ArcheAge Unchained - jak to teraz wygląda i dlaczego warto zagrać!

Skille odkrywają się do ancestral 19. Wydaje mi się, że miałeś kontakt z AA, natomiast w AAU gra cała masa casuali i populacja jest ogromna.

Racja, tylko są to raczej bardziej modyfikacje istniejących skilli, np. działa bardziej obszarowo, jest skupiony na jednym celu, czy bije więcej ale ma mniejszy zasięg itd. Fajna opcja…

Nie poniżaj się już bardziej.
" Logika (gr. λόγος, logos , rozum, słowo, myśl) – nauka o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego ROZUMOWANIA i uzasadniania twierdzeń"

@ferdynand1, ale skoro serwery mają być łączone, to nie może być mowy o przeludnieniu.

Przeludnienie serwerów to masz w FFXIV, gdzie na każdy serwerze o każdej porze musisz wchodzić w kolejkę do logowania i gdzie od samego początku istnienia gry nie zostały połączone żadne serwery, nawet w USA czy Japonii.

Wygląda na to, że Archeage przędzie gorzej, niż to sobie wyobrażasz.

Wg mojej oceny oni testują temat do AA II. Gra borykała się na starcie AAU, że w dużych skupiskach graczy znikały mounty, a kolejkowanie było na początku bez kanałów. Więc ja to odbieram w ten sposób, że oni traktują serię AA jako poligon dla ArcheAge2. Premiera chyba za niecałe dwa lata.

Ja na ich miejscu wypuściłbym najpierw wersję beta dwójki.

Za te łączone serwery odpowiada wydawca, który nie ma nic do powiedzenia w przypadku 2, no chyba, że Trion już się dogadało z XL Games i wyłożyło kasiorę na produkcję (w co wątpię). Testy mogą się objawiać w systemach i zmianach jakie wprowadzą nowe update i będzie to raczej niezauważalne.
Nie zapominajmy, że to jest Cry Engine 3 a dwójka ma być na Unreal Engine 5 i wszystko będzie robione od nowa. Za dwa lata to ujrzymy może coś więcej niż concepty ;p

Gildaron, Halnaak, and Alexander will be merged to form Hieronimus.

To już nie kumam po co łączą dwa bardzo liczne serwery. Przecież to będzie koszmarnie duża liczba graczy. Że Gildaron dorzucili to spoko bo jest tam chyba duża społeczność Polaków.

Alez mnie zacheciliscie do tej gry, az sprawdze znowu, lecz uwazam, ze robienie gildii tylko dla rodakow nie ma sensu ( nie jestem nowy w swiecie mmo i wiem jak to jest zazwyczaj ) poniewaz zawsze jest jakies stekanie, jekanie, sapanie, marudzenie - polacy nie potrafia sie dobrze WSPOLNIE bawic ( bo ktos dostal na hita i nagle wylew jadu i nastepnie odinstalowanie gry). JEST TAK W KAZDEJ GRZE.
Tak czy siak ZYCZE WAM POWODZENIA.

1lajk

Czyli w sumie wychodzi na to ze gra w to malo kto…i raczej nie bedzie wiecej…co do spolecznosci . W wowie 90% ludzi jest w wieku 25+ wiekszosc pracuje wiec nie potownuj tegk do lola…dzieci w grach z abonamentem raczej nie wystepuja a jak jiz to bardzo rzadko…

No Ty już jesteś retard :slight_smile:.

Nawet 25+ może być dzieciakiem i skończonym burakiem który zna jedno słowo.

2lajki

Test z myslenia logicznego - skoro lacza tzn ze faktycznie nie sa tak zaludnione. Co innego jest ilosc utworzonych kont a co innego srednia aktywnosc dzienna/tygod/mies na danym serwerze. Prosty przyklad - gram w gre xx i mam 3 konta (1 main i 2 alt acv) kazdy na tym samym serwerze. Statystycznie podbijam slupek populacji tego serwera ale fizycznie loguje sie tylko na jedno konto (no chyba ze w AA mozna grac na kilku sesjach jednoczesnie ale wtedy to bedzie i tak tylko gorzej swiadczyc o populacji.

