ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 🙂

Co jakiś czas wrzucę tu zrzuty ekranu z Archeage Unchained, by ciemnoty nie wciskać.

Niestety wciskasz kit jak nie wiem co. Gra wymiera ale jak to wytłumaczyć dla fan boia. Jest o wiele mniej graczy niż pół roku temu.

Chyba na Steamie, na którym nikt prawie nie gra. Zrzucę screeny, spokojnie.
A graczy na Hieronimusie jest o dużo za dużo i dobrze by było gdyby zmniejszyła się 10- krotnie pula graczy.

Strasznie mnie irytuje jak musze czekać, by wbić do instancji (na 300 graczy) w kolejce.ScreenShot0004

Aktualnie port u Haranya. Screen utworzony sobota, ‎24 ‎kwietnia ‎2021, ‏‎18:28:18.

W sensie chwalisz się tymi 15 około postaciami na screenie? To ma być jakiś dowód, ze gra tutaj dużo ludzi? Jesteś jakimś *****, żeby nie potrafić udowodnić swojej prawdy to jeszcze potwierdzasz moją teze, że gra zdycha?

Pokarz mi aktualnego screena z portu w swojej ulubionej grze mmorpg :slight_smile: . Porównamy. Wrzucę naturalnie pomalutku więcej fotek i możliwe, że wytłumaczę też jak robić z nich obrazy i umieszczać na swoich domach wewnątrz i na zewnątrz.

Nic ci nie będę pokazywał bo nie o tym pisze. Jednak cieszę się, że się ze mną zgodziłeś.

Pokaż aktualnego screena z mmorpg bardziej licznego niż AAU. No chyba, że takowego niema.

Chodzi tobie o to, że mam pokazać screena mmorpg gdzie jest więcej niż 15 osób? Masz coś z głową ?

Nie. Byś relacjonował dla porównania inne mmorpg. Ja będę wkładał więcej fotek dla porównania. Porównamy liczebność w różnych porach dnia, instancje, mniej popularne krainy, domy, imprezy itp.

Ja nie chce nic porównywać jak to gołym okiem widać, że archeage ledwo przędzie nawet z twojego screena. Pewnie te postacie afk to alty bo tam trzeba liczyć populacje minimum na 3 konta więc i tak nieźle. Pokażesz mi event jak będzie 300 osób na pvp czy coś? To nie jest żaden wynik.

Ja będę pokazywał to na co mam ochotę i Ciebie do tego zachęcam. Jak chcesz to mogę wrzucić fotkę z aktualnej godziny. W AAU labor leci offline więc afk to tylko eventowe lub dla kaprysu.

ScreenShot0010

Kto jest wstanie policzyć czy stoi tu ok 500, czy tysiąca graczy?
Pytanie ilu ich tu stoi i czeka na instancję, która odbędzie się za ponad 40 minut od momentu zrobienia fotki. Fotkę zrobiłem ‎sobota, ‎24 ‎kwietnia ‎2021, ‏‎20:45:40.

A może stoi ich tu mniej niż TYSIĄC, ale ilu?

ps
stoję w kolejce i kolejka niewiele co się posunęła, załamka
instancję przeczekałem w kolejce, jestem mega zbulwersowany

ze 100-120 max :stuck_out_tongue:
100 graczy na jakimś end game contencie w godzinach szczytu to troszkę tak słabo xD (na początku jak grałem to na gówno bossy przychodziło z 700 osób i ludziom crashowała gra przy pvp)
Archeage jest martwy potwierdza to fakt, że znów zmniejszyli liczbę serverów. Z miesiąc coś się będzie działo a potem znów 2/3 graczy przestanie grać.
Gra od lat nie ma realnie powtarzalnego contentu, całe pve jest wymuszone zabugowane i ogólnie nie fajne do robienia.
Na pugach niewykonalne a normalne party przebiega po wszystkim jak chce.
Pvp content na aau był zawsze tworzony przez graczy. Nikt nie chce się bić na wodzie bo to rakowe i zbugowane. A na lądzie nie ma po co się bić i nigdy nie było po co :stuck_out_tongue:
:slight_smile:

Nie ośmieszaj się - sama instancja jest na 300 graczy, a ja w tym czasie przeczekałem ją w kolejce jak wielu innych graczy, nie zaliczając nawet minuty eventu. Chyba masz problemy z matematyką i oczami. Diagnoza: edukacja i okulista. :blush:

Populację archeage łatwo można sprawdzić… Aktywnych graczy kolektywnie na wszystkich serverach jest +/- 60k wliczone są wszystkie wersje i alty czyli +/- można spokojnie tą liczbę podzielić na 2. (o ile nie na 3)
Do tego populacja z dnia na dzień spada, wszystkie dane to potwierdzają.
Statystyki nie wyglądają tak przepotężnie tragicznie bo oceania server jest w miarę popularny :stuck_out_tongue: (gra tam jakieś 70% graczy, dane potwierdzają)
By w sumie unaocznić Ci to co napisałem to powiem Ci, że w 20 letniego everquesta gra więcej ludzi niż w archeage.
W tibię na komórki gra więcej ludzi niż w archeage (tak z 5x więcej)
W old school runescape gra jakieś 100x więcej ludzi niż w archeage.
Populacja archeage (bez altów) jest mniej więcej równa populacji ultimy online :slight_smile:

PS. to że instancja jest na 300 osób nie oznacza, że musisz mieć 300 osób by instancja się zaczęła. Np. taką halcy może zacząć nawet na 30 osób (wejść może chyba 230?). Ten nowy battle royale czasami startuje z 50 osobami a czasami jest 10.
Noi nie zapominajmy, że te instancje są cross server :stuck_out_tongue:
Czyli to cała europka na jednym screenie lulz

W BDO gra więcej ludzi, a w DOTĘ2 jeszcze więcej. AAU mi się wybitnie podoba bo jest grą typowo społecznościową i kooperacyjną masowo. I w zasadzie w tej masowości kooperacji to nie ma na rynku żadnej konkurencji.
Nadto housing powala na kolana, gdzie możesz dom okleić nawet fotkami z realu lub animowanymi crestami. Komponowanie muzyki jest też bardzo rozbudowane, gdzie można w zewnętrznych edytorach tworzyć muzykę nawet dla kapel i w AAU/AA wspólnie ją grać ze znajomymi. Content jest tak rozbudowany, że nikt nie jest wstanie wszystkiego ogarnąć.

ps
instancja na IR na 300 graczy nie jest crossowana.

Do grudnia 2021 już bliziutko kiedy Kakao Games będzie wydawcą na wyłączność serii AA/AAU. Tylko do 18,11,2021 można robić ostatnie porządki przed transferem danych gry (przejściem na bootloadera Kakao Games - jak sądzę) bo potem (po 18,11,2021) system nie będzie pamiętał zmian.

Odkopuje jak to ma się na stan dzisiejszy :grin: :joy: :rofl:

Witam, ktoś w to jeszcze gra?

Tutaj zostali jeszcze zainteresowani w jakikolwiek sposób po fuzji globala z unchained i sympatycy. Większość już czeka na aa2, ze łzami w oczach.