Archeage 30.09/ A przed jakaś gierka wspólnie

Szukam teamu, na start. Do grania wieczorami, ja już preorderka kupiłem.
Przed startem możemy pograć np w coś innego. Tylko poważne deklaracje.
Chciałbym sprawdzić frekwencje. Wydaje mi się również że będę strimował ten tytuł.

CAŁA EKIPA DOCHODZIMY POTEM DO JAKIEŚ GILDII.

LISTA na dzień 16.09 (będę edytował codziennie):

+1 dołączam sie

ja pewnie tez kupie jak o gram borderlandsy juz :smiley:

Ja jestem chętny o ile będzie w rozsądnej cenie xd aktualnie mogę w lola pograć jak gracie. Normalne drafty gram mida

Bump.

Kurcze ściągnąłem tego archeage i przetestowałem i powiem Wam, że w mieście ścinki są niemiłosierne czy to na low czy to na ultra czy to na dx9 lub dx11… Na początkowej mapie byly ścinki na dx 11 po przełączeniu na dx 9 ta samą liczba FPS i ustawienia ultra = 90+ FPS i brak ścinek do pierwszego obrotu kamera… Tak - przy obracaniu kamera są ścinki to jest kurcze dziwne i chyba nie kupię unchained skoro optymalizacja leży. Wan też radzę przetestowac. PS gdybym miał dysk HDD to myślałbym, że to przez niego a mam SSD.

Też ściągnąłem gierke i nie mam takich problemów rtx 2070 ryzen 3600 wszystko smiga plynnie

Directx 9?

Na 6.0 klient się zmienia, problemem optymalizacji w tej grze jest klient 32 bitowy, który w 6.0 z AAU zostaje zmieniony na 64 bit.

Jeśli zalogowałeś się na legacy to tam masz w pip domków i miliony obiektów na farmach, które musi wygenerować, zazwyczaj te rejony są dosyć lagujące, ale to powinno się zmienić na 64 bitowym kliencie.

W tej grze nie powinno być takich problemów. Optymalizacja jest bardzo dobra, ta gra lata nawet na trupach.

Nie lepiej będzie zrobić własną gildie?

Jeżeli będzie dużo chętnych, w tym paru ogarniętych leaderów, do zarządzania całą grupa to nie widzę problemu. Jeżeli nie, to dojdziemy do jakiegoś składu.

Skąd wiesz, że skład będzie ogarnięty? Tego się nigdy nie przewidzi.

Wyjdzie w praktyce.

Ewidentnie problem leży po Twojej stronie, a dokładnie sprzętu na którym grasz.
Ja na swoim I5-4970k 4Ghz, GTX 1060 6GB, 8GB ram i SSD nie mam w ogóle problemów z płynnością, wszystko śmiga na max. Pewnie przy sporej ilości osób na pvp już nie da rady ten sprzęt, ale ogólnie jest ok

P.S Pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy, w grach MMO najistotniejsze jest CPU

Właśnie o to chodzi, że wszystko śmiga na max a jak zmienisz na inne ustawienia lub wyłączysz v-sync to pojawiają sie dropy fpsów znane z SWTOR przy ruchu kamery w lewo i prawo. Problem ten jest spowodowany przez źle zoptymalizowane nazwy różnych obiektów i dlatego przy ruchu kamery dosłownie doczytuje to z dysku.

Ja odpalam AA na dwóch kompach blaszakach, z czego jeden ok 9 latek i na laptopie. Wszystko śmiga pięknie. NATURALNIE POZA STEAM PIĘKNIE CHODZI. I jeszcze często poza ArcheAge mam w tle uruchomione BDO. W tym momencie w BDO wożę paczki, a w AA jestem na Ameryce.

BUMP.

jak coś zacząłem grać w PUBG. Ale jestem otwarty tez na inne tytuły przed 30tym tego miesiąca.
Możemy np pograć pvp na jakims privie w jakąś gierke.