Ankieta dla graczy uczących się w szkole/na studiach

Cześć wszystkim!
Prowadzę badanie do pracy licencjackiej dotyczącej wpływu gier na naukę języka angielskiego. Ankieta jest skierowana do osób, które aktualnie uczą się języka angielskiego w szkole lub na studiach.
Z góry dziękuję wszystkim, którzy wezmą udział w tym badaniu. Uwagi dotyczące tego badania są mile widziane, jednakże proszę mieć na uwadze, że badanie było robione na podstawie uwag promotora.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdgmzQAfq473Vl0XS6MhPbaTzJ1123fBpI69swXt7V9kP9prA/viewform?usp=sf_link

Podsumowanie

Ten tekst zostanie ukryty

Pytanie o preferowany rodzaj gier… raczej wątpię że miała tam się pojawić “opcja 13” :smiley:

“W skali od 1 do 5 jak oceniasz swoje języka angielskiego zdolności w” - nie muszę chyba tłumaczyć, żeby za dużo nie mieszać to bardziej poprawnie/zrozumiałe by było “W skali od 1 do 5 jak oceniasz swoje zdolności języka angielskiego w”.

Reszta ankiety jest okej pod kątem tego typu błędów, więc nie jest źle! :smiley:

PS. Jeśli odbierzesz to jako wtrącanie się to wybacz, taki odruch. Cóż, chodziłem do szkoły informatyczno-elektrycznej, większość wolała matmę a z polskiego to był cud jak wiedzieli co to mianownik, więc zawsze to ja poprawiałem/korygowałem wszystkie projekty pod tym kątem, bo inni potrafili zrobić 3 błędy ortograficzne w zdaniu “kura zniosła jajko”. Nie pytaj. :stuck_out_tongue:

W tym przypadku to “wtrącanie się” jest bardzo pomocne, ponieważ zwyczajnie nie zauważyłem tych głupich błędów (2 złe kliknięcia :frowning: ). Dzięki za wypełnienie ankiety!

No to mam problem, bo jestem już dawno po studiach i nie wiem co mam zaznaczyć w pytaniu, gdzie się aktualnie uczę xD A dobra, mniejsza, nie doczytałem tematu :smiley:

Taki polonista, a nie wie, że wielokropkiem kończymy zdanie, więc kolejne zdanie powinniśmy zacząć wielką literą oraz, że przed spójnikiem “a” stawia się przecinek.
Hipokryzja Level Master.

Czy można wiedzieć jakie studia?

ja nie uczę się już angielskiego poza grami (LO skończyłem 20 lat temu - nie wliczając 5 razy zaczynanych studiów :smiley: ) - (uczyłem się go 8 lat > 4 podstawówka / 4LO) > lecz wypełniłem ankietę gdyż uważam że dużo wiem na ten temat (i również mnie on interesuje) zawsze lubiłem język angielski (nawet tak samo z siebie - nie biorąc pod uwagę że pomoże mi w przyszłości - ( w LO zjarałem tyle trawy że o przyszłości nie umiałem już myśleć ;D ) ) granie w gry już nawet w LO (wtedy grałem w single playery) pomagało mi utrwalić język angielski - i przez następne pare lat utrwaliłem go jeszcze lepiej - w tym czasie nie uczyłem się go z gier tak dobrze jak teraz (kiedy mam 40 lat) ale troche ciekawego słownictwa doszło - czasem wyszukane w słowniku - czasem domyślanie się z kontekstu co słowo oznacza - bardzo ciekawy wydaje mi się pomysł w jednym z pytań > dot. wykorzystania gier wideo na lekjach ^^ panienki mam wrażenie dużo mniej grają - ale one często się lepiej uczą - kolesie natomiast - zwłaszcza ci mający problem z motywacją - nabrali by niezłego kopa do nauki ang. . Jedyne co tu leży - to nie pomagają za dużo gry w rozumieniu ze słuchu > chodzi mi o rdzennych amerykanów i anglików - których ciężko zrozumieć gdy mówią tak jak na codzień ze swoim akcentem - ale to nie jest najważniejsze . Byłem 2 lata za granicą (jakieś 3 lata po LO - w Irlandii + w Islandii ) i (zwłaszcza w Irlandii) gdy kogoś nie rozumiałem - prosiłem o powtórzenie a oni wiedząc o co chodzi ofc. powtarzali tak żeby było zrozumiałe.
jak mnie najdzie coś jeszcze to dopiszę o ile cię to interesuje hubson10.
aha bardzo ważne - domyślając się z kontekstu lub używając słownika nawet (w grach ofc) - można nauczyć się dużo lepiej mowy potocznej - której nie za dużo uczą na typowych lekcjach jęz. ang. .

ankieta wypełniona, z mojego doświadczenia, wiem, że granie w gry z językiem angielskim zmusza nas do wczytywania się w chociażby questy i/lub rozmowy z innymi graczami, wiadomo ze lekcje z gramatyki są potrzebne, ale po graniu w gry po języku angielskim opanowuje się dużo słówek, a jak mi kiedyś ktoś powiedział, w języku angielskim, słówka to 50% sukcesu, fajna sprawa z naświetlaniem gier jako dobrego dopełnienia nauki chociażby języka angielskiego.

W tym wypadku, między “oraz” a “że” również nie będzie przecinka. Jaki to zatem poziom hipokryzji?

Sam jestem na anglistyce i to wlasnie MMORPG w duzym stopniu przyczynily sie do tego, ze od zawsze bylem bardzo dobry z angielskiego. Jak bede mial chwile, to postaram sie wypelnic :wink:

Filologia angielska.

@ulalalala Nie puszy się i nie obnosi swoja wiedza “polonistyczna”, w przeciwieństwie do @ larshi (mimo, że nie był o to pytany), zatem - akurat w jego poście, hipokryzji nie widzę. Tak czy inaczej uważam mój post, Twój i @ulalalala jako zwykłe “przyp*erdalanie się”, zaś końcówkę postu @larshi jako wołanie o atencję. I, żeby nie było - nie chcę wszczynać tu jakiejś gównoburzy, tylko staram się uczciwie określić sytuację. Peace

“Aktualnie, uczysz się języka angielskiego:” nie uczę się i przez ten check nie mogę wypelnić ankiety :stuck_out_tongue:

Ale powiem ze gry nauczyły mnie dostatecznie angielskiego i stały się na tyle moją pasją ze aktualnie pracuje w międzynarodowej firmie, właśnie przy grach posługując się jedynie angielskim.

Ja studiuję prawo.