Alternatywa dla Black Desert Online

Cześć ! Nie tak dawno ,raptem 2 miesiące temu zakończyłem swoją przygodę z Black Desert Online (BDO) ,zaznajomionych z tematem nie zaskoczy pewnie ,że zrobiłem to przedwcześnie bo została jeszcze fabuła ,gra jakoś jeszcze żyje a i level jeszcze mogłem coś tam wbić. Zakończyłem swoją przygodę z BDO oczywiście głównie przez pay to win i to ,że powyżej 56 lv ciężko o wbijanie kolejnych leveli. Tak więc wciąż nie udało mi się znaleźć alternatywy dla tej gry. Wątpię by była jakaś fajna gra bardzo podobna do BDO bez pay to win i z tak dobrze wyglądającymi postaciami no ale co mi szkodzi. Oczywiście grałem w Aiona czy Albion ale jakoś mnie nie urzekły. W pierwszej kolejności fajnie by było zobaczyć gry darmowe ale jeżeli gra jest dobra to jestem skłonny zapłacić. Sam zastanawiam się nad zagraniem w Terrę ale wolałbym nie instalować tych 55 GB po to by za 1.5 h to odinstalowywać a i może znajdę coś lepszego o połowę lżejszego :stuck_out_tongue: Jestem otwarty na propozycję w tych klimatach :slight_smile:

56 lvl w BDO to żaden wyczyn raptem kilka dni grania xP
Możesz spróbować ArcheAge tam wszedł jakiś czas temu nowy Update który zmienił trochę rozgrywkę pod względem zdobywania EQ teraz po prostu robisz Daily Q albo Grindujesz godzinami Spot ^^

Pamiętam ,że kiedyś się zastanawiałem nad ArcheAge’m ale z jakiegoś powodu o nim zapomniałem. Dzięki za przypomnienie. A co do BDO. Tak masz racje ,nie trudno wbija się 56 lv pamiętam ,że bawiłem się na spokojnie z tym 2 tygodnie licząc wiele godzin spędzonych na zwiedzaniu mapy, kupowaniu nowego ekwipunku, czatowaniu z innymi. Tyle ,że dalej jest już no skłamałbym gdybym powiedział ,że nie jest to zdecydowanie absurdalnie wolne levelowanie :stuck_out_tongue: Nawet jeżeli teraz bym wrócił i to nie byłby na dla mnie problem no to zostałoby już tylko pay to win :laughing: A jako ,że nie wydałem na tę grę ani grosza (prócz kupna samej gry noo ale wiadomo to się nie liczy :stuck_out_tongue:) wolę by tak zostało.

1lajk

W BDO grałem 2 lata pare postaci na 60 lvl nigdy 61 hah za duzo rerolów :smile: ogolnie szczerze takiego p2w niema w BDO bo jest takie RNG tam że jak masz szczęście to wejdzie ci PEN szybciej niż osobie co włożyła kase :smile:.

Jeśli chodzi o temat to rozumiem że jak coś podobnego do BDO to non-target hmm wiec może:
*GW2 (b2p 0 p2w)
*TESO (B2P + abonament (dla chcących))
*TERA (tak jak wspomniałeś ale chyba to jest już martwa gra *CHYBA wiec musiałbyś się upewnić :D))

Jest bardzo dużo gier na rynku. BDO hmm pomyślmy jeszcze chodzi ci o gre która będzie zawierała takie aspekty?
*Non-target
*Open World
*Open PVP
*Grindownik pełną gębą ale bez cap lvla tylko żeby łatwiej się wbijało nie jak w BDO.

Na pierwszy ogień prócz podanych przypomniała mi się TIBIA.

@Karol2137 +1 też szukam czegoś pdoobnego ale chyba nic nie ma :smiley: GW2 nie ma żadnego porównania z BDO tak jak piszesz @Eldorek. Ja w Bdo wbiłem 62lvl a skonczyłemn gre tylko przez to ,ze popaliłem całe eq :smiley: Nie ma innej gry podobbnej do BDO, mało która gre jest tak rozbudowana + ciagle dochodza nowe krainy i naprawde jest masa ludzi w porównaniu do innych gier mmo

  • w BDO co prawda klasy postaci nie sa zbalansowane to pvp jak i pve jest fajne i bardzo dynamiczne

BDO trafiło milion w totolotka - nie ma gry która by była chociaż w 50% podobna. Dlatego też ciągle ma dużo graczy, ciągle też nowi dochodzą :stuck_out_tongue:.

Levele się wbija lekko tak do 60, potem dopiero idą wolno, nawet do kilku miesięcy. Ale wcześniej? Kwestia kilku dni na 1 level, rozumiem że to nie wow gdzie wbijesz 1 lvl w 5 minut ale też bez przesady z tym ciężkim levelowaniem. Lepiej to o ekwipunek się martw, bo on dość szybko “z tyłu” zostaje :stuck_out_tongue:.

A co do P2W… Nie wydałem na grę ani grosza po za kupnem najtańszej edycji przy premierze, a konto mam tak odpicowane że byś nie uwierzył. Zwłaszcza od czasu reworku marketplace’a wszystko idzie dostać zwyczajnie łatwo. Mam 11 postaci, na każdej przynajmniej 1 outfit, na niektórych po 3, większość kupiona na nowym rynku i chyba nigdy nie czekałem dłużej niż 24h od preordera. 7 petów T4, znowu - duża część kupiona na nowym rynku, dajesz pre-order na peta, grasz/nie grasz (po prostu zbijasz czas), boom, pet kupiony. Średnio co 5-6 dni kupowałem peta.

