Andrzej Sapkowski - Wiedźmin: Sezon Burz

sup155.jpg

http://allegro.pl/wi...3659133559.html

This. Instantowo zamówione. Premiera 31 października 2013.

Według mnie to są opowiadania które napisał już dawno, ale uważał je za słabe by wydać. Teraz nagle postanowił to zrobić. To się podobno dzieje jakoś przed Krwią Elfów. Zamiast tego powinien napisać np. prequel opowiadający młodość Vesemira kończący się zburzeniem Kaer Morhen. Ja poczekam aż będzie w bibliotekach, bo nie będę ryzykował zakupu. Za bardzo mi to wygląda na zwykły skok na kasę.

Czytałeś udostępniony fragment?

zamowilem wczoraj, w tygodniu powinienem dostac

watpie, aby ksiazka byla rownie dobra co poprzednie czesci, ale i tak 3mam kciuki

W udostępnionym fragmencie brakuje tylko informacji o rzucie kostką tak wygląda opis walki.

Kasa kasa kasa kasakasakasakasakasa...

Ksiażka zamówiona. Sebek pisze dobre książki, tyle że to mi na coś dobrego nie wygląda. Dużo zbyt zawiłych opisów udostępnionych sklepom. Póty co, czekam na dostawę.

A mnie się wydaje, że ze względu na ostatnią "Wiedźmin'omanię" (spowodowaną grą), Pan Sapkowski chce wycisnąć jeszcze trochę $ z Geralta i napisał coś na siłę.

Jestem raczej sceptycznie nastawiony co do jakości.

Właśnie pobieram fragment. Mam wypieki na policzkach i niech nie zawiedzie. Bardzo liczę na nową opowieść.

I jak po fragmencie? Warte kupna?

Fragment jest dostępny w internecie za friko. Choćby tutaj:

http://www.cdaction.pl/news-35438/wiedzmin-sezon-burz---oto-nowa-powiesc-andrzeja-sapkowskiego-ujawniono-okladke-update---jest-pierwszy-fragment-a-jednak-geralt.html

Sam oceń.

Poczekamy, przeczytamy, zobaczymy :D

Zamówione. Długi weekend z głowy. Ciężko ocenić po fragmencie ale styl pisania AS'a przemawia do mnie jak żaden inny więc wiem, że to dobrze wydane pieniądze były

Niestety nie przeczytałem jeszcze wszytskich części wiedzmina i nie zamierzam czytać owej przed zakońćzeniem całej serii. Można powiedzieć że będzie to moja wisienka na torcie :D

Ja poprzednie części przeczytałem wszystkie, teraz myślę nad tą.

Oby to nie bym chłam...

Jeśli ktoś zastanawia się czy kupić, to polecam. Kolejna świetna historia wiedźmina, zamówiłem 29.10 a dostałem 31.10, także już przed premierą zdążyłem ją przeczytać. Co do historii toczy się ona przed podjęciem zlecenia na odczarowanie strzygi u Foltesta, co jest początkiem opowiadań "Coś się kończy, coś się zaczyna".

Jestem mniej więcej w 3/4 książki i jak na razie nie zawiodłem się w żadnym momencie. Czyta się równie dobrze co poprzednie książki o Wiedźminie. Zastanawia mnie kiedy dokładnie dzieje się akcja powieści. Z treści wyraźnie wynika, że jest to po tym jak Yennefer kopnęła Geralta w cztery litery, lub po prostu to wiedźmin uciekł od niej gdzie pieprz rosnie. Zauważyć też można pociąg Geralta do rudowłosych kobiet. Zastanawiam się czy jest to po romansie z Triss czy też przed. Najprawdopodobniej owe zainteresowanie rudowłosymi niewiastami, z postacią Triss się poniekąd wiąże.

ja jestem w 1/4 ale wydaje mi się że to dzieje się też po kontaktach z Triss wspomniane było że z jego doświadczenia kontakty z ródowłosymi źle się kończą. Aczkolwiek nie pamiętam aby miał jakieś większe kłopoty z Triss

Tak czytam i czytam tę część i szczerze mówiąc nie mogę znaleźć innej odpowiedzi na pytanie "po co zostało to wydane?" niż dla pieniędzy. Dostajemy książkę, która plasuje się jakoś między opowiadaniami a sagą i na razie (120 stron) nie wnosi ona nic ciekawego do całokształtu. Mocny, mocny średniak. Pewnie cała książka oscyluje w temacie kradzieży mieczy.

Jednak widać różnicę jak została napisana. Cykl o Wiedźminie a Sezon burz różnią się stylem pisania.