ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 馃檪

ArcheAge i Black Desert Online - gra za darmo, porady :slightly_smiling_face:

Gry s膮 wybitnie podobne

Black Desert Online ma naj艂adniejsz膮 grafik臋 ze wszystkich gier MMOrpg i najbardziej zr贸偶nicowane questy i codziennie dostajemy ca艂膮 mas臋 prezent贸w w funkcji czasu.

ArcheAge to najbardziej rozbudowane MMOrpg, ma najlepsze PvP , najlepsze PvE (zdania podzielone) , najwi臋ksze oddzia艂y graczy do 100 os贸b i krotno艣ci takich oddzia艂贸w, najwi臋kszy 艣wiat gry ze wszystkich MMOrpg (艣wiaty nieproceduralne), naj艂adniejsz膮 animacj臋 postaci i ich grafik臋, najwi臋cej klas postaci - 220, najbardziej rozbudowany housing nieportalowy i najbardziej rozbudowany crafting. Mo偶na p艂ywa膰, fruwa膰, p艂ywa膰 pod wod膮, Mo偶na mie膰 samochody, ci膮gniki, skutery, 艂odzie podwodne, statki, motor贸wki, galeony, mounty, mounty p艂ywaj膮ce, pety, pety bojowe, glidery, nawet deskorolka, komponowanie muzyki, dzie艂a artystyczne, ta艅ce, prywatki i wiele, wiele wi臋cej - to trzeba posmakowa膰 偶eby zrozumie膰 jak rozbudowana jest ta gra.

AA jest gr膮 wybitnie kooperacyjn膮 i zespo艂ow膮 wi臋c bardzo wa偶nym jest wyb贸r aktywnej gildy. W czasie jak nie ma graczy z naszej gildy to prze艂膮czamy si臋 na BDO, kt贸ra ma ogrom aktywno艣ci solo. Z gild膮 w BDO wystarczy porozumiewa膰 si臋 na czacie + z jedno party na tydzie艅 dla umocnienia relacji. (ale BDO to mo偶na powiedzie膰, 偶e jest gra anty zespo艂owa, aczkolwiek powolutku zaczynaj膮 zmienia膰 j膮 we w艂a艣ciwym kierunku).

W obie gry mo偶na gra膰 w tym samym czasie na Steam i poza nim. Jest to pomocne bo dwie gry wymuszaj膮 gr臋 na afk. W AA i BDO wymuszenie to dotyczy te偶 graczy maj膮cych abonament. AA jest stabilniejszy poza Steam. Ze Steamu odpalamy gr臋 tylko w tym celu, by porobi膰 op艂aty z portfela Steam (opcjonalnie). AA jest bardzo dobrze zoptymalizowana i chodzi nawet na archaicznych kompach z grafik膮 1gb co w dzisiejszych czasach nie jest spraw膮 zaporow膮 nawet na kompach trupach. Ta dobra optymalizacja jest bardzo pomocna w PvP i PvE przy kilkuset graczach naraz.

W kolejnych postach b臋d臋 udziela艂 wskaz贸wek i odpowiada艂 na pytania. Dzi艣 skupi臋 si臋 na laborze w AA na serwerach legacy.

Labor pozyskujemy w grze darmowej z afk 1440 labora na dob臋 +100 labora z 艂贸偶ka + 1000 labora z Golden Plains Battle. Wi臋c mamy na dob臋 2540 labora co jest ogromn膮 warto艣ci膮 i problemem staje si臋 nie labor, a pozyskanie golda w AA. Mo偶liwo艣ci zarobkowania jest ogrom i ka偶da profesja daje zarobek.

Archeage najlepsze pve, pop艂yn膮艂e艣.
PVE tylko wow lub ff14 :).
PvP archeage jest ok dla no life.

Uuuuu najlepsze PvP i PvE w Archage, 艂adnie odlecia艂e艣 :smiley:

Pvp jest genialne :).
Ci co grali end game pvp w powa偶nych gildiach to to potwierdz膮, od +/- 10 lat nie by艂o gry, kt贸ra mia艂aby lepsze pvp ni偶 archeage.
Tylko problemem archeage zawsze by艂 wysoki pr贸g wbicia si臋 do tego pvp a potem i tak si臋 okaza艂o, 偶e ruskie maj膮 100x szybszy reaction time i znaj膮 wszystkie skille i zale偶no艣ci na pami臋膰 i i tak Ci臋 rozjad膮.

W ArcheAge statystyki i rankingi s膮 bardzo rozbudowane. Mo偶na te偶 podgl膮da膰 gear graczy z TOP100 jak i poszczeg贸lnych graczy. Statystyki obejmuj膮 ponad siedemdziesi膮t pozycji. Ponadto s膮 rankingi gildowe i 5 zak艂adek og贸lnych ranking贸w z podrankingami.

Natomiast PvP i PvE jest najlepsze ze wszystkich gier MMOrpg.

W ArcheAge s膮 trzy g艂贸wne kontynenty, kt贸re skupiaj膮 dwie narodowo艣ci (Nuia i Haranya), oraz oddzielne rody (najwy偶ej zaawansowane Gildy) i pirat贸w. Wi臋c walka PvP jest mi臋dzy

1. rodami i narodowo艣ciami i piratami ( w sk艂ad narodowo艣ci wchodzi sze艣膰 r贸偶nych ras, a piraci to wykoleje艅cy - recydywi艣ci pk -s膮 zsy艂ani na ich wysp臋 -s膮downictwo)

2. w walkach wewn膮trz danej narodowo艣ci

a. walki gildowe

b. pojedynki

c. ustawki tak偶e mi臋dzynarodowo艣ciowe

d. n臋kanie mi臋dzynacjowe

PvE

jest na bossy w okresach pokojowych i w okresach wojennych ( czyli walka z Bossem i z innymi nacjami)

Odzia艂y s膮 maksymalnie 100 osobowe (2*50). Wewn膮trz oddzia艂u jest pe艂na kooperacja. Jest 165 klas postaci i ka偶dego bossa si臋 ubija inaczej. Nie tak jak w wi臋kszo艣ci MMOrpg, gdzie liczy si臋 tylko DPS. Tu s膮 nawet takie Bossy, gdzie DPSa nie wolno u偶ywa膰. Bardzo wa偶ni s膮 te偶 sprawni dow贸dcy oddzia艂贸w.

Jest te偶 oddzia艂owy grind na bardzo silne moby.

Nadto s膮 naturalnie dungeony, RIFTy, Eventy, Arena - r贸偶ne typy

Ka偶dy ma mo偶liwo艣膰 zmiany w walkach trzech zapisanych klas, oraz poza walkami wszystkich klas z 165 u NPC. Klasy dziel膮 si臋 na grupy- tanki, magowie, support, wojownicy itp

Rolnicy i rybacy, maj膮 oddzielne mo偶liwo艣ci wsp贸艂zawodnictwa

LVL

1-55 - nauka

ancestral 1-55 (nabijaj膮 staty)- w Europie maksymalny poziom zdobyty przez graczy puki co to 40.

Naturalnie w eventach i RIFTach mog膮 by膰 krotno艣ci oddzia艂贸w 100 osobowych. W Mistmerrow Battle i Golden Plains Battle jest chyba ograniczenie do 400 graczy i krotno艣ci tych aren.

ArcheAge w PvP i PvE deklasuje konkurencj臋 w MMOrpg, a z innych gier MMO mo偶e konkurowa膰 tylko z Planetside2.

Graczy na serwerach jest multum wi臋c to te偶 jest wa偶ne, 偶e s膮 ch臋tni do rywalizacji.

Kolega jest chyba jakim艣 psychofanem bo czytaj膮c to co napisa艂 wida膰, 偶e nie zaszed艂 w 偶adnym innym wi臋kszym mmorpg na poziom gdzie faktycznie trzeba pokaza膰 umiej臋tno艣ci w np PvE :slight_smile: No ale zostawmy ju偶 jemu ten w膮tek, niech spamuje sam do siebie, 偶e ta P2W gra (no ok, mo偶e unchained co艣 zmieni) jest najlepsza w PvP i PvE
ps. napisz jeszcze, 偶e w Role Play jest najlepsza bo przecie偶 nazywa sie Archage to musi by膰 najlepsza :smiley:

1lajk

Gra艂em w ca艂膮 mas臋 gier MMO i ArcheAge deklasuje wszystko. Aktualnie najwi臋cej gram w AA i BDO.
Opisz dok艂adnie PvP i PvE innych gier MMOrpg to por贸wnamy.
A propos P2W to ja gram w AA ponad 3 lata i wyda艂em poni偶ej 100 z艂. Mam gear 10,3 kgs. Wi臋c da si臋 gra膰 za free bo ja tej kasy nie musia艂em wyda膰.

Fredzio to raczej maluszek je艣li chodzi o Archeage, nie gra艂 nigdy w 偶adnej ogarni臋tej gildii i raczej pomys艂u na gr臋 nie ma :P.

Role play鈥 Znaczy je艣li gra jest martwa i nie ma graczy to nie ma roleplayu鈥 W roleplayu nic i tak nie przebije ff14, przecie偶 tam s膮 nawet domy publiczne, gdzie mo偶esz p艂aci膰 walut膮 za cyberseks xD.

Je艣li chodzi o pvp archeage to jest naprawd臋 dobre. Gra jest bardzo zbalansowana i bardzo du偶o zale偶y od commender贸w i tego jak poprowadz膮 sw贸j rajd, AAU kt贸re nie ma mie膰 p2w sprawi, 偶e o wiele wi臋cej os贸b b臋dzie mia艂o dost臋p do pvp.

Pve w archeage jest bardzo proste i na t膮 chwil臋 ma艂o wymagaj膮ce鈥 Gear > moby i bossy, raczej pve jest typow膮 wym贸wk膮 do bicia si臋 i tyle鈥

Ok, pve w WoWie
M+ - dziesiatki konfiguracji dungeon贸w i r贸偶nych poziom贸w trudno艣ci oraz konfiguracji setup贸w
Raidy - 4 poziomy trudno艣膰i gdzie ka偶dy boss ma inne mechaniki (tak, s膮 te偶 takie na kt贸rych nie bije si臋 bosa jak by to by艂a jaka艣 nowo艣膰 w PvE) ps. poka偶 mi jaki艣 link do mechanik na te trudne bossy w archage 偶e m贸wisz 偶e ludzie graj膮 na pve 165 klasami :smiley: a偶 jestem ciekaw. A no i poka偶 mi bossa w ArcheAge kt贸ry jest tak skomplikowany jak chocia偶by Azshara :slight_smile:
World questy aka lore + system reputacji itd itd tutaj za du偶o rozpisywania wi臋c niech to wystary
Island expeditions - premade grupy 3 osobowe albo walczysz w wersji pvp z przeciwnikiem albo pve z mobami (oczywiscie rozne pozioy trudno艣ci)
S膮 jeszcze War Fronty je艣li interesuj臋 Ci臋 lorowe pve

W sumie to tyle bo nie gra艂em w WoWa d艂ugo bo testowa艂em r贸偶ne mmorpg (w tym tego NAJELSZEGO ) :slight_smile: Ale pewnie co艣 jeszcze napotkam bo nawet quest贸w nie poko艅czy艂em

Tu masz klasy i kalkulatory skilli w ArcheAge. Klasy s膮 niekompletne bo brakuje chyba 45 klas. Wymienionych jest ok 120.
https://forum.mmorpg.org.pl/t/archeage-kalkulatory-skilli-wraz-z-combami/119489

CytatFredzio to raczej maluszek je艣li chodzi o Archeage, nie gra艂 nigdy w 偶adnej ogarni臋tej gildii i raczej pomys艂u na gr臋 nie ma :P.

Nie przecz臋, 偶e gram rekreacyjnie i bardziej mnie bawi rozw贸j postaci i housing, mounty, pety, szybowce, 艂odzie podwodne (kt贸rej jeszcze nie mam i wykorzystuj臋 pod wod膮 delfina), samochody, statki, ciuszki, gad偶ety, mebelki, obrazy i grafiki, cresty, czy komponowanie muzyki, ta艅ce, prywatki, festivale, eventy itp.

klas w archeage jest oko艂o鈥 220 teraz z nowym skillsetem.
U偶ywalnych realnie mniej ni偶 80 je艣li liczymy wszystkie areny oraz pve i pvp.

5 pa藕dziernika, w pierwsz膮 sobot臋 po premierze rzucimy si臋 na dzia艂ki w ArcheAge Unchained.
Czyli godzina ZERO to 2.00 w nocy czasu Polskiego, ciekawe sk膮d materia艂y na budow臋 dom贸w b臋d膮. Podatki b臋d膮 tylko za labor. Wszyscy gracze b臋d膮 mogli mie膰 domy.

B臋dzie mo偶na mie膰 tylko jedno zalogowane konto, a za ALTy chyba b臋d膮 bany.

Ciekawe na jakim serwerze b臋dzie najwi臋cej Polak贸w i na jakim kontynencie?