1lajk

W AA na jednym koncie możesz zalogować się kilkoma altami i mainem w tym samy czasie, na AAU tylko jedną postacią. Ilość graczy oceniam po masie błąkających się graczy po świecie gry wykonujących różne aktywności. A jest ich aż nadto - i graczy i contentu. Teraz przykładowo są dodatkowo dwa eventy + bonusowy regrade. Gra opiera się na housingu i stresuje mnie, czy znajdę miejsce pod moje domy i farmy.

Głupi pomysł to łączenie mocno zaludnionych serwerów.

to samo czytalem w najnowszym numerze tygodnika gowno prawda :slight_smile:

Cytując pewnego młodzieńca o imieniu Jimmy: THATS AN AD!

@ferdynand1 czy rozrozniasz granie altami na jednym koncie a posiadaniem kilku kopii tej samej gry tzw alt account - albo multiboxing? To co opisujesz to wlaczenie kilku sesji tego samego konta a to nie podbija populacji serwera a jedynie (tj opisales) wrazenie ze gra jest bardziej zaludniona niz faktycznie jest skoro np widzisz grupe 20 osob mysli ze to 20 graczy a skoro w AA mozesz miec wiele sesji to moze to byc np 4 tylko graczy i kazdy odpalone 5 sesji thats all.
Mysle ze developerzy posiadaja narzedzia ktore dokladnie im pokazuja populacje AA na danym serwerze i laczenie ich nie bierze sie z powietrza bo to przedsiewziecie ktore sie ogarnia nie w 10 minut.

3lajki

Dokładnie tak jest w AA, a w AAU gracz musi odpalić 5 kompów i 5 kont AAU, by mieć tyle samo postaci w tym samym momencie. Blokuje to bootloader. W AA wystarczy jeden komp i jedno konto AA i 5 postaci na jednym loaderze GLYPH.
Nadto są i inne ograniczenia by się nie opłacało mieć nadmiar altów.

Po pierwsze - gratuluję chęci do napisania tych wypocin, które nie mają nic wspólnego z prawdą, a są tylko paplaniną funboya!
Po drugie - po co to piszesz skoro jest tak zajebiście? Ten kto ma chęć, to zagra i nie potrzebuje twojej “recenzji”. Nie wiem co to ma na celu? Ratowanie kulawej gry? Nie masz z kim grać?
Po trzecie - AAU nie jest warte swojej ceny za to co oferuje.
Po czwarte (i najlepsze) - ekonomia w tej grze to totalny kosmos. Jak nie afery z goldem, z klonowaniem itemów i wrzucaniem na marketplace, problemy z działkami, item shopem itd. można by długo wymieniać.

Więc zamiast pisać taką ścianę tekstu, wystarczyło AAU streścić tak:
“Gra jest ładna, więc ją kup i siedź dzień w dzień po kilka godzin, po czym i tak będziesz zerem, bo ekonomia w tej grze ssie”

2lajki

Następny hejtowiec nie mający zielonego pojęcia o AAU. O jakim to klonowaniu itemów na markecie piszesz? Jakie problemy w AAU są w ma - no właśnie na czym? (chyba nie wiesz nawet jak się tu nazywają rodzaje rynków).

Każdy tu na forum zachwala to co lubi, ale jest też grupa hejterów negujących niejedną grę, która nie należy do gier satanistycznych.

kurwa zadam wam jedno proste pytanie,
czy nie lepiej po prostu jak człowiek kurwa grać w wowika? zapłacisz te 40 zł na miecha i jesteś kurwa król a nie pierdolić się w jakichś archegównach z p2w i 10 kontami na altach żeby uciułać na +1 do broni xD

3lajki