Ankieta dla graczy

Cześć,

Potrzebuje pomocy z przeprowadzeniem badań. Jest to dość ogólnikowa ankieta, ale dla mnie mieści się w niej wszystko czego potrzebuje. Ankieta nie jest profesjonalna, dlatego jeżeli macie jakieś uwagi to chętnie wysłucham.

Link do ankiety

Z góry dziękuję za pomoc.

Poszło. To ostatnie pytanie o streamy Niby ok, ale jakby nie do końca pasowało do całości. Ale ok to twoja ankieta i badanie.

@Marcin Przyczepiłeś się bezzasadnie, autor zbiera prawdopodobnie informacje o “growej” publicystyce. Chociaż, moim zdaniem, mógłbyś podczepić kolejne pytanie powiązanie z ostatnim; coś w stylu o jakiej tematyce te filmy i streamy (rozrywkowe, tutoriale, zapowiedzi itp.).
Dodatkowo przy ocenie stron i community mógłbyś dodać nie mam zdania; chyba że ocen 3 ma tym być (może czepianie na wyrost).
Może inne pytanie w stylu: czy uważasz, że poziom profesjonalizmu dziennikarstwa dot. gier się zwiększył, taki sam, obniżył.
Nie chce wychodzić przed szereg, nie podałeś co konkretnie badasz.

Generalnie jak będziesz jeszcze kiedyś tworzył jakąś ankietę to dla ułatwienia sobie życia postaraj się o ankietę zamkniętą lub półotwartą. Pytanie “co byś zmienił w polskim community” jest dość opisowe, bo wszystko zależy jednak jakie community, w jakiej grze itd. Jak ludzie zaczną ci się tam rozpisywać to ciężko będzie ci przeanalizować wszystkie odpowiedzi i je jakoś zestawić razem. To samo z grami w jakie gramy - gdybyś przyjął jakąś jedną, ujednoliconą formę byłoby ci łatwiej porównać wyniki. Dla przykładu mogłeś poprosić w tym pytaniu o zapisanie pełnego tytułu (np League of Legends zamiast lol czy liga legend), i oto by kolejne tytuły oddzielać przecinkiem/średnikiem/czymkolwiek byś chciał. W ten sposób mógłbyś później programikiem zeskanować odpowiedzi i byś miał podane że np 20 osób wskazało World of Warcraft. A tak musisz sam każdą odpowiedź czytać. Przy mniejszej liczbie odpowiedzi dasz rade, ale jak ankieta ci się rozrośnie do kilku setek odpowiedzi… będzie ciężko :stuck_out_tongue:

Ale to już takie “quality of life” dla ciebie bardziej niż dla ankietowanych :smiley:

Ankieta wypełniona. Życzę sukcesów i pozdrawiam!

Osobiście rozdzieliłbym pytanie o aktywność na Youtube i Twitch - ja np. pierwsze przeglądam często, a drugie omijam szerokim łukiem.
Zgadzam się również z kolegą larshi, lepiej przygotować pytania zamknięte, gdyż z pytań otwartych nie wyciągniesz, żadnej sensowniejszej statystyki bez poświęcenia masy godzin na analizę.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tylko autor wie jakich danych na prawdę potrzebuje, a moja wypowiedź to jedynie mała propozycja :slight_smile:.

Jakie dyrektory, ankieciarze wymasterowani :joy: