Albion Online

Wszystkich zainteresowanych grą zapraszam na forum Scoia'Tael. http://forum.scoiatael.pl

Po zarejestrowaniu można zadawać tam pytania odnośnie gry. Jest tam też informacja o adresie ip serwera TS3 na którym również można uzyskać wiele informacji o grze od doświadczonych graczy.

Twrórcy Albion Online przygotowali dla nas listę rzeczy, nad którymi będą teraz pracować. Oryginalny news tutaj. Poniżej tłumaczenie:

Potwory i przedmioty
  • Rozszerzenie frakcji potworów o unikalne przedmioty dla danej grupy stworzeń oraz specjalne nagrody powiązane z frakcjami.
  • Więcej rzadkich przedmiotów – zwiększenie liczby i rodzajów przedmiotów. Będzie o wiele więcej różnych itemów na dany tier oraz progresja w obrębie danego tieru (np. T4 Miecz -> T4 Długi miecz itp.). Niektóre przedmioty będą wymagały specjalnych surowców z potworów. Rzadkie bronie będą czasem mocniejsze niż zwykłe bronie wyższego tieru (np. unkialny T3 jest lepszy niż pospolity T4 czy T5).
  • Więcej specjalizacji dla postaci.
  • Więcej potworów oraz ich zróżnicowanie, aby walka była bardziej wymagająca i interesująca.
  • Lepsze dungeony i bossy – poprawienie systemu dungeonów, dodanie mini-bossów oraz bossów (specjalne przedmioty z bossów).
  • Skalowania siły potworów w zależności od liczby atakujących je graczy.
Doświadczenie nowych graczy
  • Ułatwienie rozgrywki niedoświadczonym graczom w strefie non-pvp, głównie z uwagi na to, że utrata ekwipunku zniechęca nowicjuszy. Zostanie wprowadzona następująca zmiana: gdy mob dobije nam do ) HP, zamiast zginąć zostaniemy powaleni na ziemię. Po pewnym czasie będziemy mogli wstać nie tracąc sprzętu (nadal zostaje uszkodzony).
Gra solo
  • W ostatnich testach, grający solo zatrzymali się mniej więcej na poziomie T4, głównie dlatego, że T4 było łatwo osiągnąć. Z uwagi na to zostaną podjęte pewne kroki, aby ułatwić osiągnięcie solo poziomu T5 na terenach non-pvp.
  • Misje – zostanie wprowadzony system zadań oparty na tworzonym przez graczy świecie. Nagrody za misje będą dostosowywać się do aktualnej sytuacji (nie będzie można farmić samymi misjami). Zadania będą powiązane z frakcjami mobów.
  • Poprawienie housingu – dopracowanie buffów z mebli, aby były bardziej pomocne np. zwiększenie zdobywanego silvera czy fame w czasie trwania bonusu. Dodanie bonusów trwających dłużej niż godzina.
Gra w grupie
  • Gracze będą mogli tworzyć party z systemem podziału fame oraz dropu.
Świat
  • Dzikie tereny – mapy, które nie zawierają działek gildii.
  • Dodanie specyficznych regionów z unikalnymi dla danych terenów obiektami, dungeonami, fortecami frakcji itp.
  • Nowe biomy – zróżnicowanie map pod względem klimatycznym.
  • Poszerzenie świata – ogólna mapa będzie znacznie większa niż w poprzednich testach.
Uprawy i alchemia
  • Zostanie dodana uprawa roślin oraz hodowla zwierząt (w tym mounty). Nasiona będą zdobywane podczas eksploracji otwartego świata.
  • Jedzenie – z rolnictwa będziemy czerpać jedzenia, które będzie działać jako buffy na pewien czas ale również będzie potrzebne do utrzymania budynków i terenów. Specjalne potrawy będą wymagać rzadkich składników itp.
  • Zmniejszenie zużycia budynków – z uwagi na to, że będą wymagać teraz jedzenia, które trzeba będzie produkować.
  • Dodanie systemu alchemii, który pozwoli tworzyć różne mikstury.
Naprawa i odzyskiwanie surowców
  • Naprawianie nie będzie wymagać już surowców, lecz sam silver (gold)
  • Odzyskiwanie surowców z itemków nie będzie wymagać silvera, a nawet będzie zwracać nam troszkę pieniędzy, przez co opłaci się czasem zbieranie niepotrzebnego loota.
Budowanie na wyspach
  • Z uwagi na brak miejsca na budowanie (tereny pozajmowane przez gildie itp.) zostanie dodana opcja wykupu wyspy przez gildię. Gracz lub gildia będą w stanie zakupić wyspę, na której będzie sporo terenu budowalanego i będzie on bezpieczny przed atakami GvG. Dostać się będzie tam można poprzez port. Wyspy będą mogli odwiedzać inni gracze.
  • Utrzymanie wyspy – nie będzie regularnego czynszu za wykup wyspy, jednak trzeba liczyć się z podwyższonym podatkiem we wszystkich budynkach produkcyjnych. Na wyspie nie będzie surowców ani mobów, więc trzeba będzie wszystko zbierać w otwartym świecie (może z wyjątkiem T1 T2).
  • Farmy – wyspy będą pełnić kluczową rolę w nowym systemie rolnictwa, który wymaga sporo przestrzeni, której nie ma dużo na głównym kontynencie).
Zbieractwo
  • Automatyczne używanie narzędzi. Wystarczy, że będziesz posiadał potrzebny przyrząd w ekwipunku. Nie będzie cooldownu na broni w trakcie zbierania.
  • Rzadkie surowce – zostaną wprowadzone unikalne wersje istniejących już surowców. Będą one losowo spawnowały (tzn. istniejące złoże ma małą szansę na przemianę w unikalne na pewien czas). Unikalne surowce będą potrzebne do craftowania lepszych przedmiotów.
Inne
  • Zostaną dodane umiejętności do pewnych mountów oraz prawdopodobnie opcja aout-attaku. Jednak wszelkie zmiany będą wprowadzane z ostrożnością, aby nie zachwiać równowagą w pvp (tzn. atakowanie uciekających graczy mountami).
  • Wprowadzenie areny walk i PvP 1 na 1. W chwili obecnej to tylko pomysł, jednak jest brany pod uwagę.
  • Masa małych zmian kosmetycznych.