Serwery NA i EU nie b臋d膮 po艂膮czone kredytami, wi臋c sko艅czy艂 si臋 艂atwy zarobek. Ale za to APEXy s膮 zlikwidowane w tej wersji AA.

Ja raczej kupi臋 najta艅sz膮 opcj臋 , bo jak znam AA to wszystko si臋 da pozyska膰 w grze.

Zosta艂bym tylko na starej wersji, ale kusi mnie du偶y dom bez dorabiania si臋 w AA na Patrona.

Nie zgodz臋 si臋 z Tob膮.

Znajd藕 mi inn膮 gr臋 MMOrpg, w kt贸rej wymagana jest tak silna kooperacja w PvE jak w ArcheAge.

To tylko przyk艂adowe filmy bo przecie偶 w AA jest od groma boss贸w.

Nie widz臋 w sumie 偶adnej mechaniki kt贸rej bym nie widzia艂 w WoWie opr贸cz p艂ywania na bossie przez 40 proc jego bicia :wink: Wyobra藕 sobie, 偶e na prawd臋 s膮 inne gry kt贸re wymagaj膮 takiej a nawet wi臋kszej kooperacji.

A ok, czyli nie grasz PvP ani PvE ale si臋 o nich wypowiadasz i por贸wnujesz jak by艣 mia艂 wiedz臋 o wi臋kszo艣ci gier. No to chyba mo偶emy zako艅czy膰 tu dyskucje :wink:

Ok ladnie pieknie ale nie wyjasniles co to labor;)

1. Ok jak mozesz opisz system combat w AA tak bardziej w rozwiniety sposob (z tego co liznalem to jest system WSAD ijak dobrze widzialem uniki poprzez skoki na bok?) jak wyglada skilliwanie, jakue sa inne mechaniki poza cooldown itd
  2. Jakie sa wady AA i pomniejsze i znaczace?
  3. I co bedzie wynikalo z 2. co sie stalo ze tak wybitna gra (jak ja nazywasz) nie jest wybitnie popularna.
  4. Piszesz o praktycznie 200 klasach w AA ale z tego co widze na filmiku np tym https://youtu.be/UaK6vnrV6vM
    To mowiemie o tak wielu klasach jest na wyrost bo np archery ma np xxx kombinacji i imo (z pjt widzenia nie znnajacego gry) to i tak zawsze jest archery. Co wiecej nie wiem jak to wyglada teraz itd ale combat system wydaje sie sztywny, animacja troche dretwa no i nie widac tam tego pieknego swiata tzn grafika jest dosc surowa.

Bo tam nie ma tylu klas :wink: Wystarczy popatrze膰 na kalkulatory. Ludzie lubi膮 du偶e cyferki wi臋c tak pisz膮. To tak jak by m贸wi膰, 偶e w PoE jest 1k klas albo 5k bo tyle jest kombinacji. R贸偶ne traity to nie r贸偶ne klasy ale no nawet tego nie t艂umaczy艂em :smiley:

Ja mam pytania o podstawy przy tworzeniu postaci. Czy 偶eby robi膰 z druga osob膮 aktywno艣ci pve to musimy byc w tej samej narodowo艣ci i rodzie? Czy ten wyb贸r ma tylko znaczenie w pvp? Tym piratem mo偶na zostac w kazdej chwili i tak samo przestac nim by艂oc?
Co to konkretnie te labory jak zdobywac i do czego s艂u偶膮?
AAU b臋dzie mie膰 od艣wie偶on膮 grafik臋? Gra艂em ostatnio w to AA zeby troche pozna膰 艣wiat to grafika straszenie nedzna.

Mo偶e wstawi艂by艣 linki do filmik贸w dotycz膮cych PvE i PvP z WoWa dla por贸wnania, czy wolisz 偶ebym ja to zrobi艂. :smile:

Tym razem PvP i oddzia艂y do 100 os贸b - starcie r贸偶nych nacji.

I tak na marginesie ile warte s膮 te statystyki populacji gier MMO jak w AA takie tabuny si臋 przewalaj膮 graczy.

PvP Mistmerrow klasa ebonsong nagrywaj膮cego filmik - oddzia艂y do 100 os贸b

Tabuny graczy w AA? Teraz to mnie rozbawi艂e艣 :smiley:
Masz tu z widoku range dps 偶eby艣 co艣 zrozumia艂 chocia偶

ps. tutaj link do tych tabun贸w graczy
https://steamcharts.com/app/304030