Allods pytania

Siemka. Chciałbym wraz z przyjaciółką zacząć grać w Allodsa więc mamy trochę pytań.

Gra P2W/P2P/F2P/B2W? Chodzi mi bardziej o IS, czy można gdzieś zajść bez pakowania kasy w grę?

Jak wygląda sprawa z expem? Jak szybko wbija się poziomy? Quest czy grind?

Jeżeli Questownik to czy na Grindzie da się gdzieś zajść?

Jak wygląda sytuacja z polakami/gildiami? Są siedziby gildii?

Jest takie coś jak BG w wowie?

Instancje?

Gra P2W/P2P/F2P/B2W? Chodzi mi bardziej o IS, czy można gdzieś zajść bez pakowania kasy w grę?

Allods ma wprowadzony system złoto za ziemniaczki. Jeśli się nie chce pakować kasy realnej w grę to jest to dobra opcja. Oczywiście lepiej za złoto kupić bezpośrednio od graczy przedmioty z IS (lepszy przelicznik), nie mniej jeśli już nie masz opcji to tak można zrobić samemu.

Jak wygląda sprawa z expem? Jak szybko wbija się poziomy? Quest czy grind? Jeżeli Questownik to czy na Grindzie da się gdzieś zajść?

Głównie questy, dzięki którym zdobywasz reputacją, a co za tym idzie dostęp do lepszych przedmiotów, nic odkrywczego, zabij, pogadaj, przynieś. Choć czasem zdarzają się perełki jak np. zabicie wrogiej frakcji. Na Grindzie można zajść gdzieś. Niestety zabijanie mobków jest niekiedy wyzwaniem (nie padają na 1 hita), więc jest to mniej efektywne aniżeli questowanie.

Jak wygląda sytuacja z polakami/gildiami? Są siedziby gildii?

Jak wszędzie rodaków jest całkiem sporo. Gildie też się znajdą. Co do siedzib - są Allodsy - latające wyspy, ale to dość późno.

Jest takie coś jak BG w wowie?

Są areny, choć mniej więcej od 20 poziomu każda mapa jest dla obu frakcji, a questy z obu nacji spotykają się na tych samych terenach, więc nie jest niczym niezwykłym, że co rusz pod Świątynią się ktoś tłucze.

Instancje?

Jak najbardziej. Czasem wymagające zrobienia czegoś więcej niż tylko lecenie i zabijanie wszystkiego co się rusza.

A tak ode mnie. Allods jest dość trudną grą. Wymagającą cierpliwości, a skoro 4h bez odpowiedzi na Twój post wymusiło stworzenie kolejnego tematu, to raczej nie jest to gra dla Ciebie, chyba, że przyjaciółka jest tak fajna, że jesteś gotowy zacisnąć zęby i znosić kolejne zgony.

Chodziło mi bardziej o szybkie zaczęcie gry, a bez tych informacji nie wiedzieliśmy czy opłaca się ściągać ;) Powiedz nam jeszcze jakie 2 postacie najlepiej sprawdzają się w Duo party.

Hej

Od dość dawna gram w Allodsa więc odpowiem na Twoje pytania:

Gra P2W/P2P/F2P/B2W? Chodzi mi bardziej o IS, czy można gdzieś zajść bez pakowania kasy w grę?

Gra jest dostępna w dwóch wersjach P2P (gdzie abonament można opłacać za pomocą waluty gpotato) oraz F2P(i tu niestety z przykrością musze powiedzieć P2W). Niestety jak pewnie wyczytałeś już na forach gra posiada system run, im wyższy poziom run tym posiadasz silniejsze ataki i obronę.

Tak jak wspomniał przedmówca gra posiada tzw. Kantor gdzie można wymieniać złoto na walutę IS. Dzięki tej operacji można zrobić run bez większego problemu powiedzmy do poziomu piątego. Potem niestety koszty wzrastają. Allods jest sprytnie zbudowanym tytułem i aby wyfarmić spore ilości złota trzeba poświęcić masę czasu. Od razu zaznaczam, iż aby ulepszyć ekwipunek też należy wydać pokaźną ilości gotówki.

To była pierwsza sprawa teraz druga. Od października serwery zostały połączone (jeden europejski) co za tym idzie pojawiła się cała masa koksów posiadających runy na wysokim poziomie. Reasumując możesz grać korzystając z opcji F2P i ciułać na runy musisz jednak brać pod uwagę fakt, iż przez dość długi czas będziesz mięsem armatnim (do póki nie zrobisz wcześniej wspomnianych run minimum poziom 8, niestety korzystając z f2p jest to ciężkie do osiągnięcia i możesz się zniechęcić )w małym stopniu zależy to też od klasy jaką wybierzesz.

Podsumowując, bez pakowania kasy w ten tytuł na pewno gdzieś zajdziesz ale będzie wymagało to poświęcenia bardzo dużo czasu (gdy istniał serwer TEP było troszkę łatwiej)

Jak wygląda sprawa z expem? Jak szybko wbija się poziomy? Quest czy grind?

Tylko Questy

Jeżeli Questownik to czy na Grindzie da się gdzieś zajść?

Niestety nie.

Jest takie coś jak BG w wowie?

Tak Allods posiada kilka trybów takiej rozgrywki.

Jak wygląda sytuacja z polakami/gildiami? Są siedziby gildii?

Naszych jest dość sporo, na pewno znajdziesz gildie dla siebie.

Instancje?

Cała masa. Głównie na endgame który po części polega na farmieniu Instancji (allodów) w celu zdobycia odpowiedniego EQ

Gra wymaga poświęcenie dość sporej ilości czasu ale zabawa jest całkiem niezła jeśli przymkniesz oko na IS-a. Polecam sprawdzić mimo wszystko. A i jak już wspominałem gra posiada opcje P2P, która daje znacznie więcej zabawy niż F2P. Niestety cena w porównaniu do Contentu jest zbyt wygórowana. Pomijają już całą masę błędów, bugów, lagów i kompletnego olewania ze strony HelpDesku i CM-a. ;p

Ale polecam sprawdzić i samemu się przekonać.

Co do wyboru postaci to polecam Barda, paladyna albo kleryka.

Paladyn to tank i jeden z lepszych dpsów w jednej postaci, więc polecam. Co do run, to i tak najważniejszy jest ekwipunek. Wiadomo z niskimi runami nie będziesz miał szans na wyrównaną walkę, ale spokojnie da się wyfarmić kasę na runy.

Battlegroundy dopiero tak naprawdę zaczynają się od max lvla, bo na niższych lvlach mało osób się zapisuje. Na low lvlowych mapach możesz spotkać mapy PvP frakcja na frakcję, dosyć ciekawie jest gdy biega się z flagą podniesioną i każdy przeciwnik z przeciwnej frakcji może Cię zaatakować.

jak jeszcze miałem czas to grałem w allods wbiłem maxa kilkoma postaciami

i najlepszy był bard wtedy OP w chuy i powiem tak można wyfarmić kase na runy np ale poradzisz sobie tylko z noo.bkami

ci wyjadacze wkładają po 300-400zł na runy i inne boosty które naprawdę dają takiego kopa że nie warto się na nich rzucać bo cię zjadą na 2-3 hity

i po ptokach niestety takich graczy wielu, teraz zrobili p2p server to ci gracze się tam przeniosą pewnie i na f2p zostaną same newbie

ale jak dla mnie nie warto płacić za taką grę co miesiąc lepiej sobie WoWa zainwestować 8milionów graczy co chwila kogoś spotykasz ciągle jest ekipa na dungi i poziom graczy

na wysokim poziomie niestety ja nie mam czasu żeby grać w wow bo z chęciom bym popykał

Siemka. Chciałbym wraz z przyjaciółką zacząć grać w Allodsa więc mamy trochę pytań.

Gra P2W/P2P/F2P/B2W? Chodzi mi bardziej o IS, czy można gdzieś zajść bez pakowania kasy w grę?

Jak wygląda sprawa z expem? Jak szybko wbija się poziomy? Quest czy grind?

Jeżeli Questownik to czy na Grindzie da się gdzieś zajść?

Jak wygląda sytuacja z polakami/gildiami? Są siedziby gildii?

Jest takie coś jak BG w wowie?

Instancje?