest w Aion'ie.