Albion Online - Czy warto? Poradnik?

Witam Serdecznie,

Szukam jakiejś fajnej gry na telefon i znalazłem Albion Online. Okazało się że jest też na PC co mnie ucieszyło. Zacząłem grę i wydaje mi się dość skomplikowana. Przeszedłem samouczek i skóruje zwierzęta na razie tylko. Szukałem na necie poradników to wszystko co znajduje to jeden wielki bełkot, a nie mam czasu oglądać kilkanaście godzin filmików których nie rozumiem by znaleźć jakiś normalny poradnik na start. I tu moje pytanie jest gdzieś kompletny poradnik na start? Oraz czy warto zaczynać grę jak tyle osób w to gra to czy jest jakaś szansa by nie zginąć na czarnych i czerwonych mapach? Gram głównie solo może dojdę do gildii, ale zanim poświęcę jakieś PLN lub więcej czasu chciał bym informacje o tej grze zdobyć. W szczególności, że nie ma podziału na serwery. Niby pola czarne są spore, ale zanim dojdzie się na odległą mapę czeka mnie śmierć. A gdzie zabawa? Stąd moje pytania czy warto zaczynać przygodę w Albion online czy nie? Jak warto to poprosiłbym o jakiś poradnik. Z góry dziękuję za pomoc.

Wpisz sobie poradnik dla początkujących Albion online 2022 na yt

Gra nakłada bardzo duzy nacisk na grę zespołową więc raczej bym odradzał zabawę solo!
Poradników jest od groma na yt, ale polecam samemu poznać świat na początku a dalej dołączyć do jakiejś gildii :slight_smile: tam juz pomogą Ci poznać wszystkie aspekty gry

Przecież przeszedłeś tutorial. Co ty chcesz się nauczyć jak nawet nie zacząłeś grać na porządnie. Skóruj co możesz, wbijaj wiedzę i graj. Znajdź ludzi, wbijaj na czarne i czerwone mapy i farm kase zabijając niewinnych przechodniów.

Sam ostatnio wróciłem po kilku latach (brałem udział jeszcze w alfa testach) i wciągnąłem się na nowo, sam jestem raczej solo graczem ale pamiętam jaki fun miałem jak latałem w alfa w gildii, więc jeszcze chwila i też do jakiejś dołączam.
Daj sobie spokój z gatheringiem, jest mało opłacalny.
Poszukaj sobie jakiegoś buildu którym chcesz robić PvE (osobiście polecam build z kosturem natury na T4, ja sobie dobiłem do niego poziom zaczarowaniu na 2 i robię dungeony T8 na czarnych terenach). Dobij sobie do tego poziomu na żółtych terenach i idź od razu farmić dungeony na czarnych terenach. Utrata T4 nie boli aż tak bardzo na początku więc polecam w nich chodzić (mount jest wyjątkiem, polecam bystropazura na T5 żeby w razie czego zwiewać). Ja się przeniosłem z Bridgewatch na czarne tereny, jest tam względny spokój dookoła. Kup sobie mapę T6/T7 na początek i startuj z miasta portalowego, przed wyjściem na czarne tereny przy każdej bramie masz “studnie” która daje Ci niewidzialność na 2 minuty, więc jak odpalisz mapę przy portalu to w 2 minuty na lajcie dojdziesz do dungeonu nieruszony przez nikogo. Robisz dungeona, wychodzisz, wsiadasz na mounta i używasz na nim skilla do powrotu do miasta. W mieście sprzedajesz co znalazłeś, odkładasz do banku co musisz i lecisz dalej na dungeony. Jak się zaprawisz w dungeonach t6/t7 to rób t8. Z t8 nie raz po jednym dungeonie potrafiłem wynieść z niego 400k silvera. Potem możesz sobie na build t5 przeskoczyć jak już się dorobisz, dodatkowo weź sobie coś do jedzenia co będzie uzupełniało Ci HP między grupami mobów, im szybciej wyczyścisz dungeona tym mniejsza szansa że ktoś Ci zrobi backdoora.

1lajk

Szybkie pytanie ile masz godzin w gierce ze piszesz takie farmazony? Gathering nie opłacalny? Zbieranie surowców nawet T5, daje ci przychód w okolicach 1kk/h. Im wiecej poświecisz czasu na zbieranie tym lepiej. Polecasz solo dungi które są całkowicie nie liniowe jeżeli chodzi o srebro, a jezeli chodzi o fame-farme to najlepiej wychodzi zabijanie mobow na czarnej strefie T8 (13k expa za moba).

Jezeli lubisz gre BR w swiecie mmorpg to tak. Bo inaczej tej gry nie da sie okreslic. Ta gra to non stop gank na kazdym kroku wychodzisz i odrazu musisz leciec pvp bo ktos na ciebie leci :wink: battle royal wswiecie mmo jak to ktos okreslil jedna wilka arena pvp . W ktorej za kazdym razem tracisz full gear i eq co jest no powiedzmy zalosne. Gra ma spora populacje jednak z miesiaca na miesiac spada… Po ostatnim dodatku prawie 300k ludzi obecnie okolo 60k…i bedzie zapewne spadac bo ludzie wszedzie pisza ze maja dosc wszechobecnego ganku.

I to są właśnie gry, które znam z dzieciństwa.
Logujesz się
Widzisz swoją postać
Radź sobie <3
Coś pięknego.
Z mojego doświadczenia to najlepiej znaleźć gildie, discorda, pytać, grać, szukać, interesowac się i uczyć gry.
Pozdrawiam Scoia!
Powodzenia w grze :smile:

Co do gankow to narzekaja tylko osoby które wogole niedotykaja kontenty pvp, i osoby które zaczynaja… Taki xcut uzbiera 400k z solo dungow inwestuje wszystko w jeden set podpatrzony z yt i pozniej sie wypierdala od starego wyjadacza w 4.1(na full speckach).