Z uwagi na to, że lista rzeczy do zrobienia jest dosyć duża zimowe testy zostaną przesunięte na styczeń 2015. Konkretna data zostanie podana w grudniu 2014. W międzyczasie pojawiać się będą newsy informujące o postępie prac.

Jeden z ciekawszych i dobrze zapowiadających się tytułów. Czekam z niecierpliwoscią. Jest może opcja zakupienia founder packa który umożliwiłby grę w "trybie natychmiastowym"?

Jeden z ciekawszych i dobrze zapowiadających się tytułów. Czekam z niecierpliwoscią. Jest może opcja zakupienia founder packa który umożliwiłby grę w "trybie natychmiastowym"?

Obecnie nikt nie może grać, opcją która najszybciej da Ci dostęp do gry jest FP Epic, testy w styczniu 2015 :)

Z racji że styczniowa alfa już za chwilę, pozwolę sobie odświeżyć temat :) Poniżej trochę informacji :

newssy.jpg

To na co wszyscy z niecierpliwością czekali. Kolejne testy odbędą się:

26 stycznia 2015

Deweloperzy mają zatem tylko 5 tygodni na dokończenie zaplanowanych prac, tak aby były gotowe dla testerów. Alfa potrwa 4 tygodnie i ma za zadanie doprowadzić Albion Online do kolejnego etapu jakim jest faza BETA.

Co pojawi się w nadchodzącej alfie?

skullpiccy.jpg

Dodatkowo:

  • opcja spersonalizowania hotkey’ów skilli.
  • zoptymalizowanie obrażeń broni i spelli.
  • Dungeony będą teraz sklasyfikowane na podstawie ich wielkości i trudności (pojawiać się też będzie info o zalecanej liczbie graczy do danej jaskini).
  • Złoża będą teraz miały szansę stać się unikatowym złożem, z którego pozyskamy specjalne surowce ).
  • Nowe rodzaje terenów do przejęcia i kontrolowania przez gildie.
  • Wiele mniejszych zmian

Testy dostępne będą dla wszystkich posiadaczy pakietu legendarnego i epickiego!

Zapowiada się ciekawie.

Szczerze przyznam grafika nie powala ale byle do przodu bo gra zaczyna robić sięcoraz ciekawsza.

Grafika jednak ma swój urok :D Ah, nigdy nie zapomnę tych wypadów i.wiecznej konkurencji ze scoia'tael :D

Kurczę, jesteśmy z dziewczyną strasznie ciekawi jak gra wypadnie. Nie możemy się doczekać aż będziemy mogli się zanurzyć w rozgrywce. Ciężki dylemat Albion czy Tree of Savior, bo obie te gry przypadły nam do gustu... Ciekaw jestem jak to wyjdzie!

