Anime, które wgniata w fotel

Cześć, szukam anime, które niszczy mózg, wgniata w fotel, takie 10/10. Widziałem bardzo dużo anime większość perełek także, lubie różne anime tak na prawdę, jedynie nie przepadam za komediami typu np. gintama, oraz nie lubie romansów i sportowych anime.

http://myanimelist.net/animelist/sokoren tutaj jest moja lista anime, ale nie aktualizowałem jej chyba od roku, ale mniej więcej tak to wygląda. Najlepiej zakończone sezony, bo swoją listę na ten sezon zimowy mam.

No to tak przejrzałem wszystkie wasze propozycję, także wydaje mi się, że na MALu wszystko zaktualizowałem(120 pozycji teraz). Poniżej daje wam listę anime, które zaproponowaliście mi, kolejność losowa.

1.gatari series (Bakemonogatari etc.)

2.Katanagatari

3.Trigun

4.Black Lagoon

5.Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi

6.Ayakashi: Japanese Classic Horror

7.Mononoke

8.BloodC

9.Kara no Kyoukai

10.Kikoushi Enma

11.Ghost Hunt

12.Tekkonkinkreet

13.Sakasama no Patema

14.Makoto Shinkai'a

15.Tokyo Majin

16.Kiba

17.Kamishibai

18.Kowabon

19.Kokoro connect

20.Shingeki no Bahamut: Genesis

21.Sidonia

22.Dwaejiui Wang

23.Shinsekai yori

24.School days

czerwony oznacza, to co aktualnie ogladam,

Kolejność jest przypadkowa jak wspomniałem, zapomniałem też dodać, nie lubię anime o sporcie, dlatego Esco jedna twoja propozycja nie przechodzi :P Co do czytania mangi, nie jestem zwolennikiem czytania niestety, nie mam takiej wyobraźni + nie czuje klimatu. Co do School days, kończe to( chyab 2 odc zostały), ale skręca mnie już jak widzę głównego bohatera :D. Listę będę oglądał chyba od najkrótszych serii.

tutaj lista MAl jakby ktoś nie czytał 1 postu: http://myanimelist.n...imelist/sokoren

oczywiście czekam na kolejne propozycje, stopniowo będę wszystko oglądał ;>

School Days

Okey, zabieram się za nie, bo nie widziałem, jutro skończę wiec poproszę jeszcze ;)

Boku Dake ga Inai Machi - zapowiada się ciekawie

tak, ale jak pisałem, nie chce z tego sezonu bo mam już listę, bardziej celuje w skończone sezony. Ale masz rację 1 odcinek przyjemny, a zabawa z czasem przypomina mi steins gate.

Nvm, nie zobaczylem ze widziales juz to.

gatari series (Bakemonogatari etc.) , i już masz zajęcie na wiele wiele godzin.

A z krótszych ciężko znaleźć takie 10/10 one shoty, w sumie u mnie najlepsze animu jakie widziałem to dałem chyba 9.3/9.4 max :v ahh te moje wymagania

Katanagatari (nie sugeruj się nazwą, jest to całkiem inne animu nie należy do gatari series, po prostu taka zbieżność) 12 odc po 50 min świetne animu :) ogarnij jeśli nie widziałeś. jedno z anime którym dałbym 8.8-9.0/10

Eureka seven (moje ulubione animu) 50 odc. Świetne tło, płynność przejść i animacji jak również wielowątkowość i to sprawia że ta seria jest fajna.

Trigun (na malu nie masz wpisanej tej pięknej klasyki) polecam :).

Black Lagoon (ponieważ widzę że też nie widziałeś albo zapomniałeś wpisać)

możesz sprecyzować jaki gatunek etc. na przyszłość, ale chyba z tego co podałem znajdziesz dla siebie coś.

eureke widziałem,

gatari series zabierałem się do tego, ale troche mnie przeraża ilość tego ;p

resztę kojarzę o czym są bo szukałem sam i widziałem te tytuły.

Moje wymagania? preferencje? nie mam, tylko to co napisałem w 1 poscie komedie i romanse średnio do mnie trafiają, mechów też nie lubie zbytnio ale CG czy eurekę oglądałem i nie przeszkadzało mi to.

Największym fanem jestem takich anime psychologicznych, w których zakończenie nie jest banalne, albo coś typu, że góry wiem np. że Natsu/naruto/Ichigo/Luffy czy inny "koks" i tak wygra swój pojedynek.

w moim sercu zawsze będzie Death note, monster, steins gate i podobne do tego produkcje, ale przykłady tego co widziałem ostatnio(licząc chyba od grudnia):

DUNGEON NI DEAI WO MOTOMERU NO WA MACHIGATTEIRU NO DAROU KA

SUBETE GA F NI NARU: THE PERFECT INSIDER

GRISAIA NO RAKUEN

SHOKUGEKI NO SOUMA

OWARI NO SERAPH: NAGOYA KESSEN-HEN

NORAGAMI ARAGOTO

WELCOME TO THE N.H.K

SHIGATSU WA KIMI NO USO

ONE PUNCH MAN

większośc "Top" anime mam już za sobą( nie licząc komedii i romansów), dużo ludzi zachwala clanned after story, ale jakoś nie mogę się przemóc na to. Dlatego szukam jakiś perełek, które są warte zobaczenia, a może nie są zbytnio popularne, albo po prostu nie widziałem - w MALu, jak pisałem nie uzupełniałem ponad rok, a dużo tego było, więc też nie zbyt mam zapał do zakopywania się w tym teraz.

Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi 6 odc po 45min.

Supcio animu nie widziałeś zabieraj się, psychologiczne trochę kryminał/horror etc. (przeczytaj sobie recenzje bo ja zwijam spać, rano trzeba wstać dlatego nie będę się rozpisywał, ale z ręką na sercu mogę ci to polecić).

Ayakashi: Japanese Classic Horror

Mononoke

te 2 animu /\ ayakashi i mononoke to tak jak by 1 i 2 sezon, też ładnie mózg wyciera o beton, więc polecam.

A no i psycho-pass sobie ogarnij jeśli nie widziałeś, też dobra seria.

Psycho-pass widziałem, resztę dodaje do zakładek i zaraz po school days będę oglądał ;) też lecę spać, dzięki za podesłane tytuły, często oglądam teraz i pochłaniam je dość szybko, zważywszy, że nie ma w co grać na razie, dlatego im więcej dobrych tytułów tym lepiej ;>

Patrząc na twoją listę 60+ anime nie uważam ze jest to dużo :P sprawdź moja z anime planet ^^ i to jeszcze nie wszystkie wrzuciłem bo zapominam ja uzupełniać

http://www.anime-planet.com/users/Kurtyzana

a co do anime to mogę ci zaproponować

Serial Experiments Lain

Tehnolyze

oba widziałem ;) myślę, że teraz moja lista będzie miała około 100 pozycji.

Niszczy mózg, wgniata w fotel - BloodC :D

A więc tak bo normalnie nóż się w kieszeni otwiera... albo czytam posty jakiejś gimbazy (2 osoby) bez pojęcia albo chłopaka trollujecie po prostu.

School Days to jakieś g*wno którego nawet nie powinno się oglądać - nie mówiąc już o obejrzeniu całego sezonu.

Ayakashi/Mononoke/school days
akurat "anime inne niż wszystkie" to mój ulubiony gatunek =)

- Jeżeli polubiłeś Another ze względu na klimat to te pozycje Cię zadowolą :
Kara no Kyoukai / Kikoushi Enma (horrorowaty) / Ghost Hunt (horrorowaty)

- Jeżeli lubisz anime z tzw. drugim dnem to oczywiście:

Tekkonkinkreet (MOV) / Sakasama no Patema (MOV) lub inne Makoto Shinkai'a

- Jeżeli lubisz nawalanki o b.dobrym klimacie wyróżniającym się na tle innych to:
Tokyo Majin (klimacik DtB) / Kiba

jeżeli lubisz 'ciekawe' horrory to obejrzyj sobie Kamishibai albo Kowabon

a jeżeli masz ochotę na kilkadziesiąt minut relaxu po ciężkim dniu... to spróbuj sobie obejrzeć Mushishi (ale tylko 1szy sezon). To jest anime epizodyczne (nielicząc kilku połączonych ze sobą luźno odcinków), więc nikt nie każe oglądać na raz.

Jeżeli szukasz anime które "niszczy mózg" i "w których zakończenie nie jest banalne" to tak jak Civil polecił School days, moim zdaniem bardzo dobre anime i pasuje idealnie. Ale co ja tam wiem o anime, jestem tylko animowym plebsem nawet nie należę do "animków" :pepe:

Polecę: Death Parade, Kara no Kyoukai i BloodC.

Ja od siebie polecę Deadman Wonderland, jak dla mnie 10/10

Jedyne anime które niszczy mózg to Boku no Pico ..

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Kokoro connect - chyba nie padło, nie ma na liście. Polecam

Nie polecam też słuchać osób, które mówią, że coś jest słabe/głupie/nie warto, bo każdy ma inny gust. Pierwszy odcinek wszystkiego wystarczy żeby zobaczyć, czy rzeczywiście jest to nasz klimat, a i nie trwają one tyle, żeby było to bolesne

Tak jak wyżej polecam kokoro connect.

Natsume juujinchou(tylko jeśli jesteś fanem okruchów życia z elementami supernatural), Kiseijuu: Sei no Kakuritsu(polecam szczególnie),Shingeki no Bahamut: Genesis(ładna kreska, ciekawy bohater i 100% klimacik świata fantasy), chciałbym polecić ci tokyo ghoula, ale anime(szczególnie drugi sezon) jest na tyle słabe, że raczej nie warto oglądać, ale manga wgniata fotel, ogólnie jest szansa, że 3 sezon wypadnie dobrze, bo ostatnie dwa ova są całkiem niezłe.