Antywirus

Jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Witam, zapewne temat rzeka ale spytać muszę ponieważ niedawno zostało mi skradzione konto Origin. używałem w tedy Bitdefendera (wersja próbna) wcześniej korzystałem przez 2 lata z Mcafee i nie miewałem takich problemów niestety każde źródło podaje inny nr 1 wśród antywirusów stąd pytanie do was. czy znacie jakieś niezależne źródło lub czy polecacie jakiś dobry antywirus z licencją. Obecnie korzystam z darmowego Avasta. z góry dziękuje za pomoc

A dlaczego twierdzisz że kradzież konta ma cokolwiek wspólnego z antywirusem? Przed tego typu rzeczami praktycznie żaden antywirus cie w 100% nie ochroni. Zresztą żaden z polecanych programów nie jest święty.
Jeżeli używasz windowsa to masz wbudowany antywirus który wbrew temu co wielu myśli nie jest złym wyborem jeżeli chcesz coś darmowego.
Mcafee to jeden z najbardziej śmieciowych antywirusów jakie istnieją. Syf jakich mało.
Malwarebytes jest całkiem spoko, prosty i dość skuteczny ale cudów nie uczyni.

Od ok 5 lat nie mam zainstalowanego zadnego antywirka oprocz wbudowanego we windows… Zero problemow. Przed tym mialem a to noda a to nortona a to jeszcze cos i zawsze jakies problemy. Od czasu do czasu skanuje system malwersbyte ale w tle nic nie chodzi dodatkowego.


Moim zdaniem najlepszy z najlepszych i do tego za free

Przez 5 lat korzystania z Windows 7 jechałem na darmowym do niego Microsoft Security Essentials i nie miałem nigdy problemów. Od kiedy wyszedł Windows 10 i zaktualizowałem do niego moją 7`kę korzystam z wbudowanego w niego Defendera i również żadnych problemów nie ma.
Miałem okazję skorzystania z płatnych Antywirów testowo i skanując nimi komputer nigdy nie miałem żadnych śmieci więc wychodzę z założenia, że ten darmowy dodawany do systemu w domowych warunkach w zupełności wystarczy :slight_smile: oczywiście jeśli człowiek będzie klikał we wszystko jak debil to nawet najlepszy antywir nic nie zdziała :wink:

Używałeś też tego samego hasła na wielu innych stronach i dzięki temu tak łatwo im poszło.

1 rzecz - antywirust nie chroni przed niewiedzą/głupotą użytkowników
-zainstalowany i dzialający już wirus nie zostanie wykryty.
-Wirusy typu keylogger które wykradają hasla często są instalowane np przez strony do sciągania modów np minecraft gdzie plik jest dodany w paczce i nadając uprawnienia administratora nadajesz mu właśnie wolną wolę do robienia tego co chce i ochronę przed antywirusem
-pożyczanie kont i dawanie haseł

tak przy okazji… ktoś ci ukradł konto? ALE że jak… bo konto masz przypisane do maila więc wystarczy kontakt z supportem i zwrócą ci dostęp do origina… xd

konto zostało skradzione, mail został zmieniony (przyszedł mi o tym mail ale że byłem na urlopie to tego nie sprawdziłem nawet dzwoniłem do supportu i udało mi się je odzyskać.

każde moje konto ma inne hasło