@Topic:
Jak to wygląda z alfa testami? Wiadomo ile ludzi/kluczy? Giveaway, ankiety czy cuś?

Kurczę, jesteśmy z dziewczyną strasznie ciekawi jak gra wypadnie. Nie możemy się doczekać aż będziemy mogli się zanurzyć w rozgrywce. Ciężki dylemat Albion czy Tree of Savior, bo obie te gry przypadły nam do gustu... Ciekaw jestem jak to wyjdzie!@Topic:Jak to wygląda z alfa testami? Wiadomo ile ludzi/kluczy? Giveaway, ankiety czy cuś?

Dostęp mają uczestniczy poprzednich testów, osoby, które zakupiły founder pack. Pewnie będą różne giveaway'e na streamach tak jak to było ostatnio :P Prawdopodobnie będę miał 3 klucze, które zostaną rozdane dla osób przeglądających fansite albion-online.pl (ale to jeszcze nie jest pewne info) :P

Czy ta gra dziala na integrze? Pytam bo chcialbym miec w co grac w pracy :)

Radzę wam się przygotować na wielkie kolejki, wejście tylko dla premium.

ktos gra w albion z forum? do kiedy jest ta alpha? ile zajmuje klient do pobrania?

do 23.02 :P pliki klienta po pobraniu 1,1gb

Wiem wiem juz gralem chwile. 272mb pobierania i 1gb na dysku. Kupilem legendarnego. Narazie mi sie podoba.
W pracy bede grac:)

Jeśli ktoś interesuje się tytułem to zapraszam do lektury planu zmian przed przyszłymi testami. Wersja oficjalna w języku angielskim oraz polskie tłumaczenie.

Poniżej filmik z walki o miasto z udziałem naszych rodaków :)

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Do wygrania są 2 klucze do gry:

http://albion-online.pl/konkurs/

Jakiś czas temu widziałem na Waszym portalu informacje o dość niepozornej grze Albion Online. Niestety Wasza wyszukiwarka na forum nie pokazuje żadnego tematu z szczegółami o niej. Zagłębiłem się więc w temacie sam i zacząłem szperać na własną rękę. Wracam zatem by Wam podziękować i podzielić się tym co zasłyszałem.

Albion Online ma być grą bez klas, poziomów, stawiająca za cel bycie tytułem no-grind. Do tego zapowiadana jest multiplatformowość - Windows, Linux, Android, tablet czy PC? Żaden problem, ruszy na wszystkim. Jak ktoś widział intro w newsie to zapewne już wie, że graficznie przypomina Warcrafta 3. System pozyskiwania surowców, rzemiosło nieco mi przypomina to znane z Ultimy Online. Ale niestety nie było mi jeszcze dane poznać go w szczegółach. Podobnie do wspomnianej wcześniej gry także w Albion Online po śmierci postaci gubimy cały ekwipunek. Co będzie czynić z pewnością PvP ciekawsze. Gra stawia na kooperację, więc będzie możliwość budowania własnych osad/miast, i groźba zdobycia własnego dzieła przez innych graczy. Do wyboru jest obecnie, czy to w planach 50+ projektów do wyboru. Co do ekwipunku można go dowolnie mieszać i dobierać bez żadnych ograniczeń - łącznie z takimi dziwolągami jak rycerz w zbroi z czapką maga i sztyletem w dłoni.

No i najważniejsze gra ma być całkowicie F2P, twórcy obiecują nie sprzedawać niczego co by nie dało się zdobyć samodzielnie za walutę w grze. Ale to zrozumiałe, że każdy musi za coś utrzymać serwery i mieć coś i dla siebie za robotę - nikt nie pracuje charytatywnie.

Zatem jak ktoś jest ciekaw niech gna na ich stronę i zapisuje się na Alfa Testy, które ruszają 24 marca. By zwiększyć swoje szanse na klucz warto dodać ich na Twiterze, czy na Facebooku w losowaniach można tam zgarnąć dodatkowe klucze. Oraz polecam odwiedzić ich forum, od czasu do czasu pojawiają się konkursy. Jako ciekawostkę dodam, że Polak jest tam Community Managerem.

http://albiononline.com/

Powodzenia w losowaniu, i przepraszam za przydługi mur tekstu jak ktoś przez to przebrnie. Poniżej przypomnienie filmiku z newsa.

http://www.youtube.com/watch?v=G-8hazno4gk