Antywirus

Skończyła mi się licencja Eseta i zastanawiam się teraz czy zacząć korzystać z Windows defendera czy zainstalować jakiś Free Antywirus. Aktualnie nie planuje kupować kolejnej licencji a posiadam oryginalnego Windowsa 10 i czytam, że ten Defender jakoś daje rade tak jak darmowe antywirusy. A co wy o tym sądzicie? Windows defender czy może Avast Free albo AVG Free albo coś innego?

ja korzystam z wbudowanego Windows Defendera + darmowy malvarebytes

@Kamion na ludzką głupotę nie pomoże żaden antywirus
tak jak wyżej napisane ja też korzystam z Windows Defendera

Nie wiem jak jest teraz ale Windows Defender miał buga, że zajmował 99% pamięci procesora - z tego powodu na wielu Win 10 ludzie go powyłączali (sama do nich nalezę bo komputer był po prostu niezdatny do użytku) i jakoś nie mam zaufania by ponownie do niego wrócić.

Ja osobiście siedzę aktualnie na AVG Free. Mam go już od hohoho i jest spoko, swego czasu był dosyć nachalny z reklamami, ale przez ostatnie miesiące ani razu się nie odezwał. No i też mam Malwarebytesa, ale to do skanowania co jakiś czas.

Sporo lat korzystam z programu MS, wcześniej Microsoft Security Esensal a teraz Windows Defender w Win 10. Oczywiście raz na jakiś czas profilaktycznie pobiorę sobie kilkudniowego triala płatnego programu w celu przeskanowania czy jest wszystko ok ale jak do tej pory nie było problemów i niespodzianek.

Tak jak @trepanator napisał, na ludzką głupotę nie pomoże nawet najlepszy antywir na świecie :slight_smile:

takie dziwolągi jak TY zawsze znajdą jakiś problem, ja nigdy nie miałem z win 10 problemów i śmiga mi zdecydowanie lepiej i szybciej od win 7

Dużo tych dziwolągów:


https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3072542.html
http://forum.benchmark.pl/topic/190058-windows-10-bardzo-duże-obciążenie-procesora/
(i wiele więcej, ale nie będę tu zasypywać milionem linków)

I przez bardzo długi czas nie było wiadomo co to wywołuje. Okazało się, że wbudowany Windows Defender.

No ale czego można spodziewać się po 35 letnim ignorancie…

wpis z forum

““No to jest nas dwóch””

No to faktycznie tysiące narzekaczy, wychodzi na to ze większości nie działało

@Hasira
Korzystam z Windows Defendera od kiedy była możliwość darmowej aktualizacji Win 7 na 10 i do tej pory bez żadnej przerwy cały czas działa. Po drodze 2x format bo raz padł dysk drugi raz była wymiana na SSD. I nie zauważyłem problemu obciążenia procesora do 100%

1lajk

Pewnie byłeś osobą tą z nie licznych która aktualizuje windowsa anie na wejsciu szuka jak ją wyłączyć. :smiley: