Antywirus

Witam
jakiego antywirusa polecacie ?
Obecnie korzystam z McAfee jednak zaraz kończy mi się na nim abonament i nie wiem czy przedłużać

Antywirusy są nic nie warte. Polecam malwarebytes

Nie korzystam z żadnego, mam tylko zabezpieczenia Widnows. Póki nie łazi się po dziwnych stronach i nie ściąga podejrzanych pliczków to nie ma problemu. Antywiry często spowalniają kompa.

1lajk

od kilku lat używam ESET NOD32 Antivirus i jestem z niego bardzo zadowolony

Nie potrzebujesz żadnego, uważaj w co klikasz i co jakiś czas używaj adwcleanera/malwerebytes
Ale jeśli już potrzebujesz antywirusa to ESET(znajdziesz free klucze na ruskich stronach ;v) i Kaspersky będą okej

za czasów Win 7 najlepszy i najmniej zamulający Microsoft Security Essential. Za czasów 8 oraz 10 wbudowany Defender w Windowsa bo jak kojarzę to po prostu przerobiony Microsoft Security Essential xD zero wirów i gówien na kompie.
Oczywiście wszystko tylko wtedy jeśli patrzymy co otwieramy i na jakie strony wchodzimy bo jeśli mamy to gdzies i latamy po gównianych stronach oraz otwieramy jak leci każdy załącznik to nie pomoże Ci nawet Antywir z nasa xD

a ten defender w win10 jest z automatu włączony i gdzie go sprawdzić ? wiem że pewnie bardzo głupie pytanie ale tyle czasu mam tego win10 a nawet nie wiedziałem że ma w sobie jakiegoś antywira bo od początku miałem na nim McAfee

żadnego, tak będzie najbardziej bezpiecznie - co za ironia.

Panel sterowania - > Zapora Windows Defender.

image
image

Drugie miejsce warte sprawdzenia:
w tray’u (obok zegarka) jest ikonka tarczy, kliknij to. Otworzy Ci “zabezpieczenia Windows”

image

Ewentualnie w wyszukiwarce systemowej można szybko poszukać “Zabezpieczenia Windows”, a także Defendera:

image

image

1lajk