Ba, tak po prawdzie to P2W nie ma już dłuższy czas - odkąd silver nic nie waży. Dzięki temu po zrobieniu story masz 100+ slotów w inventory (których nie zawalisz siedząc na spocie choćby tydzień), waga jest bez większego znaczenia bo trash itemy dajesz na mounta gdzie stackują się w nieskończoność, a takie crescent ringi nie dropią w ilościach hurtowych, więc nie ma zmartwienia :stuck_out_tongue:. Wcześniej problem był jak pety podnosiły wszystko, łącznie z silverem. Niby to tylko 100-1000 silvera na mobka… ale zabij kilka setek mobów i nagle się okazywało że silver cały udźwig ci zjadał i nie mogłeś z tym nic zrobić po za oddaniem go do storage’a (czyli wycieczka do miasta) :stuck_out_tongue:. A ceny petów/outfitów są zwyczajnie śmieszne. 50 mln silvera za 15 euro? Nie, dziękuję, aż się dziwię że ktoś to sprzedaje xD

Gra jest wyjątkowa w swojej kategorii, moim zdaniem warto dać jej jeszcze szansę, tylko najpierw zmień nastawienie. To nie wow, czy inny wyścig szczurów. Grasz tutaj dla siebie - i to czy expisz 1 lvl rok, a ktoś inny 1 dzień nie ma znaczenia. Lepsi gracze idą na lepsze spoty, więc de facto nawet ich nie zobaczysz. A żadna inna gra nie daje takich emocji - ulepszanie ekwipunku, niby banał, ale świetnie zrobiony. Nawet jak się spali wszystkie kamyczki/durability bo same faile to i tak to jakoś uzależnia i chce się dalej próbować :smiley:.

1lajk

Kolego, ale tobie zależy by gra miała otwarty świat pełen aktywności jak BDO, jej piękną grafikę, system walki czy co? Bo skoro lvlowanie po 56 lvlu było dla ciebie zbyt wolne, to grindowniki raczej nie są dla ciebie :smiley:

1lajk

Zero konkretów czego szukasz. Dopóki nie ogarniesz to równie dobrze mógłbym proponować Traviana na przeglądarkę.

1lajk

witaj, @Larikal
od niedawna coś sobie pogrywam w BDO i z tego co czytam jesteś dobry w zakupy na marketplace. Mógłbyś mi podpowiedzieć jakie pety na aukcji wybierać by mieć jakieś większe szanse na zakup ich w miarę szybko, widzę ze są droższe i tańsze więc się zastanawiam czy ludzie sprzedający je dla zarobku chętniej wystawią jakieś konkretne.
Jeśli chodzi o oufit to udało się mi właśnie go zakupić w 24h ale na kolejny czekam już ponad tydzień i się zastanawiam czy nie klikać w inny bo w sumie niespecjalnie mi zależy jaki się zakupi, a jest ich ogromny wybór.
Z góry dziękuje za podpowiedz.

Myślę, że skoro BDO ci się bardzo podobało, ale wkurza P2W, to może prywatny serwer do BDO?
Dają za darmo perły co jakiś czas, co weekend zwiększony exp lub drop, eventy raczej powtarzające się, ale pograć dla zabawy idzie.

1lajk

Przecierz 56 poziom bije sie w 5 godzin, chyba ze zaczynasz gre dopiero to w 2-3 dni zaden wyczyn, a ten pay to win jest praktycznie nie odczuwalny jak dla mnie

1lajk

Alternatywa dla BDO? Może jakiś Farming Simulator 2015 spróbuj, ten sam poziom.

Jeśli uważasz że w BDO jest p2w to w ArchAge chyba będziesz musiał na nowo zdefiniować to pojęcie xD Skoro nie masz cierpliwości do grindu o czym świadczy twoja wypowiedź, bo sorry ale 58 lvl dzisiaj to jest max tydzień gry poświęcając na nią 1-2h dziennie, zakładając że jesteś nowy, nie znasz gry, podążasz głównie za main questami. Dopiero po 60 lvlu to może faktycznie zaczynają się schody ale głównie brakuje Skill pointsów a nie lvla. To co było 2 lata temu to była jazda, wbijanie 1% w godz i to przy pustym spocie i naprawdę dobrym eq, dzisiaj raczej do 60 lvla to spacerek dla każdego casuala grindu… grindu nie mmorpg jako takich bo widać że raczej nie jesteś fanem grindowania i nawet na poziomie podstawowym w tej dziedzinie bez urazy brak ci samozaparcia i zwalanie na jakieś p2w to słaby argument. Sam już dziś raczej nie gram ale mam za sobą koło 3 tys. godzin aktywnej gry i jakieś 5k+ afk 12 postaci z czego 6 60lvl+ reszta 56-58 i powiem ci że nie odczuwałem znużenia wbijaniem tych poziomów, fakt dopiero 61 naprawdę się długo wbijało, tyle tylko że ta gra ma do zaoferowania o wiele więcej, połącz sobie miasta, urządź rezydencję, crafty, sieć workerów, zbuduj fregatę popłyń na morskie potwory. Do tego są rifty i wiele wiele innych rzeczy na urozmaicenie sobie grindowania. Jeśli szukasz gry podobnej do BDO to ciężko bo to nie twoja bajka raczej. Chyba że szukasz czegoś podobnego tylko i wyłącznie pod kątem grafy wyłączając z tego kreator postaci to znalazłoby się coś ale niestety będą to tylko i wyłącznie chyba koreańskie/azjatyckie grindowniki :\

3lajki

Eldorek po Twoim poscie kupilem BDO :slight_smile:
jak mozna cie zlapac zeby pogadac o tej grze?